MY.UAНовости
Курс валют в Украине: куда валится доллар и почему эксперты советуют его продавать
Курс валют в Украине: куда валится доллар и почему эксперты советуют его продавать

Курс валют в Украине: куда валится доллар и почему эксперты советуют его продавать

За неделю курс покупки доллара снизился на 44 коп. до 41,80 грн/доллар. Чего ждать дальше?

Главных новостей на финансовом рынке по курсу валют на прошлой неделе было две: значительное повышение Нацбанком учетной ставки, то есть процент годовых, под который регулятор кредитует коммерческие банки и дальнейшее заметное укрепление гривны.

О курсе в 43 гривны за один наличный доллар давно нет речи, американская валюта подешевела до уровня, который был месяц назад, то есть ниже 42,40 грн/доллар.

Почему нисходящий тренд набирает силу, чего ожидать от курса в последнюю неделю января и в начале февраля, что выгоднее – доллар, евро или есть другие варианты, читайте в еженедельном аналитическом проекте ТСН.ua.

Вы также узнаете:

  • что происходит на наличном рынке валюты;
  • чего ожидать от курса в неделю с 27 января по 2 февраля;
  • продавать или покупать наличную валюту.

Наши эксперты: член Экономического дискуссионного клуба Олег Пендзин, глава Секретариата Совета предпринимателей при Кабмине экономист Андрей Забловский и финансовый аналитик, член Украинского общества финансовых аналитиков Андрей Шевчишин.

Что происходит на рынке валют

Национальный банк проинформировал, что с 24 января текущего года учетная ставка выросла на 1%, то есть до 14,5% годовых. Такой шаг имеет целью если не длительное укрепление, то, по крайней мере, сдерживание девальвации гривни в ближайшие месяцы. По информации специализированных сайтов finance.ua и minfin.com.ua, на неделе с 20 по 26 января гривня продолжила дорожать по отношению к доллару. Если в понедельник, 20 января, средний курс продажи доллара на наличном рынке был 42,67 грн/доллар, то в воскресенье, 26 января – 42,30 (-37 коп.). Курс покупки доллара снизился на 44 коп. до 41,80 грн/доллар.

Самая высокая цена продажи доллара была 42,55 грн (-35 коп. за неделю), самая низкая – 42,18 грн/доллар (-12 коп.). Максимальный курс покупки составил 42,05 грн (-25 коп.).

Наличный евро всю неделю дорожал. На воскресенье, 26 января, курс достиг 44,40 (+31 коп. в неделю) и 43,70 (+36 коп. в неделю) грн/евро соответственно в продаже и покупке.

На нелегальном рынке, по данным сервиса "миняйло" (miniaylo) сайта finance.ua, где публикуются заявки на куплю-продажу наличной валюты между физлицами, вторую неделю подряд продолжается нисходящий тренд курса доллара. С понедельника, 20 января, по воскресенье, 26 января, средний курс продаж снизился на 32 коп. до 42,16 грн/доллар, курс покупки – на 38 коп. до 42,13 грн/доллар.

А вот курс евровалюты продолжает меняться синусоидально третью неделю подряд: один день идет вверх, на следующий день – вниз. Но колебания стали вдвое меньше, чем раньше. С 20 по 25 января колебания были в пределах 20 коп. в продаже, от 44,10 до 44,30 грн/евро и 32 коп. в покупке, от 43,90 до 44,22 грн/евро. На воскресенье, 26 января, курс продажи у нелегалов был 44,42 (+28 коп. в неделю), курс покупки 44,15 грн/евро (+5 коп. в неделю).

Нацбанк за неделю укрепил гривну к доллару на 20 коп. На понедельник, 27 января, официальный курс установлен на уровне 41,93 грн/доллар.

Официальный курс евро на прошлой неделе менялся разнонаправленно, колебания были в пределах 50 коп., от 43,37 до 43,87 грн/евро. На 27 января регулятор установил курс 43,92 грн/евро (+55 коп. в неделю). Евровалюта дорожает вторую неделю подряд.

Соотношение доллар/евро увеличилось с 1,03 до 1,05 доллара за евро.

Андрей Шевчишин говорит, что за прошлую неделю на межбанковском валютном рынке спрос на валюту снизился на 15%, а предложение выросло на 4%. На наличном рынке спрос – минус 4%, предложение – плюс 14%.

"Такие тренды повлияли на курс доллара в сторону снижения, также Нацбанк больше, чем ожидалось, "с запасом", поднял учетную ставку, укрепив гривну. Не исключаю, что регулятор в первом полугодии еще дважды повысит учетную ставку, это должно сдержать как инфляцию, так и девальвацию гривны", – анализирует эксперт.

Чего ждать от курса валют

Эксперты сошлись во мнении, что дальнейшее укрепление гривни на текущей неделе маловероятно.

"Курс наличной гривны, скорее всего, стабилизируется на нынешнем уровне, то есть выше 42, но ниже 42,5 грн/доллар", – уточнил Андрей Шевчишин.

Олег Пендзин отметил, что первые действия нового президента США показали: как экономическая, так и военная поддержка Украины будет продолжена. Это положительно повлияло на настроения инвесторов и косвенно – на настроения украинцев, которые волновались, что доллар будет быстро дорожать.

"Пессимистические прогнозы не оправдались, тренд поменялся, и финансово-экономическая модель развития Украины в 2025 году считается положительной, – анализирует Олег Пендзин. – На неделе с 27 января по 2 февраля будет курс гривны на наличном рынке в коридоре 42-42,5 грн /доллар. Удешевление доллара постепенно прекратится, курс продажи ниже 42 грн/доллар не ожидаю".

Андрей Забловский добавил, что скачок курса до 43 грн/доллар был спекулятивным, вызванным избытком гривни на межбанковском и наличном рынке, и его вовремя снизил Нацбанк за счет продажи валюты.

"Это не означает, что девальвационные ожидания гривны исчезли, но девальвация будет медленной, – считает эксперт. – На текущей неделе будет стабильная ситуация с курсом на межбанке около 42 грн/доллар. Наличный курс будет в среднем 42,30 грн/доллар в продаже и ниже 42 грн/покупки".

Продавать или покупать валюту

Эксперты пришли к выводу, что сейчас стоит покупать и продавать валюту.

Андрей Шевчишин считает, что владельцам свободных средств сейчас следует определиться: они желают быстро заработать "на деньгах" или хотят обезопасить их сохранность на годы вперед.

"Быстро заработать на долларах за счет роста курса пока невозможно, это очевидно, – отметил Андрей Шевчишин. – Но напомню: средний курс доллара в 2025 году запланирован на уровне 45 грн, то есть на конец года может быть 47 грн/доллар. По сравнению с сегодняшними 42,40 грн/доллар будет рост почти на 11%, что сопоставимо с доходами от депозитов в гривне. Как правило, это депозиты на определенный срок, потому что по ним проценты значительно выше, чем по текущим депозитам, поэтому досрочно забрать средства невозможно. А наличные доллары всегда под рукой, если у них возникнет необходимость, через год-два курс будет заметно выше. Альтернативой доллару являются облигации внутреннего государственного займа (ОВГЗ), доходность по которым за текущий год гарантированно перекроет прибыль от роста курса доллара".

Олег Пендзин привел расчет, подтверждающий правильность инвестирования в гривну, а не в валюту.

"Напомню: инвестиция – это вложение средств в определенный проект с целью получить прибыль, – начал Олег Пендзин. – Тот, кто на волне панического роста курса купил в январе этого года наличные доллары в среднем по 43 гривны за единицу, потерял более 60 коп., если считать по курсу продаж и 1,20 грн, если считать по курсу покупки, по которому можно сегодня конвертировать доллары назад в гривне. То есть такая "инвестиция" уже принесла убытков на 1,4-2,8%. ОВГЗ еще более выгодны, потому что не облагаются налогом на прибыль в 23%, как депозиты. "навар" в 1,4% от инвестированной суммы. Если, например, инвестировано в ОВГЗ сроком действия три месяца 30 тыс. грн, прибыль только за январь составит 420 грн".

Эксперт также подчеркнул: во время войны три месяца – это реально прогнозируемый период времени относительно возможных изменений на финансовом рынке или их отсутствия. А в ближайшие 90-100 дней не усматривается каких-либо кардинальных потрясений, которые могут обрушить курс гривны.

Андрей Забловский считает, что пока курс доллара близок к стабильному, валюту можно как покупать, так и продавать.

"Есть два случая целесообразности продажи валюты именно сейчас, – анализирует Андрей Забловский. – Первый – значительные затраты в гривне: покупка квартиры, автомобиля и т.п., или на лечение. Второй – для реинвестирования сбережений. Например, три года назад доллар был приобретен по курсу 28,50 грн., только продан по 41,50. владелец средств теперь желает зарабатывать на гривневых ОВГЗ. Он сдает доллары, покупает ОВГЗ и через год будет иметь 15-17% прибыли".

Также эксперт напомнил, что валюту лучше покупать, когда курс снижается или стабилизируется. По мнению Андрея Забловского, доллар следует приобретать как способ сохранить сбережения, а евро – для расчетов во время поездок в страны ЕС.

Вырастет ли доллар в феврале: эксперт рассказала о курсе валюты

С 1 февраля украинские банки введут лимиты на денежные переводы: что нужно знать

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Мав шість кубиків: учені приголомшили новою заявою про ймовірну зовнішність Ісуса
24tv
2025-03-03T22:42:58Z
Новий застосунок Google потайки сканує фото без відома користувачів
InternetUA
2025-03-03T21:52:31Z
Найбільше відкриття після Тутанхамона: в Єгипті відкопали величну гробницю
Знай
2025-03-03T21:51:40Z
«Правління Intel звільнити, Пета Гелсінгера знов найняти», — колишній CEO компанії Крейг Барретт
ITC
2025-03-03T21:27:38Z
Вийшов перший смартфон для дітей: що відомо про Fusion X1
InternetUA
2025-03-03T21:01:41Z
Ракетний прискорювач Falcon 9 втрачений після посадки на безпілотну платформу
Portaltele
2025-03-03T19:42:11Z
Чи може рівень моря падати? Дослідники розкрили геологічну загадку
360ua.news
2025-03-03T19:30:59Z
Як виверження вулкана впливають на клімат Землі
360ua.news
2025-03-03T19:03:42Z
У четвертому сезоні "Відьмака" від Netflix з’явиться персонаж із першої гри CD Projekt Red
24tv
2025-03-03T19:03:32Z
Шоколадні млинці без шкоди для фігури: рецепт від судді "Мастер Шеф" Мартиновської
Политека
2025-03-04T00:00:29Z
На наступний день майже ніколи не залишається: найсмачніші рогалики на сметані
24tv
2025-03-03T22:39:04Z
Цей секрет стане у пригоді всім: навіщо досвідчені господині додають в молоко соду
24tv
2025-03-03T21:06:25Z
Орхідея буде цвісти рясно і безперервно: ось основні речі, які з нею потрібно робити
24tv
2025-03-03T20:39:03Z
Секрети багатіїв: які звички допоможуть накопичити капітал
24tv
2025-03-03T20:36:22Z
Яблучний рулет за 15 хвилин: солодка магія без зайвих зусиль, рецепт для лінивих та зайнятих
Знай
2025-03-03T19:51:00Z
Не опустіть момент: 2 знаки зодіаку, яким у березні варто сповна насолоджуватися кожним днем
24tv
2025-03-03T19:39:58Z
Як вибрати ідеальну газонну траву для вашого подвір'я: 4 найпопулярніші види
24tv
2025-03-03T18:33:05Z
Драїти туалет вручну більше не треба: що потрібно додати в унітаз, простий метод
GlavRed
2025-03-03T18:27:33Z
Викрито чернігівця, який за гроші допомагав складати практичні іспити на керування авто
Украина Криминальная
2025-03-04T00:33:21Z
Дрони атакували НПЗ в Сизрані та нафтобазу в Ростовській області: палає нафтопровід
Фокус
2025-03-04T00:30:10Z
У Сумах ворожий дрон атакував дитячу поліклініку, у місті перебої зі світлом
УкраинФорм
2025-03-04T00:27:23Z
Фіктивно працевлаштовували чоловіків для отримання відстрочок – підозрюють директора ДП та начальника філії
Украина Криминальная
2025-03-03T23:45:23Z
Потужні вибухи, є постраждалі: РФ вдарила Шахедами по Одесі
GlavRed
2025-03-03T23:06:16Z
Росіяни атакували Одесу: рятувальники показали кадри руйнувань
ГЛАВКОМ NET
2025-03-03T23:06:06Z
На Рівненщині чоловік загинув, провалившись під кригу разом із трактором
Украина Криминальная
2025-03-03T22:57:31Z
За вбивство 85-річної жінки судитимуть жителя Очаківського району
Украина Криминальная
2025-03-03T22:09:39Z
Наркотики поштою і у схованки: у Львові поліція затримала торгівця дурманом
InternetUA
2025-03-03T21:24:50Z
Ярмоленко: Жодних образ не буде, якщо не отримаю виклик до збірної України на матчі з Бельгією
Football.ua
2025-03-03T22:33:23Z
Ноттінгем Форест у серії пенальті вирвав у Іпсвіча останню путівку до 1/4 фіналу Кубка Англії
Football.ua
2025-03-03T22:27:13Z
"Загрозливіше, ніж Ф'юрі та мільйони доларів": у Мережі пореготали з кинутого Лебігою виклику Усику
TSN
2025-03-03T21:51:59Z
Ювентус завдяки голу та асисту Тюрама вигриз важку перемогу над Вероною
Football.ua
2025-03-03T21:46:47Z
Мілевський та Ванат владнали скандал: лідер Динамо з гумором згадав про дивну сварку форвардів
24tv
2025-03-03T21:45:42Z
Усман Дембеле встановив рекорд результативності XXI століття
Football.ua
2025-03-03T20:57:05Z
Провал України у Стокгольмі: Джима та Підручний не змогли потрапити у фінал шоу-гонки у Швеції
24tv
2025-03-03T20:39:18Z
Матч Ла Ліги Вільярреал — Еспаньйол перенесли через зливу
Football.ua
2025-03-03T20:33:58Z
Рефері Мійо про конфлікт із Фонсекою: Він намагався вдарити мене головою
Football.ua
2025-03-03T20:16:00Z
Росія атакувала Одесу ударними безпілотниками: скільки осіб постраждало
TSN
2025-03-04T00:03:33Z
Російський «шахед» влучив у поліклініку в Сумах
ГЛАВКОМ NET
2025-03-03T23:48:54Z
Британія допоможе перетворити Львів на великий транспортний хаб Європи, – Садовий
24tv
2025-03-03T23:18:04Z
Паркування в Києві — скільки водії сплатили до міського бюджету
VGorode
2025-03-03T22:12:53Z
Карта бойових дій в Україні станом на 4 березня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-03-03T22:03:00Z
На фронті - 91 зіткнення, ЗСУ знешкодили понад 240 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-03-03T21:52:04Z
Росія вдарила "Шахедами" по Одесі: в частині міста зникли світло та тепло, пошкоджено будинки
24tv
2025-03-03T21:27:54Z
Ворог обстріляв Одесу: зупинено роботу трьох котелень, пошкоджені будинки
ГЛАВКОМ NET
2025-03-03T21:19:25Z
Погода у Львові на тиждень 3-9 березня: буде аномальний стрибок температури, зроблено попередження
Политека
2025-03-03T20:45:45Z
Елтон Джон із чоловіком "засвітили" красунчиків-синів
GlavRed
2025-03-04T00:27:33Z
Понад 30 тисяч відео: україномовний трек "Мама" білоруського гурту NaviBand у топах тіктоку
24tv
2025-03-03T22:03:00Z
Євробачення-2025: у прогнозах букмекерів для України додалося оптимізму
GlavRed
2025-03-03T21:27:36Z
"Душею з вами": Алла Пугачова зробила гучну публічну заяву
GlavRed
2025-03-03T21:27:18Z
Іраклі Макацарія вперше показав обличчя сина: сімейна фотосесія зворушила мережу
24tv
2025-03-03T21:21:45Z
Перша художниця, чиї роботи за життя виставили у Луврі, була українкою
24tv
2025-03-03T20:51:55Z
"Є таємні місця": путініст Пригожин знайшов заміну Валерії
GlavRed
2025-03-03T20:27:52Z
TikTok вважає, що фільм-номінант "Оскару" про вибори Папи – це нова версія "Поганих дівчиськ"
24tv
2025-03-03T19:48:29Z
Пір'я, стрази і не тільки: чим вражали зірки під час церемонії "Оскар"
24tv
2025-03-03T19:03:36Z
Українську мову можуть вивчати у школах за кордоном
ZN UA
2025-03-04T00:10:57Z
З Росії та ТОТ вдалося повернути ще сімох дітей
УкраинФорм
2025-03-03T23:00:49Z
6 березня відбудеться круглий стіл "Медіа окупованих територій: як зберегти зв'язок з людьми"
Детектор М
2025-03-03T22:24:51Z
Удар по полігону "Новомосковський": військові продовжували тренування під час тривоги
24tv
2025-03-03T22:06:00Z
Турецька Baykar завершила випробування ракети з ШІ
iPress
2025-03-03T21:49:16Z
Знову на штучній вентиляції: у Папи Римського сталося 2 епізоди гострої дихальної недостатності
24tv
2025-03-03T21:36:29Z
"Сюрприз" ще від Байдена: чи має Україна зараз проблеми з ракетами до ППО
24tv
2025-03-03T21:36:11Z
13 тисяч гривень допомоги для дітей: хто може отримати та як подати заявку
Политека
2025-03-03T21:00:55Z
Уже відчувається дефіцит: чи здатна Європа замістити постачання снарядів Україні замість США
24tv
2025-03-03T21:00:00Z
100-річний професор поділився секретом довгого життя: це всього одна звичка
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T00:06:15Z
Як обмежено придатним отримати направлення на ВЛК: є 2 способи
24tv
2025-03-03T22:57:33Z
У Гарварді назвали 6 ключів до довгого, успішного та щасливого життя
24tv
2025-03-03T19:54:52Z
Чому жінки набирають вагу після 40 років: дієтолог назвала причини
GlavRed
2025-03-03T19:27:33Z
Вчені виявили, як сконструйовані бактерії посилюють імунну систему, щоб знищити рак
Portaltele
2025-03-03T18:43:17Z
Microsoft презентував новий голосовий асистент зі штучним інтелектом для медиків
Детектор М
2025-03-03T18:42:13Z
Зменшує запалення й омолоджує: експерти назвали 8 причин їсти частіше цибулю
GlavRed
2025-03-03T18:27:35Z
Безоплатні слухові апарати для українців: у МОЗ пояснили, як отримати
УкраинФорм
2025-03-03T18:03:09Z
Чому не можна гратися з бездомними кошенятами? Попередження лікарів
360ua.news
2025-03-03T18:00:51Z
Дрони уразили Сизранський нафтопереробний завод
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T00:43:38Z
Трамп вдарив новими митами по Канаді, Мексиці та Китаю: ринки відреагували падінням
Хвиля
2025-03-04T00:10:32Z
Трамп впровадив мита для Канади та Мексики і підвищив для Китаю
ZN UA
2025-03-03T22:40:02Z
Пільги для УБД: як отримати знижки на комунальні послуги
Политека
2025-03-03T21:31:56Z
Скільки посилок з-за кордону обклали ввізним митом – сума доходу
24tv
2025-03-03T20:15:12Z
Чи всі особи з інвалідністю можуть не сплачувати земельний податок
24tv
2025-03-03T20:06:52Z
Акції європейських оборонних компаній різко здорожчали після обіцянок підтримати Україну, – Bloomberg
InternetUA
2025-03-03T19:57:39Z
ДТЕК виставив українцю борг на 107 тисяч, жодних договорів чоловік не підписував: відомо, шо вирішив суд
Политека
2025-03-03T19:30:55Z
Світові ціни на залізну руду впали наприкінці лютого
AgroNews
2025-03-03T19:21:33Z
Найвідомішому автомобілю Audi виповнилося 45 років
AutoCentre
2025-03-03T20:28:40Z
Як курсанти вчаться їздити на КрАЗ-5233 за допомогою нових технологій
AutoCentre
2025-03-03T19:42:43Z
Як водії руйнують двигун: експерти назвали головну помилку
ТСН
2025-03-03T18:48:36Z
Honda покращила характеристики свого електрокросу Prologue
AutoCentre
2025-03-03T18:16:03Z
Водії Tesla масово отримують штрафи за використання FSD — що трапилося?
ITC
2025-03-03T17:55:42Z
Buick представив спортивну версію Regal GS
AutoCentre
2025-03-03T17:15:10Z
В Україні зробили потужний насосно-рукавний автомобіль для ДСНС
AutoCentre
2025-03-03T16:16:08Z
Вінтажний електрокар 1917 року пішов із молотка за ціною чотирьох Tesla
Фокус
2025-03-03T16:06:42Z
Економія чи пастка? Авто, які можуть стати фінансовим тягарем
360ua.news
2025-03-03T16:03:04Z
Міністри оборони «Групи п’яти» запевнили у подальшій підтримці України
УкраинФорм
2025-03-04T00:39:05Z
Трамп наказав призупинити всю військову допомогу Україні – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T00:37:41Z
Посол Китаю розкритикував рішення Австралії обмежити DeepSeek
InternetUA
2025-03-04T00:04:36Z
Трамп заявив, що не вважає «втраченою» угоду про українські копалини
УкраинФорм
2025-03-03T23:57:40Z
Ле Пен закликала підтримувати Україну з урахуванням національних інтересів Франції
УкраинФорм
2025-03-03T23:57:15Z
Рада офіційно звернулася до президента Трампа, Конгресу та американського народу
Хвиля
2025-03-03T23:36:44Z
Акція солідарності з Україною зібрала сотні людей під посольством США в Польщі
УкраинФорм
2025-03-03T23:36:08Z
Залужний отримав нову посаду
ГЛАВКОМ NET
2025-03-03T23:12:51Z
Війна, день 1104. США поки не обговорювали зупинення військової допомоги для України, — Трамп
Football.ua
2025-03-03T23:01:35Z