MY.UAНовини
ОАСК-2. Що отримає Україна — незалежний Вищий адмінсуд чи ще одного кишенькового монстра?
ОАСК-2. Що отримає Україна — незалежний Вищий адмінсуд чи ще одного кишенькового монстра?

ОАСК-2. Що отримає Україна — незалежний Вищий адмінсуд чи ще одного кишенькового монстра?

ОАСК-2. Що отримає Україна — незалежний Вищий адмінсуд чи ще одного кишенькового монстра?

9 січня парламент прийняв за основу законопроєкт №12368-1 авторства депутата від БЮТ Сергія Власенка про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких інших законодавчих актів України щодо утворення та функціонування Київського міського окружного адміністративного суду та Київського міського апеляційного адміністративного суду.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його основними завданнями є «забезпечення ефективності та прозорості функціонування адміністративного судочинства, усунення конфлікту інтересів та мінімізація можливих корупційних ризиків у діяльності судів» тощо. Звучить як знущання, якщо розібратися в деталях.

Отже, пропонується, щоб КМОАС розглядав справи проти центральних органів виконавчої влади (Кабміну, міністерств, Антимонопольного комітету), переглядав рішення конкурсних комісій стосовно конкурсів на посади керівників САП, НАБУ, НАЗК тощо, а також справи, які зараз розглядає Верховний суд як суд першої інстанції (справи проти президента, парламенту, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів тощо), а КМААС був апеляцією на рішення «окружного адміністративного».

Водночас «конкурс на посади суддів КМОАС та КМААС проводиться в порядку, визначеному для місцевих судів Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Це ж логічно добирати суддів у апеляцію за правилами добору суддів місцевих судів?! Для тих, хто не зрозумів, що це сарказм, пояснюємо: ні, так робити не можна.

Що ж маємо в сухому залишку? Підсудність справ — найскладніші, найважливіші та/або найрезонансніші адміністративні справи в країні. А добір суддів в обидві інстанції — як до звичайного окружного чи районного суду — без залучення громадськості або міжнародних експертів, та ще й із порушенням правил добору суддів апеляційних судів.

Таку конструкцію судів після голосування за законопроєкт у першому читанні серед громадськості та в медіа вже охрестили «ОАСК-2», хоча насправді цей монстр набагато гірший.

Тут варто також додати, що така конструкція судів не відповідає міжнародним зобов’язанням України, а відповідно, не буде сприйнята нашими європейськими й американськими партнерами. Вона порушує і загальну логіку судової реформи, в межах якої «прості» адміністративні справи киян має розглядати окружний суд у місті Києві (пенсії, податки тощо), а справи за участю центральних органів виконавчої влади — вищий спеціалізований суд, як це є зі справами про корупцію, коли справи про дрібну корупцію розглядають загальні суди, а про топкорупцію — Вищий антикорупційний суд.

Після голосування деякі депутати писали у ФБ, що це, мовляв, лише перше читання, а до другого законопроєкт буде «суттєво доопрацьовано».

То хто ж винен? Як так сталося, що замість Вищого адміністративного суду ми отримали щонайменше на рівні законопроєкту ОАСК-2? І головне — що робити, аби все виправити? Розбираємося в цьому матеріалі.

Передісторія

У грудні 2022 року було ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва. Це сталося внаслідок численних скандальних рішень ОАСК, оприлюднення з боку НАБУ так званих плівок ОАСК, кримінальних справ на деяких суддів цього суду та навіть запровадження з боку США персональних санкцій проти голови ОАСК Павла Вовка.

Тоді ж «на папері» було створено Київський міський окружний адміністративний суд, а справи ОАСК були «тимчасово» передані на розгляд Київського окружного адміністративного суду. Більшість із них за два роки так і залишилася в коробках і мішках, допоки парламент не вирішив перерозподілити ці мішки між іншими окружними адміністративними судами відповідно до навантаження, щоб розгляд цих справ хоч якось почав рухатися.

П’ять законопроєктів

Однак попри існування «суду на папері» упродовж певного часу по суті нічого не відбувалося.

Міжнародні партнери прописували необхідність створення нового суду в зобов’язаннях України щодо проведення реформ, влада ж робила все доволі кулуарно та повільно.

Так, План для Ukraine Facility та домовленості з Міжнародним валютним фондом передбачають створення суду, який розглядатиме справи за участю центральних органів виконавчої влади замість ліквідованого ОАСК. Судді такого суду мають бути належним чином перевірені на предмет професійної компетенції та доброчесності із залученням незалежних експертів та «з дотриманням подібних процедур добору для суддів із питань боротьби з корупцією». Строк, передбачений, наприклад для створення зазначеного суду в Ukraine Facility, — третій квартал 2025 року. Водночас до кінця третього кварталу цього року вже має завершитися конкурс на посади суддів цього суду. Тобто часу фактично не залишилося.

Тим часом Кабмін рік напрацьовував законопроєкт, якого майже ніхто не бачив. А коли строки для ухвалення законопроєкту практично вичерпалися, до парламенту було подано законопроєкт №12206. Його внесли депутати з фракції «Слуга народу», однак по суті це були напрацювання офісу президента. Слідом за ним було подано альтернативний законопроєкт від Кабміну, а згодом іще один — авторства голови профільного комітету Маслова, який і здобув підтримку Комітету.

Всі вони були відхилені парламентом у грудні. В січні з’явився ще один законопроєкт від Кабміну (№12368), який у сесійній залі представляла особисто віцепрем’єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністр юстиції України Ольга Стефанішина. Він теж провалився, натомість був проголосований у першому читанні альтернативний до нього №12368-1 авторства Власенка, який є найгіршим із усіх п’яти варіантів, однак саме на його основі тепер потрібно будувати фінальну версію законопроєкту.

Ольга Стефанішина потім не раз скаржилася, що «провела в парламенті три дні, а результату нуль». І її можна зрозуміти, адже питання щодо виконання Ukraine Facility їй ставитимуть міжнародні партнери.

А деякі депутати на умовах анонімності зазначали, що «в законопроєкти про суди вони не вникали, однак проголосували, як було домовлено». Здогадайтеся з першого разу, про депутатів якої партії тут ідеться?

То для чого тоді політичній владі та провладній більшості законопроєкт Власенка, якщо від виконання вимог Меморандуму з МВФ та Плану для Ukraine Facility залежить отримання Україною чергових грошових траншів? Якщо потрібно було проголосувати бодай якийсь варіант у першому читанні, то чому не голосували за кабмінівський?

Експертна рада vs Громадська рада міжнародних експертів

Оскільки варіант Власенка, вочевидь, не підходить узагалі, а Україна взяла на себе зобов’язання створити суд, подібний до ВАКС, то й створювати суд потрібно як вищий спеціалізований адміністративний.

Для перевірки доброчесності кандидатів у всіх чотирьох законопроєктах передбачено створення Експертної ради, до якої троє членів призначаються за пропозиціями міжнародних партнерів, а троє — за пропозицією Ради суддів України. Це, по суті, восьмий варіант проведення конкурсів у судовій системі та черговий експеримент.

І це не відповідає міжнародним зобов’язанням України, відповідно до яких майбутніх суддів мають перевіряти «з дотриманням подібних процедур добору для суддів із питань боротьби з корупцією», тобто по суті за участю Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка наразі залучена до перевірки кандидатів до ВАКС.

Так, є дуже дивні пояснення з боку політичної влади, що нібито не можна постійно вимагати від міжнародних партнерів делегування своїх представників. Однак міжнародні партнери, підписуючи зі свого боку, наприклад Меморандум із МВФ, розуміли ж ці свої зобов’язання з делегування представників до ГРМЕ і для цілей конкурсу до ВАКС, і для цілей формування нового суду? І допоки від них не прозвучить чіткого меседжу, що конструкція «три на три» — ок, нав’язувати їм те, під чим вони не підписувалися, схоже на якесь дрібне (чи не дрібне) шулерство. Державі, яка прагне стати частиною ЄС і далі отримувати міжнародну фінансову підтримку, не личить грати міченими картами.

І якщо із зобов’язань випливає залучення ГРМЕ до добору суддів у Вищий адміністративний суд (ВАС), отже, це має бути ГРМЕ.

«Свої» серед суддів

Законопроєкти щодо вищого адміністративного суду розширюють перелік осіб, які мають право претендувати на посади суддів цього суду, та встановлюють додаткову категорію — особи, які щонайменше сім років пропрацювали на посадах державної служби категорії «А» та «Б» в органах державної влади, повноваження яких поширюються на всю територію України.

Тут слід зазначити, що внесення змін 2016 року до Конституції України (щодо правосуддя) та реформування підходів стосовно добору суддів відкрило можливості для представників незалежних юридичних професій (адвокатів, науковців тощо) брати участь у конкурсах до Верховного суду, апеляційних судів та вищих спеціалізованих судів.

Такий підхід було застосовано для підвищення незалежності судової влади, зниження корупційних ризиків, зменшення політичного впливу та розірвання владних вертикалей.

Якщо зараз допустити до конкурсу державних службовців, це істотно знівелює досягнення судової реформи попередніх років, оскільки працівники органів державної влади не є представниками незалежних юридичних професій. Навпаки, такі правники звикли працювати в умовах жорстких державних вертикалей і діяти виключно відповідно до вимог керівництва, що в разі призначення таких осіб на посади суддів може негативно впливати на стан незалежності не тільки окремо взятого судді, а й усього суду та судової влади загалом.

Тоді вже просто треба призначити держслужбовців, які подобаються офісу президента, без жодних конкурсів і складних конструкцій. Адже очевидно, що такі норми прописуються з розумінням, які прізвища потім прийдуть на конкурс.

Замість висновків

По-перше, Україна максимально швидко має створити Вищий адміністративний суд для розгляду справ за участю центральних органів виконавчої влади, розпочати конкурс на посади суддів цього суду та паралельно — конкурс на посади суддів Київського міського окружного адміністративного суду, який розглядатиме адміністративні справи киян (адже наразі саме кияни позбавлені належного доступу до правосуддя). Тут важливо чітко розмежувати юрисдикцію між ВАС, КМОАС і Верховним судом. Також слід урахувати реальні можливості ВККС щодо проведення конкурсів, адже кожен конкурс відбувається не у вакуумі, а паралельно з іще багатьма кадровими процедурами в судовій владі, яких нині вже п’ять.

По-друге, перевірку доброчесності майбутніх суддів Вищого адміністративного суду має здійснювати ГРМЕ, яка сприятиме ВККС у цьому важливому питанні, тим більше що її повноваження восени 2024 року були подовжені на 18 місяців. Також важливо, щоб ГРМЕ мала право вето стосовно недоброчесних кандидатів, яке можна подолати тільки спільними голосами ВККС та ГРМЕ, де не менш як три голоси мають дати саме міжнародні експерти.

По-третє, вкрай критично не допустити під час створення ВАС ризиків подальшого визнання його неконституційним (через застосування чергових ad hoc процедур, якими і є по суті Експертна рада). Тому вимоги до суддів, спосіб формування тощо мають відповідати загальній рамці судової реформи, конкурсів тощо.

І останнє на сьогодні. Завжди дуже помітно, коли центральна політична влада намагається саботувати створення незалежного суду. На жаль, саме це зараз і проглядається.

Що швидше в офісі президента та в парламенті зрозуміють, що кишеньковий суд за прикладом ОАСК Україні не потрібен (та й створити його не вийде), то швидше Україна зможе поставити собі жирний плюс у виконанні не тільки вимог міжнародних партнерів, а найперше — у створенні справді незалежного суду, який насправді потрібен і владі, й опозиції, але насамперед — українському суспільству.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Интегрируют уроки современного боя: в США создали подразделение ударных FPV-дронов
Фокус
2025-04-01T18:36:22Z
Запрет на вождение: с какого возраста придется оставить руль
Хвиля
2025-04-01T18:21:03Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Мобилизация в Украине с 1 апреля: кто может остаться без брони
Факти ICTV
2025-04-01T17:03:20Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
В США ответили, какая вероятность, что в ближайшие три недели наступит прекращение огня
Comments UA
2025-04-01T08:27:15Z
Fox News рассказал, что Трамп рассматривает ужесточение санкций против России: возможные цели
Хвиля
2025-04-01T18:39:25Z
В соглашении о недрах нет вопроса НАТО - Зеленский
Корреспондент
2025-04-01T18:37:41Z
В Москве угрожают Трампу неизбежностью "катастрофы" после его заявлений по Ирану
Comments UA
2025-04-01T16:13:52Z
Одна из стран заявила, что готова стать частью "Коалиции желающих" для безопасности Украины
TSN
2025-04-01T14:13:49Z
Более 51 млн доходов получил глава одной из областей. Что в его декларации
Telegraf
2025-04-01T09:36:51Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-01T18:33:08Z
Укрзализныця восстановила более 90% сервисов для пассажиров
Корреспондент
2025-04-01T18:31:31Z
Перерасчет выплат работающим пенсионерам: журналистка рассказала, о какой сумме идет речь
Знай
2025-04-01T18:21:00Z
Топ-менеджеры "Энергоатома" получили парковки за миллион гривен – без тендера, за счет кошельков граждан
Знай
2025-04-01T18:12:12Z
Погашение долгов перед инвесторами стимулирует строительство зеленых электростанций – директор Гарпока
Апостроф
2025-04-01T18:09:46Z
Россия ограничила поставки казахстанской нефти в ответ на санкции
Корреспондент
2025-04-01T18:03:07Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
У США обвалилися ціни на яйця
AgroNews
2025-04-01T15:18:20Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
В Киеве заметили авто с "божественным" номером
Апостроф
2025-04-01T10:48:34Z
С мая тариф на электроэнергию может вырасти на 64%: льготные тарифы исчезнут
Знай
2025-04-01T18:30:51Z
Подъехали на броневике и бросили мину: в ВСУ показали дерзкую атаку на траншею оккупантов
Фокус
2025-04-01T18:21:36Z
​DeepState назвал самые сложные направления фронта
Апостроф
2025-04-01T17:39:17Z
На українському ринку брухту виникла парадоксальна ситуація
AgroNews
2025-04-01T17:21:21Z
Только один дом в Киеве мог переплатить за тепло почти 40 тысяч гривен: "Сложно даже представить..."
Знай
2025-04-01T17:21:00Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Небесный дворец: как выглядит пентхаус в знаменитом небоскребе Бурдж-Халифа
Фокус
2025-04-01T18:15:26Z
Heineken выпустила крем для лица на основе пива
TSN
2025-04-01T16:13:46Z
Что в старину добавляли для сочности котлет: два ингредиента, которые меняют весь вкус
TSN
2025-04-01T16:12:55Z
В Италии спустили на воду два уникальных арктических корабля со стали украинского Метинвеста
TSN
2025-04-01T13:06:58Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Женщина с "самой большой грудью в Европе" изменила цвет кожи и переезжает в Африку: фото до и после
TSN
2025-04-01T18:12:29Z
Звезда "Довбуша" Гнатковский назвал актера, считающего конкурентом в сексуальности
Знай
2025-04-01T16:51:09Z
Ксению Мишину за границей неожиданно оштрафовали полицейские
TSN
2025-04-01T16:12:44Z
Звезды-миллиардеры по версии Forbes: кто в списке
Факти ICTV
2025-04-01T15:45:46Z
Хотел на "Евровидение" и оскорбил Тину Кароль: что известно о лидере "Хейтспич", пополнившем ряды ВСУ
Telegraf
2025-04-01T15:15:03Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Президент Федерации Украины по прыжкам в воду Игорь Лысов: Нам есть с кем идти на Олимпиаду
Комсомольская правда
2025-04-01T13:40:38Z
Атлетико – Барселона: где смотреть ответный матч полуфинала Кубка Испании
Факти ICTV
2025-04-01T13:16:38Z
Впервые в Украине: воины с ампутациями вышли на профессиональный боксерский ринг. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-01T13:13:26Z
"Я не буду врать": россиянка сделала заявление, когда получила новое гражданство
Comments UA
2025-04-01T13:12:45Z
В Киеве в честь Центра спецназначения "Омега" был проведен всеукраинский турнир по самбо
Знай
2025-04-01T12:58:12Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
В Бельгии уголовники похитили одного из самых ценных голубей спортивного мира — «Мону Лизу» Финна
TSN
2025-04-01T18:12:25Z
Маск заявил о терроризме: в европейской стране ночью массово горели десятки машин Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:00:40Z
Разоблачена группа мошенников, обманувшая предпринимателей на миллионы
Корреспондент
2025-04-01T17:51:06Z
В Австрии четверо украинцев погибли в ДТП
Корреспондент
2025-04-01T17:18:34Z
В России челябинский депутат "случайно" застрелился из собственного ружья
Фокус
2025-04-01T17:03:47Z
Во Львове судили бабушку из-за секс-видео внучки
TSN
2025-04-01T16:13:00Z
В лесу на Волыни расстреляли мужчину и жену: женщина погибла
TSN
2025-04-01T16:12:16Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
Туреччина в січні-лютому збільшила експорт металопродукції на 11,8%
AgroNews
2025-04-01T18:16:43Z
Немой женщине в США "вернули" голос благодаря мозговому импланту
Корреспондент
2025-04-01T18:00:30Z
Xiaomi выпустила свой самый дешевый смартфон
Корреспондент
2025-04-01T17:06:52Z
Стало відомо, що треба обов’язково посадити на початку квітня
AgroNews
2025-04-01T16:21:48Z
Неизвестные микробы оставили странные следы в пустынях: открытие ученых
TSN
2025-04-01T16:13:38Z
Новым генератором изображений в ChatGPT снова можно пользоваться без подписки
Gazeta UA
2025-04-01T15:33:51Z
Как спасти подгоревшее блюдо: 30 секунд и один ингредиент, чтобы вернуть потерянный вкус
TSN
2025-04-01T16:13:43Z
Стакан этих отходов под куст — и магнолия будет пышно цвести весь сезон
TSN
2025-04-01T16:12:01Z
Фармацевтическая компания "Дарница" заработала почти 7 млрд грн в 2024 году
Апостроф
2025-04-01T15:03:56Z
Старческих заболеваний можно избежать благодаря этим трем видам сыра
Comments UA
2025-04-01T14:13:24Z
В каком виде полезнее всего есть чеснок: запомните, если заботитесь о здоровье
TSN
2025-04-01T14:13:13Z
Как и для чего белить деревья известью с медным купоросом
TSN
2025-04-01T14:12:04Z
Действительно ли человечество тупеет? Что говорят ученые о всемирном падении IQ
ITC
2025-04-01T14:09:05Z
Ученые предложили создавать запасные человеческие тела, чтобы потом их есть
Comments UA
2025-04-01T13:54:44Z
Фольга, уксус и шерсть: как заставить одежду больше не электризовать
Знай
2025-04-01T13:51:06Z
Европейская комиссия оштрафовала 15 автопроизводителей на €458 млн
Корреспондент
2025-04-01T18:36:24Z
Маск в шоке: в Европе катастрофически упали продажи Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:21:44Z
Как простое чихание может стоить водителю 54 тысяч гривен
Знай
2025-04-01T15:51:37Z
Акции Xiaomi упали после ДТП с ее электромобилем
Корреспондент
2025-04-01T14:39:59Z
Штраф за красные указатели поворота 2025: размер и когда накладывается
Факти ICTV
2025-04-01T11:33:42Z
Сколько стоит самая дешевая страховка на авто в Украине в 2025 году и почему выросли цены
Факти ICTV
2025-04-01T10:42:48Z
Муж Маркаровой открыл очередную фирму в США, а посол купила TOYOTA SEQUOIA
Апостроф
2025-04-01T10:33:08Z
Skoda до премьеры рассекретила новый спортивный электрокроссовер: "сотка" за 6 секунд
Знай
2025-04-01T07:51:51Z
Льюис Хэмилтон и София Вергара расстались
Корреспондент
2025-04-01T06:33:25Z