60% українських компаній прискорили темпи диджиталізації після початку повномасштабного вторгнення, — «Forbes Україна»
63% українських компаній прискорили темпи диджиталізації після початку повномасштабного вторгнення, щоб адаптуватися до нових викликів. Особливо це стосується сервісних компаній, які значно активніше впроваджують нові технології, порівняно з виробничими підприємствами. Про це свідчить дослідження «Чемпіони диджиталізації» від та KPMG в Україні та медіа «Forbes Україна».
До переліку «30 чемпіонів диджиталізації», зокрема, увійшли сім компаній із сектору виготовлення напоїв та тютюнових виробів, шість — зі сфери торгівлі, та чотири — зі сфери фінансів. Останні найщедріше інвестують у диджиталізацію — до 20% річного доходу, йдеться в дослідженні.
У 99% випадків диджиталізація включена до довгострокових цілей бізнесу, а 96% підприємств ретельно моніторять ефективність вже впроваджених технологій.
Найбільш цифровізованими в компаніях є ІТ‐департаменти та управління фінансами, найменш — HR та виробничі процеси, особливо в галузях, що потребують значних інвестицій в автоматизацію.
Автоматизація бізнес-процесів і використання аналітичних інструментів стали основними драйверами цифрової трансформації. 88% компаній мотивує їх застосування для оптимізації витрат.
Найбільший бюджет диджиталізації серед 30 учасників списку — у Sense Bank. У 2024‐му він виділив на цифрову трансформацію 1,5 млрд грн. Друге і третє місця зайняли МХП і ПУМБ — понад 900 млн грн.
Найактуальнішою технологією на сьогодні є використання хмарних сховищ. Їх використовують понад 90% опитаних компаній. Мігрувати в хмару бізнес змусило повномасштабне вторгнення – російські обстріли створювали загрозу фізичного знищення серверів. «МETRO Україна», «ПриватБанк», Sense Bank та Interpipe вказали міграцію як найдорожчі проєкти за останні три роки.
94% підприємств заявили про свої плани впровадження штучного інтелекту, а 71% активно працюють із хмарними рішеннями для покращення інтеграції та співпраці.
Серед основних викликів на шляху диджиталізації своїх компаній учасники та учасниці дослідження назвали дефіцит кваліфікованих IT-фахівців і невизначеність із поверненням інвестицій.
Лідером за кількістю айтівців у рейтингу став державний «ПриватБанк» — 2000 фахівців.
Рейтинг українських компаній «30 чемпіонів диджиталізації», опублікований «Forbes Україна»
Зазначено, що «Forbes Україна» та KPMG в Україні отримали 203 анкети від українських компаній, що представляють 11 галузей економіки України. З них відібрали 68 компаній, серед яких у вересні – жовтні 2024 року провели опитування.
Для кожної компанії було розраховано індекс диджиталізації на основі 26 критеріїв. 30 компаній із найвищим індексом увійшли до списку «Чемпіони диджиталізації».
Загальна оцінка компанії складається з рівня диджиталізації окремих бізнес-процесів: продажі, HR, фінанси, виробництво/сервіс, постачання, маркетинг, IT, оцінених від 1 до 5.
Детально ознайомитися із дослідженням «Чемпіони диджиталізації 2024» можна за посиланням.
Фото: KPMG в Україні
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.