MY.UAНовини
Головування Польщі в ЄС 2025: що конкретно це принесе Україні і чому безпека в пріоритеті
Головування Польщі в ЄС 2025: що конкретно це принесе Україні і чому безпека в пріоритеті

Головування Польщі в ЄС 2025: що конкретно це принесе Україні і чому безпека в пріоритеті

Польща перейняла головування в Раді ЄС на наступні шість місяців. З цієї нагоди до Варшави вже встиг завітати президент України Володимир Зеленський. Втім, головування Польщі відбуватиметься під час політичних змін у самій країні.

Чого очікувати Україні та як Польща планує посилювати безпеку у Європі – читайте в матеріалі 24 Каналу з Варшави.

Головування в Раді ЄС: що це, як працює і чому важливе

Головування в Раді ЄС – це ключова ротаційна роль, яку кожна країна-член Євросоюзу обіймає на пів року. Польща виконує цю функцію вдруге – країна вже мала подібний досвід у 2011 році.

З січня Польща очолює засідання Ради ЄС, де збираються міністри 27 країн, координує її роботу, спрямовує законодавчі процеси та представляє Раду у відносинах з іншими європейськими інституціями, зокрема з Європарламентом і Єврокомісією.

Ця функція має велике значення для ефективного функціонування Союзу:

  • По-перше, країна, що головує, визначає пріоритети роботи Ради ЄС, зосереджуючись на ключових політичних, економічних та соціальних питаннях. Це дозволяє формувати та впливати на розвиток політики всього європейського блоку.
  • Які питання будуть актуальними та на порядку денному – вирішує сама країна. Про пріоритети Польщі ми розповімо далі.

Для України головування Польщі має особливе значення. Саме від активності Варшави залежить, чи отримає Київ достатньо європейської підтримки, особливо з огляду на можливе скорочення допомоги США після приходу Дональда Трампа в Білий дім.

Водночас засідання міністрів закордонних справ залишається під керуванням верховної представниці ЄС Каї Каллас. До прикладу, під час угорського головування її попередник Жозеп Боррель зміг домогтися ухвалення 15-го пакету санкцій ЄС та засудив так зване "мирне турне" Віктора Орбана до Москви та Китаю.


Орбан і лідери країн ЄС у Брюсселі / Фото OLIVIER MATTHYS / AP

  • Головування також представляє і посередницьку функцію – країна має стати нейтральним модератором та спонукати до компромісу в складних переговорах. Цей період може як підвищити, так і послабити міжнародний імідж країни, демонструючи її дипломатичні навички та ефективність державних інституцій.

Країна, що головує, організовує неформальні засідання міністрів у різних куточках своєї країни. Хоча такі зустрічі не є обов’язковими, вони дають змогу обговорити актуальні виклики та шляхи їхнього подолання.

До прикладу, під час головування Угорщини репутація країни постраждала через бойкотування деякими державами-членами її неформальних зустрічей у відповідь на політику уряду.

Безпека в пріоритеті – польське головування у часи змін

Наступні пів року Польща планує зміцнювати безпеку Європи у різних вимірах – від оборони до посилення харчової та медичної сфер. У програмі польського головування виділено сім ключових напрямів. Щоб підкреслити серйозність своїх намірів, польський уряд обрав промовистий слоган: "Безпека, Європо!".

  • Перший і, мабуть, найважливіший зараз вимір безпеки – це підвищення обороноздатності ЄС. На тлі закликів Дональда Трампа збільшувати оборонні витрати європейськими країнами Польща показує приклад.
  • Варшава стала лідером у Європі за витратами на оборону: цього року вона планує досягти 4,7% від ВВП.

Польський прем'єр Дональд Туск неодноразово наголошував на важливості дотримання обіцянок у межах НАТО, зокрема щодо витрат на оборону на рівні щонайменше 2% від ВВП.

Якби ми, як НАТО, витрачали стільки грошей на озброєння, якби ми почали так тісно співпрацювати раніше над цими практичними можливостями НАТО, то сьогодні не було б спекуляцій про те, чи достатніми будуть наші гарантії, чи має Росія стратегічну або військову перевагу над нашими союзниками й над нами,
– каже Дональд Туск.

В офіційній програмі польський уряд наголошує на важливості підтримки оборонно-промислового комплексу ЄС. Особливої уваги заслуговують проєкти "Східний щит" і "Балтійська лінія оборони". Польща також прагне посилити співпрацю з НАТО, США, Великою Британією та Південною Кореєю.

Окрім традиційних викликів, Польща зосередиться на протидії гібридним загрозам, серед яких інструменталізація міграції, кібератаки та дезінформація. Зокрема, Польща активно бореться проти використання нелегітимним президентом Білорусі Алєксандром Лукашенком міграційних потоків як зброї.

Енергетична безпека – в пріоритеті для Польщі, і країна не планує зупинятися на досягнутому. Варшава ставить за мету повну відмову від російських енергоносіїв і боротиметься за зниження цін на енергію в ЄС.

Польща також ініціює перегляд системи енергетичної безпеки ЄС, зокрема посилюючи фізичну та кібербезпеку енергетичної інфраструктури, не лише в Європі, а й у сусідніх країнах. Зокрема, важливою метою є рівні умови для розвитку кожного виду чистої енергії.

Ми будемо прагнути зменшити нашу залежність від імпортних технологій, компонентів для створення цих технологій і найважливішої сировини, необхідної для їх виробництва,
– вказує польський уряд у своїй програмі.

Санкції проти Москви та євроінтеграція для Києва

Польща активно підтримує посилення санкцій проти Росії, і на відміну від Угорщини під час її головування, Варшава налаштована на ще більш жорсткі заходи. Європейська комісія представить 16-й пакет санкцій проти Росії наприкінці січня.

Після цього країни ЄС почнуть узгоджувати свої позиції, і саме в цей момент Польща, як країна, що головує, може стати важливим фактором для досягнення консенсусу серед країн-членів.

Зверніть увагу! 27 січня Верховний комісар ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ ЄС ухвалили рішення про нове продовження санкцій проти Росії.

Санкції ЄС проти Росії потребують поновлення кожні шість місяців. Хоча це стандартна процедура, вона вимагає одностайного схвалення всіх країн-членів.

Що цікаво, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що, ймовірно, на позицію Угорщини вплинув президент США Дональд Трамп. Він також додав, що ухвалення 16-го пакета санкцій проти Росії, який можуть затвердити до 24 лютого, "входить до списку завдань" польського голосування в Євросоюзі.

Як пише Reuters з посиланням на власні джерела, Євросоюз сподівається ухвалити новий санкційний пакет до третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україні 24 лютого. Серед пропозицій від Єврокомісії може бути повна заборона на імпорт російського первинного алюмінію.

В Міністерстві закордонних справ Польщі кажуть, що посилювати санкції будуть не лише проти Росії, а й проти режиму Лукашенка в Білорусі. Крім того, Польща прагне притягнути Росію до юридичної та фінансової відповідальності за її агресію проти України.

Варшава звернеться до країн ЄС щодо повного використання заморожених активів Центрального банку Росії для підтримки України.

Засновник адвокаційної платформи Brussels Freedom Hub Роланд Фройденштейн у коментарі 24 Каналу розповів, що успіх санкційної політики ЄС залежатиме від тиску на угорського прем’єра Віктора Орбана, який всіляко намагається послабити обмеження проти Росії. Досі Євросоюзу вдавалося ухвалювати санкційні пакети проти Росії.

Чи накладе Угорщина вето на новий пакет санкцій під час польського головування залежить від тиску, який чинитимуть інші країни-члени ЄС на Віктора Орбана. Він і раніше реагував на такий тиск, він поступався,
– вважає експерт.

Якщо Москві варто очікувати нових санкцій, то Україні – зрушень на євроінтеграційному шляху. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ хоче зробити максимум за 2025 рік та відкрити якнайбільше переговорних глав під час польського та данського головувань у Раді ЄС.

Довідково! Україна розпочала переговори про вступ до ЄС в кінці червня 2024 року. З того часу Єврокомісія проводить скринінг українського законодавства на відповідність до законодавства ЄС.

Аби перемовини стартували де-факто, а не лише де-юре, Рада ЄС має одностайно погодитися відкрити шість переговорних кластерів, які складаються з 35 глав. Українська сторона сподівається відкрити ці кластери по максимуму упродовж 2025 року.

Ми розуміємо, що польські колеги готові на два (кластери – 24 Канал), але будемо робити все, щоб відкрити все ж таки три. Потім – Данія: хочемо відкрити ще три кластери. Але подивимося, як буде. У нас є амбітна ціль відкрити 5 – 6 кластерів. В принципі всі можна відкрити в цьому році, якщо вийде. Будемо намагатися це все зробити,
– запевнив Володимир Зеленський.

Розширення Євросоюзу, а зокрема і євроінтеграційний процес України, для Польщі є важливим. Прем’єр Польщі Дональд Туск наголосив, що впродовж наступних пів року партнери працюватимуть разом з Україною, аби пришвидшити можливий процес вступу.

Аналітик Роланд Фройденштейн вважає, що розраховувати на польські ініціативи, які наблизять Україну до ЄС, під час головування варто. Однак фінальне рішення залежатиме й від інших країн-членів Євросоюзу.

Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос наголосила, що у 2025 році ЄС може відкрити з Україною два переговорні кластери – щодо фундаментальних засад та зовнішньої політики.

Зазначимо, що відкриття кластерів є важливим процесом на шляху вступу до ЄС. Утім, не менш важливо і закриття кластерів – це відбудеться лише після імплементації всіх необхідних реформ з боку України.

Єврокомісія та країни ЄС будуть стежити, аби зміни не тільки впроваджувалися на законодавчому рівні, а й працювали у реальному житті. Тож, закрити кластер можливо лише після відповідних рекомендацій з боку ЄК та одностайним рішенням 27 країн-членів Євросоюзу.

Економічний безвіз для України

Попри бажання допомогти Україні на шляху до ЄС, Польща планує не забувати й про власні національні інтереси. Дональд Туск обговорив цю тему під час візиту Володимира Зеленського до Варшави.

І коли настане момент, коли ми пройдемо ці бюрократичні заходи, ми також будемо говорити мовою конкретики, а не сентиментів, також про наші інтереси. Дякую вам за те, що ми також змогли сьогодні відкрито поговорити про те, де нам доведеться назвати конфліктні інтереси й знати, як розв'язати цю проблему,
– сказав під час спільної пресконференції з президентом України польський прем'єр.

Як відомо, польський уряд прагне захистити інтереси власних фермерів, які можуть отримувати менше дотацій після вступу України до ЄС.

  • Підтримка спільної аграрної політики ЄС становить 378,5 мільярда євро, що становить 31% від загального бюджету 2021–2027 Євросоюзу.
  • Наразі 75% сільськогосподарських субсидій складаються з прямих виплат фермерам за гектари землі.
  • У разі вступу України до ЄС без реформи САП, фермери країн-членів отримуватимуть на 20% менше субсидій.

І хоча вступ України до ЄС може зайняти певний час, наразі є питання, які вимагатимуть негайних рішень. Так званий економічний безвіз, який ЄС запровадив з Україною після початку повномасштабного вторгнення, є чинним лише до червня 2025 року. А це означає, що саме під час польського головування Брюссель вирішуватиме чи продовжувати торгову лібералізацію з Києвом.

Польські фермери відзначили початок головування Польщі у Раді ЄС протестом у Варшаві на початку січня. Мітингувальники виступали проти угоди про вільну торгівлю з економічним блоком Південної Америки Меркосур. Також учасники акції незадоволені Зеленим курсом Євросоюзу та "напливом" імпорту з України.

Така позиція фермерів і бажання Польщі захищати власні національні інтереси може створити виклики для України в ході дискусій щодо продовження економічного безвізу.

За даними українського уряду, у 2024 році Україна продала Євросоюзу 60% від свого експортного товару. Сумарно — на 25 мільярдів доларів і це на 6% більше за показники 2023 року. Прем’єр України Денис Шмигаль сподівається на продовження лібералізації торгівлі.

Завдання мінімум у торгівлі на цей рік – зберегти умови доступу до ринку Євросоюзу на рівні не гірше 2024 року. Будемо обговорювати з європейськими партнерами закріплення "економічного безвізу" на постійній основі через зміну Угоди про асоціацію,
– сказав Денис Шмигаль.

Президентські вибори в Польщі 2025

Президентські вибори у Польщі, які відбудуться в травні цього року, збігатимуться з головуванням країни в Євросоюзі. Чинний президент Анджей Дуда завершує свій друг термін на цій посаді й згідно з законодавством не зможе ще раз балотуватися.

Партія Дуди "Право і Справедливість" підтримала кандидата Кароля Навроцького. Сам політик каже, що не бачить майбутнього України в ЄС та НАТО до повного розв'язання питань щодо ексгумації жертв Волинської трагедії.

Партія польського прем’єра Дональда Туска підтримує мера Варшави, кандидата Рафала Тшасковського. У разі перемоги Тшасковського Туск зможе отримати повну владу в Польщі.

Роланд Фройденштейн каже, що для польського прем’єра президентські вибори стануть "лакмусовим папірцем, який покаже, чи вдалося Туску переломити авторитарний розвиток Польщі за останні вісім років".

Каталонська газета El Periodico зазначає, що президентські вибори можуть вплинути на головування Польщі в Раді ЄС. Видання попереджає, що польський уряд уникатиме тем, які можуть знизити підтримку від "Громадянської коаліції" Рафала Тшасковського серед населення. Зокрема, це стосуватиметься кліматичної політики та екологічних обмежень в аграрному секторі.

Чутливою темою залишається й імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Теги за темою
ЕвросоюзПольща
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Космические силы США впервые показали снимок секретного самолета X-37B на орбите
Фокус
2025-02-23T08:12:42Z
Сиквел Cyberpunk 2077 будет от первого лица и очень не скоро: фанаты разделились во мнениях
Знай
2025-02-23T07:51:07Z
Магнитная буря 23 февраля: какой будет ее мощность и есть ли опасность
TSN
2025-02-23T05:18:51Z
Мощный лазер и 24 ствола 12 калибра: россияне презентовали свою первую антидроновую систему на основе искусственного интеллекта
ZN UA
2025-02-23T02:09:25Z
Инсайдер: Ремастер первой трилогии God of War для PlayStation 5 будет анонсирован в ближайшее время
GameMag
2025-02-22T21:55:05Z
Продолжение Cyberpunk 2077? CD Projekt RED ищет старшего аниматора для создания иммерсивной игры от первого лица
GameMag
2025-02-22T21:36:33Z
Посмотрите на новую геймплейную демонстрацию ремейка "Готики" на ПК с GeForce RTX 5090 — выходит в 2025 году
GameMag
2025-02-22T20:37:43Z
Bandai Namco планирует поставить выпуск ремастеров Tales of на поток
GameMag
2025-02-22T20:31:45Z
Илон Маск обвинил агентство Reuters во лжи относительно отключения Украины от Starlink
ZN UA
2025-02-22T20:28:52Z
Гороскоп на неделю: пять знаков Зодиака ждет удача с 24 февраля по 2 марта
Политека
2025-02-23T09:06:07Z
Чудо-средство от всех пятен: как правильно пользоваться кислородным порошком
TSN
2025-02-23T08:36:20Z
С ними будете, как за каменной стеной: названы три самых преданных знака зодиака
TSN
2025-02-23T08:18:18Z
Семь способов стать счастливой мамой и получать радость от материнства
Знай
2025-02-23T06:51:04Z
День ангела 23 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-22T22:18:24Z
Убивает не только мотивацию: ученые рассказали, как травля на работе влияет на наши семьи
Фокус
2025-02-22T19:36:06Z
Таро гороскоп на воскресенье: кому следует быть очень внимательным
Comments UA
2025-02-22T18:30:21Z
Готовим невероятно вкусный щербет: рецепт восточных сладостей
TSN
2025-02-22T17:36:55Z
Гороскоп на 23 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-22T17:03:53Z
В результате ночного удара дронами по Одесщине пострадали три человека
Апостроф
2025-02-23T09:03:28Z
Запорожье под ударом: детали последствий обстрела
TSN
2025-02-23T07:36:35Z
РФ нанесла удар по Кривому Рогу: есть погибший и раненые
TSN
2025-02-23T06:12:26Z
"Пылает ресторан": после мощных взрывов в Кривом Роге есть погибший - появились кадры последствий
Comments UA
2025-02-23T06:06:45Z
В Киеве взрывы и пожар после атаки дронов: есть видео прилета, стали известны последствия
Comments UA
2025-02-23T05:30:40Z
В США на авиабазе произошла стрельба: есть погибший и раненый
TSN
2025-02-23T04:48:19Z
РФ обстреляла Запорожье: ранена женщина
Корреспондент
2025-02-22T23:24:57Z
Атака БПЛА: в двух районах Киева вспыхнули пожары
Корреспондент
2025-02-22T22:51:11Z
Под Одессой – прилет БПЛА, в Киеве упали обломки
Корреспондент
2025-02-22T22:09:19Z
Усик в компании Джошуа ярко отреагировал на быструю победу Паркера
Корреспондент
2025-02-23T09:03:31Z
НБА: Лейкерс одержали победу над Денвером, Юта без Михайлюка одолела Хьюсто
Корреспондент
2025-02-23T07:18:55Z
Легенда Манчестер Юнайтед прокоментував поточний стан команди
Корреспондент
2025-02-23T05:27:02Z
Усик покинул вечер бокса в Саудовской Аравии перед боем двух россиян
ZN UA
2025-02-23T00:12:43Z
Потенциальный соперник Усика нокаутировал соперника во втором раунде
ZN UA
2025-02-22T23:21:19Z
Астон Вілла – Челсі 2:1 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-02-22T21:16:46Z
Динамо – Карпаты: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2025-02-22T18:33:20Z
В Саудовской Аравии готовы заплатить миллиард евро за звезду "Реала" – СМИ
ZN UA
2025-02-22T17:43:20Z
Забарный получил красную карточку: "Борнмут" проиграл "Вулверхэмптону" в поединке АПЛ
TSN
2025-02-22T17:33:59Z
ВСУ разгромили батальон оккупантов на Запорожье: подробности
Comments UA
2025-02-23T08:39:04Z
Россия пытается всех обмануть: в СНБО прокомментировали выпущенное рекордное количество БпЛА
Апостроф
2025-02-23T08:15:52Z
Российские морпехи пытались форсировать реку, но их встретили снайперы украинского спецназа. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T06:57:25Z
Потери оккупантов выросли до жутких цифр: есть ли еще России, чем воевать
Comments UA
2025-02-23T06:27:03Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 23 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-23T06:00:32Z
Россияне широким фронтом наступают в сторону Днепропетровшины
ZN UA
2025-02-23T04:07:30Z
Достаточно телефона: киевлянам представили способ разоблачения мошенников
Хвиля
2025-02-23T03:42:36Z
РФ ударила по Кривому Рогу
Корреспондент
2025-02-23T01:15:53Z
РФ ударила по Киеву и Запорожью "шахедами": что известно о вражеской атаке
Фокус
2025-02-22T23:57:19Z
"Видимо, это шутка": женщина купила сумку за 5 долларов и получила сюрприз
Фокус
2025-02-23T09:00:56Z
Мика Ньютон перевела на украинский хит "В плену", выпущенный 20 лет назад
Комсомольская правда
2025-02-23T07:04:27Z
Украинскую певицу сбили на пешеходном переходе и сильно травмировали
Апостроф
2025-02-23T07:03:08Z
В Киеве колористка создает вышиванки на волосах: образ занимает до 8 часов работы, но клиентки терпят
Знай
2025-02-23T03:51:46Z
За рулем была мать: в ДТП погиб участник рок-группы KISS Карл Кокран
Фокус
2025-02-22T23:15:08Z
Джордж Мартин слышал о разработке экранизации Elden Ring
GameMag
2025-02-22T21:19:55Z
Не Томом Харди единым: актеры, которым пророчат роль следующего Джеймса Бонда
Marie Claire
2025-02-22T18:00:42Z
Браслеты, ленты и бисер: Андре Тан подсказал, с какими аксессуарами нужно сиять весной 2025
Знай
2025-02-22T16:51:43Z
Вера Кобзарь рассказала, почему скрывала беременность от родных: "Родители узнали на седьмом месяце"
TSN
2025-02-22T16:21:19Z
Недостатки ракеты "Трембита": эксперт назвал лучший способ ее применения
Новости Украины
2025-02-23T08:18:24Z
Новый удар по опустевшим кошелькам украинцев: с 1 апреля подорожает проезд
Знай
2025-02-23T08:12:03Z
Поминальные дни: когда будут в марте
ZN UA
2025-02-23T08:03:55Z
"Лотерейное проклятие": мужчина признался, что легкие деньги разрушили его жизнь
Фокус
2025-02-23T08:00:38Z
Пенсионеры единоразово получат по 3000 грн: какой возрастной категории повезет
Знай
2025-02-23T07:30:08Z
Миллионы иностранцев: что ждет Украину после войны и при чем здесь угроза нацбезопасности
TSN
2025-02-23T07:06:40Z
Какой завтра, 24 февраля, день – основные события, кого чествует церковь, что нельзя делать
TSN
2025-02-23T07:06:10Z
Все о дне 24 февраля: какой завтра праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-02-23T06:51:22Z
Спикер Сухопутных войск ВСУ оригинально отреагировал на призывы переодеть военных ТЦК
Апостроф
2025-02-23T06:42:33Z
Этот утренний ритуал может разрушать вашу кожу: правда о кофе, которую не говорят
Знай
2025-02-23T08:51:31Z
Эпидемия одиночества: как мы разучились дружить и любить в реальном мире
Marie Claire
2025-02-23T08:00:27Z
Кто руководит нашими генами? Загадки эпигенетики
ZN UA
2025-02-23T06:34:40Z
Как бананы могут помочь бросить курить
Знай
2025-02-23T04:51:34Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
Прохождение ВВК: можно ли обжаловать решение комиссии
ZN UA
2025-02-23T04:01:15Z
Украинские мужчины живут на 13-17 лет меньше женщин: причины и факторы
Хвиля
2025-02-23T02:39:58Z
Излечили врожденную слепоту: врачи провели уникальную быструю операцию незрячим детям
Фокус
2025-02-22T20:51:04Z
Антибиотики и вирусы: почему они не работают
Comments UA
2025-02-22T20:18:13Z
С "минималки" по 800 грн: в Украине изменили налоги, кто должен подчиниться новым правилам в 2025 году
Знай
2025-02-23T08:30:36Z
"Газпром" мог поставить на колени целые страны: пока Европа не отказалась закупать газ РФ, — WP
Фокус
2025-02-23T08:12:47Z
Война в 2025: как изменилась энергетика и почему в Украине вырастут тарифы для населения
Фокус
2025-02-23T08:06:19Z
Новые цены на популярную молочку: что подорожало, а что стало доступнее
Знай
2025-02-23T07:12:41Z
Альтернативная пенсия в Украине: что это такое и как получить выплаты
Политека
2025-02-23T06:00:18Z
"ПриватБанк" начнет брать с украинцев по 80 грн: когда популярная услуга станет платной
Знай
2025-02-23T05:30:20Z
Аренда жилья для ВПЛ: начисляют ли налоги владельцу после расторжения договора
ZN UA
2025-02-23T05:04:09Z
Минимальная зарплата в Украине может вырасти в 3 этапа в 2025 году: детали законопроекта
Хвиля
2025-02-23T04:45:39Z
Согреться будем одеялами? Хватит ли украинцам газа до конца сезона
Знай
2025-02-23T04:30:25Z
Сколько белья можно класть в стиральную машину
TSN
2025-02-23T09:06:45Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Пентагон назвал общие расходы США на военную помощь Украине
Корреспондент
2025-02-23T09:07:24Z
Мы все – заложники амбиций одного человека, и это не Трамп: над Украиной нависла реальная угроза из-за странной идеи
Comments UA
2025-02-23T09:06:11Z
Противоречивые переговоры: Украина не согласилась на требование США каксательно фонда в $500 миллиардов
TSN
2025-02-23T09:06:07Z
Показательный удар: когда Россия атакует Украину ракетами, если переговоры пойдут не так
Comments UA
2025-02-23T09:00:44Z
Подоляк рассказал о работе над соглашением с США по ископаемым
Корреспондент
2025-02-23T08:54:07Z
В Германии начались выборы в парламент
Лига
2025-02-23T08:42:39Z
Россияне атаковали Кривой Рог: разрушен храм УПЦ МП
TSN
2025-02-23T08:36:54Z
В Германии проходят выборы в Бундестаг
Новости Украины
2025-02-23T08:33:49Z
Дуда говорит, что Трамп успокоил его относительно присутствия войск США в Польше
Европейская правда
2025-02-23T08:07:24Z