На піщаному пересипі біля західної частини лиманів Джантшейський та Сасик-поруч з Дунайським біосферним заповідником виявлені значні площі пересипу, на яких море викинуло мазут. Як повідомив доктор біологічних наук та начальник науково-дослідного відділу НПП «Тузлівські лимани» Іван Русєв, забруднення було виявлено під час обстеження.
- Фракції мазуту розташовані на відстані від 30 до 50 метрів від урізу морської води. Розміри фракції варіюють від 0,5 до 5 см. Протяжність викиду мазуту 1 км, у середньому шириною в 1 м, але є така ділянка пересипу протяжністю у 200 м і шириною до 6 м. Знаходили пір’я птахів, які були у мазуті, – зазначив Русєв.
Науковець наголошує: потрібен терміновий чіткий план реакції на такі жахливі виклики, потрібен алгоритм моніторингу появлення забруднення на ключових ділянках пересипу, план збору і утилізації мазуту.
За його словами, за ці ділянки повністю відповідає Одеська обласна військова адміністрація, оскільки піщаний пересип моря у цьому місці – це землі водного фонду, і «вона, адміністрація, повинна або сама, або давати доручення Лиманської громаді для ведення таких робіт, в межах якої виявлено забруднення».
- Вже пішла 5 доба, як ми виявили мазут на піщаному пересипу на різних ділянках і офіційно проінформували суспільство та органи влади, але немає ані чіткого плану дій по моніторінгу, збору та утілізації мазуту, ані жодних практичних дій – мазут і досі лежить на тих місцях, - додав Русєв.
Він наголосив, що національний природний парк “Тузлівські лимани” «робить все, можливо щоб виявляти такі ділянки і інформувати владу, а на своїй території робить все своїми силами».
Нові ділянки з мазутом на Одеському побережжі. Фото: facebook.com/profile.php?id=100005283042589
- 9 січня представник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук повідомив, що нафтопродукти, що потрапили в Чорне море після аварій двох російських танкерів у Керченській протоці, можуть дістатися до узбережжя Одеси та Миколаєва.
- 24 січня узбережжя Одещини вкрилося плямами через мазут із затонулих російських танкерів.