![Підприємства втрачають до 50% робочого часу: бізнес просить змінити систему оповіщення про тривоги](https://thumbor.my.ua/GtCk1grzhpuzpSXCW2ojlmTdPmg=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fedc375722b5a27e0b85621bdf29efe7f.jpg)
Підприємства втрачають до 50% робочого часу: бізнес просить змінити систему оповіщення про тривоги
Відповідне звернення оприлюднено на сайті ЄБА, передає Укрінформ.
«Європейська Бізнес Асоціація пропонує розглянути можливість запровадження таргетованої системи оповіщення та напрацювати рішення, яке збалансовано врахує інтереси бізнесу та суспільства, сприятиме стабільній діяльності підприємств, при цьому зберігатиме фокус на безпеці працівників», - йдеться у в офіційному листі-зверненні асоціації до першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України та міністра внутрішніх справ.
Як наголошують в асоціації, зупинки виробництва та роботи компаній через повітряні тривоги є серйозним викликом для бізнесу в Україні. Простої на підприємствах можуть сягати до 50% робочого часу. Це призводить до зривів виробничих планів і підвищення операційних витрат, підриває експортні спроможності та стабільність обсягів поставок.
Чинна система оповіщення про повітряні тривоги охоплює українські області повністю, що змушує підприємства та заклади припиняти діяльність за кожної тривоги у регіоні. Такий узагальнений підхід часто призводить до необґрунтованих зупинок роботи, навіть якщо безпосередня загроза у районі розташування підприємства відсутня.
Запровадження локалізованої системи оповіщення, базуючись на ризик-орієнтованому підході, дозволить обмежити сповіщення лише районами з реальним ризиком та сприятиме безперервності бізнес-процесів.
Як повідомлялося, у Звенигородському та Уманському районах Черкаської області тривалість повітряної тривоги скоротилася вдвічі завдяки новій системі оповіщення. Це дало змогу забезпечити безперервну роботу об’єктів економіки, підприємств, установ організацій та освітнього процесу в закладах освіти.