MY.UAНовини
Битва за Курахове, яка скінчилася: чому ситуація склалася саме так і "хто винен"
Битва за Курахове, яка скінчилася: чому ситуація склалася саме так і "хто винен"

Битва за Курахове, яка скінчилася: чому ситуація склалася саме так і "хто винен"

Місто Курахове на Донеччині ще з часів АТО та ООС було прифронтовим. Та зараз, на жаль, воно знищене російськими дронами, снарядами та авіабомбами.

Минулого року бої за Курахове багато експертів називали головною битвою цієї зими. І в дечому вони не помилилися – ця битва справді стала важливою. І не лише масштабом, але й проблемами, які вона відкрила.

Чому Курахове стало полем битви, що зараз відбувається в інформаційному полі довкола міста і, головне, які проблеми відкриває ця сторінка війни? Про все це розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Гірник, Вугледар і "ворота" в Курахове

Ситуація на фронті динамічна і постійно змінна. Наприклад, на початку минулої осені в районі Курахового найзапекліші бої розгорталися у місті Красногорівка, яке ворог сумарно намагався захопити 5 місяців. Водночас на південь від Курахового росіяни атакували в прилеглих до Вугледару населених пунктах – Водяному та біля Пречистівки. Тоді ситуація на Вугледарському напрямку виглядала, якщо так можна сказати, – звичною.

Найбільш драматично розгорталися події на південь від Курахового. Росіяни стрімко просувалися на Покровському напрямку й, на жаль, одне за одним захоплювали села. Станом на початок вересня 2024 року ворожі війська вже були в Новогродівці, під Селидовим та Українськом і зовсім неподалік від Покровська, Новоекономічного та Мирнограда.


Донеччина, вересень 2024 року / Карта DeepStateMAP

Рівно за місяць ситуація погіршилася. Росіяни на південь від Курахового суттєво активізувалися і станом на початок жовтня затиснули Вугледар у "клешні". На жаль, уже невдовзі Силам оборони довелося відступити. Ще тоді в інформаційному полі звучало – "Вугледар – це ворота в Курахове". А річ у тім, що в південній частині підконтрольної Україні Донецької області це були останні два міста.

Тим часом на Покровському напрямку за місяць ворог захопив Новогродівку та Українськ, тиснув на околиці Селидового і просувався до міста Гірник.

Завершилися бої в Красногорівці й росіяни вперто рвалися до Курахового.


Ситуація на Донеччині, початок жовтня 2024 року / Карта DeepStateMAP

Але протягом наступного місяця зайти в Курахове росіянам ніяк не вдавалося, попри всі спроби та намагання. Хоч росіяни вже гатили з усього озброєння по місту, Сили оборони, зокрема і 46-та окрема аеромобільна бригада, не допускали прориву росіян.

Та ситуація ускладнювалася просуваннями росіян на півночі та на півдні від міста. Після захоплення Вугледара ворог фактично "взяв курс" на Курахове, аби тиснути на місто і з півдня. Єдине, що якоюсь мірою рятувало українських військових від оточення – Курахівське водосховище на півночі. Однак від обстрілів це не рятувало узагалі.


Ситуація на Донеччині у листопаді 2024 року / Карта DeepStateMAP

Ще однією проблемою стала окупація міста Гірник – стратегічної висоти. Там свого часу була радіовежа, яка охоплювала тимчасово окуповані території Донеччини та робила доступним українське радіо для тих, хто жив в окупації. Захоплення цієї висоти спростило росіянам завдання з виходу на берег водосховища.

Уже в перші дні листопада росіянам вдалося увірватися в Курахове.

70 діб боїв у Кураховому

3 листопада росіяни прорвалися на східні околиці Курахового. Неабияк ускладнювало оборону міста і те, що росіяни захопили село Дальнє на південь від нього. Це створило додатковий тиск на гарнізон, який обороняв місто.

До середини грудня ворогу вдалося дійти до центральної частини Курахового. А над Силами оборони нависала нова загроза. Росіяни захопили Старі Терни. Ситуація виглядала так, що підрозділи ворога зі Старих Тернів та Зеленівки можуть зійтися у селі Дачне й утворити котел. До кінця року загроза оточення зберігалася, але, вочевидь, замкнути кільце ворог міг би спробувати в Улаклах. На щастя, жоден з цих задумів не був реалізований.

Росіяни активно використовували техніку для штурмів та проривалися в самому місті, захоплюючи окремі будівлі. Наприклад, школи №3 та №5. Ворог залучив величезну кількість живої сили – українські військові завдавали окупантам максимальних втрат, але все ж тиск не зупинявся.

Проблеми також були й на флангах. На півночі росіяни стрімко взяли контроль над берегом водосховища, а на півдні тиснули з напрямку Вугледара, через що утворився так званий "Успенівський мішок" – напівоточення Сил оборони в районі села Успенівка, яке закінчилося відходом Сил оборони.

Уже в перші дні 2025 року ситуація в Кураховому погіршилася вкрай. Росіяни активно посувалися в західній частині міста, ЗСУ тримали оборону в районі ТЕС. Уже 10 січня майже все місто опинилося під ворожим контролем – окупанти хизувалися кадрами, як одна з місцевих мешканок "вітала" російську армію в місті.


Ситуація на Донеччині на початку 2025 року / Карта DeepStateMAP

Аналітики DeepState розповіли деякі деталі оборони Курахового, посилаючись на безпосередніх учасників битви. За їхніми словами, у тих, хто обороняв місто, було недостатньо сил та засобів. Аналітики кажуть, що фактично тягар оборони міста впав на 46-ту окрему аеромобільну бригаду, яка й до останнього тримала оборону на ТЕС. Ще восени на підтримку 46-й бригаді відправили новостворену 157-му бригаду, однак це підсилення не допомогло.

Також у DeepState кажуть, що особливо нестача особового складу відчувалася у мікрорайоні Південний, де бійці в оперативному оточенні продовжували тримати оборону, хоч "багатоповерхівок було більше, ніж солдатів", – так аналітикам сказав один із командирів стратегічного рівня. Аналітики кажуть, що лише третина гарнізону мікрорайону змогла вирватися з оточення.

Начальник відділення комунікацій 46-ї ОАеМБр Олександр Невідомий у коментарі 24 Каналу зазначив, що бригада на Курахівському напрямку протистояла 7 російським підрозділам.

З частин противника, які протидіяли й протидіють 46-й ОАеМБр, можу назвати: 5-ту ОМСБр, 102-й і 103-й мотострілецькі полки, 163-й і 68-й танкові полк 150-ї дивізії 51-ї армії. А після виходу у фланги на нас перекинули 110-ту і 114-ту ОМСБр,
– зазначив Невідомий.

Тобто стає очевидним факт, що українські сили діяли в умовах суттєвої переваги ворога у живій силі. При цьому росіяни практично і не змінюють свої тактики. У районі Курахового росіяни проводили штурмові дії малими групами по 4 – 6 піхотинців. Ворог може відправляти до 20 таких груп для досягнення цілі.

Робота 46-ї ОАеМБр на Курахівському напрямку: дивіться відео

Крім того, росіяни активно використовують ударні БпЛА. У 46-й ОАеМБр кажуть, що останнім часом їхня кількість суттєво зросла: ворог активно застосовує баражувальні боєприпаси, зокрема "Молнію" і "Ланцет". Також активно працюють ворожі міномети, ствольна і реактивна артилерія.

За останній тиждень дуже активізувалися російські БпЛА – йдеться про FPV і скиди. На цьому ворог робить особливий акцент, враховуючи просівші фланги на північ і південь від Курахового. Ці дрони здійснюють також активне дистанційне мінування наших логістичних шляхів,
– зазначає Олександр Невідомий.

Втрати ворога в Кураховому

Сили оборони продовжують завдавати ворогу втрат. Та, на жаль, росіяни все одно просуваються, бо в них все ще зберігається перевага у живій силі й техніці. Однак все більше військовослужбовців, експертів та аналітиків кажуть, що втрати ворожої армії у 1,5 раза вищі, ніж темпи мобілізації. Тобто так чи інакше, але Сили оборони продовжують зменшувати російську армію.

Наприклад, 46-та ОАеМБр наприкінці 2024 року підбила підсумки втрат ворога, яких вони завдали противнику в районі Мар'їнки та Курахового протягом року. Бійці бригади ліквідували та знищили:

  • 4 206 окупантів;
  • 118 танків;
  • 63 артилерійські системи;
  • 2 318 БпЛА різних типів;
  • 243 бойові броньовані машини;
  • 144 автомобілі, квадроцикли та мотоцикли;
  • 53 одиниці легкоброньованої техніки.

Також бригада взяла в полон 61 росіянина.

У бригаді наголошують, що статистика включає тільки підтверджені втрати ворога, проте їхня кількість суттєво вища.

Важливо враховувати, що це результат роботи однієї бригади в конкретній зоні відповідальності. Тобто це колосальні втрати одразу кількох ворожих підрозділів, яким протистояли наші бійці.

Бої в Кураховому тривають?

В інформаційному просторі битви довкола того чи іншого міста є окремим "полем битви". В умовах великої війни, звісно ж, багато інформації озвучувати не можна. Однак, коли є великий суспільний запит, бувають випадки його ігнорування. Тоді ті, кого цікавить інформація, ідуть на ворожі ресурси.

Щодо комунікації боїв за те чи інше місто, можна розглянути кілька прикладів. Наприклад, Бахмут. У травні 2023 року вагнерівці заявили, що нібито захопили місто. Українська сторона окупацію міста не підтвердила. Та й мова йде не про окупацію, а контроль над територією, адже Бахмут був знищений повністю.

Однак після серії заяв із запереченням Бахмут зник з інформаційного простору. Остаточно 100% Бахмута на карті DeepState були позначені лише на початку січня 2024 року – до кінця 2023 року ще тривали бої в районі колишнього сокового заводу, який залишався сірою зоною. В українській документації вважається, що бої тривали до 12 грудня, а з 13 грудня 2023 року Бахмут окуповано. Однак в інформаційному полі ці факти залишилися обділеними увагою. До речі, оборону південно-західних околиць Бахмута у 2023 році тримала та ж 46-та бригада.


Околиці Бахмута у грудні 2023 року / Карта DeepStateMAP

Серія втрат міст на Донеччині здебільшого також залишилися не прокомунікованою. Не в останню чергу через відсутність значного запиту. Про захоплення Красногорівки заявили лише у DeepState ще у жовтні 2024 року, хоч зараз це абсолютно очевидний факт. Однак в офіційному переліку територій, де ведуться бойові дії, Красногорівка вважається окупованою з 12 листопада 2024 року. На той момент росіяни вже прорвалися у Курахове.

Якщо опиратися на офіційну комунікацію та заяви уповноважених осіб, битва за Курахове ще триває. Остання заява щодо міста була від ОСУВ "Хортиця", в якій були спростовані повідомлення про його окупацію. А ще уряд не оновлював перелік зон бойових дій, тому поки що і на документальному рівні Курахове – зона, де тривають бої. Навіть якщо контроль над містом уже втрачений.

Хто винен у втраті Курахового?

Днями спецкор ТСН Юлія Кирієнко-Мерінова заявила, що відповідальність за втрату Курахового хочуть перекласти на колишнього командира 46-ї ОАеМБр Віталія Золотарьова і проти нього порушено кримінальну справу. Цікаво, що таку ж інформацію повідомляють і аналітики DeepState, посилаючись на джерела у бригаді.

24 Канал звернувся до ДБР щодо ймовірної підозри полковнику Золотарьову, на що нам відповіли, що такої інформації у ДБР немає.


Віталій Золотарьов, колишній командир 46-ї ОАеМБр / Фото 46-ї ОАеМБр

Розмови про "пошук винних" щодо Курахового відбуваються на тлі судового процесу щодо генералів, яких називають винними у прориві росіян на Харківщині у травні 2024 року.

Хоча "пошук винних" радше виглядає як втеча від реальності, в якій треба визнавати помилки й те, що є системні проблеми. За бажанням можна притягти до відповідальності будь-кого – відповідальних за оборону Гірника чи Вугледара або ж навіть Красногорівки та Мар'їнки, адже це так чи інакше вплинуло на те, що ворог зміг дійти до Курахового.

Також "звинувачувати" можна відповідальних за особовий склад у Силах оборони, адже ми досі в ситуації, коли у ворога значно більше живої сили, а тим часом чимало бригад недоукомплектовані до кінця.

"Винних" шукати можна довго, і навіть треба, якщо мова йде про злочинні накази й тощо, проте є річ, яку потрібно враховувати, – ми воюємо не проти ідіотів з палками та камінням, а з армією, яка не шкодує жодних ресурсів для досягнення своєї цілі, і протидіяти їй важко. Часом навіть одна помилка може призвести до незворотних наслідків. Приклади з Покровського напрямку показують, що втрата одного села може поставити всю оборону під загрозу (Очеретине у квітні 2024 і Піщане у липні 2024).

Чи є українській армії помилки? На жаль, так. Чи мають ці помилки бути розслідуваними? Так. Проте не можна знайти одного винного у тій чи іншій ситуації, винести вирок і забути. Найголовніше, щоб з кожної операції (чи вона успішна, чи не надто) були зроблені висновки, адже війна все ще триває і ворог не стоїть на місці.

Теги за темою
Донецька область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Війна, день 1166. Трамп — про переговори з рф і Україною: Ми ближчі з однією зі сторін
Football.ua
2025-05-04T22:01:02Z
Поняття не маю: Трамп досі не вирішив, чи водить його за ніс Путін
Факти ICTV
2025-05-04T22:00:02Z
Трамп повідомив, за яких умов готовий застосувати санкції проти Росії
ТСН
2025-05-04T21:51:46Z
Від мемів до оборони: як в Естонії змінюється ставлення до медіаграмотності
Детектор М
2025-05-04T21:51:09Z
Чернишов анонсував, коли в Україні підготують закон про множинне громадянство
24tv
2025-05-04T21:39:31Z
"Росія хоче всю Україну": Трамп зробив нову заяву щодо поступок у переговорах
TSN
2025-05-04T21:18:00Z
Європа планує зменшити військову залежність від США та розробити заміну F-35, – ЗМІ
24tv
2025-05-04T21:13:59Z
NYT: Політика Трампа сприяла зростанню жертв серед цивільних в Україні
24tv
2025-05-04T20:51:48Z
"Побєдобєсію" немає меж: у Москві збудували копію Рейхстагу, щоб взяти його штурмом у виставі
24tv
2025-05-04T20:51:12Z
Юрій Ткач на рідкісному фото показав батьків і кокетку-доньку
GlavRed
2025-05-04T21:27:48Z
"Била мене мати": українська народна пісня підкорила TikTok, зібравши мільйони переглядів
24tv
2025-05-04T21:03:23Z
"Можемо спати з іншими": Ганін розповів про особливості своїх стосунків з коханою
Фокус
2025-05-04T20:51:13Z
3 найкращі медичні серіали-комедії, які розсмішать кожного
24tv
2025-05-04T20:39:43Z
Джамала вперше розповіла про хворобу мами та що на неї вплинуло: "Хочеться перепросити у батьків"
ТСН
2025-05-04T20:21:58Z
Віталіна Біблів розкрила, як змінилися гонорари акторів під час війни: "Важкувато"
ТСН
2025-05-04T19:36:19Z
Постапокаліпсис, сніг та інопланетяни: серіал "Етернавт" став новим хітом Netflix
Фокус
2025-05-04T19:15:53Z
Блогерка Алхім обурила тим, що закотила очі після прохання заспівати українською
Комсомольская правда
2025-05-04T18:40:58Z
Ziferblat поїхали на Євробачення, скандал навколо Білоуса триває: головні події тижня в шоубізі
24tv
2025-05-04T18:30:10Z
У РНБО розкрили наслідки удару по заводу "Стрєла" у Росії
Хвиля
2025-05-04T22:06:54Z
РФ має успіхи на межі торецького та покровського напрямків — військовий оглядач
ТСН
2025-05-04T21:51:02Z
День ангела 5 травня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-05-04T21:18:04Z
Рівно два роки тому Україна вперше збила "незбивну" російську ракету "Кинджал": деталі операції
Фокус
2025-05-04T21:15:50Z
З’явилось перше фото українського морського безпілотника, який збив російський винищувач Су-30
Украина Криминальная
2025-05-04T21:09:59Z
Уроки мови: як українською сказати «бабочка»
ZN UA
2025-05-04T21:04:15Z
Жорін: Держава не готова до кількості ветеранів, яка з’являється
ТСН
2025-05-04T20:45:47Z
Допомога пенсіонерам у Дніпрі: хто отримає до 3250 гривень у 2025 році
Политека
2025-05-04T20:01:24Z
Їх не мобілізують: хто точно не підлягатиме призову в Україні в травні
Фокус
2025-05-04T19:57:57Z
FTC і влада Невади подали позов проти криптоакадемії IML
InternetUA
2025-05-04T20:52:11Z
Українців попередили про дефіцит електроенергії: чи загрожують відключення світла влітку
Хвиля
2025-05-04T19:45:29Z
Які суми можна переказувати за кордон у 2025 році
24tv
2025-05-04T19:21:44Z
Надходження від реструктуризованих кредитів зросли у 2,5 раза з 2022 року - Фонд гарантування
УкраинФорм
2025-05-04T18:51:14Z
Після індексації пенсій частина жителів Запоріжжя втратить субсидію на оплату комуналки: хто залишиться без виплат
Политека
2025-05-04T18:31:23Z
Шахраї від імені Ощадбанку попереджають про "борги" — деталі
InternetUA
2025-05-04T18:28:19Z
В уряді розповіли, чи можливо зараз підвищити зарплату учителям
24tv
2025-05-04T18:24:36Z
Українці отримують повідомлення про борги в одному банку: яка причина
GlavRed
2025-05-04T17:27:20Z
Гендиректору NVIDIA підвищили зарплату вперше за 10 років
24tv
2025-05-04T17:24:01Z
Лісова пожежа поблизу Ізюма охопила майже 80 гектарів - ДСНС
УкраинФорм
2025-05-04T20:45:19Z
У Києві п'яний водій протаранив припарковані автівки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T20:39:52Z
Згорілі люди висять з вікон: у Москві вибухнула багатоповерхівка, є жертви і поранені
24tv
2025-05-04T20:18:25Z
У Москві вибухнула квартира: багато постраждалих і є загиблі
Telegraf
2025-05-04T20:06:32Z
У столиці РФ горить житловий будинок після вибуху, повідомляють про загиблих
Фокус
2025-05-04T19:57:35Z
У Херсоні внаслідок атаки російського дрона поранена жінка
УкраинФорм
2025-05-04T19:12:00Z
Поліція Франції врятувала батька криптовалютного мільйонера, викраденого заради викупу
Европейская правда
2025-05-04T16:55:27Z
Жінка втратила 38 тисяч гривень, повідомивши дані банківської картки псевдобанкіру
InternetUA
2025-05-04T16:28:09Z
На Закарпатті прикордонники натрапили на моторошну знахідку
24tv
2025-05-04T16:03:46Z
Сметана чи підробка: перевіряємо за секунду – фальсифікатори бояться цього методу
24tv
2025-05-04T20:51:09Z
Як використовувати зубну пасту в побуті: 5 цікавих способів, які здивують
24tv
2025-05-04T20:39:59Z
Як досягти щастя у повсякденному житті: у Гарварді кажуть, що ці 3 звички змінюють все
24tv
2025-05-04T19:27:00Z
Що їсти для емоційної рівноваги
360ua.news
2025-05-04T19:15:06Z
Не просто бабусин напій: навіщо пити компот щодня
Знай
2025-05-04T18:51:13Z
Три дії, які треба робити у ліжку для кращого сну: поради психіатра
Gazeta UA
2025-05-04T18:36:45Z
Як зміцнити імунітет і рідше хворіти
360ua.news
2025-05-04T18:03:09Z
Чому не можна сміятися перед сном: запам'ятайте це
24tv
2025-05-04T16:12:03Z
Два овочі для контролю цукру – як їх правильно додавати в раціон
24tv
2025-05-04T16:03:43Z
Справжнє випробування для чоловіків: жінок яких знаків зодіаку бояться найбільше
Gazeta UA
2025-05-04T21:39:15Z
Припиніть робити ці 5 речей ввечері: сон одразу покращиться
24tv
2025-05-04T20:03:02Z
Головна помилка при посадці картоплі: що потрібно зробити з ґрунтом заздалегідь
Telegraf
2025-05-04T18:30:34Z
Чим відмити сильну іржу у ванній: давно забутий, але дуже хороший спосіб
GlavRed
2025-05-04T18:27:57Z
Перекус на сходах, перевезення сиру і не лише: 10 дивних заборон Франції, за які можуть покарати
24tv
2025-05-04T18:24:44Z
Уже скоро травень принесе приємні несподіванки на роботі 3 знакам зодіаку
24tv
2025-05-04T18:18:58Z
Так не в кожному ресторані приготують: оригінальна спаржа з Дор блю – рецепт Ярославського
24tv
2025-05-04T18:12:50Z
Зірвуть справжній джекпот: чотирьом знакам усміхнеться фортуна
Gazeta UA
2025-05-04T17:09:00Z
Підошва праски знову стане як новенька: найпростіший спосіб її почистити
24tv
2025-05-04T16:45:36Z
Фінансовий гороскоп для всіх знаків Зодіаку на тиждень з 5 по 11 травня 2025 року
Фокус
2025-05-04T22:15:27Z
Конотоп атакують дрони: лунають вибухи, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T21:57:34Z
Окупанти закрили міст до Ластівчиного гнізда у Ялті - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-05-04T21:40:53Z
Детонують боєприпаси, вогонь перекинувся на будинки: на Харківщині палає 85 гектарів
GlavRed
2025-05-04T21:27:51Z
Хронологія війни – день 1167: на фронті відбулося нове загострення, а обміни ударами продовжуються
Telegraf
2025-05-04T21:00:58Z
Лінія фронту станом на 4 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T20:39:41Z
В Одесі стареньку завалило сміттям у її квартирі: рятувати довелося місцевим мешканцям
Telegraf
2025-05-04T20:30:03Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22:00 04.05.2025
Украина Криминальная
2025-05-04T19:42:08Z
Травень буде неспокійним: РФ готує "великий наступ" на одному напрямку
GlavRed
2025-05-04T19:27:47Z
Ротань: Почали перемовини з Олександрією, інших новин немає
Football.ua
2025-05-04T21:40:25Z
Іспанська Пальма втретє поспіль виграла Лігу чемпіонів із футзалу
Football.ua
2025-05-04T21:13:22Z
Яремчук оформив результативну дію у матчі Олімпіакоса: ефектне відео
24tv
2025-05-04T21:00:54Z
Баскське дербі завершилося внічию
Football.ua
2025-05-04T20:58:18Z
Легендарний партнер Шевченка по Мілану вивів Пізу в Серію А вперше за 34 роки
24tv
2025-05-04T20:45:19Z
"Доведеться пережити шторм": ексчемпіон світу назвав переможця мегафайту року
24tv
2025-05-04T20:03:16Z
Палмер назвав найкращого гравця Челсі в поточному сезоні
Football.ua
2025-05-04T19:55:08Z
IVAN NAVI – "Гріхи" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-05-04T19:43:20Z
Два англійські клуби поклали око на Таловєрова: куди може перейти захисник збірної України
24tv
2025-05-04T19:42:46Z
Формула-1: перемога Піастрі на Гран-прі Маямі та драма Ferrari
Факти ICTV
2025-05-04T22:18:38Z
Яка модель Subaru вважається найнепривабливішою за всю історію?
Топ Жир
2025-05-04T21:15:59Z
Невелика подряпина призвела до серйозних витрат для власника Porsche 911
Топ Жир
2025-05-04T20:00:04Z
Що таке знецінення? Porsche продали з прибутком у $63 тисяч після всього 2 тисяч миль
Топ Жир
2025-05-04T17:45:38Z
Які цікаві Volkswagen LT можна було побачити на дорогах України
AutoCentre
2025-05-04T17:34:19Z
Чи придбали б ви автомобіль у робота-продавця?
Топ Жир
2025-05-04T16:15:46Z
"Вершина ненадійності": автоблогерка назвала три авто, які варто оминати десятою дорогою
24tv
2025-05-04T14:48:44Z
Land Cruiser 1998 року отримує оновлення через чверть століття
Топ Жир
2025-05-04T13:45:29Z
У Києві помітили потужний спорткар Porsche із рідкісним тюнінгом
Фокус
2025-05-04T12:51:03Z
iPhone 17 Air отримає чохол-акумулятор через слабку автономність
InternetUA
2025-05-04T22:01:05Z
Легендарна платформа відеозв'язку та комунікацій припинила своє існування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T21:33:42Z
У Китаї представили колісного робота, якому не страшні бруд і завали
InternetUA
2025-05-04T19:58:43Z
"Богу пора до окуліста": Арестович розповів, як у нього потрапила блискавка, і насмішив мережу
Telegraf
2025-05-04T19:42:59Z
Ілон Маск створює місто навколо космодрому SpaceX
360ua.news
2025-05-04T18:34:40Z
Telegram отримає нову функцію
InternetUA
2025-05-04T18:07:36Z
6 речей, які краще не робити після придбання iPhone
InternetUA
2025-05-04T17:16:59Z
Як правильно користуватися телефоном на бойовому завданні: поради для військових
InternetUA
2025-05-04T16:31:47Z
May The 4th be with you: найпопулярніші ігри франшизи Star Wars, які варто зіграти фанатам
24tv
2025-05-04T16:27:31Z