У Чехії відклали цифровізацію держпослуг - у чому причина
Верхня палата парламенту Чехії схвалила пропозицію правлячої коаліції про дворічне відтермінування цифровізації до 2027 р. одночасно з поправкою про електронні комунікації, яка призначена для встановлення правил телемаркетингу. Конституційно-правова комісія Сенату відкинула зв'язок обох поправок як неприпустимий. Опозиція хоче звернутися до Конституційного суду.
Про це повідомляє Радіо Прага.
Однак головною причиною відмови від цифровізації є все-таки турбота про безпеку держпослуг - цифровізація держпослуг у Чехії може бути відкладена на два роки, щоб державні структури змогли до неї належним чином підготуватися. За цей час буде необхідно передбачити можливі атаки та інші потенційні небезпеки.
Частиною відстрочки є також положення, згідно з яким державній установі не доведеться виконувати цифрову операцію, якщо це призведе до «непропорційного тягаря», тобто, за словами авторів поправки, буде «неефективною, марнотратною і безцільною». Влада зможе вимагати скасування роботи каталогу цифрових послуг, якщо він мінімально використовується.
Згідно з пропозицією уряду, поправка мала запровадити повну заборону на маркетинг через будь-які послуги голосового зв'язку, а не тільки за допомогою телефону, за винятком випадків, коли сторона, яку викликають, на це погодилася. Однак нижня палата парламенту видалила це роз'яснення.
Таким чином, поправка, серед іншого, передає розв'язання всіх конфліктів між клієнтами та операторами, пов'язаних з оплатою послуг, Чеському управлінню телекомунікацій.
Поправка також покликана забезпечити більший захист клієнтів банків від шахрайства.
А ось Україна без цифровізації вже й не уявляє своє повсякденне життя. Миттєві відповіді на запитання, зв'язок із держорганами - це дуже зручно. Але турбота про безпеку має превалювати, а тут поки що бувають недоліки.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України відновив повноваження Держспецзв'язку з державного нагляду у сфері кіберзахисту, що були припинені 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення.
Відтепер Адміністрація Держспецзв'язку здійснюватиме заходи державного нагляду (контролю) у сфері кіберзахисту, а також криптографічного та технічного захисту інформації державних органів та об'єктів критичної інформаційної інфраструктури (ОКІ), повідомила пресслужба Держспецзв'язку.