![Мер Малина назвав проблеми прикордонних громад Житомирщини](https://thumbor.my.ua/tujv13dLS2svJcy59G1pEiUHdy4=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4c6c3dd27705b5efdde337d2c8cd6fdc.jpg)
Мер Малина назвав проблеми прикордонних громад Житомирщини
Про це Ситайло розповів в інтерв’ю Укрінформу.
«У нас (в Малинській громаді – ред.) – близько 1700 ВПО та декілька релокованих підприємств. Проблема в тому, що на Малинщину бояться їхати, оскільки звідси до кордону з Білоруссю – 70 км. Коли люди приїжджають із місць, де ведуться бойові дії, то вже нажахані, і не всі наважуються лишатись, дізнавшись, що тут відбувалося у 2022 році. Це стосується і релокації підприємств із областей, де ведуться бойові дії», - зазначив Ситайло.
За його словами, є ще така ситуація, коли людина отримує від держави житловий сертифікат за зруйнований будинок і не може взяти житло на первинному ринку в Малині через відсутність забудовників.
«Якщо приходить інвестор, то місто розвивається. Ми запрошуємо забудовників, у нас є території, відведені для багатоквартирного будівництва. Ми б хотіли, щоб ці житлові сертифікати освоювалися в нас і люди лишалися тут, а не їхали в Київ, Житомир чи Львів. Звісно, хтось вкладається у нерухомість на вторинному ринку і в нашій громаді», - додав він.
Міський голова також зауважив, що Малин рівновіддалений від Києва і Житомира. Багато місцевих жителів проживає і працює в цих містах, а хтось щоденно їздить туди на роботу. Через це є проблема в оподаткуванні, бо якщо людина працює, наприклад, у Києві, то там і сплачує податки.
«Тому часто доводиться пояснювати людям, що за їхні податки розвиваються інші міста, де вони не проживають, а нашу громаду в цей час потрібно утримувати, відновлювати та розвивати за місцевий бюджет. Тут ідеться про певний перекіс у системі розподілу податків», - сказав Ситайло.
Як повідомлялося, найбільш постраждала в Житомирській області внаслідок російських обстрілів на початку повномасштабної війни Малинська міська територіальна громада нині відновлена майже на 90%.