MY.UAНовини
Чому Іран програв ще до поразки: кінець стратегії "сірої зони"
Чому Іран програв ще до поразки: кінець стратегії "сірої зони"

Чому Іран програв ще до поразки: кінець стратегії "сірої зони"

Останнім часом Іран міг стримувати геополітичних супротивників і вести війну переважно методами "сірої зони". Однак провал цієї стратегії був помітний ще тоді, коли проіранська "Хезболла" була сильною, а при владі в Сирії перебував Башар Асад.

"Сьогодні ви можете сісти в машину в Тегерані і вийти з неї в Дахії, в Бейруті". Через п'ять років і два місяці після того, як генерал Касем Сулеймані зробив цю заяву, Ісламська Республіка Іран відступає. Повітряні та наземні шляхи постачання з Ірану до Лівану тепер проходять через Сирію, де після недавнього падіння режиму Асада панують суніти. Навіть якби в Ірану був простіший шлях сполучення з Ліваном, "Хезболла" зараз ослаблена як ніколи внаслідок безжальних ударів Ізраїлю. За словами одного високопоставленого командира Корпусу вартових революції Ірану: "Ми програли на всіх фронтах".

Фокус переклав статтю аналітика Фарзіна Занді про геополітичну поразку Ірану на Близькому Сході.

В останні десятиліття Іран міг стримувати супротивників і вести війну в основному методами "сірої зони". А структури, ресурси та союзники, які дозволяли йому це робити, зараз зруйновані. Але ерозія іранської стратегії "сірої зони" почалася вже тоді, коли Асад ще перебував при владі, а "Хезболла" становила для Ізраїлю страшну загрозу. Економічна дисфункціональність і політичні заворушення в Ірані не дозволили державі зробити ситуацію більш стійкою. У цій статті я спробую показати, як економічні проблеми Ірану, підживлювані внутрішніми суперечностями між зацікавленими сторонами в уряді, підірвали його геополітичні амбіції і завадили йому перетворити регіональний вплив на стійкі економічні важелі, що означає потенційний поворотний момент у його регіональних стратегіях.

Іранець тримає фото Касема Сулеймані під час його похоронної процесії в Тегерані
Фото: Al Jazeera

Битва в тумані

Стратегія "сірої зони" Ірану є стратегічним підходом, який балансує на межі між конвенційними бойовими діями та суперництвом у мирний час. Вдаючись до двозначності та заперечення і спираючись на проксі, Іран використовує такі організації, як "Хезболла" в Лівані, хусити в Ємені та воєнізовані формування в Іраку й Сирії, щоб проєктувати вплив і кидати виклик супротивникам — наприклад, протистояти Сполученим Штатам як домінантній зовнішній силі на Близькому Сході, а також їхнім регіональним союзникам, Ізраїлю та Саудівській Аравії. Використовуючи асиметричну тактику, включно з політичною, економічною, соціальною, розвідувальною і військовою підтримкою різних недержавних суб'єктів, Іран переслідує свої геополітичні цілі, уникаючи повномасштабного конфлікту. Ця стратегія дозволяє Тегерану розширювати свій регіональний вплив, врівноважувати своїх суперників і правдоподібно заперечувати свою провину перед обличчям критики міжнародного співтовариства або заходів у відповідь. Сполучені Штати намагаються протистояти цій стратегії різними способами, приділяючи особливу увагу підходам "натиск" і "відкат".

Відправна точка

Попри початковий оптимізм 2021 року щодо прихильності президента Джо Байдена відродженню ядерної угоди з Іраном (Спільний всеосяжний план дій), переговори не привели до жодних угод. Тоді адміністрація, по суті, провела кампанію тиску, набагато менш агресивну, ніж навіть політика "максимального тиску" адміністрації Трампа.

Під час відновлення ядерних переговорів перший напад на торгові судна за президентства Байдена стався 29 липня 2021 року. Цього дня комерційний нафтовий танкер MT Mercer Street, керований ізраїльською компанією, був атакований безпілотниками біля берегів Оману. Ці проблеми ще більше загострилися після того, як хусити завдали безпілотних і ракетних ударів по аеропорту Абу-Дабі та еміратській нафтовій інфраструктурі — за повідомленнями, за підтримки Ірану.

Пожежа на танкері Front Altair після вибуху. Літо 2021 року
Фото: BBC

Ця напруженість у відносинах наклалася на вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Під час конфлікту з'явилися повідомлення про те, що Іран постачає Росії безпілотники, і це викликало невдоволення Європейського Союзу. ЄС як основний посередник на ядерних переговорах уже понад десять років прагнув досягти угоди між усіма сторонами. Останній значний раунд переговорів відбувся у Відні в серпні 2022 року, коли Європейський союз представив "остаточний текст". Однак Іран зажадав внести в нього додаткові правки, що завело переговори в глухий кут. Іранські прихильники жорсткої лінії на переговорах з оптимізмом говорили про "сувору зиму в Європі", розглядаючи її як потенційний важіль для отримання додаткових поступок під час переговорів.

Економіка, що визначає рішення

Після того як Іран відмовився від підписання остаточної угоди, у Перській затоці, Червоному морі та прилеглих районах сталося кілька серйозних нападів на торгові судна. На тлі цих подій Іран намагався різними способами посилити тиск на Сполучені Штати та їхніх партнерів на Близькому Сході. Ці конфлікти мали глибокий і негативний вплив на регіональну економіку і світову торгівлю, а всі спроби "відтіснити" Іран, щоб обмежити або зупинити його просування, виявилися неефективними.

Крім втручання в глобальну торгівлю, країни регіону були стурбовані своїм економічним розвитком і спробами залучити значні прямі іноземні інвестиції. У період з 2011 по 2021 рік Ізраїль лідирував у регіоні з 238% зростання прямих іноземних інвестицій (з 9,1 млрд доларів до 30,7 млрд доларів), за ним слідували Об'єднані Арабські Емірати зі стійким 189% зростання (з 7,2 млрд доларів до 20,7 млрд доларів). Саудівська Аравія зареєструвала 18% зростання (з 16,3 до 19,3 мільярда доларів), причому її економічні амбіції тісно пов'язані з програмою Vision 2030. Тим часом реальний ВВП Туреччини неухильно зростав, досягнувши за той самий період середньорічних темпів зростання в 5,7% і посівши до 2021 року 17-те місце серед найбільших економік світу.

Ці масштабні економічні зусилля багато в чому залежать від одного ключового фактора: стабільності. Потреба економіки в стабільності могла б створити основу для угод, спрямованих на усунення джерел нестабільності, таких як діяльність Ірану в регіоні. Однак на тлі цих проблем ХАМАС несподівано напав на Ізраїль у жовтні 2023 року, що призвело до ще однієї стратегічної пастки для амбітного Ірану, який в останніх конфліктах також виступає на боці Росії. Цього разу черга Ірану зіткнутися з більш масштабними наслідками.

Від натиску до відкату

Напад на Ізраїль 7 жовтня 2023 року поклав початок процесу, спрямованому на відкат впливу Ірану до його державних кордонів і покликаному ліквідувати або зруйнувати бажану Іраном структуру безпеки в регіоні. Те, чого Верховний лідер Ірану побоювався 2022 року, почало збуватися. Тоді він назвав намір Америки укласти ядерну угоду пасткою, щоб позбавити Іран його органічних ядерних прав. Він попередив своїх прихильників в ополченні про наслідки можливого відновлення ядерної угоди, маючи на увазі, що Ірану, можливо, доведеться повністю піти з регіону і відмовитися від своєї стратегічної присутності пропорційно до тиску, який чиниться на нього з метою скорочення та відмови від свого ядерного проєкту. Ці події можна розглядати як стратегію відкату, спрямовану на ліквідацію або демонтаж кращої для Ірану структури безпеки в регіоні.

Це ознаменувало новий етап у маріонетковій війні на Близькому Сході, коли Сполучені Штати спрямували свої геополітичні амбіції проти Ірану, використовуючи найнижчий рівень прямого втручання. На відміну від попередніх проксі-війн, у яких Іран покладався на своїх проксі та уникав прямої участі, цього разу Іран сам виявився втягнутий у конфлікт. Сполучені Штати, підтримуючи Ізраїль як свого повіреного в цьому конфлікті, залишалися здебільшого на задньому плані, переважно допомагаючи Ізраїлю запобігти іранським атакам і стримуючи ескалацію. Ця стратегія виявилася на рідкість ефективною, оскільки призвела до усунення найважливіших фігур у так званій "Осі опору", знищення організаційного потенціалу "Хезболли", падіння режиму Башара Асада в Сирії та потужних ударів по арсеналах хуситів у Ємені.

Зображення Башара Асада в Сирії. Ілюстративне фото
Фото: The Guardian

Примітно також, що ослабленню Сил народної мобілізації Іраку — воєнізованого парасолькового угруповання, тісно пов'язаного з Іраном, — раніше сприяв тиск, який змусив його інтегруватися в офіційну військову структуру Іраку. Тепер Іран стикається з новим викликом у Лівані в особі президента Жозефа Ауна, тісніше пов'язаного із західноарабською віссю.

Що відбувається зі стратегією Ірану в "сірій зоні"?

Успішність стратегії "сірої зони" залежить від гармонізації різних елементів державної влади та забезпечення ефективного управління ресурсами й операціями — те, що іранська політична система не змогла забезпечити. Від самого початку державний устрій Ісламської Республіки страждав від дисфункціональності, яка значно посилилася останніми роками. У результаті Іран зіткнувся із серйозними проблемами як усередині країни, так і в зовнішніх відносинах.

Для успіху в "сірій зоні" необхідна узгодженість між політичними, військовими, економічними та інформаційними зусиллями, які взаємно підсилюють одне одного, не створюючи вразливості або протиріч. Централізовані, але гнучкі командні структури необхідні для координації дій безлічі акторів, включно з державними структурами і проксі, при збереженні можливості правдоподібного заперечення. Ефективне управління також вимагає точної постановки цілей, адаптивних стратегій і надійних розвідувальних можливостей для передбачення реакції противника. Для всього цього, однак, необхідна найважливіша основа: економічна міць.

Важливо Де завтра розпочнеться війна. Топ 5 потенційних конфліктів у світі у 2024 році

Ахіллесовою п'ятою Ірану є його економічна слабкість, яка послаблює політичну систему за багатьма параметрами. По суті, іранська політична система не змогла розробити життєздатну і практичну модель економічного розвитку. Цю слабкість посилили жорсткі економічні санкції і, що ще важливіше, системна дисфункціональність, заснована на ідеологічних пріоритетах, а не на правлінні найдостойніших. Іран втратив свої територіальні досягнення з двох основних економічних причин.

  • По-перше, зацікавлені сторони в системі державного управління об'єднані тільки у своєму протистоянні один одному, що не дає можливості країні домогтися розвитку.
  • По-друге, внаслідок першої проблеми Іран не зміг перетворити свій регіональний вплив на економічні важелі, не зумівши зробити свою присутність стійкою і конструктивною. Наприклад, величезні інвестиції Ірану в Сирію (близько 20-30 мільярдів доларів) не принесли довгострокових економічних або стратегічних вигод — нестабільність режиму Асада лише виснажила ресурси, не зміцнивши позиції Ірану.

Очевидно, що жорсткі економічні санкції, особливо після виходу США з ядерної угоди, суттєво вплинули на економіку Ірану. Санкції, запроваджені США, значно скоротили доходи Ірану від продажу нафти, яка традиційно є основним джерелом фінансування його маріонеток. У період з 2016 по 2024 рік експорт сирої нафти з Ірану скоротився приблизно на 615784 бареля на день, що відображає вплив зовнішнього тиску на нафтовий сектор країни. Поряд з цим важливим фактором, численні внутрішні проблеми також сприяють зростаючій нестійкості іранської економіки. Корупція в ідеологізованій політичній системі та нераціональне використання ресурсів є ключовими перешкодами для економічного зростання Ірану. У період із 2003 до 2023 року середній бал Ірану за індексом сприйняття корупції становив 26,14, і 2023 року він посідав 149-те місце зі 180 країн, згідно з даними Transparency International.

Крім того, у період з 2017 по 2022 рік показники свободи торгівлі Ірану, оцінАювані за індексом економічної свободи Heritage Foundation, залишалися незмінно низькими, свідчачи про суттєві перешкоди в міжнародній торгівлі. У 2022 році загальний бал економічної свободи Ірану склав 42,4, що ставить його на 170-те місце серед 177 країн. Настільки низький показник має важливі внутрішні причини: деякі угруповання, близькі до ядра політичної системи, виступають за економічну ізоляцію Ірану і прагнуть запровадити високі тарифи та обмежувальну торговельну політику, що перешкоджають свободі торгівлі. У результаті з 2012 до 2022 року прямі іноземні інвестиції в Іран становитимуть у середньому лише 2,4 мільярда доларів на рік, а у 2022 році буде зафіксовано лише мізерний обсяг у 1,5 мільярда доларів.

Ці впливові угруповання і пов'язані з ними групи інтересів прагнуть скористатися ситуацією, щоб захопити контроль над усією іранською економікою, використовуючи риторику опозиції, але зберігаючи при цьому панування над промисловими підприємствами і фінансовими інститутами завдяки своїм зв'язкам із центрами влади. Це призвело до найжорстокішої корупції та глибокої дисфункціональності в іранській економіці, яка значною мірою контролюється державою. Таким чином, система перебуває під величезним економічним тиском без можливості проведення реформ. При цьому зацікавлені особи, які є найважливішою частиною політичної системи і беруть участь в управлінні державою, не бажають відмовлятися від вигідної ситуації, що дає змогу їм експлуатувати і грабувати.

Усі ці обставини завадили Ірану зміцнити свою економіку, що призвело до зниження ВВП приблизно до 262 мільярдів доларів у 2020 році — це найнижчий показник з 2006 року. Крім того, дослідницький центр іранського парламенту оголосив, що 2020 року частка Ірану у світовій торгівлі знизиться до 0,2%.

Протести в Ірані. Вересень 2022 року
Фото: Скрін відео

Важка економічна ситуація посилила невдоволення всередині країни, знизивши підтримку регіональній політиці Ісламської Республіки та дискредитуючи політичну систему. З іншого боку, вона перешкоджає зміцненню геополітичного впливу Ірану в регіоні через брак економічної потужності та втрати людських ресурсів і експертів, багато з яких залишили систему або емігрували за кордон у пошуках кращого життя. Жорсткі санкції, фінансові обмеження, що зростають, та економічна неефективність обмежили фінансові ресурси Ірану, внаслідок чого уряду доводиться нелегко в боротьбі за підтримання ліній постачання та оперативної підтримки ополченців у Лівані, Сирії, Іраку та Ємені. Крім того, чутлива міжнародна обстановка, як, наприклад, нещодавній резонанс у зв'язку з обшуком іранського літака і дипломата в аеропорту Бейрута, поглиблює логістичні проблеми з постачанням зброї та засобів цим угрупованням, значно підриваючи ефективність зусиль Ірану.

Унаслідок цих проблем Іран виявився не в змозі забезпечити внутрішню підтримку або об'єднати різні угруповання в рамках загального стратегічного бачення. Відсутність єдності підриває послідовність і довгострокову стійкість, роблячи країну вразливою перед внутрішнім і зовнішнім тиском, що посилюється. Ісламській Республіці настав час ухвалити рішення: залишатися на шляху опору чи повернути на шлях розвитку. Перший маршрут ненадовго відкрив прямий шлях із Тегерана в Бейрут — шлях, який уже втрачено. Можливо, проходження другим шляхом перетворить Іран на сяючий град на пагорбі.

Про автора

Фарзін Занді — геополітичний аналітик, аспірант і науковий співробітник кафедри політології Університету Канзасу, що спеціалізується на близькосхідній політиці та стратегіях Ірану в "сірій зоні".

Теги за темою
санкцииЭкономика
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Свириденко рассказала, на каком этапе находится "мега-сделка" со США
Корреспондент
2025-07-18T20:27:56Z
Новый Кабмин и премьер-министр: что известно о кадровых перестановках во власти
TSN
2025-07-18T19:48:08Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Великобритания и ЕС снизят предельную цену на российскую нефть
Апостроф
2025-07-18T19:24:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Сырский сообщил о заходе россиян в Покровск
Comments UA
2025-07-18T20:12:30Z
Киев атакуют ударные дроны ВС РФ: в столице работают силы ПВО
Фокус
2025-07-18T19:45:24Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Медкабинет, еАкциз, еНотариат: в "Дії" появятся новые функции
Gazeta UA
2025-07-18T19:54:39Z
Война в Украине: военные откровенно рассказали, что происходит на Запорожском направлении
TSN
2025-07-18T19:21:46Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Финская рок-группа Rasmus прибыла в Киев
Корреспондент
2025-07-18T16:33:25Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В Киеве обломки БПЛА упали на многоэтажку
Корреспондент
2025-07-18T21:12:07Z
В Подмосковье прогремели взрывы
Корреспондент
2025-07-18T20:51:13Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Иван Ракитич занял должность технического директора Хайдука
Корреспондент
2025-07-18T21:09:14Z
На церемонии взвешивания у Дюбуа было на 8 кг больше, чем у Усика
Корреспондент
2025-07-18T20:27:19Z
Украинский сумоист быстро продвигается вверх по рангам
Корреспондент
2025-07-18T20:15:04Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
22-летний вратарь клуба Бернли может вернуться в родной Ман Сити
Корреспондент
2025-07-18T19:30:31Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z