MY.UAНовини
Ринок праці 2025: кого шукають, де найбільші зарплати і як мігранти з Бангладеш замінять українців
Ринок праці 2025: кого шукають, де найбільші зарплати і як мігранти з Бангладеш замінять українців

Ринок праці 2025: кого шукають, де найбільші зарплати і як мігранти з Бангладеш замінять українців

Як українцю із досвідом і робітничою спеціальністю влаштуватися на офіційну роботу із зарплатою понад 50 тис. гривень. Та ще якщо він уникає зустрічі з ТЦК? Цю задачу розв'язують не лише претенденти, а й роботодавці. Фокус дізнався про останні тренди на ринку праці.

В Україні налічують сотні тисяч економічно неактивних українців, яких можна залучити доринку праці, надавши їм можливість опанувати затребувану професію. На початку 2025 року в країні 12,5 млн громадян є "економічно неактивними". Про це сказала заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна під час бізнес-форуму. Проте безробіття лише зростає. Експерти розповіли Фокусу про актуальну ситуацію з пошуком роботи в Україні.

В уряді уточнюють, що на сьогодні в країні працюють 13,3 млн осіб, ще близько мільйона активно шукають роботу і готові почати працювати найближчим часом. "Водночас 12,5 млн українців є економічно неактивними. В цій групі також студенти, люди, що ведуть домашнє господарство, пенсіонери, які вийшли на пенсію за віком, але могли б ще працювати, жінки, що перебувають у декретній відпустці, люди з інвалідністю. Це саме ті люди, яких можна залучити на ринок праці, надавши їм можливість опанувати нову актуальну на сьогодні професію, перекваліфікуватись, підвищити професійний рівень", — повідомила Тетяна Бережна.

Серед них багато людей, які не можуть знайти роботу за своєю спеціальністю або через недостатні навички чи освіту.

В Україні хочуть працевлаштувати людей, які вийшли на пенсію за віком, але можуть працювати
Фото: pexels.com

Кого шукають роботодавці

Фокус дізнався у профільних фахівців, чи дійсно із такою кількістю безробітних українців і в новому, 2025 році, ринок праці все ще потерпає від дефіциту кадрів. Виявилося, що так. Зокрема, згідно із даними найбільших порталів з пошуку роботи, кадровий дефіцит зберігається у наступних категоріях:

  • робітничі спеціальності: будівельники, механіки, електрики, водії.
  • сфера обслуговування: продавці-консультанти, касири, офіціанти.
  • охорона, безпека: вакансії для Сил оборони України. Попит на фахівців у цій категорії зберігається навіть у періоди сезонного спаду.

"У 2025 році ринок праці в Україні долатиме ключові виклики, які були й торік, адаптуватиметься до змін у світі та демонструвати стійкість, акцентуючи на соціальній відповідальності в різних її проявах. Ймовірно, що ефективне використання наявних ресурсів також буде основним лейтмотивом на ринку праці. Актуальними лишаються зміни підходів до найму, подальше використання ШІ-інструментів, увага до утримання команд, їх ментального стану в умовах постійного стресу, впровадження програм з навчання, перенавчання, кар'єрного розвитку тощо, включаючи кандидатів без досвіду", — коментує Фокусу ситуацію PR-менеджерка порталу Work.ua Вікторія Білякова.

Суттєво збільшилася кількість вакансій бухгалтерів та відчувається нестача професіоналів в медицині

Домініка Іванова-Бекар, HR експертка, власниця HR агенції погоджується із переліком найзатребуваніших спеціалістів і додає до топу "вічно зелених" найзатребуваніших спеціальностей продавців консультантів та менеджерів з продажів, а пальму першості серед робітничих та технічних спеціальностей віддає водіям.

"Окрім цього за останній квартал суттєво збільшилася кількість вакансій бухгалтерів та відчувається нестача професіоналів в медицині (медичні сестри, сімейні лікарі, вузькопрофільні спеціалісти)", — каже Домініка Іванова-Бекар.

Оборонна галузь тримає планку високих зарплат в Україні

Де і скільки зараз платять

Якщо порівнювати галузі, то першість із найбільш оплачуваних беззаперечно тримає ІТ-індустрія, де рівень середнього окладу перевищує показники в інших галузях і це стосується як розробників, так і адміністративних посад.

Так, якщо усереднити, то середня зарплата джуніора (досвід роботи від 1 року) на рівні 38 000 грн., Middle — 105 000 грн., Senior — 190 000 грн.

Середня зарплата джуніора (досвід роботи від 1 року) на рівні 38 000 гривень, Middle — 105 000 гривень, Senior — 190 000 гривень

Також порівняно високі заробітні плати в сферах телекомунікацій та діджітал, фінансах та фармацевтичній галузі. В розрізі професій це традиційно керівники підприємств та С-lvl, IT фахівці (розробники, фахівці з кібербезпеки, data sciencе, AI та ML), трейдери, аудитори, лікарі вузьких спеціальностей (кардіологи, нейрохірурги тощо).

Експерти зазначають, що завдяки державному фінансуванню, підтримці міжнародних фінансових установ та приватним інвестиціям ситуація з рівнем заробітних плат в оборонній та галузі інженерних розробок — defence-tech і miltech, в порівнянні з 2020-2021 роком, суттєво покращилася. І хоча рівень заробітних плат тут трохи поступається традиційному ІТ, але наразі компанії мають суттєву перевагу, а саме можливість бронювання військовозобов’язаних. Тому на заваді працевлаштування не стають навіть вимоги щодо перебування в Україні та роботі в офісному форматі.

Дефіцит робочої сили - де зараз найкритичніша ситуація
Фото: pexels.com

Складніша ситуація в hardware напрямку (апаратне забезпечення), де гостро відчувається потреба в інженерних та інженерно-конструкторських спеціальностях, а заробітні плати можуть стартувати від 120 000 грн та вище.

Із іншими галузями набагато скромніше. За даними порталу Work.ua, у грудні 2024 року середня зарплата, запропонована роботодавцями, становила 24 000 грн (+5% до листопада). Значною мірою це відбувалося саме завдяки вакансіям від Сил оборони.

Найбільше зростання зарплат зафіксоване у категоріях:

  • "Нерухомість" — 50 000 грн (+14%);
  • "Юриспруденція" — 22 500 грн (+13%);
  • "Управління персоналом, HR" — 27 000 грн (+8%);
  • "Телекомунікації та зв’язок" — 26 920 грн (+6%);
  • "Топменеджмент, керівництво вищої ланки" — 47 500 грн (+6%).
Лідерами за рівнем середніх зарплат стали чотири області України
Фото: work.ua

А регіональними лідерами за рівнем середніх зарплат стали наступні регіони України:

  • Київська область — 25 250 грн (+250 грн до листопада);
  • Львівська область — 24 000 грн (+1 500 грн);
  • Дніпропетровська область — 22 500 грн (+500 грн);
  • Одеська область — 22 000 грн (+500 грн).
Важливо Експерти розповіли про зміни ринку праці: популярні вакансії та рівень зарплат у 2025 (фото)

Як зазначають фахівці, такі фінансові пропозиції роботодавців в Україні — не стеля. Чим довше триватимуть бойові дії, тим більше ринок праці буде відчувати нестачу кадрів через внутрішню міграцію в більш безпечні регіони, виїзд закордон та мобілізацію. Тому брак персоналу посилюватиметься в усіх галузях, що призведе до загострення конкуренції за таланти, в рамках якої бізнес буде змушений підвищувати заробітну плату.

"Але таке підвищення, скоріше, вимушений крок утримання власної команди та залучення персоналу. Так як багато компаній на межі виснаження ресурсів в першу чергу — це стосується малого бізнесу", — додала експертка з кадрів Домініка Іванова-Бекар.

Серед кандидатів продовжує набирати популярність віддалена робота, тому саме такі вакансії закриваються порівняно швидко. Але поки що далеко не всі роботодавці готові надати навіть гібридний графік.

Серед очевидних трендів є і вакансії компаній, які надають бронювання мають суттєву перевагу Кандидати охоче розглядають такі вакансії навіть за умови меншої заробітної плати та нижчої позиції.

Меблева фабрика на Закарпатті веде перемовини з МЗС про працевлаштування 160 осіб із Народної Республіки Бангладеш
Фото: Мирослав Білецький, голова Закарпатської ОДА

Поки українці шукають "удальонку", працюватимуть трудові мігранти із Бангладеш

Як раніше повідомляв Фокус, за майже три роки повномасштабної війни Україна опинилася серед лідерів за найнижчим рівнем народжуваності у світі. Аналітики McKinsey Global Institute у своєму дослідженні акцентували на глобальних демографічних викликах, а також на кризовій ситуації в Україні, яка вже зіткнулася з депопуляцією. Якщо у світі прогнозують "демографічний колапс" до 2100 року, то для України він став реальністю просто зараз.

На цьому тлі новина із завезенням на Закарпаття 160 працівників із Бангладеш, про що повідомив Мирослав Білецький, голова Закарпатської ОДА, не викликає здивування. Проте занепокоєння і запитання залишаються. Невже меблевій фабриці вигідніше залучити понад сотню трудових мігрантів, перевезти їх через півсвіту, вирішити візові питання, забезпечити зарплатнею, житлом та харчуванням в Україні, аніж працевлаштувати своїх громадян?

"В нас не вистачає власних трудових ресурсів. Це перший і основний момент.

Бізнес, котрий створив усі умови, закупив обладнання, матеріали, гостро потребує працівників
Фото: Мирослав Білецький, голова Закарпатської ОДА

Якщо ми говоримо про Бангладеш, то передусім, давайте порівняємо мінімальну зарплату в Україні і там. У нас вона становить 8 000 грн. За актуальною інформацією, в Бангладеш — близько 72 доларів (3025 грн). Зрозуміло, що мігранти приїдуть не лише з Бангладеш, а й з Пакистану, Індії. Для наших роботодавців це дешевша робоча сила, ніж українці, яких наразі просто не вистачає. Закарпаття за трудовою активністю — один з найменш активних регіонів. Тому, якщо роботодавець зможе пройти всі моменти легалізації цих трудових мігрантів в Україні — це буде перший непоганий початок. Але, чи легко буде це зробити в умовах нашої непростої міграційної політики, важко сказати", — зазначила експертка з кадрів.

Через інфляцію заробітна плата в Україні вже стала неконкурентною для мігрантів з Туреччини, Узбекістану та Казахстану

Вона додає, що через інфляцію заробітна плата в Україні вже стала неконкурентною для мігрантів з Туреччини, Узбекістану та Казахстану.

"Громадянам Туреччини наша зарплата вже не цікава. Так само з азербайджанцями, казахами. Там економічна ситуація краща, рівень життя, мінімальна заробітна плата вищі за українську. Не думаю, що ситуація з мігрантами буде масовим явищем. Не кожна компанія може собі дозволити такі витрати", — додає Домініка Іванова-Бекар.

Найчастіше згадувана причина кризи на ринку праці — мобілізація
Фото: Интерфакс-Украина

У бізнеса проблеми: як не втратити людей і економіку країни

Найчастіше згадувана причина кризи на ринку праці — мобілізація. При цьому йдеться не лише про так звану "бусифікацію" й відтік кадрів через побоювання ТЦК: хтось дійсно звільняється, щоб не наражатися на ризик бути мобілізованим на офіційній роботі, хтось працює "з дому", виїжджає за кордон.

Олег Пендзин, експерт економічного дискусійного клубу, вбачає в цьому загрозливу тенденцію.

"На жаль, я думаю, що це масштабна проблема бізнесу. Це велика проблема, яка буде однозначно потужно відображатися і в наступні роки. Недарма на сьогоднішній момент наші демографи говорять про те, що в країні необхідно для забезпечення відновлення економіки завозити 450 тис. трудових мігрантів із Південно-Східної Азії та Пакистану. В нас фіксується величезне структурне безробіття", — зазначає економіст.

Недарма на сьогоднішній момент наші демографи говорять про те, що в країні необхідно для забезпечення відновлення економіки завозити 450 тис. трудових мігрантів із Південно-Східної Азії та Пакистану. В нас фіксується величезне структурне безробіття

Наразі надлишку юристів і економістів в Україні протистоїть величезний дефіцит кадрів робітничих професій та водіїв. І підвищення зарплат, які би привабили кандидатів, здебільшого, не вихід.

"Сьогодні заробітня платня для водіїв великовантажного авто становить 1,5-2 тис. доларів. І при цьому людей ви не знайдете. Тож, йдеться не про економію бізнесу на заробітній платі для українських працівників, а про фізичну відсутність людей. А якщо згадати, що це підприємство будується на Закарпатті, де мобілізаційна ситуація є однією з найважчих в країні, і фізично на сьогодні знайти людей робітничих спеціальностей там неможливо, тому що вони під мобілізаційними повістками, тому це очікувана річ", — каже Олег Пендзин.

Проблема браку робочої сили на третій рік повномасштабної війни поступово пересунулася на перше місце для бізнесу і змусила роботодавців робити те, про що науковці говорили задовго до неї — залучати усі доступні резерви. А війна ще більше загорстрила проблему "депопуляції" або знелюднення країни.

Бізнесу, можливо, і дешевше легалізувати іноземця, тому що він не підлягає військовому обліку
Фото: УНІАН

Водночас залучення на український ринок праці трудових мігрантів може задовольнити нагальну потребу, але тимчасово. Працювати на повернення людей до України, надати можливість перекваліфікації частини робочої сили складніше, проте перспективніше, адже брак кадрів в країні вже запускає певні процеси в економіці, які можуть стати незворотніми.

"Не вирішать трудові мігранти проблему бізнеса", — вважає директорка консалтингової компанії TalentMatch, HR-експертка Наталія Слинько.

Важливо Готові платити 100 тисяч гривень — в Держслужбі зайнятості назвали найбільш оплачувані професії

"Бізнесу, можливо, і дешевше легалізувати іноземця, тому що він не підлягає військовому обліку. До того ж, набравши побільше трудових мігрантів, до 50% українців можна забронювати, тобто квота підвищується. Але є організації, які взагалі не мають ніякої квоти і там забирають більшість працівників. За таких умов людина не має можливості продати свої навички чи передати свій досвід, навчити інших. "Бусифікація", на яку перетворилася наша мобілізація, просто зжирає бізнес і працювати стає нікому. Хтось боїться з дому виходити, а хтось виходячи з дому потрапляє не на роботу, а до ТЦК. Тому тут проблема не в зарплаті, а саме в безпеці", — каже експертка.

Тож, як роботодавці, так і економісти єдиної думки: без налагодження процесу мобілізації і військового обліку, повернення людей і сталої ефективної системи перекваліфікації кадрів кризу на ринку праці не вирішити і економіку не врятувати.

Теги за темою
УкраїнаБізнес
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Я схватился за голову": Сюхэй Ёсида рассказал о самых напряженных моментах на посту главы PlayStation Studios
GameMag
2025-02-07T17:31:44Z
Ранее их не исследовали: ученые раскрыли новые тайны погребальных практик Древнего Египта
Фокус
2025-02-07T17:21:31Z
Уловки бешеного пса: Представлен сюжетный трейлер Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii
GameMag
2025-02-07T17:19:59Z
Не только генерирует, но и хранит энергию: создана необычная солнечная батарея
Фокус
2025-02-07T17:01:39Z
"Стань хозяином своей судьбы": Microsoft рекламирует Xbox-эксклюзив Avowed яркими уличными баннерами
GameMag
2025-02-07T16:46:32Z
Sony инвестирует в новые проекты создателей Elden Ring: будет ли продолжение Dark Souls или Bloodborne?
ITC
2025-02-07T16:31:25Z
Совершенно новый вид: ученые обнаружили доказательства существования человека-гориллы
Фокус
2025-02-07T16:21:59Z
Kingdom Come: Deliverance II окупилась всего за один день — Даниэль Вавра ответил на претензии игроков к технической части
GameMag
2025-02-07T16:15:11Z
После сильной магнитной бури у Земли появились «пояса»: что это такое
ZN UA
2025-02-07T16:07:04Z
Пиццу можно приготовить вообще без теста: нереально сытный рецепт Кальцоне
Telegraf
2025-02-07T18:00:38Z
Хобби долгожителей, которое снижает вес и продлевает жизнь: интересные результаты исследований
TSN
2025-02-07T17:48:42Z
Домашний батон: как легко приготовить ароматную домашнюю выпечку
Фокус
2025-02-07T16:42:53Z
Три знака Зодиака, которым стоит быть осторожнее на выходных 8-9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-07T16:36:25Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 8-9 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-07T16:27:24Z
Как постирать зимнюю одежду и не испортить ее
Знай
2025-02-07T15:51:46Z
Лунный посевной календарь на март 2025 года: пришла пора заняться огородом
TSN
2025-02-07T15:36:55Z
Семь лучших специй для спагетти: какие пряности усилят вкус любимого блюда
Gazeta UA
2025-02-07T14:51:59Z
Как отбелить пластиковый подоконник: 3 лучших метода для решения проблемы
TSN
2025-02-07T14:48:12Z
В Брюсселе четвертая стрельба за неделю, есть погибший
Корреспондент
2025-02-07T17:36:49Z
В Швеции назвали имя мужчины, устроившего стрельбу в школе: что о нем известно
TSN
2025-02-07T17:21:27Z
Нацполиция разоблачила "криминальные сходки" в Криворожской колонии
Корреспондент
2025-02-07T17:03:46Z
В ТЦК при прохождении ВЛК умер 32-летний мужчина
UAToday
2025-02-07T17:03:03Z
Украинку экстрадировали из Польши: что она сделала
Comments UA
2025-02-07T16:54:15Z
На Харьковщине двое мужчин понесут наказание за издевательство над женами
Корреспондент
2025-02-07T16:48:44Z
Подросток сдала в ломбард драгоценности матери, чтобы купить себе сережку для пирсинга
Фокус
2025-02-07T16:18:43Z
Суд наконец-то наказал мужчину, который пьяным зарезал девятиклассника в Киеве
Telegraf
2025-02-07T16:06:52Z
В РФ военные врезались в скорую, погибли медики
Корреспондент
2025-02-07T16:03:46Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
Экс-чемпион предположил, кто победит в бою Усик - Кличко
Корреспондент
2025-02-07T12:24:52Z
"Cтарый русофоб": в РФ набросились на друга Украины
Telegraf
2025-02-07T12:12:28Z
Паркер охладил намерения Дюбуа провести реванш с Усиком
Корреспондент
2025-02-07T11:57:52Z
"Земельное дело": суд арестовал заместителя главы КГГА Оленича
Апостроф
2025-02-07T18:03:12Z
Земельные схемы: ВАКС отправил депутатку Киевсовета под стражу
Корреспондент
2025-02-07T17:48:52Z
Ситуация на Курском направлении: Z-каналы набросились на командование ВС РФ за ложные отчеты
Апостроф
2025-02-07T17:36:29Z
В Киеве на выходных пройдут продуктовые ярмарки: адреса и районы
Telegraf
2025-02-07T17:21:15Z
Сегодня перестанут стрелять, а завтра они накопят силы, - Дмитрий Микиша о перемирии с россией
Знай
2025-02-07T17:00:59Z
В Торецке идут городские бои - ОСГВ Хортица
Корреспондент
2025-02-07T16:57:33Z
Россияне снова "дали в штангу" на фронте: о чем поспешили доложить в Кремль
Comments UA
2025-02-07T16:42:10Z
На Одесчине зафиксировали массовый выброс медуз
Корреспондент
2025-02-07T16:09:41Z
Таропрогноз на 8 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в субботу
Telegraf
2025-02-07T15:57:50Z
Минус 10 лет без уколов: стилист раскрыла секрет омолаживающей одежды для женщин 60+
Знай
2025-02-07T17:51:50Z
Бывшая студентка обвинила Михаила Поплавского в сексуальных домогательствах
Апостроф
2025-02-07T17:39:23Z
"Евровидение-2025": букмекеры назвали вероятного победителя нацотбора
TSN
2025-02-07T17:36:43Z
Русская песня "Сигма Бой" стала вирусной и в Украине. Почему ее лучше не слушать
Telegraf
2025-02-07T17:09:36Z
Победительница "Холостяка-13" ответила, сможет ли возобновить отношения с "Тереном"
Gazeta UA
2025-02-07T17:09:28Z
Лесик впервые после остановки сердца вышел на сцену: как выглядит бывший участник группы "Дзидзьо"
TSN
2025-02-07T16:48:51Z
"Измена от девушки, которую любил": актер-военный Девизоров впервые назвал причину развода
Фокус
2025-02-07T16:09:59Z
Канье Уэст призывает освободить P. Diddy и снова провоцирует скандал
Корреспондент
2025-02-07T16:00:18Z
Бывшая избранница "Холостяка" Терена ответила, возможно ли их воссоединение: "Есть грань"
TSN
2025-02-07T15:51:56Z
Королева Летиция в стиле ретро, Кейт Миддлтон без обручального кольца: 7 лучших выходов королевских особ за неделю
Marie Claire
2025-02-07T18:00:14Z
За право и честь быть украинцем люди отдают жизнь, - Даниил Яневский об эмигрантах
Политека
2025-02-07T17:51:59Z
Надписи и половые органы на окнах: в Берлине разрисовали офис автора рекламы Meduza
Фокус
2025-02-07T17:45:25Z
Тайна Курской операции в ССО поделились важным инсайдом
Comments UA
2025-02-07T17:42:51Z
Журналист засветил фото новеньких Mirage 2000, которые передали Украине
Telegraf
2025-02-07T17:24:24Z
Украинцы могут получить до 50 000 гривен помощи: в каких случаях предусмотрены выплаты
Знай
2025-02-07T17:21:57Z
Французские истребители Mirage 2000 работают в небе Украины: первые фото полета
Фокус
2025-02-07T17:21:31Z
ТЦК не имеют полномочий разыскивать "уклонистов": в Минобороны разъяснили правила мобилизации
Фокус
2025-02-07T17:21:01Z
В Минобороны заговорили о реформе в ТЦК и СП: что изменится в мобилизации
Comments UA
2025-02-07T17:18:40Z
Не шоколад и не зефир: нутрициологи назвали самые полезные сладости, которые можно есть каждый день
TSN
2025-02-07T17:21:04Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Врачи потеряют бронь и пойдут в ВСУ: какие специалисты нужны армии
Фокус
2025-02-07T14:21:42Z
Будут решения, которые снизят цены на лекарства в аптеках, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-02-07T14:21:03Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
Цены на хлеб в Украине растут: сколько украинцам придется заплатить в феврале
Политека
2025-02-07T18:00:59Z
"Поезд любви": как военные смогут отправиться в романтическое путешествие
Comments UA
2025-02-07T17:45:13Z
В Украине на 23% подорожали тепличные огурцы - аналитики
Gazeta UA
2025-02-07T17:45:12Z
Зеленский отчитался о рекордных объемах морского экспорта Украины
Хвиля
2025-02-07T17:40:22Z
Финансовая помощь в феврале: какие выплаты могут получить украинцы
Знай
2025-02-07T17:36:56Z
Ваш живой Интернет-Банк: как пользоваться услугой Приват24
Политека
2025-02-07T17:27:00Z
Космическая зарплата. Сколько зарабатывают премьер-министр и вице-премьеры Кабмина Украины
Telegraf
2025-02-07T17:18:42Z
Нацбанк снова снизил официальный курс доллара
Корреспондент
2025-02-07T16:48:44Z
Мощный и безопасный: ядерный мини-реактор Xe-100 обеспечит энергией на 60 лет
Фокус
2025-02-07T16:42:41Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Вице-президент США совершит визит в Мюнхен и Париж
Корреспондент
2025-02-07T18:03:08Z
Польша депортирует мигрантов: что говорят об украинцах
TSN
2025-02-07T17:54:53Z
В РФ готовят "перевоспитание" Z-патриотов: когда начнутся чистки особо упоротых. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-07T17:54:16Z
Спецтрибунал для Путин: что о решении Совета Европы думает Трамп
Новости Украины
2025-02-07T17:33:02Z
Британия: сокращение иностранной помощи США может стать "стратегической ошибкой"
Европейская правда
2025-02-07T17:31:48Z
Многолетний посол Украины в Беларуси подал в отставку
ZN UA
2025-02-07T17:30:39Z
На новой обложке Time Илона Маска изобразили за столом президента США
Gazeta UA
2025-02-07T17:27:48Z
Илон Маск написал странный пост с признанием в "мужской" любви к Трампу
Telegraf
2025-02-07T17:00:25Z
Откроют ли границу после завершения войны: ответ юриста
Новости Украины
2025-02-07T16:57:38Z