MY.UAНовини
Ринок праці 2025: кого шукають, де найбільші зарплати і як мігранти з Бангладеш замінять українців
Ринок праці 2025: кого шукають, де найбільші зарплати і як мігранти з Бангладеш замінять українців

Ринок праці 2025: кого шукають, де найбільші зарплати і як мігранти з Бангладеш замінять українців

Як українцю із досвідом і робітничою спеціальністю влаштуватися на офіційну роботу із зарплатою понад 50 тис. гривень. Та ще якщо він уникає зустрічі з ТЦК? Цю задачу розв'язують не лише претенденти, а й роботодавці. Фокус дізнався про останні тренди на ринку праці.

В Україні налічують сотні тисяч економічно неактивних українців, яких можна залучити доринку праці, надавши їм можливість опанувати затребувану професію. На початку 2025 року в країні 12,5 млн громадян є "економічно неактивними". Про це сказала заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна під час бізнес-форуму. Проте безробіття лише зростає. Експерти розповіли Фокусу про актуальну ситуацію з пошуком роботи в Україні.

В уряді уточнюють, що на сьогодні в країні працюють 13,3 млн осіб, ще близько мільйона активно шукають роботу і готові почати працювати найближчим часом. "Водночас 12,5 млн українців є економічно неактивними. В цій групі також студенти, люди, що ведуть домашнє господарство, пенсіонери, які вийшли на пенсію за віком, але могли б ще працювати, жінки, що перебувають у декретній відпустці, люди з інвалідністю. Це саме ті люди, яких можна залучити на ринок праці, надавши їм можливість опанувати нову актуальну на сьогодні професію, перекваліфікуватись, підвищити професійний рівень", — повідомила Тетяна Бережна.

Серед них багато людей, які не можуть знайти роботу за своєю спеціальністю або через недостатні навички чи освіту.

В Україні хочуть працевлаштувати людей, які вийшли на пенсію за віком, але можуть працювати
Фото: pexels.com

Кого шукають роботодавці

Фокус дізнався у профільних фахівців, чи дійсно із такою кількістю безробітних українців і в новому, 2025 році, ринок праці все ще потерпає від дефіциту кадрів. Виявилося, що так. Зокрема, згідно із даними найбільших порталів з пошуку роботи, кадровий дефіцит зберігається у наступних категоріях:

  • робітничі спеціальності: будівельники, механіки, електрики, водії.
  • сфера обслуговування: продавці-консультанти, касири, офіціанти.
  • охорона, безпека: вакансії для Сил оборони України. Попит на фахівців у цій категорії зберігається навіть у періоди сезонного спаду.

"У 2025 році ринок праці в Україні долатиме ключові виклики, які були й торік, адаптуватиметься до змін у світі та демонструвати стійкість, акцентуючи на соціальній відповідальності в різних її проявах. Ймовірно, що ефективне використання наявних ресурсів також буде основним лейтмотивом на ринку праці. Актуальними лишаються зміни підходів до найму, подальше використання ШІ-інструментів, увага до утримання команд, їх ментального стану в умовах постійного стресу, впровадження програм з навчання, перенавчання, кар'єрного розвитку тощо, включаючи кандидатів без досвіду", — коментує Фокусу ситуацію PR-менеджерка порталу Work.ua Вікторія Білякова.

Суттєво збільшилася кількість вакансій бухгалтерів та відчувається нестача професіоналів в медицині

Домініка Іванова-Бекар, HR експертка, власниця HR агенції погоджується із переліком найзатребуваніших спеціалістів і додає до топу "вічно зелених" найзатребуваніших спеціальностей продавців консультантів та менеджерів з продажів, а пальму першості серед робітничих та технічних спеціальностей віддає водіям.

"Окрім цього за останній квартал суттєво збільшилася кількість вакансій бухгалтерів та відчувається нестача професіоналів в медицині (медичні сестри, сімейні лікарі, вузькопрофільні спеціалісти)", — каже Домініка Іванова-Бекар.

Оборонна галузь тримає планку високих зарплат в Україні

Де і скільки зараз платять

Якщо порівнювати галузі, то першість із найбільш оплачуваних беззаперечно тримає ІТ-індустрія, де рівень середнього окладу перевищує показники в інших галузях і це стосується як розробників, так і адміністративних посад.

Так, якщо усереднити, то середня зарплата джуніора (досвід роботи від 1 року) на рівні 38 000 грн., Middle — 105 000 грн., Senior — 190 000 грн.

Середня зарплата джуніора (досвід роботи від 1 року) на рівні 38 000 гривень, Middle — 105 000 гривень, Senior — 190 000 гривень

Також порівняно високі заробітні плати в сферах телекомунікацій та діджітал, фінансах та фармацевтичній галузі. В розрізі професій це традиційно керівники підприємств та С-lvl, IT фахівці (розробники, фахівці з кібербезпеки, data sciencе, AI та ML), трейдери, аудитори, лікарі вузьких спеціальностей (кардіологи, нейрохірурги тощо).

Експерти зазначають, що завдяки державному фінансуванню, підтримці міжнародних фінансових установ та приватним інвестиціям ситуація з рівнем заробітних плат в оборонній та галузі інженерних розробок — defence-tech і miltech, в порівнянні з 2020-2021 роком, суттєво покращилася. І хоча рівень заробітних плат тут трохи поступається традиційному ІТ, але наразі компанії мають суттєву перевагу, а саме можливість бронювання військовозобов’язаних. Тому на заваді працевлаштування не стають навіть вимоги щодо перебування в Україні та роботі в офісному форматі.

Дефіцит робочої сили - де зараз найкритичніша ситуація
Фото: pexels.com

Складніша ситуація в hardware напрямку (апаратне забезпечення), де гостро відчувається потреба в інженерних та інженерно-конструкторських спеціальностях, а заробітні плати можуть стартувати від 120 000 грн та вище.

Із іншими галузями набагато скромніше. За даними порталу Work.ua, у грудні 2024 року середня зарплата, запропонована роботодавцями, становила 24 000 грн (+5% до листопада). Значною мірою це відбувалося саме завдяки вакансіям від Сил оборони.

Найбільше зростання зарплат зафіксоване у категоріях:

  • "Нерухомість" — 50 000 грн (+14%);
  • "Юриспруденція" — 22 500 грн (+13%);
  • "Управління персоналом, HR" — 27 000 грн (+8%);
  • "Телекомунікації та зв’язок" — 26 920 грн (+6%);
  • "Топменеджмент, керівництво вищої ланки" — 47 500 грн (+6%).
Лідерами за рівнем середніх зарплат стали чотири області України
Фото: work.ua

А регіональними лідерами за рівнем середніх зарплат стали наступні регіони України:

  • Київська область — 25 250 грн (+250 грн до листопада);
  • Львівська область — 24 000 грн (+1 500 грн);
  • Дніпропетровська область — 22 500 грн (+500 грн);
  • Одеська область — 22 000 грн (+500 грн).
Важливо Експерти розповіли про зміни ринку праці: популярні вакансії та рівень зарплат у 2025 (фото)

Як зазначають фахівці, такі фінансові пропозиції роботодавців в Україні — не стеля. Чим довше триватимуть бойові дії, тим більше ринок праці буде відчувати нестачу кадрів через внутрішню міграцію в більш безпечні регіони, виїзд закордон та мобілізацію. Тому брак персоналу посилюватиметься в усіх галузях, що призведе до загострення конкуренції за таланти, в рамках якої бізнес буде змушений підвищувати заробітну плату.

"Але таке підвищення, скоріше, вимушений крок утримання власної команди та залучення персоналу. Так як багато компаній на межі виснаження ресурсів в першу чергу — це стосується малого бізнесу", — додала експертка з кадрів Домініка Іванова-Бекар.

Серед кандидатів продовжує набирати популярність віддалена робота, тому саме такі вакансії закриваються порівняно швидко. Але поки що далеко не всі роботодавці готові надати навіть гібридний графік.

Серед очевидних трендів є і вакансії компаній, які надають бронювання мають суттєву перевагу Кандидати охоче розглядають такі вакансії навіть за умови меншої заробітної плати та нижчої позиції.

Меблева фабрика на Закарпатті веде перемовини з МЗС про працевлаштування 160 осіб із Народної Республіки Бангладеш
Фото: Мирослав Білецький, голова Закарпатської ОДА

Поки українці шукають "удальонку", працюватимуть трудові мігранти із Бангладеш

Як раніше повідомляв Фокус, за майже три роки повномасштабної війни Україна опинилася серед лідерів за найнижчим рівнем народжуваності у світі. Аналітики McKinsey Global Institute у своєму дослідженні акцентували на глобальних демографічних викликах, а також на кризовій ситуації в Україні, яка вже зіткнулася з депопуляцією. Якщо у світі прогнозують "демографічний колапс" до 2100 року, то для України він став реальністю просто зараз.

На цьому тлі новина із завезенням на Закарпаття 160 працівників із Бангладеш, про що повідомив Мирослав Білецький, голова Закарпатської ОДА, не викликає здивування. Проте занепокоєння і запитання залишаються. Невже меблевій фабриці вигідніше залучити понад сотню трудових мігрантів, перевезти їх через півсвіту, вирішити візові питання, забезпечити зарплатнею, житлом та харчуванням в Україні, аніж працевлаштувати своїх громадян?

"В нас не вистачає власних трудових ресурсів. Це перший і основний момент.

Бізнес, котрий створив усі умови, закупив обладнання, матеріали, гостро потребує працівників
Фото: Мирослав Білецький, голова Закарпатської ОДА

Якщо ми говоримо про Бангладеш, то передусім, давайте порівняємо мінімальну зарплату в Україні і там. У нас вона становить 8 000 грн. За актуальною інформацією, в Бангладеш — близько 72 доларів (3025 грн). Зрозуміло, що мігранти приїдуть не лише з Бангладеш, а й з Пакистану, Індії. Для наших роботодавців це дешевша робоча сила, ніж українці, яких наразі просто не вистачає. Закарпаття за трудовою активністю — один з найменш активних регіонів. Тому, якщо роботодавець зможе пройти всі моменти легалізації цих трудових мігрантів в Україні — це буде перший непоганий початок. Але, чи легко буде це зробити в умовах нашої непростої міграційної політики, важко сказати", — зазначила експертка з кадрів.

Через інфляцію заробітна плата в Україні вже стала неконкурентною для мігрантів з Туреччини, Узбекістану та Казахстану

Вона додає, що через інфляцію заробітна плата в Україні вже стала неконкурентною для мігрантів з Туреччини, Узбекістану та Казахстану.

"Громадянам Туреччини наша зарплата вже не цікава. Так само з азербайджанцями, казахами. Там економічна ситуація краща, рівень життя, мінімальна заробітна плата вищі за українську. Не думаю, що ситуація з мігрантами буде масовим явищем. Не кожна компанія може собі дозволити такі витрати", — додає Домініка Іванова-Бекар.

Найчастіше згадувана причина кризи на ринку праці — мобілізація
Фото: Интерфакс-Украина

У бізнеса проблеми: як не втратити людей і економіку країни

Найчастіше згадувана причина кризи на ринку праці — мобілізація. При цьому йдеться не лише про так звану "бусифікацію" й відтік кадрів через побоювання ТЦК: хтось дійсно звільняється, щоб не наражатися на ризик бути мобілізованим на офіційній роботі, хтось працює "з дому", виїжджає за кордон.

Олег Пендзин, експерт економічного дискусійного клубу, вбачає в цьому загрозливу тенденцію.

"На жаль, я думаю, що це масштабна проблема бізнесу. Це велика проблема, яка буде однозначно потужно відображатися і в наступні роки. Недарма на сьогоднішній момент наші демографи говорять про те, що в країні необхідно для забезпечення відновлення економіки завозити 450 тис. трудових мігрантів із Південно-Східної Азії та Пакистану. В нас фіксується величезне структурне безробіття", — зазначає економіст.

Недарма на сьогоднішній момент наші демографи говорять про те, що в країні необхідно для забезпечення відновлення економіки завозити 450 тис. трудових мігрантів із Південно-Східної Азії та Пакистану. В нас фіксується величезне структурне безробіття

Наразі надлишку юристів і економістів в Україні протистоїть величезний дефіцит кадрів робітничих професій та водіїв. І підвищення зарплат, які би привабили кандидатів, здебільшого, не вихід.

"Сьогодні заробітня платня для водіїв великовантажного авто становить 1,5-2 тис. доларів. І при цьому людей ви не знайдете. Тож, йдеться не про економію бізнесу на заробітній платі для українських працівників, а про фізичну відсутність людей. А якщо згадати, що це підприємство будується на Закарпатті, де мобілізаційна ситуація є однією з найважчих в країні, і фізично на сьогодні знайти людей робітничих спеціальностей там неможливо, тому що вони під мобілізаційними повістками, тому це очікувана річ", — каже Олег Пендзин.

Проблема браку робочої сили на третій рік повномасштабної війни поступово пересунулася на перше місце для бізнесу і змусила роботодавців робити те, про що науковці говорили задовго до неї — залучати усі доступні резерви. А війна ще більше загорстрила проблему "депопуляції" або знелюднення країни.

Бізнесу, можливо, і дешевше легалізувати іноземця, тому що він не підлягає військовому обліку
Фото: УНІАН

Водночас залучення на український ринок праці трудових мігрантів може задовольнити нагальну потребу, але тимчасово. Працювати на повернення людей до України, надати можливість перекваліфікації частини робочої сили складніше, проте перспективніше, адже брак кадрів в країні вже запускає певні процеси в економіці, які можуть стати незворотніми.

"Не вирішать трудові мігранти проблему бізнеса", — вважає директорка консалтингової компанії TalentMatch, HR-експертка Наталія Слинько.

Важливо Готові платити 100 тисяч гривень — в Держслужбі зайнятості назвали найбільш оплачувані професії

"Бізнесу, можливо, і дешевше легалізувати іноземця, тому що він не підлягає військовому обліку. До того ж, набравши побільше трудових мігрантів, до 50% українців можна забронювати, тобто квота підвищується. Але є організації, які взагалі не мають ніякої квоти і там забирають більшість працівників. За таких умов людина не має можливості продати свої навички чи передати свій досвід, навчити інших. "Бусифікація", на яку перетворилася наша мобілізація, просто зжирає бізнес і працювати стає нікому. Хтось боїться з дому виходити, а хтось виходячи з дому потрапляє не на роботу, а до ТЦК. Тому тут проблема не в зарплаті, а саме в безпеці", — каже експертка.

Тож, як роботодавці, так і економісти єдиної думки: без налагодження процесу мобілізації і військового обліку, повернення людей і сталої ефективної системи перекваліфікації кадрів кризу на ринку праці не вирішити і економіку не врятувати.

Теги за темою
УкраїнаБізнес
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
"Вдоль границы с Калининградом": Литва построит новый маршрут для подвоза оружия из Польши
Фокус
2025-04-19T01:42:46Z
Стоимость саммита НАТО в Гааге выросла почти вдвое из-за безопасности
Корреспондент
2025-04-19T01:27:22Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Воскресение Христово: запреты и приметы
ZN UA
2025-04-19T01:34:12Z
Аналитик оценил, сколько ракет Taurus может получить Украина
ZN UA
2025-04-19T01:30:34Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Гороскоп на сегодня, 19 апреля: суббота непредсказуемых изменений и неожиданных встреч
Знай
2025-04-19T01:33:45Z
"На Лаврова похож". Человек в маске коня в Одессе насмешил сеть
Telegraf
2025-04-19T01:33:34Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
В музыкальном клипе Evanescence показали новый дизайн Данте из второго сезона Devil May Cry
GameMag
2025-04-18T20:18:10Z
Боярского госпитализировали после падения с трёхметровой высоты - соцсети
Корреспондент
2025-04-18T19:45:03Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Умерла гендиректор Музея истории Киева Диана Попова
Комсомольская правда
2025-04-13T13:06:20Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Назвали самый полезный напиток для работы мозга
Gazeta UA
2025-04-18T21:39:10Z
Диабет нового типа поражает худощавых подростков: больные умирают через год
Comments UA
2025-04-18T15:18:13Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Когда лучше пить кофе: до или после тренировок
UAToday
2025-04-18T14:03:15Z
Этот симптом появляется на ранних стадиях рака: на что следует обратить внимание
Comments UA
2025-04-18T13:39:58Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Армия РФ атаковала Запорожье беспилотниками
Корреспондент
2025-04-19T01:48:08Z
В результате стрельбы на петушиных боях в Эквадоре погибли 11 человек
Корреспондент
2025-04-18T23:27:40Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Годовщина смерти: как поддержать человека, потерявшего кого-то из родных
ZN UA
2025-04-18T22:24:44Z
Швейцарский курорт отрезало от мира из-за снегопада
Европейская правда
2025-04-18T16:19:48Z
Как понять, что любовь закончилась — исследование
Факти ICTV
2025-04-18T15:34:39Z
Три праздничные закуски на Пасху, которые сметут со стола первыми
Gazeta UA
2025-04-18T15:33:20Z
Гороскоп на 19 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-18T15:30:41Z
Пасхальный тренд: как сделать мраморные крашенки из натуральных материалов
Апостроф
2025-04-18T14:30:25Z
На Черкащині переорали поле з рідкісними видами рослин
AgroNews
2025-04-18T13:25:13Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
"Все горит": Куюн отреагировал на изменение состава бензина с 1 мая
Хвиля
2025-04-19T01:09:29Z
"Укрзалізниця" назначила дополнительный поезд в Хмельницкую область
ZN UA
2025-04-18T22:58:04Z
Рубль растет: какие причины
Comments UA
2025-04-18T20:54:55Z
Китай полностью прекратил закупать сжиженный газ в США - СМИ
Корреспондент
2025-04-18T20:27:23Z
Пенсионеры могут получать по 9000 грн ежемесячно: при каком условии
Знай
2025-04-18T20:12:49Z
Что происходит с ценами на топливо в Украине
UAToday
2025-04-18T19:33:22Z
Колбаса, сосиски и сало разорят украинцев: цены снова набирают высоту
Знай
2025-04-18T18:12:02Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Официально: бой Стивенсона с Сепедой получил согласование
Корреспондент
2025-04-18T21:09:22Z
Вопреки молве: к работе тренером Юрген Клопп не вернется
Корреспондент
2025-04-18T20:13:59Z
Комментатор в прямом эфире пристыдил Шовковского за русский язык
Telegraf
2025-04-18T20:13:37Z
Ярмоленко становится бомбардиром-рекордсменом Динамо
Корреспондент
2025-04-18T19:03:35Z
Тренер Ромы дал оценку игре Довбика: Выкладываться следует еще больше
Корреспондент
2025-04-18T17:15:39Z
В Китае заставят роботов сразиться между собой: после восстания машин они точно отомстят
Знай
2025-04-18T16:51:49Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Заблудиться в особняке: Обзор Blue Prince
GameMag
2025-04-18T20:43:11Z
Старейший дом в опасности: Геймплейный трейлер кооперативной FBC: Firebreak — 24 апреля пройдёт презентация игры
GameMag
2025-04-18T20:24:35Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z
Убить машину проще простого во время прикуривания: что точно нельзя делать
Comments UA
2025-04-18T08:21:40Z
Китай запретил термины «автономное» и «умное» вождение в рекламе авто
ITC
2025-04-18T07:07:26Z
Cybertruck стал полным провалом: Tesla потеряла миллионы, а водители уже не хотят менять свои "титаники" даже на другие Тесла
Знай
2025-04-18T05:51:11Z