MY.UAНовини
Андрій Табалов: Якість і смак української продукції дають нам можливість конкурувати на ринках ЄС
Андрій Табалов: Якість і смак української продукції дають нам можливість конкурувати на ринках ЄС

Андрій Табалов: Якість і смак української продукції дають нам можливість конкурувати на ринках ЄС

Очільник компанії "Волошкове поле" розповів про адаптацію української продукції до стандартів ЄС

Українські молочні компанії можуть не тільки адаптуватися до європейських стандартів, але й гідно конкурувати на ринку ЄС. Яскравий приклад — молочна компанія "Волошкове поле", яка у 2024 році суттєво розширила свою присутність у Європі. Як проходить інтеграція українського молочного бізнесу на європейські ринки та яка стратегія виявилася найефективнішою? Про це у своєму інтерв’ю розповідає генеральний директор компанії "Волошкове поле" та голова Євроінтеграційного комітету СМПУ Андрій Табалов. Як вдалося розширити географію продажів у ЄС, яка продукція підкорила європейських споживачів та які цілі поставлено на поточний рік, говоримо далі в інтерв'ю.

Про молочний бізнес

Наприкінці року ви заявили, що в 2024 році МК "Волошкове поле" почала поставки до ЄС. Розкажіть детальніше, до яких країн вдалося збільшити поставки?

Для молочної компанії "Волошкове поле" 2024 рік і справді став євроінтеграційним. Ми довго працювали для того, щоб розширити географію нашого експорту, і почати постачати продукцію до країн Євросоюзу, і в 2024 році це сталося.

Знаковою подією, яка дозволила збільшити експорт, стало отримання єврономеру нашим підприємством — Первомайським МКК (входить до складу МК "Волошкове поле" — ред.) наприкінці 2023 року. В січні 2024-го ми почали перші поставки. Акцент зробили на нашу відому торгову марку, а саме згущене молоко під ТМ "Хлопчик". За результатами цього року можу сказати, що наразі ми постачаємо продукцію напряму у понад 10 країн ЄС (Німеччина, Польща,Чехія, Італія, Іспанія, Болгарія та інші) та у деяких країнах маємо по декілька дистриб'юторів, це країни Балтії.

Це рішення позитивно вплинуло на обсяги експорту наших молокопереробних підприємств, який загалом зріс на 15% у 2024 році.

Пріоритетом по експорту на найближчий час ми бачимо посилення присутності нашої молочної продукції на ринках ЄС та розвиток ринку США. Глазуровані сирки, кисломолочні сири та вершкове масло мають потенціал зацікавити американських споживачів.

Які європейські країни ви вважаєте найбільш перспективними для вашого бізнесу?

Найбільш перспективними країнами для нас є центральні країни ЄС, де проживає найбільше українців: Німеччина, Польща, Болгарія та країни Балтії.

За результатами 2024 року, найбільші обсяги по згущеному молоку зробили саме дистриб'ютори з Німеччини, Польщі та країн Балтії. Але ми тільки почали, тому побачимо, які будуть результати у цьому році.

Європейцям подобається українська згущенка?

Спочатку у нас були сумніви, ми думали, як сприймуть наш товар європейські споживачі? Чи сподобається асортимент? Як буде виглядати ТМ "Хлопчик" на полиці серед інших брендів, підлаштованих під європейського споживача? І можемо сказати, що всі відповіді на вищезазначені питання дуже позитивні. Згущене молоко від ПМКК сподобалося європейцям і поступово займає свою нішу, витісняючи конкурентів.

Європейці полюбили м’яке пакування Дой-пак більше, ніж стандартну залізну банку, і ми були вражені цим. Також дуже гарно себе показала "Іриска" у склобанці 500гр, оскільки люди бачать, що саме вони купують, і за яку ціну.

Також ми бачимо, що високим попитом користується згущене молоко безлактозне, яке на сьогодні випускає тільки ПМКК. Сподобалось європейським споживачам і згущене молоко з ваніллю, згущене молоко з какао та кавою! Це наша "фішка", наш крутий асортимент і він сам говорить за себе.

Наскільки європейський ринок виправдав очікування? З якими країнами працює підприємство та які ваші плани на рік 2025? Подальша експансія?

Рішення щодо експорту згущеного молока до країн ЄС виявилося дуже позитивним та виправдало всі очікування. Плани на 2025 р – оптимістичні. Ми хочемо удосконалити наші продажі з уже існуючими партнерами, а також розширити географію продажів на ринках інших країн ЄС, донести кожному, що згущене молоко від ПМКК – найкраще, і смак у нього "як у дитинстві".

Для цього, в тому числі, будемо продовжувати брати активну участь у різних професійних виставках, бо цей формат також виправдав себе. Хотілося б зазначити, що у жовтні 2024 р. ми брали участь у виставці SIAL Paris 2024, і цього року плануємо брати активну участь у виставці Anuga 2025 році у Кельні. Дані виставки – це певна міжнародна платформа, яка визначає статус компанії, дає змогу поспілкуватися з партнерами, визначити нові горизонти та заключити нові контракти.

Поставки яких саме позицій ви плануєте нарощувати до країн Європейського союзу в найближчому майбутньому?

Наразі ми можемо експортувати тільки два види продукції від Первомайського МКК — це згущене молоко у широкому асортименті та різноманітній фасовці (370 залізна банка, дой-паки вагою 290 гр, 440 гр, 1000 гр, рукав 3-4 кг тощо) та вершкове масло 82,5% жирності, вагове та фасоване (180-200гр).

Ще хотілося б відзначити, що надходить дуже багато дзвінків від європейських партнерів щодо закупівлі сухого знежиреного молока та сухої сироватки. Цей товар завжди користується попитом у клієнтів з ЄС, і обсяг експорту даного товару залежить виключно від ціни на ринку. Ми працюємо над тим, щоб у нас була можливість постачати сухе знежирене молоко та сироватку на ринок ЄС у 2025 році, готуємось до цього.

В 2024 році ви планували відкрити молочну ферму на Черкащині, і анонсували поступовий перехід до побудови повного циклу виробництва. Від власної молочної сировини до готової молочної продукції. Чи не відмовилися ви від цих намірів? І чи очікувати на відкриття цього нового напрямку бізнесу у 2025 році?

Ми від планів не відмовились. Більше того, нова ферма вже введена в експлуатацію. Цей проект ми реалізовуємо на Черкащині.

Закуплено 200 голів джерсейської породи і вони вже дояться, вже годують українців своїм смачним і жирним молоком. Але є певні косметичні і технічні моменти, які ми досі завершуємо.

Які завдання ви поставили перед своїми бізнесами у 2025 році?

Своїм бізнесам ми поставили завдання "вижити" в складних умовах сучасної України. Насправді надважлива задача — втримати наших працівників, в першу чергу, тому що без людей, зрозуміло, нічого не зробиш.

По-друге, втримати наші обсяги виробництва. Ну, і, звичайно, допомагати Збройним силам України. Ми віримо, що наш народ переможе у війні.

Про СМПУ та роботу Комітету з питань євроінтеграції

Наразі ви є головою Євроінтеграційного комітету СМПУ, і в 2024 році була проведена низка спільних заходів, спільних конференцій виробників між українською СМПУ та європейською EDA. Наскільки ефективний такий формат співпраці?

Спільні заходи СМПУ та EDA, проведені у 2024 році, продемонстрували високу ефективність. Обмін досвідом, підписання меморандуму про співпрацю в травні 2024 року та спільна заява про необхідність продовження автономних торговельних заходів у листопаді 2024 дозволили нам значно наблизити позиції українських та європейських виробників молока.

Зокрема, ми досягли згоди щодо необхідності посилення співпраці над створенням дорожньої карти з євроінтеграції Української молочної галузі, що дозволить нам демонструвати дотримання європейських стандартів та просування спільних інтересів на міжнародній арені.

Ми плануємо продовжувати співпрацю з EDA у 2025 році. Спільні заходи дозволяють нам не тільки вирішувати поточні проблеми, а й будувати довгострокові партнерські відносини. Ми переконані, що об'єднавши зусилля, ми зможемо досягти ще більших успіхів.

Впродовж останніх років ми бачили жорсткі конфлікти між, наприклад, польськими та українськими фермерами. Якщо говорити про відносини між українськими та європейськими "молочниками". Які вони, такі самі войовничі?

Зовсім ні. Незважаючи на існуючі відмінності в інтересах, відносини між українськими та європейськими фермерами і молокопереробниками, зокрема в рамках співпраці СМПУ та EDA, є конструктивними.

Ми розуміємо, що у нас є спільні інтереси, такі як забезпечення стабільності на ринку, дотримання високих стандартів якості продукції та захист інтересів виробників. Саме тому ми прагнемо до діалогу та пошуку компромісних рішень.

Спільні заходи, такі як конференції та круглі столи, сприяють зміцненню довіри між українськими та європейськими фермерами. Ми розуміємо, що єдність є запорукою успіху нашої галузі. І не готові повторювати помилок фермерів.

Які плани Євроінтеграційного комітету СМПУ для роботи у 2025 році, над якими ініціативами працюєте першочергово?

У 2025 році ми в Євроінтеграційному комітеті СМПУ зосередимося на реалізації дорожньої карти, яку створили для євроінтеграції української молочної галузі. Для нас це пріоритет, адже хочемо, щоб наші підприємства не просто відповідали європейським стандартам, а й активно працювали на ринку ЄС. Уже в рамках комітету маємо результати роботи 11 експертних груп, які допомогли розібратися в законодавчих вимогах і практичних аспектах роботи на європейському ринку.

Крім того, будемо працювати над розширенням експорту нашої продукції в Європу, залучаючи нові інструменти та механізми. Це не тільки цифри й контракти, а ще й пошук партнерів, які розуміють цінність української молочної продукції.

Особливу увагу приділимо інвестиціям. Важливо показати іноземним інвесторам, що український ринок — це стабільно, надійно і перспективно. Для цього будемо не тільки пропонувати проєкти, а й демонструвати реальні успіхи.

Ще один напрям — розвиток науки. Ми плануємо налагодити міцні зв’язки між українськими і європейськими науковцями, щоб впроваджувати інновації у виробництво. Технології та досвід — це те, що дозволить нам стати конкурентними в довгостроковій перспективі.

Щодо конкретних кроків то в 2025 році систематизуємо виконання заходів, передбачених дорожньою картою євроінтеграції української молочки на ринки ЄС, і будемо забезпечувати координацію дій усіх зацікавлених сторін.

І звісно, ми продовжимо просувати інтереси наших виробників на європейській арені. Плануємо брати участь у виставках, конференціях, будувати нові партнерства й посилювати позиції української молочної продукції на глобальному ринку. Ми впевнені, що ці зусилля принесуть свої результати.

На початку січня в Україні дещо знизились ціни на сире молоко, а за ними і на вершкове масло. Наскільки, на вашу думку, це довготривалий тренд. Та ваш прогноз, чого чекати від цін на сире молоко та молочні продукти найближчим часом?

У 2024 році ціни на сире молоко в Україні досягли абсолютного піку. Основна причина зростання — дефіцит молочної сировини. Хоча її вартість наближається до європейської, якість у середньому залишається нижчою, адже значна частина молока надходить від населення, і не всі ферми дотримуються високих стандартів.

У січні продажі почали знижуватися, через це молокопереробні підприємства зазнають збитків. Чимало виробників уже заявили про значні втрати у четвертому кварталі 2024 року.

З огляду на падіння цін на біржові й експортні товари, вартість сирого молока повинна зменшуватися. Я очікую, що ціни будуть поступово знижуватись до весни і залишаться на нижчому рівні, ніж восени чи взимку.

Занадто високі ціни шкодять ринку — це може зробити імпортну продукцію вигіднішою і призвести до занепаду української молочнопереробної галузі. Виробники та переробники мають спільно вирішувати цінові питання, інакше це загрожує роботі всієї галузі.

Як держава може допомогти молочному бізнесу? Яких форматів підтримки чи рішень на рівні законодавства ви, як виробник, чекаєте?

В першу чергу допомагати треба виробникам молока. Нам не вистачає молочної сировини, тому треба всіляко підтримувати виробників. Це і дотації на "голову", це і компенсації за будівництво нових фермерських комплексів із виробництва молочної сировини — середніх, малих, великих, будь-яких. Нам треба більше молока.

Також потрібно більше працювати над зменшенням тарифних бар'єрів для українських виробників на європейських ринках. Наприклад, зараз прийшов новий президент США, і питання №1 яке? Тарифи.

Чому ми імпортуємо дуже велику кількість молочної продукції, в першу чергу сирів, а експортуємо дуже мало? Більше того, Європейський Союз постійно з нами змагається стосовно тарифів і дозволів на нашу сільгосппродукцію, при тому, що, наприклад, молочної продукції ми імпортуємо набагато більше, ніж експортуємо. Це треба використовувати в перемовинах, міністерство і новий міністр АПК це використовує, і ми це повинні розуміти дуже чітко.

Додам ще, стосовно переробників, найефективніша норма – це дешеві кредити. Програма 5-7-9, на мій погляд, правильна, дуже ефективна, її треба поглиблювати і розширювати. Ми нею користуємося, але цього замало. Ми би могли рости набагато швидше і забезпечувати більш дешевими молочними продуктами, якби у нас було більше дешевих кредитів. Тому що галузь не зможе розвиватись достатніми темпами з тим обсягом бюджетної підтримки, яка є зараз.

Також хочу відзначити як успішну програму "Національний кешбек". Наші підприємства беруть участь у цій державній ініціативі, особисто я вважаю програму дуже вдалою. Бо вона одночасно дозволяє підтримати і споживачів, і виробників. Такі формати державної підтримки варто продовжувати.

Про благодійну фундацію

2024 рік був досить активним для Фундації родини Табалових. Яким він був у цифрах?

Можу сказати, що 2024 рік справді став таким періодом, коли ми зробили роботу фундації системною. Ми спрямували на благодійні проекти понад 22 млн грн, основна частина з яких, звісно, становила саме допомога Збройним Силам України.

Ці кошти були акумульовані завдяки механізму, який ми активно використовуємо, це наші благодійні збори: частину доходу від продажу продукції наших брендів, таких як "Волошкове поле" і "Формула смаку", ми направляємо на закупівлю обладнання, техніки, закриття потреб наших військових.

Так, кожна пляшка згущеного молока чи кефіру допомогла зібрати ці суми. Це такий підхід "два в одному": він дозволяє нашим споживачам долучатися до благодійності, підтримуючи одночасно українські бренди. Ми зі свого боку також закупаємо військову продукцію від українських виробників. Ті ж самі дрони, засоби РЕБ, зв'язку — купуємо все вітчизняного виробництва. Тобто, зібрані гроші максимально працюють всередині країни, на нашу перемогу. Це наш власний аналог програми "Національний кешбек".

Впродовж минулого року ми доставили понад 150 дронів, авто, засобів РЕБ, ну і звісно ми постійно передаємо і нашу готову продукцію, відвантажуємо на передову смачну та корисну молочну продукцію.

Ми також підтримуємо і соціальні проекти для наших військових. Так, наприклад, влітку 2024 року Фундація долучилась фінансування будівництва інклюзивного будинку для родин військовослужбовців на Черкащині. Ми увійшли до числа донорів проекту та направили 2,5 млн грн. Ми розуміємо, що наші військові потребують уваги та підтримки не тільки під час бойових дій, а й після повернення додому. Вважаю, що дуже важливо працювати над створенням комфортних умов життя наших захисників вже зараз, ще до завершення війни. І державі, і бізнесу, всьому суспільству.

Ви провели декілька благодійних зборів. Ви вже бачили їх результати від військових? Кадри знищення ворожої техніки чи кадри з дронів?

Результати благодійних зборів справді вже демонструють свою ефективність. Ми отримуємо подяки від підрозділів, які користуються нашими дронами та обладнанням, не завжди публікуємо це.

Один із найбільш потужних зборів був спрямований на закупівлю FPV-дронів, за результатами одного зі зборів ми купили понад 120 дронів, які передали 5 різним підрозділам. Ми вже отримали кадри знищення ворожої техніки, зняті цими дронами, крута робота наших хлопців.

Яким, до речі, буде ваш наступний збір?

Наразі ми готуємося передати техніку в рамках нашого крайнього збору, який тривав впродовж останніх місяців, на засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). Це те, що допомагає не тільки забезпечувати захист наших підрозділів на полі бою, а й може боротися з "шахедами", які вже "дістали" всіх нас.

Попередні успіхи показали, що українські виробники РЕБ працюють на дуже високому рівні, і ми прагнемо максимально підтримати ці технології. То ж, ми повідомимо, коли доставимо РЕБи до наших військових.

А так, однозначно можу сказати, що ми будемо продовжувати практику зборів, і підтримувати наших військових стільки, скільки буде потрібно. Так сьогодні, на мою думку, має робити кожен відповідальний бізнес.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зінкевичу – 80. Яку пенсію отримує Герой України та народний артист
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T12:12:03Z
Меган Маркл публічно використовує своїх дітей, на відміну від Кейт Міддлтон, — ЗМІ
Фокус
2025-05-01T12:06:49Z
Єрмак привітав естрадного співака Зінкевича з 80-річчям
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T12:06:08Z
"Будьте добрішими" - Камалія відповіла на хейт через фігуру й пояснила, чому їй складно схуднути
Gazeta UA
2025-05-01T11:49:10Z
Злата Огнєвіч розповіла, що сталося з будинком батьків у Криму і коли їм вдалося виїхати
24tv
2025-05-01T11:48:05Z
Втекла до РФ і нещодавно народила: що відомо про зірку "Останнього москаля" Галину Безрук і як вона виглядає
Telegraf
2025-05-01T11:45:58Z
Україну на Міжнародному книжковому ярмарку у Варшаві представлять 28 видавництв
УкраинФорм
2025-05-01T11:31:14Z
Іван Марчук: кращі картини
CutInsight
2025-05-01T11:30:31Z
"Безглуздий монолог": Руслан Ханумак відповів Аліні Шаманській після звинувачень
GlavRed
2025-05-01T11:26:00Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Разова виплата до 3100 грн: гроші переведуть до кінця літа
Знай
2025-05-01T12:12:11Z
Порушення з боку ТЦК: названо число скарг від українців
1News
2025-05-01T12:10:17Z
Таємниці минулого: під час ремонту старовинного будинку пара знайшла дещо з 16 століття
24tv
2025-05-01T12:03:35Z
Аліна Шаманська судиться з Русланом Ханумаком
360ua.news
2025-05-01T12:01:26Z
Римо-католицький єпископ дорікнув українцям, які недооцінювали антивоєнні зусилля Папи Франциска
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T12:00:48Z
Тайвань накопичує зброю для війни проти Китаю: названо 6 найбільш небезпечних засобів нападу
InternetUA
2025-05-01T11:58:05Z
У радіоконкурсі Нацради перемогли «Чемпіон», «Ми – Україна» , «Перець Галичина» «NovaLine» та радіо «Тавра» та «Люксу»
Детектор М
2025-05-01T11:54:58Z
Церковне питання. Питання стає ребром
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T11:54:08Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Зеленський розповів про деталі зустрічі з міністрами Люксембургу
УкраинФорм
2025-05-01T12:13:40Z
На акції антиукраїнського кандидата в президенти Польщі зірвали з мерії прапор України
Европейская правда
2025-05-01T12:12:05Z
Стерненко заявив, що його поранили й нападницю затримала СБУ
Комсомольская правда
2025-05-01T12:12:02Z
Нардеп пропонує створити Космічні Сили ЗСУ ─ законопроєкт вже у ВРУ
ITC
2025-05-01T12:10:43Z
Що дасть Україні Угода про надра, і чому найближчі два тижні будуть вирішальними
GlavRed
2025-05-01T12:09:49Z
Не є загрозливою, – політолог назвав найбільшу перевагу підписаної зі США угоди про копалини
24tv
2025-05-01T12:03:04Z
Росія в ізоляції, Україна — з угодою: чим обернеться новий розклад сил у війні
Фокус
2025-05-01T11:57:55Z
Постачання дронів та волонтерство: що відомо про Сергія Стерненка, на якого напали
GlavRed
2025-05-01T11:57:29Z
На Чорнобильській АЕС проводиться тимчасовий ремонт конфайнменту, пошкодженого Росією
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T12:09:32Z
ENTSO-E збільшила ліміт експорту електроенергії з України до країн ЄС
УкраинФорм
2025-05-01T12:09:13Z
Біоетанол у бензині з 1 травня: чи подорожчає пальне і чого чекати від нововведення
24tv
2025-05-01T12:03:16Z
Підвищення тарифів на електроенергію з 1 травня у Запоріжжі: кого змусять платити більше
Политека
2025-05-01T12:01:00Z
Мін'юст підтвердив, що Укрзалізниця скасувала пільги для аграріїв безпідставно
AgroPortal
2025-05-01T12:00:17Z
Соціальне житло в Україні: ЄІБ проводить оцінку пілотного проєкту
Хвиля
2025-05-01T11:51:46Z
Нафтогаз торік збільшив прибуток на 64%
УкраинФорм
2025-05-01T11:48:07Z
Україна вже експортувала понад 35 мільйонів тонн зернових
УкраинФорм
2025-05-01T11:45:03Z
Єврокомісія планує плавний перехід між режимами торгівлі з Україною
AgroPortal
2025-05-01T11:37:46Z
Надія для дітей-метеликів: схвалили перше лікування важкого генетичного захворювання
24tv
2025-05-01T11:45:18Z
Кава сприяє здоровому старінню: скільки треба пити
24tv
2025-05-01T11:27:24Z
Якщо немає часу на прання: ці лайфхаки швидко врятують ваш одяг від запаху поту
24tv
2025-05-01T11:25:59Z
"Синдром синього немовляти": яку весняну зелень треба обережно вводити у раціон дітей
Gazeta UA
2025-05-01T10:54:10Z
Походить з США: Китай відкинув звинувачення про COVID-19, бо епідемію привезли морем
Фокус
2025-05-01T10:30:14Z
Лікарка пояснила, чому спека спричиняє діарею та яких продуктів слід уникати
Факти ICTV
2025-05-01T10:18:12Z
Найкращі місця для посадки троянд: цвістимуть цілий сезон
24tv
2025-05-01T10:03:07Z
Вилікували хронічний біль у спині: для цього вчені націлилися на наші "зомбі-клітини"
Фокус
2025-05-01T09:51:16Z
Відмінність таки є: у чому різниця між білими та коричневими яйцями
24tv
2025-05-01T09:36:50Z
Наразі невідомо, від чого детонують боєприпаси, які розкидають з російських дронів - КМВА
УкраинФорм
2025-05-01T12:09:36Z
На Київщині таксист намагався викрасти малолітню дівчинку
Украина Криминальная
2025-05-01T11:54:03Z
В Одесі через дронову атаку РФ знищений цех з виготовлення одягу
УкраинФорм
2025-05-01T11:49:00Z
Все через змію: в Японії рептилія паралізувала рух найзавантаженішого маршруту поїздів
24tv
2025-05-01T11:48:49Z
Жінка виманила через соцмережі гроші нібито на похорон брата-військового
InternetUA
2025-05-01T11:26:21Z
В Україні "видавали" фальшиві гривні: до яких купюр варто бути уважнішими
GlavRed
2025-05-01T11:26:18Z
Поблизу Єрусалима вирують масштабні лісові пожежі: евакуйовано 10 громад
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T11:25:48Z
СБУ попередила вбивство Стерненка та затримала нападницю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T11:09:52Z
У Жмеринському районі чоловік битою наніс тяжкі тілесні ушкодження односельчанину
Украина Криминальная
2025-05-01T11:00:32Z
В Одесі дрон улучив у відділення «Нової пошти» та не здетонував
УкраинФорм
2025-05-01T12:06:24Z
Не допустили критичних втрат і ворожих проривів, – Сирський підсумував роботу ЗСУ за квітень
24tv
2025-05-01T11:54:22Z
Це дуже серйозний аргумент, – командир полку "Ахіллес" сказав, до чого активно готуються росіяни
24tv
2025-05-01T11:48:02Z
Відключення води у Львові 1 травня: введено термінові обмеження, названо адреси
Политека
2025-05-01T11:45:08Z
КМДА назвала дату останнього дзвоника в школах столиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T11:45:08Z
Скільки солдатів і артдивізіонів Росія втратила у квітні - дані Генштабу
УкраинФорм
2025-05-01T11:42:05Z
Росіяни обстріляли місто і селище на Донеччині: пошкоджені багатоповерхівки, є загиблі
УкраинФорм
2025-05-01T11:39:30Z
У Сумській громаді показали наслідки нічної атаки «Шахедів» - пошкоджені 18 будинків
УкраинФорм
2025-05-01T11:36:48Z
У Сумах будують масштабне укриття для недистанційного навчання
УкраинФорм
2025-05-01T11:07:37Z
Що є кращим для волосся – бігуді чи плойка: відповідь треба знати всім
24tv
2025-05-01T12:03:53Z
Метро в скелях і підвісні мости: яке найбільше і найбільш густонаселене місто у світі
Фокус
2025-05-01T11:51:34Z
Не викидайте лотки для яєць: вони точно знадобляться кожному
24tv
2025-05-01T11:48:16Z
Не гірше за дизайнера: як стильно оформити вітальню самому
24tv
2025-05-01T11:27:27Z
Чому одяг неприємно пахне після прання: головна причина, яку більшість ігнорує
GlavRed
2025-05-01T11:26:56Z
Ідеальний перекус за 5 хвилин: рецепт міні-піци "Тонно"
Фокус
2025-05-01T11:15:42Z
Бюджетно і ситно: готуємо ароматні кабачкові оладки, які вмить зникнуть зі столу
24tv
2025-05-01T11:12:08Z
В Каталонії відклали підвищення туристичного податку
Европейская правда
2025-05-01T11:04:36Z
Зберігають форму і тануть в роті: який несподіваний інгредієнт збагатить смак котлет
Gazeta UA
2025-05-01T10:06:41Z
Україна здобула перші нагороди Чемпіонату світу з важкої атлетики серед молоді
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T12:09:09Z
Кевін приклався до двох ювілеїв у чемпіонаті України своїм голом у ворота Динамо
Football.ua
2025-05-01T12:04:02Z
Зінченко проти Забарного: чого чекати від українського дербі Арсенал – Борнмут в АПЛ
24tv
2025-05-01T12:03:37Z
Ліга Європи та Ліга конференцій: розклад перших матчів 1/2 фіналу
ZN UA
2025-05-01T11:58:52Z
В Англії трансгендерам заборонили брати участь у змаганнях жіночих футбольних команд
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T11:57:21Z
Нкунку та Санчес пропустять перший матч з Юргорденом
Football.ua
2025-05-01T11:55:05Z
Чемпіонат України серед жінок з футболу: у вищій лізі відбувся сьомий тур другого етапу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T11:45:04Z
Відомо, що сказала Костюк про "нейтральну" Сабалєнко під час чвертьфіналу турніру в Мадриді
24tv
2025-05-01T11:39:45Z
«Я схожий на лебедя». О'Салліван прокоментував свою гру на чемпіонаті світу зі снукеру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T11:39:29Z
Ауді Кватро від ABT отримав рестомод на 523 кінські сили та стиль Sport Quattro
Топ Жир
2025-05-01T12:00:29Z
З європейською пропискою: електричний кросовер Volvo EX30 почали випускати у Бельгії
AutoGeek
2025-05-01T11:51:12Z
Шолом пілота "Формули-1" Айртона Сенни продали за рекордну суму
Подробности
2025-05-01T11:45:53Z
У виробництво повернули знаменитий італійський суперкар 2000-х із двигуном Mercedes
Фокус
2025-05-01T11:36:45Z
У Tesla заперечують, що шукають заміну Маску
УкраинФорм
2025-05-01T11:31:20Z
Toyota Camry 2026 року отримає стильну темну версію Nightshade
Топ Жир
2025-05-01T11:15:23Z
Презентовано електропікап за $20 тисяч від засновника Amazon
Топ Жир
2025-05-01T11:12:33Z
Штраф за перевантаження автомобіля 2025: коли накладається та розмір
Факти ICTV
2025-05-01T11:04:07Z
Toyota прискорює розробку серійного автопілота спільно з Waymo
AutoGeek
2025-05-01T11:00:15Z
Гетманцев оцінив результати боротьби з провайдерами-мінімізаторами та попередив «бунтівників»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T12:12:28Z
Огляд ноутбука ASUS ROG Strix SCAR 18 : ультимативна продуктивність та неоновий удар
ITC
2025-05-01T12:10:50Z
Французький стартап розробляє космічну зброю для захисту супутників, але це не єдина функція
24tv
2025-05-01T12:03:41Z
Співробітники заповідника «Більськ» провели LIDAR-зйомку на кургані «Вітова Могила»
УкраинФорм
2025-05-01T12:01:59Z
Масштабне оновлення Telegram — що змінилося для користувачів
InternetUA
2025-05-01T12:01:37Z
Українці можуть втратити кошти через шахраїв у TikTok
24tv
2025-05-01T11:57:48Z
Місяць постійно створює свої маленькі копії: вони обертаються навколо Землі, що це
Фокус
2025-05-01T11:57:31Z
Дату прем’єри Samsung Galaxy S25 Edge злили у мережу
InternetUA
2025-05-01T11:46:17Z
Зростальний Місяць у травні 2025: план дій на кожен день
Факти ICTV
2025-05-01T11:22:26Z