MY.UAНовини
Андрій Табалов: Якість і смак української продукції дають нам можливість конкурувати на ринках ЄС
Андрій Табалов: Якість і смак української продукції дають нам можливість конкурувати на ринках ЄС

Андрій Табалов: Якість і смак української продукції дають нам можливість конкурувати на ринках ЄС

Очільник компанії "Волошкове поле" розповів про адаптацію української продукції до стандартів ЄС

Українські молочні компанії можуть не тільки адаптуватися до європейських стандартів, але й гідно конкурувати на ринку ЄС. Яскравий приклад — молочна компанія "Волошкове поле", яка у 2024 році суттєво розширила свою присутність у Європі. Як проходить інтеграція українського молочного бізнесу на європейські ринки та яка стратегія виявилася найефективнішою? Про це у своєму інтерв’ю розповідає генеральний директор компанії "Волошкове поле" та голова Євроінтеграційного комітету СМПУ Андрій Табалов. Як вдалося розширити географію продажів у ЄС, яка продукція підкорила європейських споживачів та які цілі поставлено на поточний рік, говоримо далі в інтерв'ю.

Про молочний бізнес

Наприкінці року ви заявили, що в 2024 році МК "Волошкове поле" почала поставки до ЄС. Розкажіть детальніше, до яких країн вдалося збільшити поставки?

Для молочної компанії "Волошкове поле" 2024 рік і справді став євроінтеграційним. Ми довго працювали для того, щоб розширити географію нашого експорту, і почати постачати продукцію до країн Євросоюзу, і в 2024 році це сталося.

Знаковою подією, яка дозволила збільшити експорт, стало отримання єврономеру нашим підприємством — Первомайським МКК (входить до складу МК "Волошкове поле" — ред.) наприкінці 2023 року. В січні 2024-го ми почали перші поставки. Акцент зробили на нашу відому торгову марку, а саме згущене молоко під ТМ "Хлопчик". За результатами цього року можу сказати, що наразі ми постачаємо продукцію напряму у понад 10 країн ЄС (Німеччина, Польща,Чехія, Італія, Іспанія, Болгарія та інші) та у деяких країнах маємо по декілька дистриб'юторів, це країни Балтії.

Це рішення позитивно вплинуло на обсяги експорту наших молокопереробних підприємств, який загалом зріс на 15% у 2024 році.

Пріоритетом по експорту на найближчий час ми бачимо посилення присутності нашої молочної продукції на ринках ЄС та розвиток ринку США. Глазуровані сирки, кисломолочні сири та вершкове масло мають потенціал зацікавити американських споживачів.

Які європейські країни ви вважаєте найбільш перспективними для вашого бізнесу?

Найбільш перспективними країнами для нас є центральні країни ЄС, де проживає найбільше українців: Німеччина, Польща, Болгарія та країни Балтії.

За результатами 2024 року, найбільші обсяги по згущеному молоку зробили саме дистриб'ютори з Німеччини, Польщі та країн Балтії. Але ми тільки почали, тому побачимо, які будуть результати у цьому році.

Європейцям подобається українська згущенка?

Спочатку у нас були сумніви, ми думали, як сприймуть наш товар європейські споживачі? Чи сподобається асортимент? Як буде виглядати ТМ "Хлопчик" на полиці серед інших брендів, підлаштованих під європейського споживача? І можемо сказати, що всі відповіді на вищезазначені питання дуже позитивні. Згущене молоко від ПМКК сподобалося європейцям і поступово займає свою нішу, витісняючи конкурентів.

Європейці полюбили м’яке пакування Дой-пак більше, ніж стандартну залізну банку, і ми були вражені цим. Також дуже гарно себе показала "Іриска" у склобанці 500гр, оскільки люди бачать, що саме вони купують, і за яку ціну.

Також ми бачимо, що високим попитом користується згущене молоко безлактозне, яке на сьогодні випускає тільки ПМКК. Сподобалось європейським споживачам і згущене молоко з ваніллю, згущене молоко з какао та кавою! Це наша "фішка", наш крутий асортимент і він сам говорить за себе.

Наскільки європейський ринок виправдав очікування? З якими країнами працює підприємство та які ваші плани на рік 2025? Подальша експансія?

Рішення щодо експорту згущеного молока до країн ЄС виявилося дуже позитивним та виправдало всі очікування. Плани на 2025 р – оптимістичні. Ми хочемо удосконалити наші продажі з уже існуючими партнерами, а також розширити географію продажів на ринках інших країн ЄС, донести кожному, що згущене молоко від ПМКК – найкраще, і смак у нього "як у дитинстві".

Для цього, в тому числі, будемо продовжувати брати активну участь у різних професійних виставках, бо цей формат також виправдав себе. Хотілося б зазначити, що у жовтні 2024 р. ми брали участь у виставці SIAL Paris 2024, і цього року плануємо брати активну участь у виставці Anuga 2025 році у Кельні. Дані виставки – це певна міжнародна платформа, яка визначає статус компанії, дає змогу поспілкуватися з партнерами, визначити нові горизонти та заключити нові контракти.

Поставки яких саме позицій ви плануєте нарощувати до країн Європейського союзу в найближчому майбутньому?

Наразі ми можемо експортувати тільки два види продукції від Первомайського МКК — це згущене молоко у широкому асортименті та різноманітній фасовці (370 залізна банка, дой-паки вагою 290 гр, 440 гр, 1000 гр, рукав 3-4 кг тощо) та вершкове масло 82,5% жирності, вагове та фасоване (180-200гр).

Ще хотілося б відзначити, що надходить дуже багато дзвінків від європейських партнерів щодо закупівлі сухого знежиреного молока та сухої сироватки. Цей товар завжди користується попитом у клієнтів з ЄС, і обсяг експорту даного товару залежить виключно від ціни на ринку. Ми працюємо над тим, щоб у нас була можливість постачати сухе знежирене молоко та сироватку на ринок ЄС у 2025 році, готуємось до цього.

В 2024 році ви планували відкрити молочну ферму на Черкащині, і анонсували поступовий перехід до побудови повного циклу виробництва. Від власної молочної сировини до готової молочної продукції. Чи не відмовилися ви від цих намірів? І чи очікувати на відкриття цього нового напрямку бізнесу у 2025 році?

Ми від планів не відмовились. Більше того, нова ферма вже введена в експлуатацію. Цей проект ми реалізовуємо на Черкащині.

Закуплено 200 голів джерсейської породи і вони вже дояться, вже годують українців своїм смачним і жирним молоком. Але є певні косметичні і технічні моменти, які ми досі завершуємо.

Які завдання ви поставили перед своїми бізнесами у 2025 році?

Своїм бізнесам ми поставили завдання "вижити" в складних умовах сучасної України. Насправді надважлива задача — втримати наших працівників, в першу чергу, тому що без людей, зрозуміло, нічого не зробиш.

По-друге, втримати наші обсяги виробництва. Ну, і, звичайно, допомагати Збройним силам України. Ми віримо, що наш народ переможе у війні.

Про СМПУ та роботу Комітету з питань євроінтеграції

Наразі ви є головою Євроінтеграційного комітету СМПУ, і в 2024 році була проведена низка спільних заходів, спільних конференцій виробників між українською СМПУ та європейською EDA. Наскільки ефективний такий формат співпраці?

Спільні заходи СМПУ та EDA, проведені у 2024 році, продемонстрували високу ефективність. Обмін досвідом, підписання меморандуму про співпрацю в травні 2024 року та спільна заява про необхідність продовження автономних торговельних заходів у листопаді 2024 дозволили нам значно наблизити позиції українських та європейських виробників молока.

Зокрема, ми досягли згоди щодо необхідності посилення співпраці над створенням дорожньої карти з євроінтеграції Української молочної галузі, що дозволить нам демонструвати дотримання європейських стандартів та просування спільних інтересів на міжнародній арені.

Ми плануємо продовжувати співпрацю з EDA у 2025 році. Спільні заходи дозволяють нам не тільки вирішувати поточні проблеми, а й будувати довгострокові партнерські відносини. Ми переконані, що об'єднавши зусилля, ми зможемо досягти ще більших успіхів.

Впродовж останніх років ми бачили жорсткі конфлікти між, наприклад, польськими та українськими фермерами. Якщо говорити про відносини між українськими та європейськими "молочниками". Які вони, такі самі войовничі?

Зовсім ні. Незважаючи на існуючі відмінності в інтересах, відносини між українськими та європейськими фермерами і молокопереробниками, зокрема в рамках співпраці СМПУ та EDA, є конструктивними.

Ми розуміємо, що у нас є спільні інтереси, такі як забезпечення стабільності на ринку, дотримання високих стандартів якості продукції та захист інтересів виробників. Саме тому ми прагнемо до діалогу та пошуку компромісних рішень.

Спільні заходи, такі як конференції та круглі столи, сприяють зміцненню довіри між українськими та європейськими фермерами. Ми розуміємо, що єдність є запорукою успіху нашої галузі. І не готові повторювати помилок фермерів.

Які плани Євроінтеграційного комітету СМПУ для роботи у 2025 році, над якими ініціативами працюєте першочергово?

У 2025 році ми в Євроінтеграційному комітеті СМПУ зосередимося на реалізації дорожньої карти, яку створили для євроінтеграції української молочної галузі. Для нас це пріоритет, адже хочемо, щоб наші підприємства не просто відповідали європейським стандартам, а й активно працювали на ринку ЄС. Уже в рамках комітету маємо результати роботи 11 експертних груп, які допомогли розібратися в законодавчих вимогах і практичних аспектах роботи на європейському ринку.

Крім того, будемо працювати над розширенням експорту нашої продукції в Європу, залучаючи нові інструменти та механізми. Це не тільки цифри й контракти, а ще й пошук партнерів, які розуміють цінність української молочної продукції.

Особливу увагу приділимо інвестиціям. Важливо показати іноземним інвесторам, що український ринок — це стабільно, надійно і перспективно. Для цього будемо не тільки пропонувати проєкти, а й демонструвати реальні успіхи.

Ще один напрям — розвиток науки. Ми плануємо налагодити міцні зв’язки між українськими і європейськими науковцями, щоб впроваджувати інновації у виробництво. Технології та досвід — це те, що дозволить нам стати конкурентними в довгостроковій перспективі.

Щодо конкретних кроків то в 2025 році систематизуємо виконання заходів, передбачених дорожньою картою євроінтеграції української молочки на ринки ЄС, і будемо забезпечувати координацію дій усіх зацікавлених сторін.

І звісно, ми продовжимо просувати інтереси наших виробників на європейській арені. Плануємо брати участь у виставках, конференціях, будувати нові партнерства й посилювати позиції української молочної продукції на глобальному ринку. Ми впевнені, що ці зусилля принесуть свої результати.

На початку січня в Україні дещо знизились ціни на сире молоко, а за ними і на вершкове масло. Наскільки, на вашу думку, це довготривалий тренд. Та ваш прогноз, чого чекати від цін на сире молоко та молочні продукти найближчим часом?

У 2024 році ціни на сире молоко в Україні досягли абсолютного піку. Основна причина зростання — дефіцит молочної сировини. Хоча її вартість наближається до європейської, якість у середньому залишається нижчою, адже значна частина молока надходить від населення, і не всі ферми дотримуються високих стандартів.

У січні продажі почали знижуватися, через це молокопереробні підприємства зазнають збитків. Чимало виробників уже заявили про значні втрати у четвертому кварталі 2024 року.

З огляду на падіння цін на біржові й експортні товари, вартість сирого молока повинна зменшуватися. Я очікую, що ціни будуть поступово знижуватись до весни і залишаться на нижчому рівні, ніж восени чи взимку.

Занадто високі ціни шкодять ринку — це може зробити імпортну продукцію вигіднішою і призвести до занепаду української молочнопереробної галузі. Виробники та переробники мають спільно вирішувати цінові питання, інакше це загрожує роботі всієї галузі.

Як держава може допомогти молочному бізнесу? Яких форматів підтримки чи рішень на рівні законодавства ви, як виробник, чекаєте?

В першу чергу допомагати треба виробникам молока. Нам не вистачає молочної сировини, тому треба всіляко підтримувати виробників. Це і дотації на "голову", це і компенсації за будівництво нових фермерських комплексів із виробництва молочної сировини — середніх, малих, великих, будь-яких. Нам треба більше молока.

Також потрібно більше працювати над зменшенням тарифних бар'єрів для українських виробників на європейських ринках. Наприклад, зараз прийшов новий президент США, і питання №1 яке? Тарифи.

Чому ми імпортуємо дуже велику кількість молочної продукції, в першу чергу сирів, а експортуємо дуже мало? Більше того, Європейський Союз постійно з нами змагається стосовно тарифів і дозволів на нашу сільгосппродукцію, при тому, що, наприклад, молочної продукції ми імпортуємо набагато більше, ніж експортуємо. Це треба використовувати в перемовинах, міністерство і новий міністр АПК це використовує, і ми це повинні розуміти дуже чітко.

Додам ще, стосовно переробників, найефективніша норма – це дешеві кредити. Програма 5-7-9, на мій погляд, правильна, дуже ефективна, її треба поглиблювати і розширювати. Ми нею користуємося, але цього замало. Ми би могли рости набагато швидше і забезпечувати більш дешевими молочними продуктами, якби у нас було більше дешевих кредитів. Тому що галузь не зможе розвиватись достатніми темпами з тим обсягом бюджетної підтримки, яка є зараз.

Також хочу відзначити як успішну програму "Національний кешбек". Наші підприємства беруть участь у цій державній ініціативі, особисто я вважаю програму дуже вдалою. Бо вона одночасно дозволяє підтримати і споживачів, і виробників. Такі формати державної підтримки варто продовжувати.

Про благодійну фундацію

2024 рік був досить активним для Фундації родини Табалових. Яким він був у цифрах?

Можу сказати, що 2024 рік справді став таким періодом, коли ми зробили роботу фундації системною. Ми спрямували на благодійні проекти понад 22 млн грн, основна частина з яких, звісно, становила саме допомога Збройним Силам України.

Ці кошти були акумульовані завдяки механізму, який ми активно використовуємо, це наші благодійні збори: частину доходу від продажу продукції наших брендів, таких як "Волошкове поле" і "Формула смаку", ми направляємо на закупівлю обладнання, техніки, закриття потреб наших військових.

Так, кожна пляшка згущеного молока чи кефіру допомогла зібрати ці суми. Це такий підхід "два в одному": він дозволяє нашим споживачам долучатися до благодійності, підтримуючи одночасно українські бренди. Ми зі свого боку також закупаємо військову продукцію від українських виробників. Ті ж самі дрони, засоби РЕБ, зв'язку — купуємо все вітчизняного виробництва. Тобто, зібрані гроші максимально працюють всередині країни, на нашу перемогу. Це наш власний аналог програми "Національний кешбек".

Впродовж минулого року ми доставили понад 150 дронів, авто, засобів РЕБ, ну і звісно ми постійно передаємо і нашу готову продукцію, відвантажуємо на передову смачну та корисну молочну продукцію.

Ми також підтримуємо і соціальні проекти для наших військових. Так, наприклад, влітку 2024 року Фундація долучилась фінансування будівництва інклюзивного будинку для родин військовослужбовців на Черкащині. Ми увійшли до числа донорів проекту та направили 2,5 млн грн. Ми розуміємо, що наші військові потребують уваги та підтримки не тільки під час бойових дій, а й після повернення додому. Вважаю, що дуже важливо працювати над створенням комфортних умов життя наших захисників вже зараз, ще до завершення війни. І державі, і бізнесу, всьому суспільству.

Ви провели декілька благодійних зборів. Ви вже бачили їх результати від військових? Кадри знищення ворожої техніки чи кадри з дронів?

Результати благодійних зборів справді вже демонструють свою ефективність. Ми отримуємо подяки від підрозділів, які користуються нашими дронами та обладнанням, не завжди публікуємо це.

Один із найбільш потужних зборів був спрямований на закупівлю FPV-дронів, за результатами одного зі зборів ми купили понад 120 дронів, які передали 5 різним підрозділам. Ми вже отримали кадри знищення ворожої техніки, зняті цими дронами, крута робота наших хлопців.

Яким, до речі, буде ваш наступний збір?

Наразі ми готуємося передати техніку в рамках нашого крайнього збору, який тривав впродовж останніх місяців, на засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). Це те, що допомагає не тільки забезпечувати захист наших підрозділів на полі бою, а й може боротися з "шахедами", які вже "дістали" всіх нас.

Попередні успіхи показали, що українські виробники РЕБ працюють на дуже високому рівні, і ми прагнемо максимально підтримати ці технології. То ж, ми повідомимо, коли доставимо РЕБи до наших військових.

А так, однозначно можу сказати, що ми будемо продовжувати практику зборів, і підтримувати наших військових стільки, скільки буде потрібно. Так сьогодні, на мою думку, має робити кожен відповідальний бізнес.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Студенты рискуют получить штрафы от ТЦК: за что придется заплатить до 25 500 грн
Знай
2025-04-03T14:30:34Z
Уникальный житель Черного моря оказался на грани исчезновения
Telegraf
2025-04-03T14:15:31Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
В Литве нашли тело еще одного американского военного
Comments UA
2025-04-02T05:54:26Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
В ближайшее время есть шансы заставить Россию прекратить огонь – Зеленский
Comments UA
2025-04-03T14:28:41Z
Прогноз погоды в Киеве и области на 4 апреля: чем порадует природа перед заморозками и снегом
Политека
2025-04-03T14:16:16Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
У США обвалилися ціни на яйця
AgroNews
2025-04-01T15:18:20Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
СМИ: Заявление экс-министра обороны Гриценко в 2013 году могло помочь РФ в подготовке к аннексии Крыма
Comments UA
2025-04-03T14:33:35Z
Путин надеется на уступки Трампа в отношении Украины
Comments UA
2025-04-03T14:33:17Z
Раскрылись детали нового соглашения Украины и США о полезных ископаемых
Известия Киев
2025-04-02T06:36:11Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Спит с матерью и купается в ванной с сестрами: дочь Брюса Уиллиса сделала неожиданное призание
Фокус
2025-04-03T14:06:51Z
"Душила" за развод: Анна Алхим призналась, что крутила роман с женатым олигархом‐теневиком – реакция жены
Знай
2025-04-03T13:51:35Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Шер рассказала, почему покойный Вэл Килмер никогда не называл ее по имени
Фокус
2025-04-03T13:36:36Z
"Мисс Вселенная Украина" показала фигуру в купальнике во время отдыха в Майами
Gazeta UA
2025-04-03T13:04:27Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T14:24:51Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Шевченко провалился на Конгрессе УЕФА: в России ликуют
Telegraf
2025-04-03T13:15:49Z
Кубок Украины: онлайн-трансляция жеребьевки полуфиналов
Telegraf
2025-04-03T12:57:50Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
УЕФА почтил память экс-игрока сборной РФ, которого ликвидировали Силы обороны – Tribuna
Лига
2025-04-03T12:27:57Z
В сборной Украины поставили на место скандального Поворознюка
Telegraf
2025-04-03T12:21:05Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Шмыгаль обсудил с делегацией МВФ дальнейшее сотрудничество
Корреспондент
2025-04-03T14:31:56Z
Vodafone запустил новые тарифы с безлимитным интернетом: что нужно знать
Telegraf
2025-04-03T14:27:49Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Морковь стоит втрое дороже прошлого года: какая причина
TSN
2025-04-03T14:19:23Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Пасха 2025: рецепт воздушного кулича
Фокус
2025-04-03T14:06:02Z
Гороскоп на 4 апреля: Тельцам внезапная влюбленность, а Весам – активный отдых
Telegraf
2025-04-03T14:03:57Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как удержать волосы чистыми дольше: простые лайфхаки от трихолога
Знай
2025-04-03T12:51:35Z
Эти проблемы могут быстро разрушить брак
Comments UA
2025-04-03T12:42:43Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Женщина неожиданно начала раздеваться в аэропорту перед посадкой в самолет
Comments UA
2025-04-03T14:24:50Z
Била, душила и забрала телефон - суд разрешил залог для руководительницы ТЦК
Новости Украины
2025-04-03T14:00:48Z
Причиной взрыва на рынке в Киеве стала граната, а не газовый баллон
Комсомольская правда
2025-04-03T13:49:22Z
Коломойскому продлили содержание под стражей
Gazeta UA
2025-04-03T13:45:34Z
Россияне сообщили, куда целили в Кривом Роге
Comments UA
2025-04-03T13:36:18Z
Серия взрывов в Киеве: погибли люди, есть раненые
Новости Украины
2025-04-03T12:54:41Z
Помогут ли 10 тысяч шагов в день похудеть: тренеры дали однозначный ответ
UAToday
2025-04-03T12:03:11Z
Медосмотр по-новому: в Украине хотят отменить бумажные медицинские справки для водителей
Telegraf
2025-04-03T11:27:57Z
Похмелье с возрастом становится ужасающим: в чем причина
Comments UA
2025-04-03T11:18:36Z
Ученые выявили связь между уровнем плохого холестерина и риском деменции
Факти ICTV
2025-04-03T10:54:43Z
Генетика и рак: наследственные факторы риска
Comments UA
2025-04-03T10:39:51Z
Чехия профинансирует модернизацию украинских больниц на более 100 млн евро
Известия Киев
2025-04-03T10:37:41Z
В США запатентовано устройство, которое ускоряет реабилитацию после инсульта
Факти ICTV
2025-04-03T10:28:59Z
Как мозг может влиять на развитие ожирения: шокирующие результаты исследования
Comments UA
2025-04-03T09:30:36Z
Какая польза от кефира для организма: ученые обнаружили неожиданное свойство продукта
UAToday
2025-04-03T09:00:11Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
"Такой меня создал Бог": невеста пришла на свадьбу без макияжа, чем это закончилось
Фокус
2025-04-03T14:21:46Z
В Україні з 1 квітня на водоймах стартувала нерестова заборона на вилов риби
AgroNews
2025-04-03T14:19:23Z
В NASA сделали фото астероида, устроившего переполох из-за возможного столкновения с Землей
Апостроф
2025-04-03T14:06:29Z
Final Fantasy VII Remake и Cyberpunk 2077 красивее, чем на PlayStation 4: Первые выводы Digital Foundry о мощности Nintendo Switch 2
GameMag
2025-04-03T13:46:29Z
На Львівщині викрили постачання неякісного меду для військових на 30 млн
AgroNews
2025-04-03T13:22:19Z
"Делают хуже, чем украинцам": Z-каналы пожаловались на плохое качество китайских дронов
Апостроф
2025-04-03T13:09:56Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Вийшло важливе оновлення для серії Galaxy S20
Portaltele
2025-04-03T12:07:39Z
Как новые пошлины Трампа повлияют на рынок авто из США в Украине
Фокус
2025-04-03T10:36:05Z
Продажи автомобилей Tesla упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-04-03T10:30:17Z
Всего одно действие может стоить водителям почти 4 тысячи гривен: о чем следует знать
Знай
2025-04-03T02:51:43Z
Японские автопроизводители начали производство биоэтанолового топлива
Корреспондент
2025-04-02T16:39:46Z
Названы самые ликвидные и наименее ликвидные кроссоверы современности
Фокус
2025-04-02T07:30:15Z
Европейская комиссия оштрафовала 15 автопроизводителей на €458 млн
Корреспондент
2025-04-01T18:36:24Z
Маск в шоке: в Европе катастрофически упали продажи Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:21:44Z