MY.UAНовини
Які три книги варто прочитати у 18 років, щоб стати успішним: порада відомих бізнесменів
Які три книги варто прочитати у 18 років, щоб стати успішним: порада відомих бізнесменів

Які три книги варто прочитати у 18 років, щоб стати успішним: порада відомих бізнесменів

Успішні українці зі сфер реальної економіки, економісти й представники бізнес-спільнот, та відомі представники креативного бізнесу розповіли, які три книги вони порадили б собі 18-річним і чому? Вибір представників реальної економіки подало видання delo.

Зауважимо, зараз в Україні діє урядова програма «єКнига», яка дозволяє 18-річним громадянам отримати 908 грн на придбання україномовних книг. З програмою можна ознайомитись за посиланням.

Андрій Безгубенко, засновник CRM.UA, український архітектор CRM-систем. Продав патент Біллу Гейтсу за $16 млн 

  • Гай Кавасакі – «Стартап». Ця книга допомагає сконцентруватися на найважливіших діях для виходу на ринок, розвиває розуміння послідовності кроків, що ведуть до успіху. Автор показує, чого варто уникати на шляху до цілей і як досягти популярності, щоб стати затребуваним і успішним. Це практичний посібник, перевірений моїм власним досвідом.
  • Девід Майстер – «Управління фірмою, яка надає професійні послуги». Книга про те, як ефективно управляти компанією, що надає професійні послуги (консалтинг, аудит, юриспруденція тощо). У книзі розкрито ключові відмінності таких фірм від бізнесів, що займаються виробництвом чи торгівлею. Майстер пояснює, як побудувати внутрішні процеси, розподілити обов’язки, поставити задачі й організувати взаємини в команді. Його поради допомагають мені вже понад 15 років.
  • Роберт Каплан, Девід Нортон – «Збалансована система показників». Ця книга про взаємозв’язок між чотирма ключовими аспектами бізнесу: персоналом, клієнтами, фінансами й процесами. Автори детально пояснюють, як рівномірний розвиток цих напрямків сприяє масштабуванню компанії. Вона навчає, як гроші можна використовувати для покращення роботи команди, залучення нових клієнтів і загального зростання. Це про системність, яка лежить в основі успішного бізнесу.

Андрій Гайдут, співзасновник Laba Group, однієї з провідних українських компаній у сфері онлайн-навчання

  • Клаудія Гаммонд – «Мистецтво відпочинку. Як перевести подих у сучасному світі». Ця книга про те, як відпочивати та не почуватись винним. Авторка пропонує 10 способів відновлення, серед яких є навіть серіали чи гаряча ванна. Ну кайф же! Чому 18-річному? Бо в молодості здається, що треба працювати 24/7. А тут тобі поясняють, що без відпочинку нікуди – вигоратимеш і сам себе зненавидиш.
  • Джеймс Клір – «Атомні звички». Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися шкідливих. Якщо ти ще той майстер прокрастинації (а ти, скоріш за все, таким і є), ця книжка тобі допоможе. Тут все просто: змінюєш шкідливі звички на корисні – і стаєш ближчим до своїх цілей. Чому 18-річному? Бо краще одразу зрозуміти, що великі досягнення — це не раптовий прорив, а результат маленьких, правильних дій кожен день.
  • Девід Аллен – «Getting Things Done (GTD). Мистецтво продуктивності без стресу». Знаєш той стан, коли у голові хаос із завдань, дедлайнів і планів? Ця книжка — як порохотяг для мозку. Аллен пропонує систему, яка допоможе все це розкласти по поличках і нарешті видихнути. Чому 18-річному? Щоб не перетворювати своє життя на постійний хаос із завдань, а навчитися тримати все під контролем ще на старті.

Ваче Давтян, підприємець і бізнес-тренер

  • Келлі Макґоніґал – «Сила волі». Книга написана нейрофізіологом, яка дуже цікаво і влучно описує секрети мозку. Чому ми лінуємося, прокрастинуємо і не робимо те, що важливо. І як розвивати силу волі, щоб досягати своїх мрій.
  • Ґреґ Маккеон – «Без зусиль». Це продовження бестселера «Есенціалізм». Про те, як відштовхувати від себе 80% неважливого, що несе в себе тільки 20% результату і зосередитися на 20% справах, що дає 80% результату. Це про ефективність з насолодою.
  • Джим Лоулесс – «Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш». Назва книги вже говорить сама про себе. Книга про приборкання страху й невпевненості. І про 10 правил, які дозволяють дійти до практично будь-якої цілі.

Віктор Іванчик, засновник та СЕО агропромхолдингу «Астарта-Київ» 

Розуміння історії – це основа для прийняття правильних рішень у сучасному світі. І якби я міг повернутись у свої 18, я точно порадив би собі більше читати, особливо про історію та видатних людей.

Сергій Плохій та Ярослав Грицак. Книги цих авторів дають неймовірно потужний і доступний погляд на історію України, вписану у глобальний контекст. А якщо дивитись ширше, рекомендую книги британського історика Пола Джонсона, зокрема «Історія євреїв», «Історія англійського народу», «Історія християнства».

Віктор Франкл – «Людина у пошуках справжнього сенсу» – рекомендував би у контексті «відкрити для себе сенси життя і своє призначення».
Також вкрай важливо вивчати життєвий шлях людей, які змінювали світ. Біографії таких постатей, як Черчилль, Наполеон чи навіть Життєпис Ісуса Христа,  та «Інтелектуали» у викладі того ж Джонсона, дають змогу зрозуміти, як мислять великі лідери і як осягнути таких видатних особистостей.

У сучасному контексті я б порадив прочитати «Стів Джобс» Волтера Айзексона, «Джеф Безос і ера Amazon» Бреда Стоуна чи «Безономіка» Брайана Думейна.

Дмитро Деркач, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» 

  • Верн Гарніш – «Scaling Up: How a Few Companies Make It… and Why the Rest Don’t» – фундаментальна бізнес-книга, яка зосереджується на тому, як компанії можуть досягти стабільного зростання, зберігаючи ефективність і контроль над процесами. Книга фокусується на чотирьох ключових сферах діяльності компаній:
    - Люди: Як будувати сильну команду, розподіляти ролі та мотивувати співробітників.
    - Стратегія: Як створювати довгострокову стратегію, яка забезпечить стійкий розвиток.
    - Виконання: Як оптимізувати процеси та покращувати операційну діяльність.
  • Джанель Барлоу та Клаус Мьоллер – «Скарга – це подарунок. Як зберегти лояльність клієнтів». Це книга, яка змінює уявлення про скарги клієнтів, пропонуючи їх розглядати не як проблему, а як можливість для покращення бізнесу, як маркетинговий інструмент. Автори пояснюють, як правильно реагувати на скарги, щоб зберігати лояльність клієнтів і перетворювати негативний досвід на інструмент для зростання прибутку компанії. Ця книга буде корисною для всіх, хто працює з клієнтами: від менеджерів із продажу до керівників компаній.
  • Філ Барден – «Код зламано, або Наука про те, що змушує купувати». Це книга, яка розкриває психологічні механізми та наукові підходи, що лежать в основі прийняття рішень споживачами. Автор, спираючись на дослідження в галузі поведінкової економіки та нейромаркетингу, пояснює, чому люди купують певні товари та як бренди можуть впливати на їхній вибір. Фактично це книга про розбудову бренду, репутації компанії.

Дмитро Стрижов, засновник та член Advisory Board Холдингу «SHERIFF», учасник чемпіонатів світу Ironman


  • Шимон Перес – «Дрібних мрій не буває». Ця книга надихає своїм поєднанням мудрості, життєвого досвіду та великої віри у силу Мрій. Вона корисна для молоді тим, що мотивує мислити масштабно, навчає наполегливості, дає приклад служіння суспільству — книга показує, як поєднувати особисті прагнення з користю для інших людей. Це ідеальний дороговказ для молоді, яка прагне знайти натхнення, не боятися мріяти й працювати задля великих цілей.
  • Грег Маккеон – «Есенціалізм». Книга корисна для молоді, оскільки вона вчить зосереджуватися на дійсно важливому та не розпорошувати сили на непотрібне. Вона допомагає побудувати свідомий підхід до життя, особливо у світі постійного інформаційного шуму і дезінформації. Ця книга допоможе молодим людям краще розуміти свої пріоритети й ухвалювати рішення, які приведуть до довготривалого успіху.
  • Стівен Кові – «7 навичок високоефективних людей». Книга дає молоді практичні інструменти для побудови особистої ефективності та здорових стосунків з оточенням. Особливо цінними для 18-річної аудиторії є такі принципи: беріть відповідальність за своє життя («Будьте проактивними»); починайте з кінцевої мети в думках; ставте пріоритети. Ця книга — дорожня карта для розвитку лідерських якостей, формування характеру та досягнення гармонії у житті, що є дуже корисним для молоді на порозі дорослого життя.

Олексій Орап, Засновник та Chief of Growth в YouScan, AI системи для аналізу згадок брендів в соцмережах. Ангел-інвестор, стартап-ментор, та член правління Techosystem

  • Джон Р. Р. Толкін – «Володар перстнів». Класика європейської та світової літератури, з якою варто познайомитись всім. Книга, яка захоплює своїм сюжетом і вчить відрізняти добро і зло, показує що таке справжня відданість і стійкість духу, і може стати одною з найулюбленіших книг у вашому житті, яку ви захочете перечитати не один раз.
  • Девід Гоггінс – «Не можеш нашкодити мені». Захоплююча і відверта автобіографічна розповідь про важке дитинство, пошуки свого покликання, і про те, що сила волі може творити дива. Після прочитання книги ви зрозумієте, що навіть з найгіршої стартової позиції ви можете досягнути всього у своєму житті, якщо поставите перед собою мету і будете до неї слідувати, користуючись  практичними порадами та прикладом автора.
  • Девід Епстайн – «Range». Ця книга буде супер корисною всім, хто думає про вибір шляху у житті, майбутню спеціалізацію і професію. Вона ламає стереотипи про те, що бути досвідченим спеціалістом в одній галузі – гарна ідея, і на реальних прикладах показує, що набувати досвіду в абсолютно різних, і навіть непов’язаних між собою сферах може стати найбільш успішною стратегією в житті в сучасному світі.

Юрій Верховод, засновник «SVOI Arena» 

  • Кен Вілбер – «Коротка історія всього». Книга про те, як влаштований світ, як працює еволюція,  де ми були і куди рухаємось.
  • Міхай Чіксентмігаї – «Потік. Психологія оптимального переживання». Дана книга – про себе. Як віднайти, розкрити себе і свій потенціал у світі, як знайти щастя у діяльності.
  • Гевін Кеннеді – «Домовитись можна про все». Ця книга – дуже практичний посібник по комунікації між людьми, по розумінню своїх потреб і потреб всіх, з ким ми взаємодіємо по життю.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому: експерти назвали цифри
InternetUA
2025-02-07T12:48:01Z
З’явилося перше відео з прототипом робота Apple
InternetUA
2025-02-07T12:46:37Z
Помилка Samsung затримує розгортання One UI 7.0
Portaltele
2025-02-07T12:42:12Z
Втомились від робочих «колів»? Дослідники кажуть, що в цьому винні наші «негарні обличчя»
ITC
2025-02-07T12:40:00Z
Продажі «бюджетного» Apple iPhone SE 4 стартують у лютому, але офіційної презентації не буде, — Bloomberg
ITC
2025-02-07T12:36:45Z
Meta випустить одразу 6 нових пристроїв зі штучним інтелектом у 2025 році
24tv
2025-02-07T12:36:31Z
ТОП-6 смартфонів 2025 року із найшвидшою зарядкою
InternetUA
2025-02-07T12:31:53Z
Як відмити витяжку від жиру без подряпин: існує легкий 30-секундний спосіб
GlavRed
2025-02-07T12:27:03Z
Енергія, як єдина валюта майбутнього: яким буде світ штучного інтелекту
24tv
2025-02-07T12:03:16Z
Соковитий киш Лорен: зірка "Майстер Шеф" Клопотенко поділився простим рецептом французького пирога
Политека
2025-02-07T12:30:53Z
Як зробити собі спартанський прес за рекордно короткий час: 4 поради від тренера
24tv
2025-02-07T12:21:25Z
Ви перете ці 5 речей надто часто: вони від цього псуються
24tv
2025-02-07T12:21:11Z
Швидкий десерт без випічки: готуємо шоколадний торт з печива
24tv
2025-02-07T12:15:52Z
Експерти назвали 3 рішення для зберігання, які лише заважають підтримувати порядок
24tv
2025-02-07T11:30:23Z
Чи можна прати рушники одночасно з одягом: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-07T11:27:32Z
Троянди та півонії пишно цвістимуть: як використовувати кавову гущу як добриво
GlavRed
2025-02-07T11:27:23Z
Не ризикуйте: 8 речей, які не можна прати в пральній машинці
24tv
2025-02-07T11:06:24Z
Про неприємний запах з взуття можете забути: ось як його легко позбутися
24tv
2025-02-07T11:03:21Z
У Києві жорстоко побили дитину: познайомились у Мережі, заманили і гуртом напали
TSN
2025-02-07T12:48:39Z
Росіяни атакували з дрона автомобіль у Наддніпрянському на Херсонщині, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-02-07T12:46:59Z
Військовому присудили п’ять років тюрми за смертельну ДТП
1News
2025-02-07T12:45:25Z
В Сумах встановлено іще одну потерпілу від дій житомирського педофіла
Украина Криминальная
2025-02-07T12:33:49Z
Зґвалтування дівчинки на Закарпатті: суд нарешті покарав винних
TSN
2025-02-07T12:33:31Z
Справа закарпатських ґвалтівників. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:30:00Z
На Закарпатті судили програміста, що планував втекти до Словаччини
InternetUA
2025-02-07T12:27:45Z
У Чернівцях помер чоловік в обласному ТЦК - поліція встановлює обставини
УкраинФорм
2025-02-07T12:27:43Z
Не перший випадок, – у Повітряних силах підтвердили збиття КАБу біля Запоріжжя
24tv
2025-02-07T12:27:00Z
Ексчемпіон світу назвав боксерів, які можуть перемогти Усика вже у цьому році
24tv
2025-02-07T12:45:51Z
Оболонь – Злін: онлайн-трансляція контрольного матчу
Football.ua
2025-02-07T12:34:39Z
Камавінга тренується із загальною групою Реала
Football.ua
2025-02-07T12:13:36Z
Неймар: Я доведу, що Жезус помилявся
Football.ua
2025-02-07T11:51:00Z
Клюйверт – найкращий гравець АПЛ за підсумками січня
Football.ua
2025-02-07T11:46:34Z
Під час російської ракетної атаки ледь не загинув легіонер футбольного клубу
ZN UA
2025-02-07T11:34:56Z
Чемпіон світу "на базі": склад чоловічої збірної України на ЧС-2025 з біатлону
24tv
2025-02-07T11:33:39Z
Ван Дейк: Пишаюся тим, що є капітаном Ліверпуля
Football.ua
2025-02-07T11:25:46Z
Еребру – Кривбас 1:2 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-02-07T11:25:10Z
Бійці Нацгвардії взяли в полон шістьох росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T12:46:37Z
Ворог обстріляв Гуляйполе, є пошкодження
УкраинФорм
2025-02-07T12:45:51Z
У будівлі КМДА проходять обшуки: реакція столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:45:35Z
СБУ затримала зрадника, який наводив російські КАБи на позиції захисників Краматорська
Украина Криминальная
2025-02-07T12:27:14Z
У Києві 8-9 лютого буде змінено рух деяких маршрутів громадського транспорту
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:18:43Z
У Minecraft створили реалістичну мапу Києва з можливістю купівлі житла
InternetUA
2025-02-07T12:16:13Z
За $2800 завідувач кафедри планував організувати вступ до вишу двом «абітурієнтам»
Украина Криминальная
2025-02-07T12:09:50Z
Шахраї намагаються обманути родичів полонених через фальшиві посилки
360ua.news
2025-02-07T12:03:28Z
На Курщині 21 окупант здався в полон: окупанти заговорили про розправи над бійцями ЗСУ
Фокус
2025-02-07T12:00:29Z
Оззі Осборн оголосив про завершення концертної кар’єри
360ua.news
2025-02-07T12:36:31Z
"У важкому стані": популярний російський актор потрапив у ДТП
GlavRed
2025-02-07T12:27:36Z
Провокації, романтика та гумор: офіційний трейлер нової української комедії з Лесею Нікітюк
24tv
2025-02-07T12:21:55Z
Традиції виступати в київському палаці "Україна" Тіна Кароль не зраджує багато років навіть попри війну .
FM-TV
2025-02-07T12:12:37Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 8-9 лютого
VGorode
2025-02-07T12:12:01Z
Куди сходити у Києві на вихідні 8-9 лютого: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:03:10Z
Тіна Кароль відповіла, у кого є шанси представити Україну на Євробаченні-2025
24tv
2025-02-07T11:24:54Z
Без білизни: Анджеліна Джолі вразила новим виходом й показала татуювання на спині
24tv
2025-02-07T11:12:16Z
Фіналістка Нацвідбору на Євробачення-2025 FIЇNKA розповіла про залаштунки шоу: "Всі змучені"
24tv
2025-02-07T10:51:51Z
Світова тенденція: дві третини людства перебуває під владою чоловіків старше 70 років
24tv
2025-02-07T12:48:55Z
У Міноборони заявили, що 70% зброї, яку ЗСУ використовують на фронті, – допомога партнерів
Лига
2025-02-07T12:42:46Z
ТСУ: 1,7 млн одиниць зброї недоотримала армія через відсутність держзамовлень
Хвиля
2025-02-07T12:36:32Z
Гігантська акваріумна риба проковтнула голову росіянки – фото
TSN
2025-02-07T12:36:01Z
Ложки стають символом опору держслужбовців Трампу та Маску
InternetUA
2025-02-07T12:31:36Z
Чоловік знайшов покинутий вокзал, де "час зупинився"
Фокус
2025-02-07T12:30:47Z
В Австралії за демонстрацію символів ненависті каратимуть увʼязненням
Детектор М
2025-02-07T12:30:24Z
Марії Шевченко чи Шевченкової? Які жіночі прізвища в українській мові ніколи не відмінюються
Telegraf
2025-02-07T12:27:46Z
Брак піхоти на фронті: ЗСУ заміняють солдатів безпілотниками, — WSJ
Фокус
2025-02-07T12:21:49Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T12:45:05Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T12:45:05Z
Чим обробити землю після зими: як допомогти ґрунту швидше відновитися
TSN
2025-02-07T12:36:28Z
Експерти назвали найшкідливіший колір фарби для волосся: це зовсім не блонд
TSN
2025-02-07T12:18:52Z
Б’юті-хак для чистої шкіри: як обрати ефективний засіб для вмивання
Вива
2025-02-07T12:15:31Z
Чому каву варто замінити на зелений чай: думка японських науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:38Z
Заборона USAID б'є і по медицині? На Київщині лікарі залишилися без зарплати за січень
Telegraf
2025-02-07T10:15:25Z
Ідеальний обід за 20 хв.: як приготувати салат-мікс від Джеймі Олівера
Gazeta UA
2025-02-07T10:06:32Z
На Дніпропетровщині підліток потрапив до лікарні після 10 банок енергетика
24tv
2025-02-07T08:00:19Z
Гетманцев склав список кращих аграрних платників податків, який не відповідає дійсності
AgroNews
2025-02-07T12:46:07Z
Переважна більшість німців виступає за сонячну та вітрову енергетику
Европейская правда
2025-02-07T12:43:29Z
Партнери в ЄС уже мають попередні рішення про фінансування в Україні програм замість USAID - Стефанішина
УкраинФорм
2025-02-07T12:39:20Z
Яйця в Україні подорожчають: чи варто купувати їх зараз
24tv
2025-02-07T12:36:56Z
Україна першою відзначила Всесвітній день бобових 2025: ключові акценти галузі
Agravery
2025-02-07T12:31:04Z
АМКУ дав добро на продаж агропідприємств на Львівщині та Тернопільщині
AgroPortal
2025-02-07T12:30:06Z
Штучну паніку щодо нестачі газу розганяє ексчиновник "Нафтогазу", який втік до Канади — політолог
Telegraf
2025-02-07T12:27:05Z
Зросла кількість українців, які вважають дії влади ефективними у покращенні ситуації в енергетиці
Telegraf
2025-02-07T12:12:34Z
Кукурудза стала лідером з експорту у січні
AgroNews
2025-02-07T12:10:38Z
Експерти пояснили, що станеться, якщо заправити машину бензином з високим октановим числом
ТСН
2025-02-07T12:48:24Z
Від 59 000 євро: DS відкрив прийом замовлень на флагманський електричний кросовер
AutoGeek
2025-02-07T12:36:13Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
Фокус
2025-02-07T12:27:58Z
Без перекупів та ризиків: продати та купити авто можна через Дію та AUTORIA
24tv
2025-02-07T12:24:40Z
Знайдено ефективне рішення щодо вторинного використання акумуляторів електровантажівок
AutoCentre
2025-02-07T12:10:29Z
Майбутні моделі Mercedes-Benz можуть одержати колеса з дисплеями
AutoCentre
2025-02-07T11:48:15Z
Tesla вдруге за зиму різко підняла ціни на електрокари у США
УкраинФорм
2025-02-07T11:36:45Z
В Україні вперше на АЗС замінили заправну колонку на зарядку для електромобілів
AutoGeek
2025-02-07T11:06:16Z
Знайомий, але інший: тест-драйв нового Hyundai Tucson
Фокус
2025-02-07T10:42:30Z
Адміністрація Трампа скорочує штат USAID у 34 рази
360ua.news
2025-02-07T12:46:29Z
Росія начебто запустила "Орєшніком" по Києву: з'явилася перша реакція України
GlavRed
2025-02-07T12:45:49Z
Трамп запровадив санкції проти МКС через переслідування Нетаньягу
УкраинФорм
2025-02-07T12:45:07Z
«Король голий»: експерт розповів, чи справді «Орешник» розбився на території росії
Знай
2025-02-07T12:42:45Z
Раді пропонують «фаст-трек» для розгляду євроінтеграційних законопроєктів
УкраинФорм
2025-02-07T12:39:55Z
У Молдові ініціювали заборону однієї з партій блоку проросійського олігарха Шора
Европейская правда
2025-02-07T12:33:08Z
Україна переконана, що МКС не припинить розслідувати воєнні злочини Росії й після санкцій Трампа - МЗС
УкраинФорм
2025-02-07T12:30:19Z
Перший ухилянт покараний: в Україні застосували нове покарання через мобілізацію
Знай
2025-02-07T12:30:07Z
Розшукувати ухилянтів має місцева влада і поліція, це не функція ТЦК - Гаврилюк
УкраинФорм
2025-02-07T12:27:22Z