MY.UAНовини
Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році
Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році

Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році

Що не так з планами забудовників та київської влади

У Києві вже давно нікого не здивуєшскандалами з житловим будівництвом. Плани щодо висоток на місці стародавніх споруд часів Київської Русі, як у випадку із будівництвом в Китаєві в Голосіївському районі. Забудова унікального екопарку на Осокорках. Знесення історичної садиби Зеленських у центрі столиці для побудови елітного ЖК… Ці й подібні історії тривають роками, і у більшості випадків, попри протести громади, перемога залишається за забудовниками та чиновниками, які їх прикривають.

Схоже, 2025 рік не стане сюрпризом – практично щодня з’являється інформація про плани нових скандальних забудов, до більшості з яких є великі питання щодо відповідності землевпорядній та містобудівній документації.

"Телеграф" зібрав декілька цікавих будівельних кейсів, за якими варто спостерігати киянам у поточному році.

Гори воно все… Невже замість ринку "Оболонь" Алієв побудує ЖК?

Ринок "Оболонь", найбільший в Оболонському районі столиці, має неабияку популярність не лише серед місцевих жителів — закупитися продуктами, одягом чи госптоварами туди приїжджають мешканці різних районів Києва. Причина у зручному розташуванні ринку – менше хвилини ходу від станції метро "Героїв Дніпра". Та й ціни на ньому є відносно невисокими.

Ділянка, де розташовано ринок "Оболонь", скриншот з kadastr.live

Втім, не можна сказати, що всі місцеві мешканці задоволені сусідством. Натовп людей, певна невпорядкованість торгівельних площ і непереборна несанкціонована торгівля під стінами ринку викликають чимало нарікань і закликів щодо необхідності його осучаснення.

Окрім того, за останні роки ринок "Оболонь" декілька разів горів. Так, масштабна пожежа сталася у серпні 2013 року – вигоріли найбільші павільйони ринку на площі понад 600 квадратних метрів. Обурені торговці, які лишилися без робочих місць та майна, тоді були впевнені, що це навмисний підпал. Велика пожежа трапилася й у 2021 році –згоріло 8 павільйонів на площі близько 200 метрів квадратних. Ну а останнє займання було зовсім недавно — у грудні 2024 року. За даними ДСНС, пожежа охопила 300 квадратних метрів торгівельних площ – горіли павільйони всередині та по периметру ринку. У кожному з випадків повідомлялося, що причини займання встановлять правоохоронці. Але до цього часу притомних заяв, чи не були часом пожежі результатами дій зловмисників, у публічному інформаційному просторі не з’являлося.

Останні декілька років все частіше точаться розмови щодо модернізації ринку "Оболонь". У вересні 2021 року Київрада погодила досить скандальний ДПТ Оболонського району, який, зокрема, передбачав його реконструкцію.

Скриншот ДПТ Оболонського району

"Згідно з МУО, на території планується здійснити реконструкцію території ринку з розміщенням торгівельних об’єктів, побутового обслуговування, адміністративних будівель. Згідно з черговим кадастровим планом від 18.10.2016 р. земельна ділянка 78:036:022 знаходиться в оренді на 25 років (до 20.02.2029 р.) у ПАТ "Ринок "Оболонь" для реконструкції, обслуговування та експлуатації ринку. Площа земельної ділянки згідно з реєстром земельних ділянок від 18.10.2016 р. – 4,3799 га", — йдеться в офіційному документі Київради.

Як видно з ДПТ, реконструкція ринку повинна проводитися без зміни його функціонального призначення.

Тим часом місцевий паблік "Життя Оболонь", який уважно слідкує за перипетіями забудови цього київського району, нещодавно повідомив, що на ринку "Оболонь" вже почалися масштабні роботи з демонтажу одного з великих павільйонів, який згорів ще у 2021 році.

Пізніше на цьому ж пабліку з’явилася інформація про проєкт модернізації ринку. Тільки от, за даними згаданого пабліка, передбачає він не просто осучаснення, а будівництво замість ринку нових житлових будівель, висотою близько 25 поверхів. На підтвердження паблік опублікував декілька фото рендерів, ймовірно з проєкту забудови.

Скриншот з ТГ-порталу "Життя Оболонь"

За даними порталу, проєкт передбачає будівництво п’яти або більше висотних будинків з ТРЦ та паркінгом на перших поверхах. Загалом начебто планується будівництво 146 800 кв.м.

Втім, у повідомленні є явна невідповідність: зазначена адреса ринку (проспект Оболонський, 41), не відповідає його реальній адресі (вулиця Героїв Дніпра, 41). Наразі "Телеграф" має намір звернутися до керівництва КМДА з проханням прокоментувати, чи відомо там щось про проєкт забудови ринку "Оболонь" і як там ставляться до можливої появи замість ринку ЖК, що суперечить затвердженому Київрадою детальному плану територій.

До слова, призначення ділянки з кадастровим номером 8000000000:78:036:0022, на якій розташовано ринок "Оболонь", чітко визначене: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Наразі ділянка перебуває в оренді ПАТ "Ринок Оболонь", бенефіціаром якого, згідно з YouControl, через ТОВ "Оболонь-Інвест" є Владислав Шевченко. Одночасно він є засновником ТОВ "Ковчег". Ця фірма цікава тим, що серед її прав на об’єкти нерухомості є права на будівлю ТРЦ LavinaMol. Ну а згаданий ТРЦ є частиною "Мандарин Плаза Груп", що належить відомому забудовнику Вагіфу Алієву.

Нове місто між Києвом та Броварами

Іншим цікавим і несподіваним проєктом забудови, яка найближчим часом може чекати киян, є спорудження цілого величезного нового житлового масиву на Лівому березі. Житломасив площею майже 100 гектарів має з’явитися на території діючої Київської птахофабрики (ТМ "Від доброї курки"). Фабрика розташована на Броварському проспекті, географічно – між Києвом та Броварами, але формально в адміністративних межах столиці.

Птахофабрика "Київська", скриншот googlemaps

За даними керівника ГО "Рада з урбаністики Києва" Віталія Селика, проєкт забудови птахофабрики було 24 січня офіційно представлено начальником Управління транспортної інфраструктури КО Київгенплан Олексієм Шаповаловим в рамках у презентації Транспортного моделювання Детального плану території "Промислового району вздовж Броварського проспекту".

Селик нагадує, що площа запланованого житлового масиву удвічі більша, аніж площа ЖК "Комфорт Таун", де наразі живе близько 20 тисяч осіб.

Проєкт житлового масиву на місці птахофабрики "Київська". Фото з ФБ Віталія Селика

"Тобто потенційно в новому містечку буде 40-50 тисяч мешканців — це майже половина населення Броварів. Або по площі та населенню цей новий масив можна порівняти з Русанівкою", — пише керівник ГО "Рада з урбаністики Києва".

Для того, аби забезпечити належну пропускну здатність Броварського проспекту внаслідок появи нового житлового масиву, на проспекті доведеться побудувати дві додаткові дворівневі розв’язки. Це може обійтися Києву і Броварам по 4 млрд грн, підкреслює Селик.

Він також зазначає, що ідея будівництва нового житломасиву має як позитивні, так і негативні сторони. Позитив – прибрати з території міста "пахуче" підприємство, яке ще й займає непропорційно велику площу. Серед негативних наслідків – перевантаження транспортної інфраструктури та ускладнення логістики для мешканців напрямку Броварів і Зазимʼя. Відтак, на думку експерта, доцільним було б поміркувати про побудову у цьому районі нового бізнес-кластеру — з офісами, невеликими виробництвами.

"Як варіант, частину території виділити для дослідницького центру чи університету. Таким чином тут могли б працювати мешканці Броварів, Лівого берега Києва, Зазимської ОТГ. Це б допомогло врівноважити трафік у Києві та розвантажити столичний громадський транспорт. Краще зв’язати тканину Київської агломерації", — вважає Селик.

Наразі, за інформацією з Державного земельного кадастру, ділянка, де розташована птахофабрика, належить до категорії земель сільськогосподарського призначення з видом використання "для експлуатації та обслуговування будівель і споруд цілісного майнового комплексу".

Інформація Державного земельного кадастру

Тобто без зміни призначення будувати на ній ЖК точно неможливо. А зміни, необхідні для побудови там житлового масиву, можуть зайняти чималий час – до декількох років. Тим більше, враховуючи, що наразі одним лише затвердженням ДПТ цільове призначення ділянки віднедавна змінити неможливо (про це дещо нижче в статті). Окрім того, ділянка має кілька десятків обмежень, вирішення питань з якими також потребуватиме значного часу.

Щодо ймовірних вигодонабувачів майбутнього будівництва, то про них наразі судити складно. Відомо, що власниками ТОВ "Птахофабрика Київська" наразі є низка кіпрських офшорів. YouControl показує, що підприємство має відношення до групи "Укрлендфармінг" бізнесмена Олега Бахматюка. Сам він також ще два роки тому згадував "Київську" птахофабрику у контексті своє підприємницької діяльності.

Зв’язки ТОВ "Птахофабрика Київська", скриншот YouControl

А тим часом дописувачі під постом Віталія Селика вже оцінили перспективи будівництва нового ЖК. Так, блогер та журналіст Денис Казанцев запропонував для нього влучну назву – ЖК "Півник". Інші наголошують, що без будівництва додаткової інфраструктури новий ЖК може створити чималі проблеми.

Скриншот ФБ-сторінки Віталія Селика

Цікава декомунізація, або "Паркінгова епідемія" на території лікарні

Наступний випадок хоч і не стосується житлової забудови, але є надзвичайно показовим у контексті ухвалення "будівельних" рішень київською владою.

27 січня стало відомо про демонтаж у зв’язку з декомунізацією пам’ятника фізіологу Івану Павлову, що розміщувався прямо на вході Свято-Михайлівської (раніше Олександрівської) лікарні у Печерському районі столиці. Кияни по-різному відреагували на новину: дехто позитивно, враховуючи не лише "російськість" вченого, а і його експерименти на людях. Дехто вважав, що пам’ятник нобелівському лауреату можна було б і пожаліти.

Зрештою, історія з пам’ятником, напевно б, скоро забулася, як і сотня інших подібних історій. Але прискіпливі журналісти розкопали цікаву деталь: якраз на місці знесеного пам'ятника Павлову, прямо на території лікарні, київська влада збирається побудувати… багаторівневий паркінг.

Демонтаж пам’ятника Івану Павлову, фото КМДА

"Телеграф" свого часу писав, що "паркінгова лихоманка" вже давно притаманна київській верхівці, і, зокрема, меру Віталію Кличку. І у більшості випадків цієї "хвороби" потрібно шукати фінансовий "вірус". Наприклад, в історії зі скандальними планами спорудження паркінгу в історичній зоні Старокиївській горі виявилося, що одна з ділянок, відведених для будівництва, та будівля на нійналежать соратниці братів Кличків.

Ось і в історії зі "свято-михайлівським" паркінгом є досить цікаві особливості. Наразі відомо, що КМДА оголосила конкурс на пошук інвестора для реконструкції будівель Свято-Михайлівської лікарні, який передбачає забудову ділянки площею 13 тис. (!) метрів квадратних та будівництво на ній 5-поверхового паркінгу загальною площею майже 10 тис. метрів квадратних.

Конкурс – конкурсом, та розслідувач Володимир Бондаренко вважає, що переможця у ньому вже може бути визначено наперед. За його даними, потенційний переможець – це ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", власники якого "тримають" парковку поруч з лікарнею. Окрім того, за його інформацією, у власності компанії "Київтрейдінвест-ЛТД" несподівано з’явилася нежитлова будівля з адресою вул. Шовковична, 39/1-Б (у самої лікарні адреса вул. Шовковична, 39/1) площею 40 квадратних метрів (тобто це точно не вхідна арка лікарні, яка займає всього 18 метрів квадратних).

Скриншот з ФБ Володимира Бондаренка

Власниками ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", згідно з даними YouControl, є дуже колоритні особи. Наприклад, Джамбулатов Рустам – безстроково перебуває у санкційних списках.

Скриншот Реєстру санкцій

Другий власник – Олександр Олійников, окрім ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", має у власності охоронні, будівельні, транспортні та навіть криптовалютні компанії – ТОВ ОФ "Титан Безпека", ТОВ "Автопарк Девелопмент", ТОВ "Еко Капітал Буд", ТОВ "Криптобанк "Бай" тощо.

Ну а третій власник, Дмитро Фаткін, був формальним засновником компанії ТОВ "Центр Екологічних Ініціатив", яка за часів, коли мером був Черновецький, змогла вихопити в оренду ділянку у 13 га на Жуковому острові. Наразі на нього записана ціла низка будівельних та інших фірм, які, за даними Бондаренка, можуть бути пов’язані з Олесем Довгим.

До речі: наразі адреса вул.Шовковична, 39/1-Б, будівля за якою належить "Київтрейдінвест-ЛТД", практично ніде в інтернеті не фігурує. Але кілька джерел, зокрема і карта "Візіком", показує, що ця адреса закріплена за будівлею… Свято-Михайлівського храму УПЦ (у складі РПЦ) на території лікарні. Скоріше за все, це може бути просто помилкою. Але якщо ні — то ситуація з будівництвом паркінгу виглядає все більше цікавою.

Скриншот мапи "Візіком"

ДПТ – все? Коментар юриста

І наостанок варто нагадати, що від початку 2025 року сюрпризів варто чекати не лише киянам, а й самим забудовникам. З 1 січня набрали чинності положення Закону № 711 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель", яким заборонено використовувати детальні плани територій (ДПТ) для зміни цільового призначення земельних ділянок. Саме такий спосіб зазвичай використовували забудовники, аби узаконити будівництво ЖК на землях, наприклад, сільськогосподарського призначення.

Про те, які зміни чекають будівельну галузь після прийняття згаданого закону, ми розпитали юриста у сфері нерухомості та будівельного права Андрія Ставнюка:

Закон № 711 (Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель") дійсно впроваджує ряд значних змін у регулювання земельних питань, ключова з яких: детальні плани територій (ДПТ) більше не можуть використовуватися для зміни цільового призначення земель. Це означає, що громади зобов'язані працювати виключно в рамках Генеральних планів або комплексних планів просторового розвитку територій (КППРТ).

Основна ідея такого обмеження полягає в уникненні точкових змін, які часто створювали дисбаланс у використанні земель. КППРТ розглядається як більш комплексний і стратегічний документ, який дозволяє враховувати ширший контекст розвитку громади, ніж ДПТ.

КППРТ можуть оновлюватися раз на рік. Це дійсно може викликати асоціацію з тим, як раніше використовувалися ДПТ. Однак основна відмінність полягає у процедурі: зміни до КППРТ мають проходити більш ретельну перевірку та обґрунтування, оскільки вони впливають на всі аспекти просторового планування громади.

Втім, містить закон і можливі "лазівки" для забудовників.

Відсутність чітких критеріїв для змін у комплексних планах просторового розвитку територій (КППРТ): закон дозволяє вносити зміни до КППРТ раз на рік, але не встановлює конкретних критеріїв або обмежень для таких змін. Це може створити можливості для забудовників ініціювати зміни, що відповідають їхнім інтересам, особливо за наявності впливу на місцеві органи влади.

Нечіткість у визначенні "суспільних потреб": Деякі положення Закону містять терміни на кшталт "з мотивів суспільної необхідності" без детального роз'яснення. Це може бути використано забудовниками для обґрунтування проєктів, які не завжди відповідають інтересам громади.

Відсутність жорстких механізмів контролю та відповідальності: закон не деталізує механізми контролю за його виконанням та відповідальності за порушення.

Отже, закон спрямований на створення більш прозорої системи планування використання земель, яка враховує потреби всіх зацікавлених сторін, я повністю підтримую законотворців у цьому бажанні. Проте реалізація закону значною мірою залежить від професіоналізму органів місцевого самоврядування та якісного планування.

У підсумку, головна відмінність КППРТ від ДПТ полягає в масштабності підходу до планування та акценті на довгострокову стратегію, а не локальні зміни. Водночас залишаються ризики недостатньо чіткої регламентації та можливості неоднозначного трактування окремих положень.

"Телеграф" уважно слідкуватиме за "сюрпризами", які готують для киян забудовники. Не перемикайтесь.

Теги за темою
КиївРинок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
США відправили Україні списані винищувачі F-16
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T18:39:59Z
Займається благодійністю, працює за сир та любить Дорофеєву: де зараз Пес Патрон
24tv
2025-05-01T18:33:44Z
З днем народження 13 років: душевні привітання для хлопчика
Telegraf
2025-05-01T18:33:18Z
Освітній омбудсмен просить органи управління не вимагати від шкіл фотозвіти
24tv
2025-05-01T18:30:56Z
Президент нагородив 470 військових, 354 із них - посмертно
УкраинФорм
2025-05-01T18:28:04Z
В Україну відправили списані F-16 з "кладовища літаків": як їх можуть використати
Telegraf
2025-05-01T18:27:58Z
Що насправді означає радянська зірка - історик розкрив жахливу правду
GlavRed
2025-05-01T18:25:19Z
Навіть не на їжі та ліках: опитування показало, на чому доводиться економити українцям
Хвиля
2025-05-01T18:25:14Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Умєров оголосив про початок реорганізації Держоператора тилу
УкраинФорм
2025-05-01T18:39:57Z
"Картонний король" Пратт робить ставку на Трампа: інвестує 5 мільярдів доларів на нову Америку
24tv
2025-05-01T18:36:26Z
Трамп підтвердив відставку Волца і назвав його тимчасову заміну
Европейская правда
2025-05-01T18:36:19Z
Подарунок для Трампа. Що не так з угодою про надра?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T18:36:08Z
Арестович договорився до санкцій
Gazeta UA
2025-05-01T18:34:58Z
Трамп зробив важливі перестановки в Адміністрації: хто займе місце Уолца
Хвиля
2025-05-01T18:33:18Z
США мають дати Кремлю сигнал із запобіжниками від повторної агресії – Bloomberg
ZN UA
2025-05-01T18:30:10Z
У Білий дім про угоду щодо надр: свідчення, чому Трамп - головний майстер угод
Европейская правда
2025-05-01T18:25:44Z
«Не хочу критикувати, але…» Гетманцев оцінив роботу нового керівництва Податкової
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T18:36:21Z
Допомога для пенсіонерів у Дніпрі: у травні 2025 останній шанс на отримання виплат
Политека
2025-05-01T18:31:09Z
До суду скерували справу ексголови АРМА щодо “схеми” з активами
1News
2025-05-01T18:16:24Z
Укрзалізниця отримала від міжнародних партнерів 23 електростанції резервного живлення
УкраинФорм
2025-05-01T18:16:20Z
Китай натякає на можливість нових торгових переговорів із Вашингтоном – FT
iPress
2025-05-01T18:07:15Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Дніпрі: встановлено ціни з травня
Политека
2025-05-01T18:00:15Z
Надра залишаться українськими: Свириденко розкрила деталі угоди про копалини
24tv
2025-05-01T17:45:23Z
Гривню чекають вагання: експерт назвав 2 критичні дні на початку травня
Хвиля
2025-05-01T17:43:00Z
Нафтогаз показав високий чистий прибуток за минулий рік
ZN UA
2025-05-01T17:40:33Z
Патріарху української естради – 80
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T18:27:12Z
У Вінниці стартував мистецький проєкт «Моя хата не скраю»
УкраинФорм
2025-05-01T18:22:14Z
Переможниця "Холостяка-12" відповіла, чи піде на сезон з Цимбалюком
24tv
2025-05-01T18:15:05Z
У Києві знімають екшн-серіал про роботу служби 112
УкраинФорм
2025-05-01T17:34:13Z
"Не могли продати житло": Огнєвіч сказала, що сталося з її майном у Криму
GlavRed
2025-05-01T17:27:15Z
Відключені інструменти, живий вокал: соліст Ziferblat розкрив деталі виступу на Євробаченні-2025
24tv
2025-05-01T17:15:04Z
Скільки країн беруть участь у Євробаченні 2025: остаточний список
24tv
2025-05-01T17:09:24Z
Глава Мінкульту Словаччини похизувалась зустріччю з пропутінською співачкою Нетребко
Европейская правда
2025-05-01T17:07:47Z
На «Дія.Освіта» з'явився новий освітній серіал для військових
Детектор М
2025-05-01T17:01:48Z
При яких захворюваннях виникає запаморочення та як його побороти
24tv
2025-05-01T17:24:55Z
Пластик вбиває тихо: одна побутова речовина спричиняє тисячі смертей щороку
24tv
2025-05-01T16:12:41Z
ZF представляє інноваційне рішення для надання допомоги постраждалим у ДТП
AutoCentre
2025-05-01T16:07:20Z
Більше так не робіть: 6 речей, які ніколи не можна чистити содою
24tv
2025-05-01T16:04:52Z
Ніколи не їжте це перед літаком: експертка назвала продукти, які можуть зруйнувати переліт
24tv
2025-05-01T16:04:19Z
ШІ виявляє проблеми зору за 30 секунд: на Одещині та Чернігівщині протестували понад 800 пацієнтів з діабетом
Факти ICTV
2025-05-01T15:10:44Z
Що можна зробити з малини, крім варення: розкрита неймовірна користь плодів
GlavRed
2025-05-01T14:27:43Z
Кому шкідлива кориця: експерти розповіли, чим небезпечна популярна спеція
GlavRed
2025-05-01T14:27:34Z
Підлога буде блищати: чим її помити, щоб вона неймовірно пахнула
24tv
2025-05-01T14:06:46Z
Украв гроші та втік: у Львові чоловік зі зброєю напав на кур'єра
24tv
2025-05-01T18:27:32Z
Стерненко після замаху розкритикував заборону мати зброю для самозахисту
Комсомольская правда
2025-05-01T18:25:07Z
На Київщині затримано чоловіка, що спробував викрасти дитину
1News
2025-05-01T18:21:31Z
На Херсонщині ліквідували шість пожеж внаслідок ворожих атак
УкраинФорм
2025-05-01T18:16:28Z
В ОВА показали наслідки обстрілу Дніпропетровщини
1News
2025-05-01T17:57:22Z
Правоохоронці викрили шахрая, який видавав себе за військового і збирав гроші на сайті знайомств
InternetUA
2025-05-01T17:52:54Z
Нападниця на Стерненка володіла нелегальною зброєю
24tv
2025-05-01T17:12:47Z
У Копенгагені автомобіль в'їхав у натовп: десяток постраждалих
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T17:03:24Z
Жінка втратила 15 тисяч гривень, повіривши шахраю, який представився банкіром
InternetUA
2025-05-01T16:37:16Z
На Запоріжжі ворожий дрон влучив у авто
УкраинФорм
2025-05-01T18:07:08Z
Дивна "лицарська" вежа в Голосієві насправді має цілком прозаїчне призначення: для чого її зводили
Telegraf
2025-05-01T17:57:40Z
"Шахеди" з цвяхами: у 3-й ОШбр назвали небезпечну зброю ЗС РФ
Фокус
2025-05-01T17:57:27Z
Дощі та заморозки: українців попереджають про небезпечні погодні умови
GlavRed
2025-05-01T17:27:53Z
У Києві відбудеться Фестиваль інклюзивного футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T17:27:36Z
Графіки відключення світла в Запоріжжі на 2 травня: кому варто бути готовим
Политека
2025-05-01T17:16:37Z
Надгробки радянських поховань на Пагорбі Слави у Львові не відповідали захороненням - експерт
УкраинФорм
2025-05-01T17:16:25Z
В Україні знову вдарять заморозки: коли й у яких областях
24tv
2025-05-01T17:03:40Z
Прогноз погоди в Запоріжжі на 2 травня: для кого цей день може бути неприємним
Политека
2025-05-01T16:46:29Z
Що не можна додавати до кави: 6 продуктів, які псують напій, що бадьорить
GlavRed
2025-05-01T18:36:44Z
Як ефективно позбутися іржі: народні методи та хімічні засоби
GlavRed
2025-05-01T18:25:54Z
Що можна зробити з листів лазаньї: простий рецепт ідеального приготування
GlavRed
2025-05-01T18:25:33Z
На кого зі знаків зодіаку у травні очікують незабутні та яскраві побачення
24tv
2025-05-01T18:09:39Z
Чому не можна купатися в озері Несамовите
24tv
2025-05-01T18:09:08Z
Ніколи не пийте з чужої чашки: одиниці знають про небезпечну прикмету
24tv
2025-05-01T18:06:46Z
Хочете жити як улюбленець суперкарів? Brabus створює цілий острів спеціально для вас
Топ Жир
2025-05-01T18:00:38Z
Приваблюють шкідників у двір: яких помилок слід уникати, встановлюючи контейнер для компосту
24tv
2025-05-01T17:45:04Z
Де краще розташувати мікрохвильову на кухні: неочевидні ідеї для економії місця
GlavRed
2025-05-01T17:27:43Z
Фаджолі, Парізі та Комуццо — у стартовому складі Фіорентини на перший матч проти Бетіса
Football.ua
2025-05-01T18:16:29Z
Усик відверто розповів, чи залишиться у боксі після відходу на пенсію
24tv
2025-05-01T18:15:30Z
Рішарлісон, Ромеро та ван де Вен повернулись до стартового складу Тоттенгема на перший матч проти Буде/Глімт
Football.ua
2025-05-01T18:07:10Z
"Хотілося зникнути з лиця землі": У Росії досі не можуть відійти від гола Шевченка
Telegraf
2025-05-01T18:00:16Z
МЮ готовий активувати пункт про викуп Куньї
Football.ua
2025-05-01T17:43:51Z
Герой для свого народу, – Дюбуа несподівано похвалив Усика
24tv
2025-05-01T17:30:41Z
Хабі Алонсо зустрівся з президентом Реала Пересом
Football.ua
2025-05-01T17:22:59Z
Суддя пожалів Усика, – Льюїс шокував своїм висловлюванням про удар нижче пояса від Дюбуа
24tv
2025-05-01T17:09:49Z
Кнутсен перед матчем із Тоттенгемом: Маємо залишатися вірними своїй індивідуальності
Football.ua
2025-05-01T16:55:34Z
Чому поліція може зупинити навіть «ідеального» водія: ЗМІ розкрили подробиці
GlavRed
2025-05-01T18:25:50Z
Відкриття сезону RTR 2025
AutoCentre
2025-05-01T18:22:37Z
Як доживає свого віку рідкісний автобус «Дніпро»
AutoCentre
2025-05-01T17:15:56Z
Спеціальний пакет Catfish Camaro ідеально підходить для перегонів з Mustang
Топ Жир
2025-05-01T17:15:42Z
Повернення ZR1 на Інді 500: Чи вдасться уникнути зіткнення зі стіною цього разу?
Топ Жир
2025-05-01T16:45:38Z
Масовий мінівен Toyota перетворили на затишний автодім для двох
Фокус
2025-05-01T16:42:36Z
Ford Mustang GTD покращив свій результат на Нюрбургрингу та увійшов до п’ятірки найшвидших серійних авто
Топ Жир
2025-05-01T16:00:03Z
Випробування на бездоріжжі: як Nissan Armada Pro-4X показує себе у складних умовах
Топ Жир
2025-05-01T15:18:20Z
Отримай відповідь: чи можна заряджати електромобіль з вікна квартири
VGorode
2025-05-01T14:58:23Z
Найдивніший Android-смартфон у світі: що відомо про модель Sidephone
Фокус
2025-05-01T18:36:00Z
Прощавай, Skype: Microsoft переходить на Teams
Факти ICTV
2025-05-01T18:12:36Z
Не будьте як Волтц: як безпечно користуватися Signal
Telegraf
2025-05-01T18:09:24Z
Ілон Маск: ініціатива DOGE зі скорочення витрат поки що не є успішною, але все попереду
InternetUA
2025-05-01T17:49:08Z
Вчені знайшли "кришку", що стримує вибух супервулкана Єллоустоун
Telegraf
2025-05-01T17:49:05Z
На Землю звалиться радянський супутник розміром з автомобіль: коли це станеться і чим загрожує
Telegraf
2025-05-01T17:34:00Z
Інженери створили дрон зі складними крилами, як у білки-летяги: чим він стане нагоді ЗСУ
InternetUA
2025-05-01T17:31:39Z
Цикад перетворили на "музичні інструменти": на них учені зіграли класичну музику
Фокус
2025-05-01T17:13:50Z
Вікіпедія буде використовувати ШІ: чи замінить він людей
InternetUA
2025-05-01T17:13:11Z