MY.UAНовини
Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році
Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році

Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році

Що не так з планами забудовників та київської влади

У Києві вже давно нікого не здивуєшскандалами з житловим будівництвом. Плани щодо висоток на місці стародавніх споруд часів Київської Русі, як у випадку із будівництвом в Китаєві в Голосіївському районі. Забудова унікального екопарку на Осокорках. Знесення історичної садиби Зеленських у центрі столиці для побудови елітного ЖК… Ці й подібні історії тривають роками, і у більшості випадків, попри протести громади, перемога залишається за забудовниками та чиновниками, які їх прикривають.

Схоже, 2025 рік не стане сюрпризом – практично щодня з’являється інформація про плани нових скандальних забудов, до більшості з яких є великі питання щодо відповідності землевпорядній та містобудівній документації.

"Телеграф" зібрав декілька цікавих будівельних кейсів, за якими варто спостерігати киянам у поточному році.

Гори воно все… Невже замість ринку "Оболонь" Алієв побудує ЖК?

Ринок "Оболонь", найбільший в Оболонському районі столиці, має неабияку популярність не лише серед місцевих жителів — закупитися продуктами, одягом чи госптоварами туди приїжджають мешканці різних районів Києва. Причина у зручному розташуванні ринку – менше хвилини ходу від станції метро "Героїв Дніпра". Та й ціни на ньому є відносно невисокими.

Ділянка, де розташовано ринок "Оболонь", скриншот з kadastr.live

Втім, не можна сказати, що всі місцеві мешканці задоволені сусідством. Натовп людей, певна невпорядкованість торгівельних площ і непереборна несанкціонована торгівля під стінами ринку викликають чимало нарікань і закликів щодо необхідності його осучаснення.

Окрім того, за останні роки ринок "Оболонь" декілька разів горів. Так, масштабна пожежа сталася у серпні 2013 року – вигоріли найбільші павільйони ринку на площі понад 600 квадратних метрів. Обурені торговці, які лишилися без робочих місць та майна, тоді були впевнені, що це навмисний підпал. Велика пожежа трапилася й у 2021 році –згоріло 8 павільйонів на площі близько 200 метрів квадратних. Ну а останнє займання було зовсім недавно — у грудні 2024 року. За даними ДСНС, пожежа охопила 300 квадратних метрів торгівельних площ – горіли павільйони всередині та по периметру ринку. У кожному з випадків повідомлялося, що причини займання встановлять правоохоронці. Але до цього часу притомних заяв, чи не були часом пожежі результатами дій зловмисників, у публічному інформаційному просторі не з’являлося.

Останні декілька років все частіше точаться розмови щодо модернізації ринку "Оболонь". У вересні 2021 року Київрада погодила досить скандальний ДПТ Оболонського району, який, зокрема, передбачав його реконструкцію.

Скриншот ДПТ Оболонського району

"Згідно з МУО, на території планується здійснити реконструкцію території ринку з розміщенням торгівельних об’єктів, побутового обслуговування, адміністративних будівель. Згідно з черговим кадастровим планом від 18.10.2016 р. земельна ділянка 78:036:022 знаходиться в оренді на 25 років (до 20.02.2029 р.) у ПАТ "Ринок "Оболонь" для реконструкції, обслуговування та експлуатації ринку. Площа земельної ділянки згідно з реєстром земельних ділянок від 18.10.2016 р. – 4,3799 га", — йдеться в офіційному документі Київради.

Як видно з ДПТ, реконструкція ринку повинна проводитися без зміни його функціонального призначення.

Тим часом місцевий паблік "Життя Оболонь", який уважно слідкує за перипетіями забудови цього київського району, нещодавно повідомив, що на ринку "Оболонь" вже почалися масштабні роботи з демонтажу одного з великих павільйонів, який згорів ще у 2021 році.

Пізніше на цьому ж пабліку з’явилася інформація про проєкт модернізації ринку. Тільки от, за даними згаданого пабліка, передбачає він не просто осучаснення, а будівництво замість ринку нових житлових будівель, висотою близько 25 поверхів. На підтвердження паблік опублікував декілька фото рендерів, ймовірно з проєкту забудови.

Скриншот з ТГ-порталу "Життя Оболонь"

За даними порталу, проєкт передбачає будівництво п’яти або більше висотних будинків з ТРЦ та паркінгом на перших поверхах. Загалом начебто планується будівництво 146 800 кв.м.

Втім, у повідомленні є явна невідповідність: зазначена адреса ринку (проспект Оболонський, 41), не відповідає його реальній адресі (вулиця Героїв Дніпра, 41). Наразі "Телеграф" має намір звернутися до керівництва КМДА з проханням прокоментувати, чи відомо там щось про проєкт забудови ринку "Оболонь" і як там ставляться до можливої появи замість ринку ЖК, що суперечить затвердженому Київрадою детальному плану територій.

До слова, призначення ділянки з кадастровим номером 8000000000:78:036:0022, на якій розташовано ринок "Оболонь", чітко визначене: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Наразі ділянка перебуває в оренді ПАТ "Ринок Оболонь", бенефіціаром якого, згідно з YouControl, через ТОВ "Оболонь-Інвест" є Владислав Шевченко. Одночасно він є засновником ТОВ "Ковчег". Ця фірма цікава тим, що серед її прав на об’єкти нерухомості є права на будівлю ТРЦ LavinaMol. Ну а згаданий ТРЦ є частиною "Мандарин Плаза Груп", що належить відомому забудовнику Вагіфу Алієву.

Нове місто між Києвом та Броварами

Іншим цікавим і несподіваним проєктом забудови, яка найближчим часом може чекати киян, є спорудження цілого величезного нового житлового масиву на Лівому березі. Житломасив площею майже 100 гектарів має з’явитися на території діючої Київської птахофабрики (ТМ "Від доброї курки"). Фабрика розташована на Броварському проспекті, географічно – між Києвом та Броварами, але формально в адміністративних межах столиці.

Птахофабрика "Київська", скриншот googlemaps

За даними керівника ГО "Рада з урбаністики Києва" Віталія Селика, проєкт забудови птахофабрики було 24 січня офіційно представлено начальником Управління транспортної інфраструктури КО Київгенплан Олексієм Шаповаловим в рамках у презентації Транспортного моделювання Детального плану території "Промислового району вздовж Броварського проспекту".

Селик нагадує, що площа запланованого житлового масиву удвічі більша, аніж площа ЖК "Комфорт Таун", де наразі живе близько 20 тисяч осіб.

Проєкт житлового масиву на місці птахофабрики "Київська". Фото з ФБ Віталія Селика

"Тобто потенційно в новому містечку буде 40-50 тисяч мешканців — це майже половина населення Броварів. Або по площі та населенню цей новий масив можна порівняти з Русанівкою", — пише керівник ГО "Рада з урбаністики Києва".

Для того, аби забезпечити належну пропускну здатність Броварського проспекту внаслідок появи нового житлового масиву, на проспекті доведеться побудувати дві додаткові дворівневі розв’язки. Це може обійтися Києву і Броварам по 4 млрд грн, підкреслює Селик.

Він також зазначає, що ідея будівництва нового житломасиву має як позитивні, так і негативні сторони. Позитив – прибрати з території міста "пахуче" підприємство, яке ще й займає непропорційно велику площу. Серед негативних наслідків – перевантаження транспортної інфраструктури та ускладнення логістики для мешканців напрямку Броварів і Зазимʼя. Відтак, на думку експерта, доцільним було б поміркувати про побудову у цьому районі нового бізнес-кластеру — з офісами, невеликими виробництвами.

"Як варіант, частину території виділити для дослідницького центру чи університету. Таким чином тут могли б працювати мешканці Броварів, Лівого берега Києва, Зазимської ОТГ. Це б допомогло врівноважити трафік у Києві та розвантажити столичний громадський транспорт. Краще зв’язати тканину Київської агломерації", — вважає Селик.

Наразі, за інформацією з Державного земельного кадастру, ділянка, де розташована птахофабрика, належить до категорії земель сільськогосподарського призначення з видом використання "для експлуатації та обслуговування будівель і споруд цілісного майнового комплексу".

Інформація Державного земельного кадастру

Тобто без зміни призначення будувати на ній ЖК точно неможливо. А зміни, необхідні для побудови там житлового масиву, можуть зайняти чималий час – до декількох років. Тим більше, враховуючи, що наразі одним лише затвердженням ДПТ цільове призначення ділянки віднедавна змінити неможливо (про це дещо нижче в статті). Окрім того, ділянка має кілька десятків обмежень, вирішення питань з якими також потребуватиме значного часу.

Щодо ймовірних вигодонабувачів майбутнього будівництва, то про них наразі судити складно. Відомо, що власниками ТОВ "Птахофабрика Київська" наразі є низка кіпрських офшорів. YouControl показує, що підприємство має відношення до групи "Укрлендфармінг" бізнесмена Олега Бахматюка. Сам він також ще два роки тому згадував "Київську" птахофабрику у контексті своє підприємницької діяльності.

Зв’язки ТОВ "Птахофабрика Київська", скриншот YouControl

А тим часом дописувачі під постом Віталія Селика вже оцінили перспективи будівництва нового ЖК. Так, блогер та журналіст Денис Казанцев запропонував для нього влучну назву – ЖК "Півник". Інші наголошують, що без будівництва додаткової інфраструктури новий ЖК може створити чималі проблеми.

Скриншот ФБ-сторінки Віталія Селика

Цікава декомунізація, або "Паркінгова епідемія" на території лікарні

Наступний випадок хоч і не стосується житлової забудови, але є надзвичайно показовим у контексті ухвалення "будівельних" рішень київською владою.

27 січня стало відомо про демонтаж у зв’язку з декомунізацією пам’ятника фізіологу Івану Павлову, що розміщувався прямо на вході Свято-Михайлівської (раніше Олександрівської) лікарні у Печерському районі столиці. Кияни по-різному відреагували на новину: дехто позитивно, враховуючи не лише "російськість" вченого, а і його експерименти на людях. Дехто вважав, що пам’ятник нобелівському лауреату можна було б і пожаліти.

Зрештою, історія з пам’ятником, напевно б, скоро забулася, як і сотня інших подібних історій. Але прискіпливі журналісти розкопали цікаву деталь: якраз на місці знесеного пам'ятника Павлову, прямо на території лікарні, київська влада збирається побудувати… багаторівневий паркінг.

Демонтаж пам’ятника Івану Павлову, фото КМДА

"Телеграф" свого часу писав, що "паркінгова лихоманка" вже давно притаманна київській верхівці, і, зокрема, меру Віталію Кличку. І у більшості випадків цієї "хвороби" потрібно шукати фінансовий "вірус". Наприклад, в історії зі скандальними планами спорудження паркінгу в історичній зоні Старокиївській горі виявилося, що одна з ділянок, відведених для будівництва, та будівля на нійналежать соратниці братів Кличків.

Ось і в історії зі "свято-михайлівським" паркінгом є досить цікаві особливості. Наразі відомо, що КМДА оголосила конкурс на пошук інвестора для реконструкції будівель Свято-Михайлівської лікарні, який передбачає забудову ділянки площею 13 тис. (!) метрів квадратних та будівництво на ній 5-поверхового паркінгу загальною площею майже 10 тис. метрів квадратних.

Конкурс – конкурсом, та розслідувач Володимир Бондаренко вважає, що переможця у ньому вже може бути визначено наперед. За його даними, потенційний переможець – це ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", власники якого "тримають" парковку поруч з лікарнею. Окрім того, за його інформацією, у власності компанії "Київтрейдінвест-ЛТД" несподівано з’явилася нежитлова будівля з адресою вул. Шовковична, 39/1-Б (у самої лікарні адреса вул. Шовковична, 39/1) площею 40 квадратних метрів (тобто це точно не вхідна арка лікарні, яка займає всього 18 метрів квадратних).

Скриншот з ФБ Володимира Бондаренка

Власниками ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", згідно з даними YouControl, є дуже колоритні особи. Наприклад, Джамбулатов Рустам – безстроково перебуває у санкційних списках.

Скриншот Реєстру санкцій

Другий власник – Олександр Олійников, окрім ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", має у власності охоронні, будівельні, транспортні та навіть криптовалютні компанії – ТОВ ОФ "Титан Безпека", ТОВ "Автопарк Девелопмент", ТОВ "Еко Капітал Буд", ТОВ "Криптобанк "Бай" тощо.

Ну а третій власник, Дмитро Фаткін, був формальним засновником компанії ТОВ "Центр Екологічних Ініціатив", яка за часів, коли мером був Черновецький, змогла вихопити в оренду ділянку у 13 га на Жуковому острові. Наразі на нього записана ціла низка будівельних та інших фірм, які, за даними Бондаренка, можуть бути пов’язані з Олесем Довгим.

До речі: наразі адреса вул.Шовковична, 39/1-Б, будівля за якою належить "Київтрейдінвест-ЛТД", практично ніде в інтернеті не фігурує. Але кілька джерел, зокрема і карта "Візіком", показує, що ця адреса закріплена за будівлею… Свято-Михайлівського храму УПЦ (у складі РПЦ) на території лікарні. Скоріше за все, це може бути просто помилкою. Але якщо ні — то ситуація з будівництвом паркінгу виглядає все більше цікавою.

Скриншот мапи "Візіком"

ДПТ – все? Коментар юриста

І наостанок варто нагадати, що від початку 2025 року сюрпризів варто чекати не лише киянам, а й самим забудовникам. З 1 січня набрали чинності положення Закону № 711 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель", яким заборонено використовувати детальні плани територій (ДПТ) для зміни цільового призначення земельних ділянок. Саме такий спосіб зазвичай використовували забудовники, аби узаконити будівництво ЖК на землях, наприклад, сільськогосподарського призначення.

Про те, які зміни чекають будівельну галузь після прийняття згаданого закону, ми розпитали юриста у сфері нерухомості та будівельного права Андрія Ставнюка:

Закон № 711 (Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель") дійсно впроваджує ряд значних змін у регулювання земельних питань, ключова з яких: детальні плани територій (ДПТ) більше не можуть використовуватися для зміни цільового призначення земель. Це означає, що громади зобов'язані працювати виключно в рамках Генеральних планів або комплексних планів просторового розвитку територій (КППРТ).

Основна ідея такого обмеження полягає в уникненні точкових змін, які часто створювали дисбаланс у використанні земель. КППРТ розглядається як більш комплексний і стратегічний документ, який дозволяє враховувати ширший контекст розвитку громади, ніж ДПТ.

КППРТ можуть оновлюватися раз на рік. Це дійсно може викликати асоціацію з тим, як раніше використовувалися ДПТ. Однак основна відмінність полягає у процедурі: зміни до КППРТ мають проходити більш ретельну перевірку та обґрунтування, оскільки вони впливають на всі аспекти просторового планування громади.

Втім, містить закон і можливі "лазівки" для забудовників.

Відсутність чітких критеріїв для змін у комплексних планах просторового розвитку територій (КППРТ): закон дозволяє вносити зміни до КППРТ раз на рік, але не встановлює конкретних критеріїв або обмежень для таких змін. Це може створити можливості для забудовників ініціювати зміни, що відповідають їхнім інтересам, особливо за наявності впливу на місцеві органи влади.

Нечіткість у визначенні "суспільних потреб": Деякі положення Закону містять терміни на кшталт "з мотивів суспільної необхідності" без детального роз'яснення. Це може бути використано забудовниками для обґрунтування проєктів, які не завжди відповідають інтересам громади.

Відсутність жорстких механізмів контролю та відповідальності: закон не деталізує механізми контролю за його виконанням та відповідальності за порушення.

Отже, закон спрямований на створення більш прозорої системи планування використання земель, яка враховує потреби всіх зацікавлених сторін, я повністю підтримую законотворців у цьому бажанні. Проте реалізація закону значною мірою залежить від професіоналізму органів місцевого самоврядування та якісного планування.

У підсумку, головна відмінність КППРТ від ДПТ полягає в масштабності підходу до планування та акценті на довгострокову стратегію, а не локальні зміни. Водночас залишаються ризики недостатньо чіткої регламентації та можливості неоднозначного трактування окремих положень.

"Телеграф" уважно слідкуватиме за "сюрпризами", які готують для киян забудовники. Не перемикайтесь.

Теги за темою
КиевРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Ко Дню освобождения Киевщины телеканал 2+2 покажет истории героев, изменивших ход войны
TSN
2025-04-01T08:13:54Z
Все о 5 апреля: какой сегодня праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-04-04T21:06:54Z
Исследование показало, сколько беженок в Польше планируют вернуться в Украину
Хвиля
2025-04-04T20:36:44Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Трогать нельзя! В Запорожье заметили редкого жука, но он очень ядовитый
Telegraf
2025-04-04T15:13:16Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Россияне массированно атакуют Кривой Рог "шахедами"
Лига
2025-04-04T20:33:55Z
Из пехоты в «космические» войска: на Лиманском направлении россияне носят с собой противотанковые мины. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-04T19:36:14Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Россияне ударили по Харькову дронами: среди пострадавших есть дети
Корреспондент
2025-04-03T19:57:48Z
Кремль оценил переговоры посланника Путина в США
Корреспондент
2025-04-04T18:42:43Z
Россияне нанесли ракетный удар по Кривому Рогу
Комсомольская правда
2025-04-04T21:15:32Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Большой прогресс": Трамп оценил готовность Зеленского и Путина к переговорам
Хвиля
2025-04-04T16:00:57Z
Китай в игре. Ответ Трампу на тарифную войну
Корреспондент
2025-04-04T21:27:13Z
Американская журналистка рассказала о тайном визите жены Буданова в США
Апостроф
2025-04-04T21:18:13Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
СБУ объявила подозрения военным РФ, командовавшим ударом по художественному музею в Одессе
Лига
2025-04-04T18:00:08Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
Шоураннер сериала "Одни из нас" ответил на критику внешности Беллы Рамзи во втором сезоне
GameMag
2025-04-04T21:03:08Z
Родная дочь Эминема родила первенца: как назвали мальчика
Фокус
2025-04-04T18:06:43Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Реал намерен продлить контракт с ключевым защитником
Корреспондент
2025-04-04T21:24:14Z
"Динамо" – "Левый Берег": видео онлайн-трансляция матча УПЛ
ZN UA
2025-04-04T21:10:56Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Только бой с Усиком, и все: Дюбуа намерен встретиться с украинцем
Корреспондент
2025-04-04T20:45:56Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
На ритуальные услуги придется брать кредиты: похороны станут тяжелым бременем для родственников
Знай
2025-04-04T19:30:08Z
Когда пенсионеры получат апрельские выплаты: ПФУ сообщил важные сроки и суммы
Хвиля
2025-04-04T19:24:25Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
После баллистики: РФ ударила по Кривому Рогу БПЛА
Корреспондент
2025-04-04T21:15:33Z
На Закарпатье крестный отец выманил 7 млн гривен у семьи погибшего на войне крестника
Фокус
2025-04-04T19:57:38Z
Теракт в Днепре: как все произошло и говорят о погибшем депутате Юрии Федько
TSN
2025-04-04T18:24:28Z
"За что? Мама!" Появились видео первых минут после прилета в Кривом Роге
Telegraf
2025-04-04T18:03:44Z
В Кривом Роге раздался взрыв: что известно
Comments UA
2025-04-04T16:09:01Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Неожиданные дизайнерские идеи, которые могут вдохновить ремонт ванной комнаты
Gazeta UA
2025-04-04T21:09:53Z
Cоставьте из трех спичек цифру "6": загадка, которая мгновенно проверит ваш уровень IQ
Gazeta UA
2025-04-04T20:33:56Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Пена для бритья - это волшебная палочка: топ-4 лайфхака, которые сделают квартиру чистой
Знай
2025-04-04T19:51:30Z
Какой тропический фрукт съесть перед сном, чтобы спать всю ночь и не просыпаться
Gazeta UA
2025-04-04T21:27:20Z
Сахарозаменитель заставляет человека ощущать себя голоднее - исследование
Корреспондент
2025-04-04T18:45:49Z
Рак мозга: этот продукт защитит организм от онкологии
Comments UA
2025-04-04T18:30:26Z
Гигиена наушников: как часто нужно чистить устройство
Comments UA
2025-04-04T17:18:53Z
Попрощайтесь с сутулостью: простые упражнения для здоровой спины
Comments UA
2025-04-04T15:57:49Z
Какой хлеб лучше покупать: врачи назвали шесть самых полезных сортов
UAToday
2025-04-04T13:48:26Z
Почему не получается похудеть: самые распространенные ошибки
UAToday
2025-04-04T13:48:05Z
В каком возрасте резко ухудшается зрение: ответ ученых удивил
Comments UA
2025-04-04T12:57:19Z
Как вирусы избегают иммунной защиты — исследование
Факти ICTV
2025-04-04T12:31:33Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Официально: Создатели ELDEN RING трудятся над новыми одиночными играми — Хидэтака Миядзаки подтвердил
GameMag
2025-04-04T21:03:02Z
Погружение в таинственный враждебный мир: Геймплейный трейлер хоррора Stygian: Outer Gods в духе Лавкрафта
GameMag
2025-04-04T20:57:52Z
В Palworld теперь можно не только эксплуатировать, но и влюбляться – анонсировали визуальный роман
Знай
2025-04-04T20:51:17Z
Прототип ржавого тарантаса: Наши первые впечатления от Wreckfest 2
GameMag
2025-04-04T19:51:17Z
Никому не нужна? В Netflix сделали заявление по PlayStation 6
Знай
2025-04-04T18:51:57Z
На смартфонах появляются приложения, которые никто не загружал: кого это коснулось
Фокус
2025-04-04T18:28:52Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Nissan прекращает прием заказов на мексиканские Infiniti в США из-за пошлин
Корреспондент
2025-04-04T17:24:15Z
У монстра теперь два "сердца": легендарную Honda превратили в мощный спорткар
Знай
2025-04-04T12:51:49Z
Продажи автомобилей Tesla в мире резко упали из-за одиозной политики Илона Маска
Известия Киев
2025-04-04T10:30:07Z
Формула-1: где смотреть трансляции гонок в Украине сезона-2025
Факти ICTV
2025-04-04T09:55:54Z
Семейный люкс: тест-драйв нового кроссовера Volvo XC90
Фокус
2025-04-04T09:00:41Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z