MY.UAНовини
Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році
Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році

Новий ЖК замість ринку та паркінг у лікарні: які сюрпризи можуть чекати киян у 2025 році

Що не так з планами забудовників та київської влади

У Києві вже давно нікого не здивуєшскандалами з житловим будівництвом. Плани щодо висоток на місці стародавніх споруд часів Київської Русі, як у випадку із будівництвом в Китаєві в Голосіївському районі. Забудова унікального екопарку на Осокорках. Знесення історичної садиби Зеленських у центрі столиці для побудови елітного ЖК… Ці й подібні історії тривають роками, і у більшості випадків, попри протести громади, перемога залишається за забудовниками та чиновниками, які їх прикривають.

Схоже, 2025 рік не стане сюрпризом – практично щодня з’являється інформація про плани нових скандальних забудов, до більшості з яких є великі питання щодо відповідності землевпорядній та містобудівній документації.

"Телеграф" зібрав декілька цікавих будівельних кейсів, за якими варто спостерігати киянам у поточному році.

Гори воно все… Невже замість ринку "Оболонь" Алієв побудує ЖК?

Ринок "Оболонь", найбільший в Оболонському районі столиці, має неабияку популярність не лише серед місцевих жителів — закупитися продуктами, одягом чи госптоварами туди приїжджають мешканці різних районів Києва. Причина у зручному розташуванні ринку – менше хвилини ходу від станції метро "Героїв Дніпра". Та й ціни на ньому є відносно невисокими.

Ділянка, де розташовано ринок "Оболонь", скриншот з kadastr.live

Втім, не можна сказати, що всі місцеві мешканці задоволені сусідством. Натовп людей, певна невпорядкованість торгівельних площ і непереборна несанкціонована торгівля під стінами ринку викликають чимало нарікань і закликів щодо необхідності його осучаснення.

Окрім того, за останні роки ринок "Оболонь" декілька разів горів. Так, масштабна пожежа сталася у серпні 2013 року – вигоріли найбільші павільйони ринку на площі понад 600 квадратних метрів. Обурені торговці, які лишилися без робочих місць та майна, тоді були впевнені, що це навмисний підпал. Велика пожежа трапилася й у 2021 році –згоріло 8 павільйонів на площі близько 200 метрів квадратних. Ну а останнє займання було зовсім недавно — у грудні 2024 року. За даними ДСНС, пожежа охопила 300 квадратних метрів торгівельних площ – горіли павільйони всередині та по периметру ринку. У кожному з випадків повідомлялося, що причини займання встановлять правоохоронці. Але до цього часу притомних заяв, чи не були часом пожежі результатами дій зловмисників, у публічному інформаційному просторі не з’являлося.

Останні декілька років все частіше точаться розмови щодо модернізації ринку "Оболонь". У вересні 2021 року Київрада погодила досить скандальний ДПТ Оболонського району, який, зокрема, передбачав його реконструкцію.

Скриншот ДПТ Оболонського району

"Згідно з МУО, на території планується здійснити реконструкцію території ринку з розміщенням торгівельних об’єктів, побутового обслуговування, адміністративних будівель. Згідно з черговим кадастровим планом від 18.10.2016 р. земельна ділянка 78:036:022 знаходиться в оренді на 25 років (до 20.02.2029 р.) у ПАТ "Ринок "Оболонь" для реконструкції, обслуговування та експлуатації ринку. Площа земельної ділянки згідно з реєстром земельних ділянок від 18.10.2016 р. – 4,3799 га", — йдеться в офіційному документі Київради.

Як видно з ДПТ, реконструкція ринку повинна проводитися без зміни його функціонального призначення.

Тим часом місцевий паблік "Життя Оболонь", який уважно слідкує за перипетіями забудови цього київського району, нещодавно повідомив, що на ринку "Оболонь" вже почалися масштабні роботи з демонтажу одного з великих павільйонів, який згорів ще у 2021 році.

Пізніше на цьому ж пабліку з’явилася інформація про проєкт модернізації ринку. Тільки от, за даними згаданого пабліка, передбачає він не просто осучаснення, а будівництво замість ринку нових житлових будівель, висотою близько 25 поверхів. На підтвердження паблік опублікував декілька фото рендерів, ймовірно з проєкту забудови.

Скриншот з ТГ-порталу "Життя Оболонь"

За даними порталу, проєкт передбачає будівництво п’яти або більше висотних будинків з ТРЦ та паркінгом на перших поверхах. Загалом начебто планується будівництво 146 800 кв.м.

Втім, у повідомленні є явна невідповідність: зазначена адреса ринку (проспект Оболонський, 41), не відповідає його реальній адресі (вулиця Героїв Дніпра, 41). Наразі "Телеграф" має намір звернутися до керівництва КМДА з проханням прокоментувати, чи відомо там щось про проєкт забудови ринку "Оболонь" і як там ставляться до можливої появи замість ринку ЖК, що суперечить затвердженому Київрадою детальному плану територій.

До слова, призначення ділянки з кадастровим номером 8000000000:78:036:0022, на якій розташовано ринок "Оболонь", чітко визначене: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Наразі ділянка перебуває в оренді ПАТ "Ринок Оболонь", бенефіціаром якого, згідно з YouControl, через ТОВ "Оболонь-Інвест" є Владислав Шевченко. Одночасно він є засновником ТОВ "Ковчег". Ця фірма цікава тим, що серед її прав на об’єкти нерухомості є права на будівлю ТРЦ LavinaMol. Ну а згаданий ТРЦ є частиною "Мандарин Плаза Груп", що належить відомому забудовнику Вагіфу Алієву.

Нове місто між Києвом та Броварами

Іншим цікавим і несподіваним проєктом забудови, яка найближчим часом може чекати киян, є спорудження цілого величезного нового житлового масиву на Лівому березі. Житломасив площею майже 100 гектарів має з’явитися на території діючої Київської птахофабрики (ТМ "Від доброї курки"). Фабрика розташована на Броварському проспекті, географічно – між Києвом та Броварами, але формально в адміністративних межах столиці.

Птахофабрика "Київська", скриншот googlemaps

За даними керівника ГО "Рада з урбаністики Києва" Віталія Селика, проєкт забудови птахофабрики було 24 січня офіційно представлено начальником Управління транспортної інфраструктури КО Київгенплан Олексієм Шаповаловим в рамках у презентації Транспортного моделювання Детального плану території "Промислового району вздовж Броварського проспекту".

Селик нагадує, що площа запланованого житлового масиву удвічі більша, аніж площа ЖК "Комфорт Таун", де наразі живе близько 20 тисяч осіб.

Проєкт житлового масиву на місці птахофабрики "Київська". Фото з ФБ Віталія Селика

"Тобто потенційно в новому містечку буде 40-50 тисяч мешканців — це майже половина населення Броварів. Або по площі та населенню цей новий масив можна порівняти з Русанівкою", — пише керівник ГО "Рада з урбаністики Києва".

Для того, аби забезпечити належну пропускну здатність Броварського проспекту внаслідок появи нового житлового масиву, на проспекті доведеться побудувати дві додаткові дворівневі розв’язки. Це може обійтися Києву і Броварам по 4 млрд грн, підкреслює Селик.

Він також зазначає, що ідея будівництва нового житломасиву має як позитивні, так і негативні сторони. Позитив – прибрати з території міста "пахуче" підприємство, яке ще й займає непропорційно велику площу. Серед негативних наслідків – перевантаження транспортної інфраструктури та ускладнення логістики для мешканців напрямку Броварів і Зазимʼя. Відтак, на думку експерта, доцільним було б поміркувати про побудову у цьому районі нового бізнес-кластеру — з офісами, невеликими виробництвами.

"Як варіант, частину території виділити для дослідницького центру чи університету. Таким чином тут могли б працювати мешканці Броварів, Лівого берега Києва, Зазимської ОТГ. Це б допомогло врівноважити трафік у Києві та розвантажити столичний громадський транспорт. Краще зв’язати тканину Київської агломерації", — вважає Селик.

Наразі, за інформацією з Державного земельного кадастру, ділянка, де розташована птахофабрика, належить до категорії земель сільськогосподарського призначення з видом використання "для експлуатації та обслуговування будівель і споруд цілісного майнового комплексу".

Інформація Державного земельного кадастру

Тобто без зміни призначення будувати на ній ЖК точно неможливо. А зміни, необхідні для побудови там житлового масиву, можуть зайняти чималий час – до декількох років. Тим більше, враховуючи, що наразі одним лише затвердженням ДПТ цільове призначення ділянки віднедавна змінити неможливо (про це дещо нижче в статті). Окрім того, ділянка має кілька десятків обмежень, вирішення питань з якими також потребуватиме значного часу.

Щодо ймовірних вигодонабувачів майбутнього будівництва, то про них наразі судити складно. Відомо, що власниками ТОВ "Птахофабрика Київська" наразі є низка кіпрських офшорів. YouControl показує, що підприємство має відношення до групи "Укрлендфармінг" бізнесмена Олега Бахматюка. Сам він також ще два роки тому згадував "Київську" птахофабрику у контексті своє підприємницької діяльності.

Зв’язки ТОВ "Птахофабрика Київська", скриншот YouControl

А тим часом дописувачі під постом Віталія Селика вже оцінили перспективи будівництва нового ЖК. Так, блогер та журналіст Денис Казанцев запропонував для нього влучну назву – ЖК "Півник". Інші наголошують, що без будівництва додаткової інфраструктури новий ЖК може створити чималі проблеми.

Скриншот ФБ-сторінки Віталія Селика

Цікава декомунізація, або "Паркінгова епідемія" на території лікарні

Наступний випадок хоч і не стосується житлової забудови, але є надзвичайно показовим у контексті ухвалення "будівельних" рішень київською владою.

27 січня стало відомо про демонтаж у зв’язку з декомунізацією пам’ятника фізіологу Івану Павлову, що розміщувався прямо на вході Свято-Михайлівської (раніше Олександрівської) лікарні у Печерському районі столиці. Кияни по-різному відреагували на новину: дехто позитивно, враховуючи не лише "російськість" вченого, а і його експерименти на людях. Дехто вважав, що пам’ятник нобелівському лауреату можна було б і пожаліти.

Зрештою, історія з пам’ятником, напевно б, скоро забулася, як і сотня інших подібних історій. Але прискіпливі журналісти розкопали цікаву деталь: якраз на місці знесеного пам'ятника Павлову, прямо на території лікарні, київська влада збирається побудувати… багаторівневий паркінг.

Демонтаж пам’ятника Івану Павлову, фото КМДА

"Телеграф" свого часу писав, що "паркінгова лихоманка" вже давно притаманна київській верхівці, і, зокрема, меру Віталію Кличку. І у більшості випадків цієї "хвороби" потрібно шукати фінансовий "вірус". Наприклад, в історії зі скандальними планами спорудження паркінгу в історичній зоні Старокиївській горі виявилося, що одна з ділянок, відведених для будівництва, та будівля на нійналежать соратниці братів Кличків.

Ось і в історії зі "свято-михайлівським" паркінгом є досить цікаві особливості. Наразі відомо, що КМДА оголосила конкурс на пошук інвестора для реконструкції будівель Свято-Михайлівської лікарні, який передбачає забудову ділянки площею 13 тис. (!) метрів квадратних та будівництво на ній 5-поверхового паркінгу загальною площею майже 10 тис. метрів квадратних.

Конкурс – конкурсом, та розслідувач Володимир Бондаренко вважає, що переможця у ньому вже може бути визначено наперед. За його даними, потенційний переможець – це ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", власники якого "тримають" парковку поруч з лікарнею. Окрім того, за його інформацією, у власності компанії "Київтрейдінвест-ЛТД" несподівано з’явилася нежитлова будівля з адресою вул. Шовковична, 39/1-Б (у самої лікарні адреса вул. Шовковична, 39/1) площею 40 квадратних метрів (тобто це точно не вхідна арка лікарні, яка займає всього 18 метрів квадратних).

Скриншот з ФБ Володимира Бондаренка

Власниками ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", згідно з даними YouControl, є дуже колоритні особи. Наприклад, Джамбулатов Рустам – безстроково перебуває у санкційних списках.

Скриншот Реєстру санкцій

Другий власник – Олександр Олійников, окрім ТОВ "Київтрейдінвест-ЛТД", має у власності охоронні, будівельні, транспортні та навіть криптовалютні компанії – ТОВ ОФ "Титан Безпека", ТОВ "Автопарк Девелопмент", ТОВ "Еко Капітал Буд", ТОВ "Криптобанк "Бай" тощо.

Ну а третій власник, Дмитро Фаткін, був формальним засновником компанії ТОВ "Центр Екологічних Ініціатив", яка за часів, коли мером був Черновецький, змогла вихопити в оренду ділянку у 13 га на Жуковому острові. Наразі на нього записана ціла низка будівельних та інших фірм, які, за даними Бондаренка, можуть бути пов’язані з Олесем Довгим.

До речі: наразі адреса вул.Шовковична, 39/1-Б, будівля за якою належить "Київтрейдінвест-ЛТД", практично ніде в інтернеті не фігурує. Але кілька джерел, зокрема і карта "Візіком", показує, що ця адреса закріплена за будівлею… Свято-Михайлівського храму УПЦ (у складі РПЦ) на території лікарні. Скоріше за все, це може бути просто помилкою. Але якщо ні — то ситуація з будівництвом паркінгу виглядає все більше цікавою.

Скриншот мапи "Візіком"

ДПТ – все? Коментар юриста

І наостанок варто нагадати, що від початку 2025 року сюрпризів варто чекати не лише киянам, а й самим забудовникам. З 1 січня набрали чинності положення Закону № 711 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель", яким заборонено використовувати детальні плани територій (ДПТ) для зміни цільового призначення земельних ділянок. Саме такий спосіб зазвичай використовували забудовники, аби узаконити будівництво ЖК на землях, наприклад, сільськогосподарського призначення.

Про те, які зміни чекають будівельну галузь після прийняття згаданого закону, ми розпитали юриста у сфері нерухомості та будівельного права Андрія Ставнюка:

Закон № 711 (Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель") дійсно впроваджує ряд значних змін у регулювання земельних питань, ключова з яких: детальні плани територій (ДПТ) більше не можуть використовуватися для зміни цільового призначення земель. Це означає, що громади зобов'язані працювати виключно в рамках Генеральних планів або комплексних планів просторового розвитку територій (КППРТ).

Основна ідея такого обмеження полягає в уникненні точкових змін, які часто створювали дисбаланс у використанні земель. КППРТ розглядається як більш комплексний і стратегічний документ, який дозволяє враховувати ширший контекст розвитку громади, ніж ДПТ.

КППРТ можуть оновлюватися раз на рік. Це дійсно може викликати асоціацію з тим, як раніше використовувалися ДПТ. Однак основна відмінність полягає у процедурі: зміни до КППРТ мають проходити більш ретельну перевірку та обґрунтування, оскільки вони впливають на всі аспекти просторового планування громади.

Втім, містить закон і можливі "лазівки" для забудовників.

Відсутність чітких критеріїв для змін у комплексних планах просторового розвитку територій (КППРТ): закон дозволяє вносити зміни до КППРТ раз на рік, але не встановлює конкретних критеріїв або обмежень для таких змін. Це може створити можливості для забудовників ініціювати зміни, що відповідають їхнім інтересам, особливо за наявності впливу на місцеві органи влади.

Нечіткість у визначенні "суспільних потреб": Деякі положення Закону містять терміни на кшталт "з мотивів суспільної необхідності" без детального роз'яснення. Це може бути використано забудовниками для обґрунтування проєктів, які не завжди відповідають інтересам громади.

Відсутність жорстких механізмів контролю та відповідальності: закон не деталізує механізми контролю за його виконанням та відповідальності за порушення.

Отже, закон спрямований на створення більш прозорої системи планування використання земель, яка враховує потреби всіх зацікавлених сторін, я повністю підтримую законотворців у цьому бажанні. Проте реалізація закону значною мірою залежить від професіоналізму органів місцевого самоврядування та якісного планування.

У підсумку, головна відмінність КППРТ від ДПТ полягає в масштабності підходу до планування та акценті на довгострокову стратегію, а не локальні зміни. Водночас залишаються ризики недостатньо чіткої регламентації та можливості неоднозначного трактування окремих положень.

"Телеграф" уважно слідкуватиме за "сюрпризами", які готують для киян забудовники. Не перемикайтесь.

Теги за темою
КиевРынок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
DOGE Ілона Маска розробляє ШІ-чатбот для Загальної адміністративної служби США
Детектор М
2025-02-07T13:18:46Z
Чого чекати від iPhone SE 4: п’ять серйозних оновлень
InternetUA
2025-02-07T13:16:00Z
Xiaomi 15 Ultra з камерою на 200 Мп та дизайном Leica M11: злиті фото
ITC
2025-02-07T13:10:51Z
Rivian запатентував інноваційний намет на даху
AutoCentre
2025-02-07T13:09:42Z
З’явилися ключові деталі про складаний iPhone
InternetUA
2025-02-07T13:01:32Z
Втомились від робочих «колів»? Дослідники кажуть, що в цьому винні наші «негарні обличчя»
ITC
2025-02-07T12:52:50Z
Продажі «бюджетного» Apple iPhone SE 4 стартують у лютому, але офіційної презентації не буде, — Bloomberg
ITC
2025-02-07T12:52:49Z
Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому: експерти назвали цифри
InternetUA
2025-02-07T12:48:01Z
З’явилося перше відео з прототипом робота Apple
InternetUA
2025-02-07T12:46:37Z
Для чого в духовку кладуть сіль: маловідомий лайфхак для пропікання тіста
24tv
2025-02-07T13:06:58Z
Простіше вже бути не може: Ектор показав, як легко приготувати кабаноси вдома
24tv
2025-02-07T13:06:01Z
Романтична вечеря вдома: три страви, які вразять в саме серце
Gazeta UA
2025-02-07T13:03:13Z
Соковитий киш Лорен: зірка "Майстер Шеф" Клопотенко поділився простим рецептом французького пирога
Политека
2025-02-07T12:30:53Z
Як зробити собі спартанський прес за рекордно короткий час: 4 поради від тренера
24tv
2025-02-07T12:21:25Z
Ви перете ці 5 речей надто часто: вони від цього псуються
24tv
2025-02-07T12:21:11Z
Швидкий десерт без випічки: готуємо шоколадний торт з печива
24tv
2025-02-07T12:15:52Z
Експерти назвали 3 рішення для зберігання, які лише заважають підтримувати порядок
24tv
2025-02-07T11:30:23Z
Чи можна прати рушники одночасно з одягом: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-07T11:27:32Z
Військовому присудили п’ять років тюрми за смертельну ДТП
1News
2025-02-07T13:21:39Z
У Краматорську командири вбили військового: в ДБР розповіли подробиці
Фокус
2025-02-07T13:21:13Z
Вбивство юнака на фунікулері: свідкам погрожують, а загиблого намагаються дискредитувати
24tv
2025-02-07T13:15:35Z
До 8 років позбавлення волі засуджено чоловіка, який позбавив життя приятеля
Украина Криминальная
2025-02-07T13:09:11Z
Поліцейський та мирна мешканка поранені внаслідок російських атак по Купʼянську
Мій Харків
2025-02-07T13:07:56Z
Знепритомнів на ВЛК і вже не встав: у Чернівецькому обласному ТЦК помер молодий ухулянт, який був у розшуку
FaceNews
2025-02-07T13:06:57Z
Зґвалтування дівчинки на Закарпатті: суд нарешті покарав винних
TSN
2025-02-07T13:06:11Z
У Бразилії невеликий літак врізався в автобус на жвавій дорозі, є загиблі
УкраинФорм
2025-02-07T13:03:55Z
"Ноги запекло, скло посипалось": водій маршрутки попри важкі поранення, врятував пасажирів
Политека
2025-02-07T13:03:36Z
Баскетбол. ФІБА продовжила відсторонення Росії та Білорусі
УкраинФорм
2025-02-07T13:18:30Z
Мендеш продовжив контракт з ПСЖ – Романо
Football.ua
2025-02-07T13:16:24Z
Леброн Джеймс побив історичний рекорд НБА, який утримував Майкл Джордан: відеоогляд перформансу
24tv
2025-02-07T13:15:13Z
Іраолу визнано найкращим тренером АПЛ у січні
Football.ua
2025-02-07T13:01:39Z
Український футбольний клуб потрапив у скандал через форму
Telegraf
2025-02-07T13:00:13Z
Кров, піт і сльози: з'явилося офіційне промо бою Берінчик – Девіс
24tv
2025-02-07T12:51:02Z
Ексчемпіон світу назвав боксерів, які можуть перемогти Усика вже у цьому році
24tv
2025-02-07T12:45:51Z
Оболонь – Злін: онлайн-трансляція контрольного матчу
Football.ua
2025-02-07T12:34:39Z
Камавінга тренується із загальною групою Реала
Football.ua
2025-02-07T12:13:36Z
Нас нам не було: командир "Ахмат" пояснив, чому вдруге "розминувся" з ЗСУ під Курськом
Фокус
2025-02-07T13:21:02Z
У будівлі КМДА проходять обшуки: реакція столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T13:18:22Z
Розвідка Естонії: Україна використала перегрупування військ РФ для наступу на Курську область
Европейская правда
2025-02-07T13:13:26Z
Вихідні в Україні будуть без опадів, вночі - до 9° морозу
УкраинФорм
2025-02-07T12:57:59Z
Кілька факторів: генерал-лейтенант пояснив, як ЗСУ змогли прорватися на Курщині
24tv
2025-02-07T12:54:31Z
Бійці Нацгвардії взяли в полон шістьох росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T12:46:37Z
Ворог обстріляв Гуляйполе, є пошкодження
УкраинФорм
2025-02-07T12:45:51Z
СБУ затримала зрадника, який наводив російські КАБи на позиції захисників Краматорська
Украина Криминальная
2025-02-07T12:27:14Z
У Києві 8-9 лютого буде змінено рух деяких маршрутів громадського транспорту
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:18:43Z
Які країни беруть участь у Євробаченні 2025: повний перелік
24tv
2025-02-07T13:24:41Z
Венеційська бієнале: стартував прийом заявок на участь у комісії з відбору куратора українського павільйону
УкраинФорм
2025-02-07T13:12:26Z
Фіналісти Нацвідбору Євробачення. «ДК Енергетик»: постпанк-гурт, що підкорив геймерів Stalker 2
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T13:09:39Z
«Упироборець» та «Гадоборець»: героїчне, темне фентезі у світі Warhammer. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-02-07T13:07:11Z
Виходила зі сльозами після переговорів, – Мішель Андраде висловилася про роботу з Потапом
24tv
2025-02-07T13:00:02Z
Радіо «Промінь» транслюватиме нацвідбір на «Євробачення-2025»
Детектор М
2025-02-07T12:55:58Z
ALA оголосила переможців 22 премій для дитячої і молодіжної літератури
Детектор М
2025-02-07T12:54:13Z
Оззі Осборн оголосив про завершення концертної кар’єри
360ua.news
2025-02-07T12:36:31Z
"У важкому стані": популярний російський актор потрапив у ДТП
GlavRed
2025-02-07T12:27:36Z
Які виплати та пільги доступні пенсіонерам у 2025 році
24tv
2025-02-07T13:21:13Z
"Усміхалась і плакала": психологиня назвала дитяче слово 2024 року
24tv
2025-02-07T13:15:57Z
Жінка під час ремонту зняла килим зі сходів та була вражена тим, що ховалося під ним
24tv
2025-02-07T13:15:47Z
Французький експерт назвав найбільшу перевагу переданих Україні винищувачів Mirage 2000
УкраинФорм
2025-02-07T13:15:35Z
Неподалік Тайваню виявили китайські військові літаки та шість повітряних куль
iPress
2025-02-07T13:13:51Z
Україна наразі переважає ворога за обсягами виробництва FPV-дронів - генерал Гаврилюк
УкраинФорм
2025-02-07T13:13:26Z
Болгарія отримає пів мільярда доларів компенсації за військову допомогу Україні
iPress
2025-02-07T13:13:14Z
У Міноборони заявили, що 70% зброї, яку ЗСУ використовують на фронті, – допомога партнерів
Лига
2025-02-07T13:09:55Z
Весь рік буде щасливим: що потрібно зробити 8 лютого - прикмети
GlavRed
2025-02-07T13:09:14Z
Білий дім готує наказ про скорочення тисяч федеральних медичних працівників – WSJ
iPress
2025-02-07T13:13:52Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T13:12:40Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T13:06:53Z
Чим обробити землю після зими: як допомогти ґрунту швидше відновитися
TSN
2025-02-07T12:36:28Z
Експерти назвали найшкідливіший колір фарби для волосся: це зовсім не блонд
TSN
2025-02-07T12:18:52Z
Б’юті-хак для чистої шкіри: як обрати ефективний засіб для вмивання
Вива
2025-02-07T12:15:31Z
Чому каву варто замінити на зелений чай: думка японських науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:38Z
Заборона USAID б'є і по медицині? На Київщині лікарі залишилися без зарплати за січень
Telegraf
2025-02-07T10:15:25Z
Ідеальний обід за 20 хв.: як приготувати салат-мікс від Джеймі Олівера
Gazeta UA
2025-02-07T10:06:32Z
Стартував експорт біометану трубопроводом з України
AgroPortal
2025-02-07T13:19:24Z
Нобелівський лауреат спрогнозував цілковите знецінення біткоїна за 10 років
ITC
2025-02-07T13:16:57Z
Вчені працюють над сортами картоплі тривалого зберігання
AgroNews
2025-02-07T13:16:16Z
Міжнародні резерви України на початок лютого становили $43 мільярди - Нацбанк
УкраинФорм
2025-02-07T13:15:48Z
Партнери в ЄС уже мають попередні рішення про фінансування в Україні програм замість USAID - Стефанішина
УкраинФорм
2025-02-07T13:13:50Z
Найсприятливіший час для вкладів: що буде з депозитними ставками у лютому
24tv
2025-02-07T13:07:49Z
Важливо знати: що означає "зірочка" на доларах
24tv
2025-02-07T13:06:43Z
Продажі Corteva склали $16,9 млрд
AgroPortal
2025-02-07T13:00:58Z
До податкового простору Дія.City вже приєдналися 1,5 тисячі компаній - Федоров
УкраинФорм
2025-02-07T12:51:54Z
Електрокросовер Volvo EX60 повинен стати бестселером бренду: тестуватимуть вже цього року
AutoGeek
2025-02-07T13:12:33Z
Досвідчені водії закликали возити в авто лак для нігтів: у чому причина
GlavRed
2025-02-07T12:57:33Z
Експерти пояснили, що станеться, якщо заправити машину бензином з високим октановим числом
ТСН
2025-02-07T12:48:24Z
Від 59 000 євро: DS відкрив прийом замовлень на флагманський електричний кросовер
AutoGeek
2025-02-07T12:36:13Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
Фокус
2025-02-07T12:27:58Z
Без перекупів та ризиків: продати та купити авто можна через Дію та AUTORIA
24tv
2025-02-07T12:24:40Z
Знайдено ефективне рішення щодо вторинного використання акумуляторів електровантажівок
AutoCentre
2025-02-07T12:10:29Z
Майбутні моделі Mercedes-Benz можуть одержати колеса з дисплеями
AutoCentre
2025-02-07T11:48:15Z
Tesla вдруге за зиму різко підняла ціни на електрокари у США
УкраинФорм
2025-02-07T11:36:45Z
Україна переконана, що МКС не припинить розслідувати воєнні злочини Росії й після санкцій Трампа - МЗС
УкраинФорм
2025-02-07T13:27:41Z
У Британії судять експідрядника уряду за розголошення інформації про національну безпеку
Европейская правда
2025-02-07T13:25:52Z
Гурт Kalush Orchestra оскандалилися відмовою підтримати збір коштів для ЗСУ
TSN
2025-02-07T13:24:06Z
МКС відреагував на введення санкцій з боку США
iPress
2025-02-07T13:22:34Z
Чи повернуться війська КНДР на фронт: експерти озвучили цікавий прогноз
GlavRed
2025-02-07T13:21:31Z
Розшукувати ухилянтів має місцева влада і поліція, це не функція ТЦК - Гаврилюк
УкраинФорм
2025-02-07T13:21:14Z
"Кінець енергетичному шантажу росії". Каллас про від'єднання країн Балтії від БРЕЛЛ
iPress
2025-02-07T13:13:52Z
Україна очікує від "Рамштайну" важливих рішень щодо ППО та виробництва зброї – МЗС
iPress
2025-02-07T13:13:29Z
Трибунал за преступление агрессии создадут в 2025 году, от Трампа нет негативных сигналов: генсек СЕ
Европейская правда
2025-02-07T13:13:28Z