Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ініціативу розмістити в Україні десятки тисяч військових у разі укладення угоди про припинення вогню.
Як передає "Хвиля", про це пише The Times, посилаючись на дипломатичні джерела.
Однак проти цього виступають Німеччина та деякі інші європейські держави.
Зокрема, країни Балтії та Польща занепокоєні тим, що фінансування цієї ініціативи може відвернути такі необхідні ресурси від прикордонних із Росією держав – членів НАТО, залишивши їх беззахисними.
Видання підкреслило, що в Європі зростає консенсус щодо того, що умовою відправки миротворців в Україну мають стати надання їй гарантій безпеки, а також підтримка президента США Дональда Трампа.
За словами неназваного високопосадовця в уряді Великої Британії, Європа могла б сформувати наземні війська, але від США потрібне "повітряне прикриття" – за допомогою ЗРК Patriot або літаків, оснащених засобами розвідки та спостереження.
Джерело в британській армії також зазначило, що Лондон теоретично міг би направити в Україну 10-25 тис. військовослужбовців. Водночас деякі вважають більш реалістичним варіантом відправку в Україну миротворчих сил під егідою ООН, до яких увійшли б військові Індії, Бангладеш і Китаю.
Як пише видання, очікується, що британський прем’єр Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генсеком НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі 3 лютого.
Нагадаємо, Попенко пояснив, чому ЄС не замінить допомогу США Україні.