Як передає Укрінформ, про це повідомляє Департамент комунікації Нацполіції.
«Фігуранти створили фіктивну фірму та сторінку на торгівельному інтернет-майданчику, де під час масових відключень світла пропонували бізнесменам генератори. Насправді ж запропонованого товару у наявності не було, а перераховані потерпілими гроші – майже мільйон гривень — надходили у кишені аферистів», - ідеться в повідомленні.
Як зазначається, оперативники кримінальної поліції та слідчі Нацполіції встановили особи всіх учасників злочинної групи, якими виявились уродженці Полтавської, Івано-Франківської, Донецької, Київської областей та міста Києва. Ділки завдали матеріальних збитків потерпілим на загальну суму близько мільйона гривень.
«Зловмисники переконували потенційних клієнтів, що мають товар у наявності, однак надішлють його тільки за повною передплатою. Оскільки це був період тотальних блекаутів, підприємці намагались врятувати роботу свого бізнесу і перераховували кошти зловмисникам в повному обʼємі», - зауважили правоохоронці.
За даними Нацполіції, для більшої довіри клієнтів шахраї навіть укладали договори про купівлю генераторів, а отримані кошти перераховували з рахунку фіктивного товариства на банківські картки фізичних осіб і переставали відповідати потерпілим.
Поліцейські провели десять санкціонованих обшуків за місцями їх мешкання та перебування на території пʼяти областей, під час яких вилучили авто, печатки, компʼютерну техніку й мобільні телефони, що містили докази скоєних злочинів.
Слідчі Нацполіції повідомили фігурантам про підозру за шахрайство, вчинене групою осіб в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України). Їм загрожує до п‘яти років позбавлення волі.
Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці викрили групу осіб, які під виглядом військових привласнили 2,5 мільйони гривень донатів для ЗСУ.