MY.UAНовини
Розбираємось із DeepSeek: безплатний аналог ChatGPT, але відповідає наче китайський комуніст, та не захищає дані
Розбираємось із DeepSeek: безплатний аналог ChatGPT, але відповідає наче китайський комуніст, та не захищає дані

Розбираємось із DeepSeek: безплатний аналог ChatGPT, але відповідає наче китайський комуніст, та не захищає дані

DeepSeek-R1 — нова генеративна модель штучного інтелекту, розроблена китайським стартапом DeepSeek. Вона викликала значний резонанс, оскільки позиціюється як конкурент провідних моделей, таких як OpenAI o1. При цьому DeepSeek-R1 має відкритий код та економічно більш ефективна ніж більшість ШІ-моделей на ринку. Розбираємось, як китайцям це вдалося. І чи все так просто…

Штучний інтелект від DeepSeek випередив ChatGPT у рейтингу App Store, обвалив акції Nvidia на 12%, а Meta та Microsoft — на 4%. Європейські компанії ASML та Tokyo Electron також зазнали втрат. Попадали й повя’зані з ШІ та майнінгом криптовалюти. І це далеко не все, що буквально за тиждень встиг наробити китайський ШІ.

Згідно з даними консалтингової компанії Preqin, інвестиції США в штучний інтелект у 2023 році перевищували вкладення КНР у шість разів, і складали $26,6 млрд проти $4 млрд. Як же так вийшло, що Китай за неповних два роки зміг обігнати американців?

OpenAI і Google не розкривали точну вартість навчання моделей ШІ (а це найскладніша найкропіткіша частина роботи), таких як GPT-4 і Gemini. Але очевидно, що це страшенно дорогий бізнес. Коли OpenAI випустила GPT-3 у 2020 році, хмарний провайдер Lambda припустив, що навчання цієї моделі зі 175 млн параметрів коштувало понад $4,6 млн з використанням хмарного інстансу Tesla V100. OpenAI не розголошує розмір GPT-4, який вона випустила рік тому, але у звітах проносяться дані про від 1 трильйона до 1,8 трильйона параметрів.

До того ж генеральний директор OpenAI Сем Альтман невиразно оцінив вартість навчання в «понад» $100 млн. Генеральний директор Anthropic Даріо Амодей припустив, що «до 2025 року ми можемо мати модель вартістю $10 млрд».

Звіт Epoch AI від травня 2024 року щодо оцінки технічної сторони показав, що обсяги навчальних обчислень передових моделей ШІ зростають у 4-5 разів на рік. Так ось, згідно з середніми оцінками, вартість навчання найдорожчих моделей ШІ до 2030 року (без урахування зарплати дослідників) сягне $140 млрд.

Спецпроєкти

А ось трохи про сам час навчання. Якби використовувалась машина Exaflop, то GPT-3 (зі 175 мільярдами параметрів) зі складністю навчання порядку 3,14×10²³, то потрібно було б 314 000 секунд обчислювальних циклів, щоб завершити навчання з 300 мільярдами токенівТокен — одиниця тексту, яку модель використовує для обробки інформації. У контексті природної мови, це може бути: слово, частина слова, символ або знак пунктуації. Це приблизно 3,5 дні.

Якщо OpenAI використовувала у своєму суперкомп’ютері графічні процесори Nvidia V100, то для завершення навчання GPT-4 потрібно близько 5-6 місяців.

Тобто, найдорожчий, найскладній і найдовший процес створення моделі — це саме підготовка даних, на яких її навчатимуть.

І тут на арену виходить DeepSeek, яка каже, що розробила V3 всього за 2 місяці і витратила лише $5.6 млн. При цьому поки провідні команії використовують до 16 000 інтегральних схем, китайці — лише близько 2 000 чіпів NVIDIA H800 PCIe. А деякі версії моделей DeepSeek можна запускати локально. Як це можливо?!

Зміст

  • 1 Технологія та принципи роботи DeepSeek R1
  • 2 Ось як працює MoE
  • 3 DeepSeek vs. OpenAI vs. Anthropic vs. Google
  • 4 Усі «за» та «проти»
  • 5 Перегони штучного інтелекту: США vs Китай (і десь там ЄС)

Технологія та принципи роботи DeepSeek R1

Все почалось з того, що у листопаді 2023 року з’явилась модель DeepSeek-Coder з відкритим вихідним кодом, а потім — DeepSeek-LLM, яка на додачу вміла генерувати текст. У квітні 2024 року світ побачила оновлена версія DeepSeek-Coder під назвою DeepSeek-Math. В тому ж році вийшли два оновлення DeepSeek-LLM: V2 та V2.5. У листопаді з’явилась попередня версія DeepSeek R1, основою якої послужив DeepSeek-V3-Base. Наприкінці року вийшла DeepSeek-V3  — оновлення DeepSeek-V2, — і вже на її основі створили DeepSeek R1, який і наробив шуму на початку 2025 року.

Спецпроєкти

DeepSeek-V3 навчали на 14,8 трлн токенів, а DeepSeek R1 — на навчальних даних DeepSeek-V3-Base та ще близько 800 тис. зразків. Запити на R1 коштують на 98% дешевше, ніж на ChatGPT. Попри обмеження США на експорт потужних чипів, DeepSeek використав доступні Nvidia H800 та якісь свої власні інновації.

При цьому генеративна модель ШІ DeepSeek-R1 має відкритий код та продуктивність на рівні закритих моделей, такими як o1 від OpenAI.

Порівняння тестів DeepSeek з іншими моделями. Джерело: github.com/deepseek-ai

DeepSeek R1 базується на великій базовій моделі під назвою DeepSeek-V3, та використовує архітектуру Mixture of Experts (MoE), що дозволяє ефективно обробляти складні завдання, активуючи лише частину своїх параметрів під час обчислень. Загальна кількість параметрів становить 671 мільярд (модель займає 400 ГБ), але під час обробки кожного запиту активується лише близько 37 мільярдів, що надає баланс між продуктивністю та ефективністю. Тобто, економить час та ресурси.

Для цього створюються підмоделі, що мають різну експертність (мікс експертів). І вже залежно від запиту користувача активуються лише потрібні експерти, і саме між ними розподіляються ресурси.

Ось як працює MoE

Архітектура MoE (яка, до речі, може бути частиною ШІ-агентів) складається з декількох незалежних нейромережевих експертів, які спеціалізуються на різних аспектах обробки даних. Основні компоненти цієї архітектури:

Гейтинг-мережа (Gating Network)

  • Особливий модуль, який визначає, які експерти будуть активовані для кожного окремого запиту.
  • Гейтинг-мережа аналізує вхідні дані та розподіляє їх між кількома експертами.

Експерти (Experts)

  • Це окремі нейромережі, які навчаються обробляти певні типи даних або виконувати певні завдання.
  • Вони можуть спеціалізуватися, наприклад, на розпізнаванні мовних патернів, аналізі логічних зв’язків чи генерації тексту.

Об’єднання результатів (Weighted Summation)

  • Після того, як експерти виконують свої обчислення, їхні результати комбінуються у фінальну відповідь моделі.

Таким чином, MoE використовує лише частину експертів під час обчислень, що дозволяє зменшити витрати на інференс (роботу моделі, її міркування). Також експерти можуть спеціалізуватися на різних типах задач, що робить MoE потужнішим за традиційні трансформерні моделі (як ChatGPT). Крім того, збільшення кількість експертів не вимагає значного збільшення витрат на навчання. Однак при використанні MoE необхідно правильно налаштовувати гейтинг-мережу, щоб уникнути надмірного використання деяких експертів, коли це не потрібно. Навіть якщо активується лише частина експертів, вся модель повинна зберігатися у пам’яті.

DeepSeek R1 використовує MoE-архітектуру з 64 експертами, з яких активується лише 2 або 4 під час обробки кожного запиту.

Також важливою особливістю DeepSeek R1 є її здатність генерувати «ланцюжок думок» (Chain of Thought, CoT) перед формуванням відповіді. Цей підхід дозволяє моделі покращити точність та логічність своїх відповідей, особливо у складних завданнях, що вимагають багатокрокового міркування.

Цікаво, що DeepSeek-R1 готували за допомогою навчання з підкріпленням (reinforcement learning) без попереднього етапу контрольованого тонкого налаштування. Цей підхід дозволив моделі розвивати навички міркування та прийняття рішень на основі зворотного зв’язку, що робить її здатною до складних логічних висновків та генерації зв’язного тексту

Для підвищення ефективності та зменшення вимог до обчислювальних ресурсів розробники застосували метод дистиляції, який передбачає створення спрощених версій моделі. Вони зберігають основні можливості оригіналу, але мають меншу кількість параметрів. Зокрема, створили моделі на основі Llama (LLM від Meta AI) та Qwen (LLM від Alibaba) з 32 та 70 мільярдами параметрів.

Дистильовані версії можна розгорнути локально, на власному обладнанні:

Є ще декілька версій, які ви можете знайти та завантажити за цим посиланням.

DeepSeek vs. OpenAI vs. Anthropic vs. Google

DeepSeek R1 найчастіше порівнюють з моделлю OpenAI o1. За продуктивністю вона демонструє схожі результати у завданнях з математики, кодування та міркування. Однак, китайська модель досягає цих результатів при значно менших витратах. Використання DeepSeek R1 коштує приблизно $0,55 за мільйон токенів, тоді як OpenAI o1 — близько $15 за той самий обсяг.

Як зазначив Андрій Никоненко, Machine Learning & Data Science в Turnitin, незалежні перевірки показали, що GPT-4o1 трохи перевершує DeepSeek-R1. Свіжі Anthropic Claude Sonnet 3.5 і Google Gemini 2.0 кращі ніж DeepSeek-V3.

Разом з тим, DeepSeek-R1 та V3 — сильні моделі з відкритим вихідним кодом, що встановили новий високий базовий рівень для LLM, та перевершуючи моделі LLaMA. Крім того, R1 може стати новим еталоном для моделей міркувань з відкритим вихідним кодом, що зробить недорогий виробничий ШІ більш доступним.

Усі «за» та «проти»

Почнемо з хорошого:

  • DeepSeek-R1 є повністю відкритою моделлю з ліцензією MIT, що дозволяє розробникам вільно використовувати, модифікувати та інтегрувати її у свої проєкти.
  • Ціна. Вартість використання поки що поза конкуренцією.
  • Китайська модель доступна у різних варіаціях, включно зі спрощеними дистильованими версіями. Це означає, що якщо у вас є декілька NVIDIA GeForce RTX 3090, ви можете запустити модель вдома. І не потрібно буде платити OpenAI за доступ. Достатньо просто встановити Ollama, завантажити DeepSeek і все! Наприклад, DeepSeek 671B (з 671 мільярдом параметрів) змогли запустити на сервері AmpereOne A192. Модель працює зі швидкістю 4 токени на секунду. Споживання енергії склало лише кілька сотень ват, що робить її досить ефективною.

Таким чином, звичайні користувачі можуть насолоджуватись конкуренцією, яка робить технології більш доступними. Нещодавній випуск ШІ-моделі Sky-T1, яка також здатна розмірковувати та коштує лише $450, показав, що потужні моделі можуть бути економічно ефективними.

Поява DeepSeek-R1 підштовхнула OpenAI до відкриття загального доступу до потужних моделей і зниження цін на деякі послуги.

А тепер до поганого.

Не варто забувати, що DeepSeek-R1 — модель штучного інтелекту з Китаю. Тому при її використанні слід бути обережним. Китайські гаджети вже неодноразово попадались на крадіжці інформації своїх власників. Як і очікувалось, з DeepSeek також не все гаразд. Нещодавно Wiz Research з’ясувала, що база даних компанії-розробника DeepSee була відкритою для доступу в Інтернеті не мала належного захисту. Це дозволяло будь-кому отримати доступ до понад мільйона записів, включно з історією чатів користувачів, API-ключів та інших системних параметрів.

Найголовніше те, що ця вразливість дозволяла повністю контролювати базу даних і потенційну підвищення привілеїв в середовищі DeepSeek, без будь-якої автентифікації або механізму захисту від зовнішнього світу.

Дослідники Wiz виявили цю вразливість, помітивши відкриті порти 8123 і 9000 на серверах DeepSeek, що вказувало на публічно доступний інтерфейс бази даних ClickHouse. Після повідомлення про проблему компанія DeepSeek закрила доступ до інтерфейсів. Але невідомо, скільки даних сторонні особи встигли скопіювати.

Також деякі дослідження показали, що DeepSeek-R1 може поширювати інформацію, яка відповідає офіційній позиції Пекіна, і не завжди надає точні дані. DeepSeek уникає відповідей на 85% запитань на «чутливі теми», пов’язані з Китаєм.

Наприклад, при обговоренні політично чутливих тем, таких як події на площі ТяньаньменьПодії на площі Тяньаньмень 1989 року — серія демонстрацій в КНР, що тривали з 15 квітня по 4 червня 1989, головними учасниками яких були студенти. Події також відомі як «Події 4 червня у Китаї» та «Різанина на площі Тяньаньмень». Найбільший резонанс викликав силовий розгін демонстрантів 4 червня із застосуванням армійських підрозділів, в результаті чого загинули тисячі протестувальників. або статус Тайваню, модель може відображати упередженість або уникати відповіді (що власне і бачимо на скриншоті нижче).

Крім того, існують побоювання щодо конфіденційності даних користувачів. Вже є інформація, що DeepSeek збирає дані про користувачів, включно з апаратним забезпеченням: IP-адреси, моделі телефонів, мову, навіть «схеми натискання клавіш або ритми». А потім надсилає на сервери в Китай.

Крім того, ще на момент запуску DeepSeek-V3 з’явились підозри у крадіжці даних у OpenAI. Під час тестування китайська ШІ-модель називала себе ChatGPT. Пізніше один з розробників ChatGPT заявив, що DeepSeek використала дані OpenAI для дисциляції. Також колишній розробник Meta Яншун Тай помітив підозрілу сумісніть бібліотек DeepSeek та OpenAI. Таким чином, китайська компанія заощадила тижні розробки клієнтських бібліотек Node.js і Python просто використавши бібліотеки OpenAI.

Варто пам’ятати, що компанія DeepSeek — відносно новий гравець у сфері штучного інтелекту. Згідно з Вікіпедією, її засновано у квітні-травні 2023 року. Стратегія найму компанії фокусується на технічних здібностях, а не на досвіді роботи, що призводить до того, що робоча сила складається переважно з недавніх випускників або розробників з менш усталеною кар’єрою в галузі ШІ.

Новини про технічну та фінансову вигоду ШІ-моделей DeepSeek призвели до того, що багато організацій та стартапів поспішили впровадити ці інструменти у свої продукти. Однак, забули, що подібні кроки також передбачають передачу конфіденційних даних. А це вимагає високого ступеня довіри…

Перегони штучного інтелекту: США vs Китай (і десь там ЄС)

У 1956 році під час Дартмутської конференції в США було вперше введено термін «штучний інтелект» (ШІ). Ця подія стала відправною точкою для активних досліджень у цій галузі. До речі, саме цій конференції ми зобов’язані появою тесту Тюрінга. Алан Тьюринг, британський математик, запропонував ідею тесту, який дав би змогу визначити, чи може машина демонструвати розумну поведінку, яку неможливо відрізнити від людської.

Так ось, у 2017 році Китай оголосив про свій план стати світовим лідером у сфері ШІ до 2030 року. Значні фінансові вливання в дослідження та розвиток цієї ніші, а також підтримка з боку уряду сприяли швидкому прогресу. Китайські компанії Baidu, Alibaba (куди входить і всім відомий AliExpress) та Tencent, активно розпочали розробку ШІ-технологій, а уряд впроваджує ШІ у різні сфери, включно з безпекою та охороною здоров’я.

Наприкінці свого президентства Джо Байден підписав указ про сприяння швидшому створенню у США комп’ютерних центрів обробки даних та іншої інфраструктури для розробок у сфері штучного інтелекту. З приходом до влади Дональда Трампа у 2025 році, він заявили про намір вивести США у лідери ШІ-технологій. Вже стартував проєкт під назвою Stargate, який очолюють OpenAI, японський конгломерат SoftBank та Oracle. Він передбачає інвестиції в у розмірі $500 млрд у розвиток інфраструктури штучного інтелекту (ШІ) в США, та побудову протягом наступних 4 років 10 центрів обробки даних у Техасі, потім — й в інших штатах.

І ось буквально пару тижнів по тому вийшов DeepSeek R1. Оскільки ця модель здатна робити те саме, що й o1, але безоплатно, OpenAI змушена розглянути зниження вартості підписки на ChatGPT Plus вдвічі: до $10. На фоні загостренні перегонів з Китаєм, OpenAI навіть надала державним установам США спеціальний доступ до своїх моделей з виділеною інфраструктурою: ChatGPT Gov.

І тут прилетів другий удар. Китайська компанія-гігант Alibaba випустила власну генеративну ШІ-модель під назвою Qwen2.5-Max. І стверджує, що вона краще за DeepSeek V3.

Тим часом Європейський Союз намагається не відставати від конкурентів. У 2023 році було ухвалено Закон ЄС про штучний інтелект (AI Act), який набув чинності 1 серпня. Він встановлює правила для розробки та використання ШІ, спрямовані на забезпечення безпеки та етичності технологій. Що ж до перегонів у сфері технологій штучного інтелекту, поки США та Китай активно вкладають гроші та показують результати, ЄС лише розпочала програму «спрощення», щоб скоротити бюрократію та стимулювати інновації.

Наприкінці січня 2025 опубліковано документ Єврокомісії під назвою «Компас конкурентоспроможності», в якому викладено економічний план розвитку ЄС на наступні 5 років, включно з заходами, спрямованими на розвиток «зелених» технологій, штучного інтелекту та квантових обчислень. В ньому запропоновано створити «Гігафабрики ШІ», які дозволять стартапам і дослідникам навчати і розробляти моделі. Окрема стратегія буде спрямована на розвиток цієї ШІ-технології в таких секторах, як виробництво, автомобілебудування та фінансові послуги. Пропозиції включають також ініціативи, спрямовані на розвиток біотехнологій, робототехніки та космічних технологій.

Голова виконавчої влади ЄС Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що бізнес-модель ЄС протягом останніх 20-25 років покладалася на «дешеву робочу силу з Китаю, ймовірно, дешеву енергію з росії» і «частково на аутсорсинг безпеки», але «ці дні минули».

30 січня Єврокомісія ухвалила п’яту річну Робочу програму в рамках Європейського оборонного фонду (EDF 2025), виділивши понад 1 млрд євро на спільні оборонні науково-дослідні і дослідно-конструкторські проєкти. Робоча програма EDF 2025 охоплює технологічний виклик у сфері штучного інтелекту, а також запит на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) «для сприяння синергії між цивільними та оборонними інноваціями, зосередившись цього року на космосі, енергетичній стійкості, наземних боях і кіберпросторі».

Перегони у сфері ШІ з кожним днем набирають обертів. Поки США лідирують у фундаментальних дослідженнях та розробці інноваційних технологій, Китай робить акцент на масштабному впровадженні ШІ у різні галузі, використовуючи переваги великого обсягу даних та швидкого впровадження. ЄС, як завжди, пасе задніх.

Теги за темою
ЕвросоюзКитай
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
СМИ узнали об изменениях в поставках Patriot Киеву
Корреспондент
2025-07-19T02:24:58Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Итоги 18.07: Санкции ЕС и скандал вокруг Трампа
Корреспондент
2025-07-19T04:00:29Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Трамп потребовал $10 млрд от WSJ, которая написала о его письме Эпштейну
Корреспондент
2025-07-19T05:21:03Z
В Китае отреагировали на санкции ЕС против России
Корреспондент
2025-07-19T01:48:50Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Великобритания и ЕС снизят предельную цену на российскую нефть
Апостроф
2025-07-18T19:24:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Россияне нанесли более 500 ударов по Запорожской области за сутки
Корреспондент
2025-07-19T05:09:27Z
РФ оккупировала село на Сумщине - DeepState
Корреспондент
2025-07-19T03:00:24Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Австралия передала Украине танки Abrams
Корреспондент
2025-07-19T05:00:27Z
Медкабинет, еАкциз, еНотариат: в "Дії" появятся новые функции
Gazeta UA
2025-07-18T19:54:39Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Удар по Одессе: спасатели показали последствия
Корреспондент
2025-07-19T03:27:55Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Подмосковье прогремели взрывы
Корреспондент
2025-07-18T20:51:13Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Павлоград пережил самую массовую атаку - ОВА
Корреспондент
2025-07-19T05:24:23Z
Поджог церкви на Закарпатье: подозреваемый задержан
Корреспондент
2025-07-18T23:51:42Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Талантливый бразильский игрок станет партнером Довбика по команде
Корреспондент
2025-07-19T04:21:14Z
Иван Ракитич занял должность технического директора Хайдука
Корреспондент
2025-07-18T21:09:14Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На церемонии взвешивания у Дюбуа было на 8 кг больше, чем у Усика
Корреспондент
2025-07-18T20:27:19Z
Украинский сумоист быстро продвигается вверх по рангам
Корреспондент
2025-07-18T20:15:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z