Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Національний антарктичний науковий центр і публікує фото унікальної пінгвіродини з острова Галіндез.
Українські вчені зазначили, що це рідкість, оскільки субантарктичні пінгвіни, що гніздують навколо «Вернадського», здебільшого відкладають два яйця. Інколи в кладці може бути три яйця, але шанс на виживання усіх малюків дуже низький.«Причина проста - батькам складно вигодувати трьох дитинчат. Однак, як бачимо, ці тато й мама впоралися зі своєю місією, адже їхні пінгвінята вже досить дорослі. Їм десь три тижні», - додали науковці.За словами біолога 29-ї Української антарктичної експедиції Світозара Давиденка, така родина лише одна на Галіндезі.
Загалом же на острові вже близько двох тисяч малюків субантарктичних пінгвінів і орієнтовно чотири тисячі дорослих.
Також у НАНЦ нагадали, що українські біологи спостерігають за цими птахами в контексті зміни клімату, адже міграція субантарктичних пінгвінів за останні 20 років є одним із незаперечних доказів потепління в Антарктиці.
Як повідомляв Укрінформ, під час експедиції в Антарктиду, організованої командою United 24, дві українські захисниці, які вижили на «Азовсталі» та пройшли крізь російський полон і тортури – Валерія Суботіна («Нава») та Марія Чех («Герда») – зустрілися з американським астронавтом Чарльзом Дюком, який у 1972 році побував на Місяці.
Фото: Національний антарктичний науковий центр