Харківські бабаки з династії знаменитого Тимка не з'явилися на публіці на День Бабака, відхилившись від щорічної традиції вперше за 21 рік. Через аномально теплу зиму тварини не впадали в сплячку, але гостей на момент передбачення вчені вирішили не запрошувати, щоб не налякати тварин. Про це у коментарі "Суспільному" розповіли у пресслужбі дослідницької станції каразінського університету.
– Каже, що цього року весна нікуди й не виходила. Вона у нас є та буде. Обов'язково буде весна. Але каже, ще можуть бути невеликі морози. І сніжок ще може вкрити землю, - передав журналістам передбачення бабаків завідувач біостанції Володимир Грубник.
День бабака на біостанції в Гайдарах під Зміїв відкрив у 2004 році харківські вчені на чолі з професором Віктором Токарським. Загалом у Харківській області, за різними підрахунками, мешкає від 5 тисяч до 18 тисяч бабаків. За цей час про прихід весни сповіщали три бабаки. За словами завідувача біологічної університетської лабораторії "Східні степи" Володимира Грубника, 70-80% прогнозів Тимка здійснюються.
- 28 січня журналіст Коротко розповідав, що січень завершився температурними рекордами. 26-го числа в Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського їх зафіксували два - максимальна температура повітря досягла 7,4°С, що на пів градуса вище за максимальний показник 2021 року, а середньодобова в 4,7°С виявилася найвищою за час проведення спостережень цього дня.
- 1 лютого метеорологи попередили, що в Україну прийдуть у лютому переважно теплі повітряні маси з Атлантики. В результаті температура повітря підвищиться на 2 – 3 градуси вище за кліматичну норму.