Ціни на електроенергію: що буде з пільговим тарифом після 30 квітня
До кінця квітня поточного року в Україні діє окремий тариф на електроенергію для тих, хто має електричне опалення – 2,64 грн за 1 кВт*год. Також менше платять споживачі, які встановили багатозонні лічильники. Однак Кабмін своєю постановою № 632 від 31.05.2024 року встановив для всіх мешканців України єдину фіксовану ціну на електроенергію – 4,32 грн/кВт*год незалежно від обсягу споживання.
До 30 квітня 2025 року пільговий тариф діє:
- для споживачів багатоквартирних та приватних будинків;
- гуртожитків,
- садових товариств,
- дачних, гаражних кооперативів.
Також передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки:
- до 2000 кВт/год – 2,64 грн/кВт/год;
- понад 2000 кВт/год – 4,32 грн/кВт/год.
При цьому “нічний тариф” (за встановленого відповідного двозонного лічильника) становить 2,16 грн/кВт*год. Тому власники двозонних лічильників продовжать платити вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00.
Що буде після 30 квітня?
Є два варіанти того, як будуть розвиватися події після закінчення дії пільгових тарифів: або вартість струму збільшать або термін дії постанови продовжать ще рік.
Досвід минулих років показав, що обговорення збільшення тарифу на електроенергію зазвичай завершуються вже у травні, а вартість струму зростає з червня-липня.
За даними видання Економічні новини, наразі в уряді підвищення тарифу на струм не обговорюється. У Міненерго дуже неохоче коментують цю тему. Хоча міністр Герман Галущенко під час свого виступу у Раді заявив, що піднімати тариф не планують.
“За тими розрахунками, які ми бачимо вже за фактом проходження за півроку, коли цей тариф було введено, він дає можливість збалансувати фінансовий ринок та не накопичувати борги саме у цьому сегменті”, – сказав він.
Раніше в "Укренерго" спростували інформацію щодо загрози застосування вимушених відключень світла в Україні через похолодання на початку лютого. У компанії наголосили, що зниження температури повітря не призведе до суттєвих проблем та необхідності застосування графіків відключення електроенергії.