3 лютого відзначають Міжнародний день золотистого ретрівера. Віряни вшановують пам'ять святих Симеона Богоприємця і Анни Пророчиці. До Нового року залишився 331 день.
Яке сьогодні церковне свято
3 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих Симеона Богоприємця і Анни Пророчиці. Святий Симеон Богоприємець був старцем, якому було обіцяно Богом, що він не помре, доки не побачить Месію. Коли Діва Марія і Йосиф принесли Ісуса до Єрусалимського храму, щоб представити Його Господу, Симеон зустрів їх і визнав в Ісусі Месію. Він взяв немовля на руки і виголосив знаменитий гімн, відомий як "Нині відпущаєш". Цей гімн є однією з основних молитов православної церкви і часто використовується під час вечірніх служб.
Анна Пророчиця була вдовою і пророчицею, яка також зустріла Ісуса в храмі того ж дня. Вона була дуже старою жінкою, яка служила Господу постами і молитвами. Побачивши немовля Ісуса, вона почала розповідати всім про Нього як про Месію, який мав спасти народ Ізраїлю.
Що не можна робити 3 лютого
- Заборонено сваритися, лихословити, лаятися.
- Не слід давати комусь в борг чи брати в інших гроші.
- Не можна носити одяг чорного кольору, це до неприємностей.
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay
Народні прикмети і традиції на 3 лютого
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: ліс шумить до відлиги, а якщо тріщить — чекайте на мороз. Погана тяга в печі — означало, що скоро прийде тепла погода, а горобці голосно співають — до швидкого приходу весни. Багато снігу лежить — літо буде дощовим, сирим.
Святим цього дня обов'язково моляться за здоров'я дитини. Часто їх називали "хранителями немовлят".
Як назвати дитину, яка народилася 3 лютого
Сьогодні іменини святкують Василь, Володимир, Іван, Михайло, Микола, Павло, Роман, Семен, Тимофій, Ганна. Талісманом людини, народженої 3 лютого, є бірюза. Це - мінерал, який несе щастя своєму власнику. Бірюза здавна використовувалася для покращення сну, настрою.
Історичні події 3 лютого
1690 — в англійській колонії Массачусетс вперше в Америці увійшли в обіг паперові гроші. Їх використовували для оплати солдатів-найманців у війні з Квебеком
1815 — у Швейцарії засновано першу у світі фабрику з виробництва твердого сиру.
1830 — представники Великої Британії, Франції і Росії підписали Лондонський протокол, яким визнали Грецію незалежною конституційною монархією. До цього протягом кількох століть Греція перебувала під ярмом османського султана.
1851 — французький фізик Леон Фуко представив Паризькій академії наук письмове повідомлення, у котрому детально описав експеримент з вільним маятником, установивши тим самим закон відхилення площини його коливання через обертання Землі навколо осі
1863 — у місцевій газеті містечка Вірджинія (штат Невада) опубліковано гумористичне оповідання 27-літнього журналіста Семюеля Ленгхорна Клеменса, підписане псевдонімом Марк Твен.
1921 — у Тарнові (Польща) почала роботу «Рада республіки» — тимчасовий український уряд у вигнанні.
1926 — у Чехословаччині чеська мова стала офіційною мовою країни.
1929 — завершився Перший конгрес Українських націоналістів (28 січня — 3 лютого) у Відні, де створено Організацію українських націоналістів, головою проводу якої було обрано Євгена Коновальця.
1932 — відділ нацменшин Сибірського крайвиконкому ухвалив рішення про переведення українською мовою низового апарату Павлоградського, Полтавського, Славгородського, Ординського, Ключевського, Карасуського, Знаменського і Черлацького районів.
1940 — у Вінніпезі створений Комітет українців Канади.
1953 — вийшла друком книга французького океанографа Жака-Іва Кусто «Світ мовчання» — найзнаменитіша робота науковця, в якій він описав унікальні результати трирічного вивчення підводного світу.
1956 — відповідно до вказівок директивних органів, Міністерство культури УРСР здійснило ряд заходів із вилучення з фондів музеїв УРСР експонатів та документів, які відображають діяльність різних «антирадянських контрреволюційних організацій, портретів окремих буржуазно-націоналістичних діячів дореволюційної Росії, панської Польщі, Австро-Угорщини» та інших.
1969 — в Каїрі на Палестинському національному конгресі новим лідером Організації визволення Палестини обрано Ясіра Арафата — засновника і голову терористичної організації ФАТХ.
1986 — Папа Римський Іван Павло II зустрівся в Калькутті з матір'ю Терезою.
1994 — Верховна Рада України ратифікувала в повному обсязі Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНВ-1).
1995 — перші військові навчання НАТО на території колишньої НДР.
1998 — на італійському гірськолижному курорті Кавалезе загинули 20 осіб, коли трос підйомника перерізав літак НАТО, що заходив на посадку.
2005 — найдорожча у світі газета вийшла друком в Китаї. Спеціальний випуск «Economic Daily» в місті Шеньчжень був надрукований на золотому папері (вартість одного екземпляра газети становила 8000 доларів США).
2009 — закінчився процес «Румунія проти України» у Міжнародному суді в Гаазі щодо статусу українського острова Зміїний та шельфу в Північно-Західному Чорномор'ї. Зміїний визнано саме островом, як на тому наполягала Україна (а не скелею, як доводили румуни), однак переважну частину спірної ВЕЗ віддано Румунії.
2011 — організація «Репортери без кордонів» заявила, що у рейтингу свободи слова «Репортерів без кордонів» Україна за рік президентства Януковича знизилась на 42 позиції та займає 131-е місце — після Іраку.
2014 — в ході Революції гідності в Києві ветерани-афганці та «Правий сектор» провели власні переговори з МВС та СБУ про звільнення заарештованих на підставі ухваленого закону про амністію. Апеляційний суд відпустив іще 8 затриманих на Грушевського. Комендант Євромайдану підтвердив, що майданівці готові звільнити частину вулиці Грушевського, зокрема якщо їхніх побратимів силовики випустять з-під арешту. Вночі у столиці спалахнули 4 автівки.
2021 — введено указом президента в дію рішення РНБО, персональні економічні санкції та обмеження проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, заблоковано проросійські телеканали 112, ЗІК та Newsone як пропагандистські.