MY.UAНовини
Уникають нової гонки озброєнь: Олександр Хара - про ядерне роззброєння від Китаю та нову Ялту
Уникають нової гонки озброєнь: Олександр Хара - про ядерне роззброєння від Китаю та нову Ялту

Уникають нової гонки озброєнь: Олександр Хара - про ядерне роззброєння від Китаю та нову Ялту

Росія не хоче вступати до нової гонки озброєнь, бо розуміє, що результат буде той самий, що й у випадку з Радянським Союзом, — колапс, вважає Олександр Хара.

МЗС Китаю закликав США та Росію скоротити свої ядерні арсенали у якості передумови своєї участі в потенційних переговорах з роззброєння, ідею яких напередодні озвучував президент США Дональд Трамп.

Таким чином у китайському зовнішньополітичному відомстві прагнуть створити необхідні умови для приєднання інших ядерних держав до процесу роззброєння. Паралельно на тлі цих заяв у західних медіа обговорюють можливість зустрічі США, Китаю та Росії у форматі нової Ялти для ймовірного поділу сфер впливу у світі.

В інтервʼю Главреду дипломат, виконавчий директор Центру оборонних стратегій Олександр Хара розповів, для чого Китаю насправді зменшення ядерних арсеналів, скільки можуть тривати переговори з денуклеаризації та чому Росія може затягувати переговори.

Була заява від представників Китаю щодо пропозиції скорочення ядерних озброєнь для США та Росії. Наскільки я пам’ятаю, за минулої каденції Трамп намагався обговорювати, зокрема й з Китаєм, питання ядерного роззброєння на стратегічному рівні. Однак тоді нічого не вдалося досягти. Що ж змінилося зараз, і чому саме Китай виступає ініціатором цих майбутніх переговорів?

Ця тема надзвичайно складна, оскільки це не лише питання ядерної зброї, а й контролю над технологіями, озброєннями та протиракетною обороною. Це також стосується як міжконтинентальних балістичних ракет, так і тактичної ядерної зброї.

Чесно кажучи, я не знаю, чому Китай саме зараз виступає з такою ініціативою. З одного боку, ми бачимо, що Китай намагається нарощувати свій ядерний потенціал шаленими темпами. З понад 200 боєголовок, які вони мали кілька років тому, їхня кількість зросла до 300-350 (точну цифру наразі складно визначити). До 2027 року Китай планує довести кількість ядерних боєголовок до 1000 (та, відповідно, збільшити кількість носіїв для них), щоб мати можливість вести переговори зі Сполученими Штатами на рівних.

Зараз найбільший ядерний потенціал мають Росія та Сполучені Штати — кожна з цих країн володіє понад 1000 міжконтинентальних балістичних ракет з ядерними боєзарядами. Крім того, Росія має більше тактичної ядерної зброї, ніж США.

Які країни володіють ядерною зброєю - список / Інфографіка Главред

Історія ядерного роззброєння триває вже багато років. Наприклад, під час першої каденції Трампа США вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, оскільки Росія порушувала його умови. Крім того, Китай не був стороною угоди, а водночас стрімко нарощував арсенал ракет середньої дальності, які йому необхідні для вирішення "тайванського питання". Через це американці вирішили, що немає сенсу залишатися в угоді та обмежувати себе в тому, що є для них принциповим.

Тема ядерної зброї є багатогранною. Варто враховувати не тільки кількість боєголовок, а й їхні носії, а також систему протиракетної оборони (ПРО). До речі, система ПРО була одним із наріжних каменів міжнародної безпеки ще з часів Холодної війни. Обмеження кількості носіїв і боєзарядів супроводжувалося обмеженням розгортання ПРО, щоб запобігти безкінечній гонці озброєнь. Адже для подолання ефективної ПРО країнам довелося б створювати ще більше ракет.

Китай, можливо, вирішив переосмислити свій підхід. З одного боку, він наростив свої звичайні військові сили: військово-морський флот, військово-повітряні сили та ракетні системи, що є важливими для його регіональних амбіцій, зокрема щодо Тайваню. З іншого боку, Китай стикається з економічними та, ймовірно, технологічними проблемами, тому не хоче витрачати величезні ресурси на ядерну гонку.

Тобто Китай може відчувати себе більш впевнено в конвенційних озброєннях, але не хоче витрачати шалених коштів на ядерне озброєння. Крім того, Китай традиційно дотримується доволі специфічної ядерної доктрини (nuclear posture), яка передбачає застосування ядерної зброї лише у відповідь на перший ядерний удар по китайській території. Тобто вони оцінюють завдану шкоду і лише після цього ухвалюють рішення щодо симетричної відповіді. Це не те саме, що у Росії, яка вигадала концепцію "упереджувального зустрічного удару", яка фактично дає можливість завдати превентивного удару по супротивнику навіть за мінімальних ознак ядерного нападу. У Китаю ж, навпаки, більш консервативна й оборонна стратегія застосування ядерної зброї.

Тому, на мою думку, ця ініціатива Китаю пов’язана з двома факторами. По-перше, з його потужними збройними силами. До речі, американці зазначають, що вони дещо втрачають у темпі нарощування військово-морських сил і розгортанні своїх військ та засобів в Індо-Тихоокеанському регіоні. Тому Китай, можливо, враховує свою кількісну перевагу (принаймні, якість цих сил — окреме питання) і прагне уникнути виснажливої гонки озброєнь.

По-друге, це хороший піар для Китаю. Він демонструє своє бачення глобальної безпеки, економічних питань та позиціонує себе як країна, що виступає проти використання ядерної зброї. Слід віддати належне, буквально перед широкомасштабним вторгненням Росії п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН (тобто країни, які легально володіють ядерною зброєю) оприлюднили спільну заяву про те, що у ядерній війні не може бути переможців, а отже, її не можна починати.

Після цього Китай ще кілька разів надсилав Путіну закриті сигнали із закликами не застосовувати ядерну зброю. Загалом, Китай цю тему активно просуває. І я вважаю, що це один із найбільш позитивних аспектів ролі Китаю у конфлікті між Росією та Україною. Китай став на бік міжнародного права й здорового глузду та намагається стримувати Росію. Тому з дипломатичної точки зору це також виглядає виграшно для Пекіна.

Китай став на бік міжнародного права й здорового глузду та намагається стримувати Росію - Хара / Фото ua.depositphotos.com

Наскільки я розумію, зараз Китай робить акцент саме в бік РФ. Якщо гіпотетично відбудеться таке роззброєння, то що станеться з російськими ядерними боєголовками? Куди вони подінуться? Чи може Китай забрати їх собі, щоб мати змогу говорити зі Сполученими Штатами на рівних?

Ні, у Китаю є власна ядерна програма, і він точно не потребує російських боєголовок. Тим більше, ми не знаємо, в якому стані перебувають російські ракетні системи, системи управління та самі ядерні боєголовки.

Щодо носіїв, ми бачимо, що Росія використовує застарілі стратегічні бомбардувальники, зокрема Ту-22М3. Росія не здатна будувати такі літаки в принципі, і використання їх у війні проти України лише скорочує їхній ресурс.

Я думаю, що цілком можна повторити історичний досвід, коли СРСР погодився скоротити свій ядерний арсенал, а вже після розпаду Радянського Союзу у сучасній Росії діяла програма "Мегатонни в мегавати". Це була американська ініціатива, за якою російський високозбагачений уран передавався США і перероблявся на паливо для атомних електростанцій.

Це був би найбільш правильний шлях: по-перше, процес знищення боєголовок відбувався б під міжнародним контролем, а по-друге, це принесло б користь у сфері мирної енергетики.

Варто також пам’ятати, що Росія вже порушувала свої зобов’язання щодо роззброєння. Наприклад, вона зобов’язалася знищити всю свою хімічну зброю, але, як показало використання "Новачка" (а це заборонена хімічна зброя), насправді вона цього не зробила.

Я не виключаю можливості, що в Росії також збереглася і біологічна зброя, а також є потенціал для її масштабного виробництва. Тому в будь-якому процесі роззброєння ключовим є питання встановлення довіри та контролю. Необхідно ретельно відстежувати наявні запаси, зокрема ті, що знаходяться на бойовому чергуванні чи в місцях зберігання, а також контролювати сам процес утилізації як боєголовок, так і носіїв.

Росії не можна довіряти, і саме тому потрібен чіткий механізм перевірки. Але загалом існують вже відпрацьовані технології утилізації або конвертації ядерних боєголовок для потреб мирної енергетики.

Відповідно, наскільки загалом такі дискусії щодо початку тристоронніх переговорів із денуклеаризації вписується в майбутній контекст так званої "нової Ялти" між Сполученими Штатами, Росією та Китаєм? Чи може це стати одним із пунктів для обговорення? Якщо говорити про "нову Ялту" загалом, то що саме вона зараз може означати?

У мене немає сумнівів, що в Москві та Пекіні прагнуть до "нової Ялти". Сі Цзіньпін навіть пропонував Джозефу Байдену поділити світ. Він казав, що земної кулі достатньо для двох держав, щоб жити в безпеці й добробуті. Тобто фактично він пропонував систему сфер впливу.

Джозеф Байден, звісно, не погодився, оскільки він дотримується принципів міжнародного права, свободи націй тощо. Росія ж, ведучи війну проти України, намагається просувати свою концепцію міжнародного порядку. Вона визнає лише дві повністю суверенні держави — США та Китай. Існує також категорія потужних держав, таких як Велика Британія, Франція, Німеччина, які мають певний вплив, але все ж обмежений. А решта країн, зокрема й Україна, на думку Росії, взагалі не мають жодних прав чи суб’єктності й повинні підкорятися "великим хлопцям".

Якщо ж переглянути заяви російських дипломатів, принаймні до 2022 року, вони постійно наголошували, що Сполучені Штати та Росія мають "особливу відповідальність" перед світом.

У цьому приховано два основні меседжі. Перший – обидві країни є постійними членами Ради Безпеки ООН і мають право вето. Отже, тільки Рада Безпеки може ухвалювати обов’язкові для інших держав рішення. Другий – їхній статус підтверджується наявністю ядерної зброї, здатної знищити світ.

Тобто вони фактично приховано погрожують світу та вимагають для себе особливих преференцій у важливих для РФ питаннях. Очевидно, що росіяни намагатимуться використати будь-які тристоронні переговори щодо роззброєння, щоб зміцнити свій вплив, закріпити своє привілейоване становище в Раді Безпеки та повернути світ до моделі сфер впливу.

Вони постійно наголошують, що тільки Рада Безпеки має ухвалювати будь-які міжнародні рішення. Відповідно, всі санкції, запроваджені проти Росії без рішення Ради Безпеки, вони вважають нелегітимними.

Звісно, вони б самі ж і заблокували будь-яке таке рішення в Раді Безпеки, але їхня концепція майбутнього світового порядку передбачає повернення до принципів, закладених після Другої світової війни у 1945 році.Тобто – поділ світу на сфери впливу, де "великі гравці" вирішують долю менших держав.

Китай, можливо, поділяє таку думку, оскільки його стратегічні цілі часто збігаються з російськими. Їхня мета — витіснити Сполучені Штати, європейські країни та деякі інші держави з центру міжнародної системи, яка поки що функціонує.

Чесно кажучи, я не знаю, як у цій ситуації поведе себе Трамп. Сам формат поділу світу може йому сподобатися, адже він вважає США найпотужнішою державою, яка може діяти самостійно, якщо міжнародне право її не влаштовує.

Це видно з його заяв щодо Канаду як 51-й штат США, чи то купівлі, чи то захоплення Гренландії, а також із намірів зберегти контроль над Панамським каналом, адже ще у 1980-х США вже застосовували військову силу для захоплення цього стратегічно важливого інфраструктурного об’єкта.

Тому не можна виключати, що Трамп, після того, як знову опинився при владі, захоче сісти за стіл переговорів із Путіним та Сі Цзіньпіном і домовитися про щось велике без урахування інтересів союзників та решти світу.

З іншого боку, це складний процес. Найголовніше, що серед цих трьох центрів сили Росія є карликом у контексті звичайних озброєнь. Україна, навіть за мінімальної підтримки Заходу (хоча вона й здається значною у грошовому вимірі), змогла зупинити Росію. Якщо ж НАТО вступило б у конфлікт, задіяні сили були б у рази більші.

Росія виявилася нездатною захопити Україну навіть за використання своїх звичайних військових сил. Міф про "другу армію світу" було зруйновано. Саме тому Москва все більше покладається на ядерне стримування.

Тому за останні кілька років вони двічі змінювали свою ядерну доктрину, знижуючи поріг застосування ядерної зброї. Отже, Росія буде складним партнером у переговорах, оскільки усвідомлює: без ядерного арсеналу або з невеликою його кількістю є велика ймовірність, що РФ не зможе виконувати свої стратегічні завдання по знищенню супротивника. Відтак, росіяни будуть пручатися і не давати ходу ядерному роззброєнню.

З іншого боку, на Росію можуть впливати фінансові та технологічні чинники, оскільки російська економіка не витримає нової гонки озброєнь. Якщо США, навіть з величезним зовнішнім боргом, готові вкладати кошти в модернізацію ядерного потенціалу (не кажучи вже про неядерні засоби, які здатні завдати шкоди, співмірної з ядерним ударом – дрони, високоточні ракети тощо), то Росія опиниться в програшному становищі.

Москва не хоче вступати до нової гонки озброєнь, бо розуміє, що результат буде той самий, що й у випадку з Радянським Союзом, — колапс РФ.

А чи можуть ці ситуативні партнери змусити Росію до таких переговорів? Чим це загрожує Україні?

Ймовірно, Москва охоче піде на процес переговорів, але це не означає, що вона буде готова до реальних поступок. Вона не захоче зраджувати свого "старшого партнера" – Китай, водночас Кремль прагнутиме виглядати респектабельно в очах країн, що розвиваються, або як їх називають політкоректно – країн "третього світу".

Звичайно, Росія намагатиметься робити те, що вона робила з 1991 по 2022 рік, а саме прив’язати питання ядерного роззброєння до інших вимог. Зокрема, щодо отримання преференцій на пострадянському просторі, обмеження сил і засобів НАТО в Європі, особливо на кордоні з Росією.

Це буде комплексний підхід. Росія не просто захоче скоротити певні види озброєнь – вона намагатиметься сформувати нову систему міжнародної безпеки.

Хоча саме Росія систематично, починаючи від початку вторгнення до Грузії у 2008 році, порушувала міжнародні угоди — від договору про звичайні збройні сили в Європі до численних інших механізмів контролю над озброєннями. Вона вимагатиме гарантій безпеки, хоча насправді таких гарантій не потребує – це оксюморон, адже Росія вже є найбільшою ядерною державою, і ніхто не планує на неї нападати.

Але в риториці росіян такі гарантії безпеки означають беззахисність України та країн Центрально-Східної Європи, відсутність американської військової присутності в Європі, юридичні механізми, які збережуть привілейоване становище Росії у Раді Безпеки ООН. Фактично, вони хочуть повернути світ до ситуації, коли лише постійні члени Ради Безпеки ухвалюють рішення щодо застосування сили іншими державами.

Відповідно, лише в такому комплексному підході РФ може вести переговори, затягуючи їх максимально ще до початку?

Справа в тому, що подібні переговори ще з радянських часів і вже за сучасної Росії тривали роками. Кожна зі сторін має власне розуміння загроз і шукає способи комплексного протистояння цим загрозам. Це питання розглядається у комплексі.

Наприклад, якщо йдеться про певні види озброєнь, такі як ракети з роздільними бойовими частинами або зброя певного радіусу дії, то всі ці аспекти ретельно аналізуватимуться з точки зору національних інтересів.

Це нормальна практика і для Сполучених Штатів, і для Росії, і для Китаю. Їм потрібно знайти формулу, яка забезпечить їм впевненість у власній здатності знищити супротивника, а також мати контроль над озброєнням — його кількістю, станом тощо.Необхідно буде проводити верифікацію, що є традиційно довготривалим процесом. Це точно не питання одного року.

Якщо Росія вважатиме, що вона поступається більше, ніж це їй вигідно, вона блокуватиме процес. Якщо навіть переговори між Радянським Союзом і США, або між США і Російською Федерацією були складними та затяжними, то залучення третього гравця зробить цей процес ще більш ускладненим. Адже інтереси сторін не збігаються, і кожна країна має своє бачення механізмів їхньої реалізації.

Хто такий Олександр Хара

Олександр Хара – експерт з питань зовнішньої та безпекової політики, заступник голови правління БО "Інститут стратегічних чорноморських досліджень".

Закінчив Донецьку державну академію (університет) управління (1998 р.), Дипломатичну академію при Міністерстві закордонних справ України (2000 р.), Королівський коледж оборонних досліджень, м. Лондон (2010 р.).

Магістр зовнішньої політики.

Обіймав низку посад в центральному апараті Міністерства закордонних справ України, зокрема у IV Територіальному та ІІ Територіальному департаментах (2000-2002, 2005-2006 рр.), а також в посольстві України в Канаді (2002-2005 рр.).

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Наслідки Dragon Age: The Veilguard – студію BioWare скоротили до менш ніж 100 працівників та перевели на розробку Mass Effect
ITC
2025-02-03T12:46:37Z
Ще один бренд смартфонів може підключитися до інтернету Starlink: який саме
Фокус
2025-02-03T12:36:48Z
Національна ліга України з Dota 2 оголосила переможця
24tv
2025-02-03T12:36:34Z
Чому приходять неправильні рахунки за світло і як це виправити
24tv
2025-02-03T12:36:25Z
Китайці створили робота, який бігає майже так само швидко, як найшвидша людина планети
24tv
2025-02-03T12:36:24Z
РосЗМІ видали чергову брехню про ШІ: вони заявили, що алгоритм створили радянські програмісти
24tv
2025-02-03T12:30:15Z
Рецепт ідеальної картоплі по-селянськи - лише один секрет
GlavRed
2025-02-03T12:27:34Z
Найстаріша у Всесвіті: таємницю "неможливої" планети віком 13 млрд років розкрито
Фокус
2025-02-03T12:21:55Z
Розкрили причини аномалії: нове дослідження змінило уявлення про доісторичні суспільства
Фокус
2025-02-03T12:21:27Z
Жодного павука більше не буде в оселі: нестандартний спосіб віджене їх назавжди
GlavRed
2025-02-03T12:42:27Z
Кухня буде в ідеальному стані: як прибрати липкий масний наліт без агресивної хімії
TSN
2025-02-03T12:36:38Z
Туреччина фіксує рекордні доходи від мандрівників
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T12:33:32Z
Бояться, як чорт ладану: чому коти ненавидять апельсинову шкірку
Фокус
2025-02-03T12:21:57Z
Чоловік зацілує за цю смакоту: суперм'які та ніжні курячі котлетки за рецептом Пави
24tv
2025-02-03T12:15:25Z
Найсмертоносніше озеро у світі має таємничий секрет, який перетворює тварин на "камінь" – фото
TSN
2025-02-03T12:06:58Z
Як тиснути руку, щоб не здатися агресивним або боязким: правила етикету
GlavRed
2025-02-03T11:27:55Z
Покладіть в морозилку трохи фольги: зекономите час та гроші
24tv
2025-02-03T10:42:27Z
Обираємо найкращі сорти огірків для консервування
TSN
2025-02-03T10:36:00Z
Били дівчину та знімали відео: на Миколаївщині оголосили підозру двом школяркам
УкраинФорм
2025-02-03T12:51:50Z
Вибухи біля приміщень ТЦК в Україні: хто за цим стоїть і які наслідки
TSN
2025-02-03T12:48:05Z
У Луцьку молодик «розпускав руки» до патрульних
Украина Криминальная
2025-02-03T12:45:31Z
На Житомирщині затримано підозрюваного у вимаганні грошей в адвоката
Украина Криминальная
2025-02-03T12:39:51Z
Криваве божевілля на Дніпропетровщині. 17-річна дівчина зарізала рідного дідуся
Telegraf
2025-02-03T12:36:36Z
На Буковині прикордонники з пострілами затримали трьох ухилянтів
УкраинФорм
2025-02-03T12:30:22Z
Шахраї привласнили гроші жінки під видом виплат допомоги
InternetUA
2025-02-03T12:28:33Z
У Куп’янському районі ворог атакував дронами автівки «швидкої» та поліції
УкраинФорм
2025-02-03T12:27:48Z
Затримано ще 15 ділків, які намагалися налагодити в Україні нелегальний продаж «трофейної» зброї
Украина Криминальная
2025-02-03T12:27:12Z
Відкусив йому вухо: Тайсон назвав боксера, який завдав йому найсильнішого удару
24tv
2025-02-03T12:45:54Z
"Заслужив право вирішувати": ексворотар Реала оцінив непросту ситуацію Луніна в Мадриді
24tv
2025-02-03T12:36:47Z
Чудовий прогрес Ястремської після австрійського фіналу: оновлений рейтинг WTA
24tv
2025-02-03T12:15:14Z
"Чому я маю вірити йому": менеджер Усика про відхід Ф'юрі
24tv
2025-02-03T12:12:21Z
"Потрібно виводити 10-й номер Неймара в Аль-Хілялі, бо тепер він легендарний": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2025-02-03T12:04:01Z
Красюк назвав головну мотивацію Усика, яка впливатиме на вибір наступного суперника
24tv
2025-02-03T11:54:26Z
Неонацисти з «Русича» зраділи смерті віцепрезидента федерації боксу «ДНР» Саркісяна
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T11:45:12Z
"Бій все ближче і ближче": Джошуа визначився із наступним суперником
24tv
2025-02-03T11:39:59Z
В Олександрії оцінили шанси нової зірки збірної України лишитися в команді
24tv
2025-02-03T11:18:09Z
Встановили особу обезголовленого росіянами військового ЗСУ, справу розслідує поліція - Добросердов
УкраинФорм
2025-02-03T12:51:31Z
Не повернувся з бойового завдання: загинув льотчик Іван Болотов
24tv
2025-02-03T12:51:26Z
У Криму торік окупанти провели щонайменше 124 військові навчання - правозахисники
УкраинФорм
2025-02-03T12:45:57Z
Проросійському політологу Батуріну, який працював на окупантів у Криму, оголосили підозру
УкраинФорм
2025-02-03T12:45:04Z
У Тернополі ветерани можуть отримати до ₴150 тисяч на розвиток бізнесу
УкраинФорм
2025-02-03T12:39:23Z
Сесія Ірпінської міськради не відбулася — депутати проігнорували захід після відсторонення мера Маркушина
TSN
2025-02-03T12:36:44Z
Жителям окупованої Херсонщини надходять смс із прямим закликом "дати дуба" за Путіна
24tv
2025-02-03T12:36:07Z
Науковці просять допомоги у розмінуванні полів унікальної 50-річної сівозміни
AgroPortal
2025-02-03T12:30:56Z
Місцями невеликий сніг, а подекуди ожеледиця: прогноз погоди на 4 лютого
24tv
2025-02-03T12:30:48Z
Катерина Осадча показала фото з весілля з Горбуновим і вперше розповіла, як він їй освідчився
TSN
2025-02-03T12:51:00Z
Викладач Карпенка-Карого Висоцький відповів на закиди студенток у неетичній поведінці та харассменті
Комсомольская правда
2025-02-03T12:40:02Z
Бейонсе отримала довгоочікувану "Греммі" за найкращий альбом: що обурило публіку
Фокус
2025-02-03T12:27:26Z
Національний відбір-2025: усі подробиці про фінал Нацвідбору
GlavRed
2025-02-03T12:27:22Z
Відома гра, яка отримала премію Греммі-2025 за найкращий саундтрек – результат вас здивує
24tv
2025-02-03T12:24:56Z
У трендовому кольорі: Маша Єфросиніна показала ідеальний образ для побачення
24tv
2025-02-03T12:24:46Z
Найцікавіші нові серіали лютого 2025 року
ITC
2025-02-03T12:19:57Z
«Я лайно у цьому фільмі»: Гай Пірс розкритикував «Пам’ятай» / Memento Нолана після того, як передивився фільм
ITC
2025-02-03T12:19:31Z
Стиліст назвав 7 помилок чоловіків під час самостійного шопінгу
24tv
2025-02-03T12:06:39Z
Росіяни розробили системи, які можуть керувати «роями» безпілотників - ISW
ZN UA
2025-02-03T12:46:59Z
Від БпЛА та морських дронів до снарядів: Зеленський показав українську зброю
24tv
2025-02-03T12:45:36Z
Відомий японський волонтер Фумінорі Цучіко зміг отримати дозвіл перебувати в Україні
24tv
2025-02-03T12:39:37Z
Як студент може отримати відстрочку від мобілізації: пояснення
24tv
2025-02-03T12:36:22Z
ЗСУ отримали німецькі наземні дрони зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-02-03T12:34:31Z
Наша ведуча, Софія Єгорова, як співачка, майже щодня в благодійних гастролях. Пісня допомагає пережити важкі часи. Наш культурний тил збирає донати для потреб ЗСУ.
FM-TV
2025-02-03T12:33:46Z
Сьогодні виповнився б 51: що відомо про Ігоря Пелиха, життя якого обірвалось 16 років тому в ДТП
24tv
2025-02-03T12:30:49Z
Громадян попередили про фейкові листи нібито від «Дії» про отримання податкового відшкодування
Детектор М
2025-02-03T12:28:20Z
Виїзд за кордон 2025: чи можуть чоловіки з інвалідністю залишати територію України
Факти ICTV
2025-02-03T12:27:58Z
Червоні та фіолетові фрукти й овочі захищають організм від раку
УкраинФорм
2025-02-03T12:30:02Z
Як покататись на лижах та сновборді і не отримати травми: практичні поради
24tv
2025-02-03T12:09:56Z
Ці 4 поширені помилки призводять до випадіння вій: уникнути їх дуже просто
24tv
2025-02-03T12:09:06Z
Знайшли спосіб перемогти хворобу Альцгеймера: вчені розповіли про своє нове відкриття
Фокус
2025-02-03T11:45:06Z
У Києві зросла захворюваність на грип та Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T11:30:07Z
Для безплідних пар дали шанс стати батьками: хто може безкоштовно зробити ЕКЗ
Telegraf
2025-02-03T11:27:14Z
Вапняний наліт знищиться за 30 хвилин: потрібно використати вино
24tv
2025-02-03T11:18:04Z
Жінки, вагітні двійнятами, опинилися в небезпеці: що виявили вчені
Фокус
2025-02-03T10:36:07Z
У 19 областях України працюють «амбулаторії на колесах»
УкраинФорм
2025-02-03T10:30:37Z
Пенсія деяких українців виросте на майже тисячу. Хто отримає збільшені виплати у лютому
Telegraf
2025-02-03T12:45:23Z
Летів із популярного курорту: у небі над Україною зафіксували загадковий літак
Telegraf
2025-02-03T12:42:38Z
Більшість членів монетарного комітету НБУ підтримали підвищення облікової ставки до 14,5%
УкраинФорм
2025-02-03T12:39:58Z
Нарешті відпочинок у дорозі: UPG відкриває новий АЗК на Київщині
ТСН
2025-02-03T12:36:55Z
У січні в Україні перероблено мінімальний обсяг соняшнику за останні 14 сезонів
Agravery
2025-02-03T12:30:46Z
Вартість цього овочу впала на майже 20%: скоріше біжіть у супермаркет
24tv
2025-02-03T12:30:41Z
Завищили цифри видобутку вугілля заради премій – повідомлено про підозру т.в.о. керівника ДП «Львіввугілля» та в.о. директора шахти
Украина Криминальная
2025-02-03T12:27:14Z
Україна займає одне з провідних місць серед країн-експортерів журавлини
AgroNews
2025-02-03T12:12:53Z
Ліміти на грошові перекази з 1 лютого: Гетманцев про можливість скасування та фінмоніторинг
Фокус
2025-02-03T12:12:36Z
Відео дня: преміальний електромобіль Huawei хитрим способом обійшов одразу кілька Mercedes-Benz
AutoGeek
2025-02-03T12:33:53Z
Великий китайський автобус: 26-метровий електробус Yutong випущений для Мексики
ITC
2025-02-03T12:19:55Z
Новий електрокросовер Mazda стане "зеленою" альтернативою CX-5
Фокус
2025-02-03T11:51:29Z
З трьома моторами: Ford Mustang Mach-E перетворили на гоночний прототип
AutoGeek
2025-02-03T11:27:32Z
Гоночний Mercedes-Benz оцінили у 51 мільйон євро
AutoCentre
2025-02-03T11:07:18Z
Які 7 ознак вказують на те, що пральна машинка скоро зламається: про це треба знати
TSN
2025-02-03T11:06:01Z
За ціною iPhone: названо найдешевші китайські електромобілі
Фокус
2025-02-03T10:42:16Z
На водні: новий BMW X5 отримає “спільний” двигун із Toyota
AutoGeek
2025-02-03T10:30:37Z
Нову Toyota Sienna зроблять схожою на Camry та RAV4
AutoCentre
2025-02-03T10:15:25Z
Кім Чен Ин і три патрони, Супер'яхти Абрамовича, Прощання з Tesla. Найкращі історії світу
Лига
2025-02-03T12:54:55Z
В ООН із кінця серпня зафіксували страту росіянами 79 українських військовополонених
УкраинФорм
2025-02-03T12:54:35Z
Raiffeisen заробляє на фірмах-постачальниках армії Путіна, – Bloomberg
24tv
2025-02-03T12:54:34Z
Макрон заявив про намір Франції подвоїти свій оборонний бюджет
УкраинФорм
2025-02-03T12:54:32Z
Лідери ЄС на неформальному саміті обговорять погрози Трампа запровадити мито на імпорт
Хвиля
2025-02-03T12:51:33Z
Дуда побоюється зростання міжнародної злочинності після завершення війни РФ проти України
Лига
2025-02-03T12:48:19Z
Трамп анонсував зустрічі та переговори з Україною і Росією
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T12:42:18Z
Трамп і Путін можуть зустрітися в Саудівській Аравії або ОАЕ – Reuters
Vlasti
2025-02-03T12:39:53Z
Володимир Зеленський відповів, за яких умов можливі переговори з Росією
24tv
2025-02-03T12:39:00Z