У разі виявлення помилок у поданій декларації, платник податків має можливість виправити їх, але важливо встигнути зробити це вчасно, щоб уникнути штрафів та інших санкцій.
Як зазначають юристи із компанії Муренко, Курявий і партнери, згідно з Податковим кодексом України, помилки в декларації можна виправити протягом 30 днів після подання документа.
Виправлення можуть здійснюватися кількома способами: подання нової декларації до завершення строку подання за звітний період; подання уточнюючого розрахунку до раніше поданої декларації після завершення терміну подачі; виправлення показників у складі поточної декларації за наступний звітний період.
"Усі помилки слід виправляти у формі декларації, що діє на дату їх виправлення. Зокрема, у разі подання уточнювальної декларації до неї мають бути подані усі додатки, передбачені для заповнення відповідних рядків декларації, незалежно від того, чи виправлялися показники цих рядків та додатків", - пояснюють експерти.
Якщо декларація подана неправильно і виявлена недоплата, платнику доведеться заплатити штраф. Розмір штрафу коливається від 1 до 2,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо занижено податкове зобов'язання, нараховується штраф у розмірі 3% від недоплати, причому розмір штрафу зростає при порушенні строків виправлення. Якщо ж податкова декларація не подана вчасно, платник сплачуватиме штраф від 340 гривень, а при повторному порушенні — 1 020 гривень.
Останні новини України:
Українці можуть скасувати обмін доларів та повернути кошти: в НБУ розкрили, як це зробити.
Курс валют та розмір зарплат: з'явились прогнози на 2025 рік, що чекає на українців.
Україна приєднається до зони платежів у євро: в НБУ повідомили, що це означає та чи замінять гривню на валюту ЄС.