Законодавство не передбачає прямих норм, які дозволяють працівникам територіальних центрів комплектації (ТЦК) вилучати військово-облікові документи у військовозобов’язаних.
Удеяких випадках це все ж можливо, але лише з дотриманням чітких процедур, В коментарі РБК-Україна розповів юрист Дмитро Франчук.
Однак таке вилучення не може відбуватися безконтрольно – воно повинно бути оформлене відповідним чином. Передусім, співробітники ТЦК зобов’язані скласти офіційний протокол, у якому має бути зазначена причина вилучення документа.
Крім того, військовозобов’язаний повинен отримати розписку, яка підтверджує передачу його документа на певний час. Це гарантує, що військово-обліковий документ не буде втрачений або використаний неналежним чином, а також дозволяє власнику відстежувати його місцеперебування та повернення.
Якщо ж працівники ТЦК не надають жодних офіційних підтверджень своїх дій, не оформлюють протокол або відмовляються видати розписку, військовозобов’язаний має право не передавати свій документ, а за потреби – зафіксувати ситуацію на відео та звернутися за юридичною консультацією.
Якщо ж співробітники ТЦК не надають юридичного обґрунтування своїх дій або відмовляються складати протокол, громадянин має право відмовитися від передачі документа, зафіксувати ситуацію на відео та залишити його при собі.
Юристи також радять завжди мати при собі копію військово-облікового документа, щоб уникнути можливих проблем у майбутньому.
Крім того, Знай.ua повідомляв, "Червона стрічка" в "Резерв+": що це означає і кому варто перевірити додаток
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що чесний контракт замість "бусифікації": як хочуть змінити мобілізацію в Україні