В уряді Норвегії відкидають ідею про заборону розведення лосося на "відкритих" фермах у морі задля захисту популяції дикого лосося, натомість хочуть зробити акцент на зменшення забруднення води.
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у публікації The Guardian.
Міністр довкілля Норвегії Андреас Б’єллан Еріксен зазначив, що в уряді не розглядають заборони на розведення лосося у морських фермах, огороджених сіткою, та хочуть вирішувати проблему зі шкодою для дикого лосося через зменшення рівня забруднення внаслідок діяльності людини.
Норвегія є найбільшим світовим виробником лосося, вирощеного на фермах.
Водночас популяція дикого лосося зменшується – якщо у 80-х роках вона налічувала близько мільйона особин, зараз її оцінюють у 500 тисяч.
Зменшення популяції пов’язують з кліматичними змінами, поширенням паразитів, а також випадками втечі у дику природу лосося з ферм.
Через цю тенденцію минулого літа на понад 30 річках у Норвегії заборонили вилов лосося.
Міністр зазначив, що вбачає ключовою загрозою для популяції дикого лосося саме забруднення внаслідок діяльності людини, та що це має бути пріоритетним напрямком змін.
"Щодо аквакультурної промисловості – вони виробляють їжу, це важливо для людей у всьому світі, і наша мета – забезпечувати стале виробництво цієї продукції у майбутньому.
Тож я бачу основну проблему не у виробництві як такому, а у забрудненні та його впливі на довкілля.
Працювати потрібно з цим… Потрібно створити регуляторну систему, що заохочує виробництво, але з рівнями забруднення, які не будуть шкодити дикій рибі в Атлантичному океані", – зазначив посадовець.
На узбережжі іспанського регіону Галісія останніми роками радикально зменшилася кількість молюсків, яких вирощують у природному середовищі для подальшого продажу як морепродуктів.