MY.UAНовини
USAID під загрозою: чому Трамп і Маск хочуть закрити програму допомоги та що це означає для України. Пояснюємо

USAID під загрозою: чому Трамп і Маск хочуть закрити програму допомоги та що це означає для України. Пояснюємо

image

Другий прихід до влади у Білий дім Дональда Трампа та його інше бачення як внутрішньої, так і зовнішньої політики США вже призвело до багатьох потрясінь, зокрема, пов’язаних з роботою USAID (Агентства США з міжнародного розвитку), майбутнє якого під великим питанням

Зміст

Еспресо пояснить, що таке USAID, як це агентство з’явилося, які функції виконує по всьому світові та Україні, а також, чому нова адміністрація США погрожує його закрити. 

Що таке USAID: історія виникнення та до чого тут політика "м’якої сили"

Фото: Freepik

Після Другої світової війни США стали наддержавою, що домінувала не лише військово, а й економічно та політично. Коли Європа та частина Азії лежали в руїнах, Вашингтон прагнув не лише відбудувати світову економіку, а й закріпити власний вплив. Саме в цей період зародилися міжнародні програми допомоги, які зрештою призвели до створення Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Все почалося з Плану Маршалла – масштабної програми економічної допомоги європейським країнам, що постраждали від війни. Американці між 1948 та 1952 роками інвестували понад 13 мільярдів доларів у відновлення Західної Європи (зараз це близько 150 мільярдів доларів). Програма була надзвичайно успішною, адже економіка Європи почала стрімко відновлюватися, а політичний вплив США лише посилився. 

У 1950-х роках, із загостренням Холодної війни з СРСР, американська допомога стала ще ширшою. Вона охоплювала не лише Європу, а й країни Азії, Латинської Америки та Африки. Фактично, американські інвестиції були майже всюди, де діяли не комуністичні режими. Тому у 60-х роках постало питання централізації цієї допомоги та створення єдиної структури, яка б тим цілеспрямовано займалася. 

У 1961 році президент Джон Ф. Кеннеді заснував Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) – організацію, яка стала спадкоємцем Плану Маршалла, але зі значно ширшим мандатом. USAID почала займатися наданням допомоги іншим країнам у сферах економічного розвитку, охорони здоров’я, освіти, демократії та гуманітарної підтримки. Звісно, що в ті роки не менше важливим була ідеологічна війна, американські долари за кордоном мали стримувати впливи СРСР та просувати західні цінності насамперед демократію, ринкову економіку, права людини та загалом громадянське суспільство.

Таким чином Агентство США з міжнародного розвитку швидко стало ключовим інструментом американської "м'якої сили" у світі. Творець цього терміну політолог Джозеф Наєм відзначив, що ця політика означає здатність держави впливати на інші країни через привабливість своєї культури, політичних цінностей та зовнішньої політики, а не шляхом прямого військового або економічного примусу. Це особливо було актуально після розпаду СРСР, коли США, по суті, сформували однополярний світ, концепція якого за останні 15 років сильно постраждала як через проблеми в самій Америці, так і через економічне зростання Китаю та імперські дії росіян, що призвело до появи багатополярності у світовій політиці.

Та як відзначає The Washington Post, на створення "м’якої сили" США були потрібні десятиліття, але новий президент США Дональд Трамп хоче демонтувати її всього за кілька тижнів, зокрема, працюючи над закриттям USAID. 

Масштаби роботи USAID, які функції виконує в Україні та хто постраждав

Фото: соцмережі

США витрачають найбільше коштів у світі на міжнародний розвиток, левова частка яких йде через USAID. Щороку через Агентство США з міжнародного розвитку проходить близько 1% всіх федеральних коштів США (для прикладу, у 2023 році – це $68 млрд). 

Звісно, що така велика фінансова структура потребує багато працівників і не лише в США. Загалом до останнього часу в організації працювало понад 10 тис. людей, які були залучені до роботи у близько 100 країн (в 60 з яких діяли власні офіси організації). Тобто USAID має програми допомоги десяткам країн, які діють багато років. 

Мільярди доларів допомогли врятувати мільйони життів у країнах Африки та Азії, адже безпосередньо допомагали із базисними речами, як закупівля їжі та медикаментів. Також чимало зусиль було спрямовано на боротьбу з ВІЛ/СНІДом. Коли у світі ставалися якісь військові кризи чи природні катастрофи, USAID теж була залучена до роботи по допомозі постраждалим. Тому Агентство США з міжнародного розвитку займається не лише тим, щоб поширювати західну культуру та розбудовувати демократичні інституції, але й безпосередньо залучене до допомоги у кризових ситуаціях. Як відзначив у коментарі CNN Том Маліновськи, помічник держсекретаря США з прав людини при Бараку Обамі, без USAID багато людей помре у світі. 

Рішення президента США Дональда Трампа призупинити надання міжнародної допомоги, включаючи програми USAID, викликало значний резонанс в українському суспільстві та спричинило активні дискусії щодо ролі та важливості USAID в Україні.

Адже деякі представники українського суспільства скептично ставляться до діяльності USAID, називаючи отримувачів американських грантів "грантоїдами", звинувачуючи їх у залежності від іноземного фінансування та, відповідно, втручання зовнішніх сил на внутрішні справи України. Однак інша частина суспільства наголошує на важливості програм USAID не лише для розвитку громадянського суспільства, підтримки реформ та зміцнення демократичних інституцій, але й різних проєктів з відновлення постраждалих від війни міст і сіл. Вони підкреслюють, що завдяки цим програмам реалізовано багато важливих ініціатив у сферах охорони здоров'я, освіти, енергетики, підтримки внутрішніх переселенців та ветеранів тощо. 

"Люди просто не усвідомлюють масштабів діяльності такої агенції як USAID та інших американських програм, бо вони ніколи не робили з цього самореклами", - сказав BBC  нардеп Микита Потураєв, голову комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Україна є найбільшим отримувачем гуманітарної та економічної допомоги США. За три роки війни вона отримала близько 37 млрд доларів невійськової допомоги через USAID ($2,6 млрд на гуманітарну допомогу, $5 млрд допомоги на розвиток та ще $30 млрд – прямої бюджетної підтримки). У 2023 році ця сума склала $17 млрд, тоді як середній рівень допомоги для інших країн становив $550 млн. Тому зараз багато українських організацій, які залежали від підтримки USAID, стикаються з проблемами у фінансуванні своїх проєктів, а деякі змушені були закритися (наприклад, проєкт Veteran Hub у Вінниці, який надає психологічну та соціальну підтримку українським ветеранам та їхнім родинам). Це стосується як неурядових організацій, так і державних установ (чи не основний партнер Мінцифри) та підприємств, які реалізовували спільні програми з USAID.

За даними іспанського видання El Pais із посиланням на джерела з місії ООН в Україні, понад сто організацій в Україні залишилися без фінансування (в основному зі сфери культури та ЗМІ). 

"Більшість невеликих незалежних ЗМІ України отримували фінансування від USAID. Особливо серйозними є справи Bihus.Info і "Слідство.Інфо" — двох ЗМІ, що займаються розслідуванням корупції і останніми роками проявили себе як такі, що мають вирішальне значення для контролю за владою. Обидва цифрові медіа фінансувалися з боку США на більш ніж 80%", — пишуть в El Pais.

Також зазначається, що за час повномасштабної війни 15 тис. українських фермерів отримали допомогу від USAID у вигляді добрив, насіння і техніки. Зараз ці програми замороженні, хоча для України сільське господарство критично важливе. 

Як сказав Голосу Америки засновник популярного українського мультимедійного проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко, велика частина їхнього фінансування надходила від програм допомоги США, і тепер проєкт скорочує людей.  

За інформацією Бабель, Громадська організація "Будуємо Україну Разом" (БУР) втратила приблизно половину фінансування. Вона займається відбудовую будівель на деокупованих і прифронтових територіях. 

Хронологія подій: чому у США вирішили закрити USAID і до чого тут Маск

Дональд Трамп та Ілон Маск, фото: Getty Images

 

Ще під час свого першого президентства Дональд Трамп неодноразово висловлював критику щодо витрат на зовнішню допомогу, в тому числі через USAID. Він заявляв, що американська допомога повинна передусім слугувати інтересам США, а не надходити до країн, які не є пріоритетними. Було декілька спроб скоротити фінансування USAID, але Конгрес їх відхиляв і загалом про закриття агентства ніколи не йшлося.

Натомість другий прихід Трампа на хвилі популярності та впевненості у своїй силі докорінно змінив його пріоритети щодо діяльності USAID. Одразу після інавгурації, у кінці січня адміністрація Трампа призупинила надання всієї невійськової міжнародної допомоги на 90 днів для проведення аудиту. Це включало й програми USAID. Близько сотні співробітників USAID одразу були відправлені в адміністративну відпустку. 27 січня офіційний урядовий сайт відомства було закрито, а в мережі X сторінка USAID взагалі видалена.

Тоді на сцену вийшов мільярдер Ілон Маск, який нещодавно отримав статус "спеціального держслужбовця" при адміністрації Трампа і очолює Департамент ефективності уряду (DOGE). Головне завдання цього департаменту – оптимізація урядових витрат та скорочення бюрократичного апарату США, який планується замінити новітніми технологіями. Тому нічого дивного, що Агентство США з міжнародного розвитку з десятками мільярдів доларів бюджету та тисячами співробітників зазнало прямої критик з боку Маска, який у своїй соцмережі Х назвав USAID "злочинною організацією" та додав, що їй "час померти". 

Це сталося на тлі прямого конфлікту, коли люди з DOGE намагалися отримати від служби безпеки USAID доступ до секретної інформації, але ті її не надали. Як наслідок – цих представників USAID відправили у відпустку, а департамент Маска таки отримав всю інформацію. 

Трамп лише підтримав такі заяви й дії Маска, відзначивши, що агентством "керує купка радикалів-божевільних". Тому спершу з організації приберуть їх, а тоді вже буде ухвалене остаточне рішення, як висловився президент США. Справді, наступного дня Держсекретар Марко Рубіо став тимчасовим очільником USAID. Це пояснили тим, що USAID "уже давно відійшло від своєї первісної місії відповідального просування американських інтересів за кордоном", а "значна частина фінансування USAID не відповідає основним національним інтересам Сполучених Штатів". 

Щобільше, Білий дім опублікував перелік "розтрат та зловживань" в Агентстві США з міжнародного розвитку. 

"Десятиліттями USAID було непідзвітним платникам податків, оскільки направляло величезні суми грошей на безглузді — і, у багатьох випадках, зловмисні — улюблені проєкти вкорінених бюрократів, практично без нагляду", – йдеться в повідомленні. 

До списку увійшли сотні мільйонів доларів на зрошувальні канали, обладнання та добрива, що нібито сприяли вирощуванню маку й виробництву героїну в Афганістані, а це вигідно Талібану. Також мільйони для EcoHealth Alliance, який співпрацював із лабораторією в Ухані, звідки начебто поширився коронавірус. Ще $2 млн на зміну статі та "ЛГБТ-активізм" у Гватемалі та чимало іншого.

Дискусійна доля USAID: чи може Трамп закрити організацію 

Зараз у Сполучених Штатах триває активна дискусія щодо майбутнього Агентства США з міжнародного розвитку. Його захисниками в основному є демократи, натомість республіканці хочуть докорінної реформи організації або її закриття.

Після того як Ілон Маск заявив, що USAID "у процесі ліквідації", а більшість співробітників USAID 3 лютого отримали електронного листа з вказівкою не з’являтися на роботу у штаб-квартирі агенції у Вашингтоні і працювати віддалено, демократичні лідери почали називати дії адміністрації Трампа та Маска незаконними. Адже вони наполягають, що організація була створена актом Конгресу і її закриття можливе лише через новий акт Конгресу, що вимагає законодавчого процесу.

"За статутом USAID є незалежною установою поза межами Державного департаменту. Будь-яка пропозиція змінити цю структуру потребуватиме Акту Конгресу", - йдеться у відкритому листі сенаторів і конгресменів від Демократичної партії.

Члени Конгресу від Демократичної партії провели мітинг під головним офісом USAID в центрі Вашингтона, щоб "не дозволити статися конституційній кризі" і розкритикувати дії Трампа, а головне – Маска. 

"У нас немає четвертої гілки влади на ім'я Ілон Маск. І це стане очевидним", – заявив депутат-демократ від штату Меріленд Джеймі Раскін. 

Він додав, що мотиви Ілона Маска "не мають нічого спільного з тим, що було законно прийнято народом США через Конгрес Сполучених Штатів. Ми будемо захищати USAID до кінця".

Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер написав у X, що "необраний тіньовий уряд здійснює вороже захоплення федерального уряду". А DOGE Маска не є справжньою державною установою і не має повноважень приймати рішення про витрати, а тому "не має права закривати програми чи ігнорувати федеральний закон".

На ці слова Ілон Маск відповів, що займається "боротьбою з бюрократією" і американський народ має йому допомогти задля "успіху народній революції" та підтримати DOGE у цьому. 

Так, USAID було створено на підставі указу президента Джона Ф. Кеннеді у 1961 році, але, справді, діяльність організації регулюється законодавчими актами, прийнятими Конгресом. Тому з юридичної точки зору, для повного закриття або ліквідації агентства необхідно скасувати або змінити відповідні закони, що потребує схвалення обох палат Конгресу. Звісно, що президент Трамп може ініціювати процес реорганізації або злиття агентства з іншими структурами, але такі дії також підлягають законодавчому нагляду і можуть бути оскаржені в суді. Тому про остаточне закриття програми, яка діє понад 60 років і відома у всьому світі та є навіть брендом США, поки рано говорити.

Як відзначив політичний експерт і дипломат Роман Безсмертний у коментарі РБК-Україна, на доповіді у Трампа ще не був новий директор ЦРУ Джон Реткліфф, який може пояснити значення USAID для американського впливу на світ.

"Як тільки ця зустріч відбудеться, я думаю, що незнання Ілона Маска і емоції Дональда Трампа в цьому плані, вони втихнуть. І вже це видно по тому, як Марко Рубіо сказав, що з цього моменту управління цією структурою USAID переходить до його рук", - зауважив Безсмертний. 

Ця теза розкриває інше важливе значення, яке приписують USAID – зв'язок з ЦРУ. Наприклад, у період Холодної війни USAID активно співпрацювала з Центральним розвідувальним управлінням США для протидії комунізму, коли деякі програми організації використовувалися як прикриття операцій ЦРУ. Однак навіть у сучасний період такі операції мали місце. Яскравий приклад – історія з ZunZuneo, соціальною мережею на Кубі, яка була розроблена у кінці 00-х років під керівництвом Агентства США з міжнародного розвитку та опікую ЦРУ задля підштовхування кубинської молоді до революційних виступів "кубинської весни", що планувалася за зразком "арабської весни". Це офіційно визнала влада США.

Тож USAID відіграє важливу роль в американській зовнішній політиці, яку з перших днів почав змінювати Трамп. Тому напад на неї нової адміністрації президента США також свідчить про бажання максимально підпорядкувати її. А Трамп відомий своєю стратегією відкритих атак задля отримання зиску, відповідно, всі ці діють можуть бути саме задля цього. 

Читайте також: Права рука чи тіньовий президент: хто такий Ілон Маск у новому світі Дональда Трампа. Пояснюємо

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Буданов и Верес прокомментировали события по задержанию кротов фсб в НАБУ: «Не дадим агентуре врага развалить нас»
Новости Украины
2025-07-23T10:21:57Z
Трамп объявил о "масштабном" торговом соглашении с Японией
Европейская правда
2025-07-23T10:07:48Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Украину накроет жара до +34 и магнитные бури - прогноз погоды на 24 июля
TSN
2025-07-23T10:21:42Z
Экопрокуратура отменила незаконную передачу земли в Мигово
Корреспондент
2025-07-23T10:09:17Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
5 советов от людей, которым удалось серьезно похудеть
Comments UA
2025-07-23T09:42:19Z
Названы продукты, которые приводят к аппендициту
Comments UA
2025-07-23T09:09:04Z
Секрет долголетия раскрыт: одно упражнение, которое поможет прожить 100 лет
Comments UA
2025-07-23T09:03:37Z
Что нужно сделать, если заметили желтые пятна на помидорах
TSN
2025-07-23T08:51:29Z
Спортивное питание, которое не работает: что не так с порошками, которые советуют блоггеры
Знай
2025-07-23T08:51:16Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Как контролировать расходы на канцтовары в большом офисе
Gazeta UA
2025-07-23T09:45:39Z
Нужно ли переворачивать банки с закручивающейся крышкой: даже не все опытные повара знают
TSN
2025-07-23T09:33:12Z
Когда солить суп: это правило меняет вкус и текстуру бульона
Gazeta UA
2025-07-23T09:18:23Z
Получится еще вкуснее просто отварного: с чем приготовить молодой картофель
Telegraf
2025-07-23T09:18:18Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 23 июля 2025 года
Фокус
2025-07-23T08:36:40Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Ольга Фреймут с дочками вернулась в Украину: как выглядит сестра звезды
Фокус
2025-07-23T10:21:06Z
"Значит тако": FIINKA заинтриговала выходом новой песни о любви
Апостроф
2025-07-23T10:18:12Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Что теперь будет с "Резерв+": кто уходит с Минобороны
Comments UA
2025-07-23T10:21:13Z
Военных лишат выплат: Минобороны назвали причины
Знай
2025-07-23T10:06:41Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
На Прикарпатье произошел конфликт из-за задержания мужчины сотрудниками ТЦК
Новости Украины
2025-07-23T10:18:14Z
Из ОАЭ экстрадировали организатора мошеннической схемы на сборах для ВСУ
Корреспондент
2025-07-23T10:03:51Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Банкротство РФ все ближе: на Западе заявили, что Путин в шаге от катастрофы
Comments UA
2025-07-23T10:18:59Z
Нехватка кадров, опасность и инфляция – главные проблемы бизнеса
Корреспондент
2025-07-23T10:18:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Хирн поделился своим видением дальнейшей карьеры Усика
Корреспондент
2025-07-23T10:15:56Z
Леннокс Льюис оценил поведение Дюбуа в поединке с Усиком
Корреспондент
2025-07-23T09:48:58Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Промоутер Паркера назвал фактор, от которого зависит судьба боя с Усиком
Корреспондент
2025-07-23T09:15:29Z
Шовковский после 3:0 с "Хамруном": недоволен судьей и реализацией моментов
Gazeta UA
2025-07-23T09:12:59Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Чому в Україні дорожчає свинина
AgroNews
2025-07-23T10:12:22Z
Тайна Стоунхенджа может быть раскрыта: ученые нашли ключ к разгадке
Апостроф
2025-07-23T10:06:23Z
Electronic Arts пообещала порадовать фанатов футбола геймплейными улучшениями в EA Sports FC 26
GameMag
2025-07-23T10:04:15Z
Вписал свое имя в древние свитки: Cкончался «Отец» The Elder Scrolls Джулиан ЛеФей
GameMag
2025-07-23T09:58:58Z
Новый смартфон Samsung будет отличаться от других по одному важному признаку: что известно
Фокус
2025-07-23T09:57:46Z
Солнечные панели больше не понадобятся: ветряная турбина обеспечит 1500 кВт·ч энергии
Фокус
2025-07-23T09:57:08Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z