![Аудит показав проблеми з військовою мобільністю в ЄС](https://thumbor.my.ua/7Gpx0hDuwwqk9CwSi6MMZSi6hWA=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Fd4bb97ae6648d51545f680494ff76035.jpg)
Аудит показав проблеми з військовою мобільністю в ЄС
План Європейського Союзу з полегшення мобільності військових сил і техніки на континенті, за висновками аудиту, не мав достатньої надійної основи та потерпав від організаційних труднощів.
Про це йдеться у звіті Європейської ради аудиторів, опублікованому в середу, 5 лютого, повідомляє "Європейська правда".
Аудитори ЄС перевіряли так званий План дій 2.0, ухвалений Європейською комісією у листопаді 2022 року для сприяння військовій мобільності на наступні чотири роки.
"Ми дійшли висновку, що План дій 2.0 не мав достатньо міцного фундаменту, а прогрес у досягненні його цілей був нестабільним", – ідеться у висновках аудиту.
Серед проблем вказуються відсутність єдиного центру управління військовою мобільністю в ЄС, надмірна складність плану, недостатність його фінансування і недостатнє врахування військових і геополітичних критеріїв.
Так, Євросоюз виділив лише 1,7 мільярда євро у бюджеті на 2021-2027 роки на фінансування будівництва доріг та іншої інфраструктури і усунення бюрократичної тяганини – тоді як на оборону загалом тільки у 2024 році було витрачено 326 мільярдів євро.
Питання в аудиторів виникли і до географічного розподілу обраних проєктів військової мобільності.
Практично жоден із них не розташований на південному маршруті до України, ідеться у звіті.
"Загалом, ми виявили, що лише чотири з 29 ключових заходів (з військової мобільності.
– Ред.) на рівні ЄС можна вважати завершеними, в той час як переважна більшість залишається на стадії виконання", – констатує Європейська рада аудиторів.
У 2023 році в НАТО попередили країни-члени, що надмірна бюрократична тяганина заважає швидко перекидати війська у межах Європи і це може створити серйозну проблему у разі збройного конфлікту з Росією.
У жовтні 2024 року уряд Румунії схвалив створення державної залізничної компанії для задоволення оборонних потреб країни, що відповідає новій ініціативі ЄС щодо військової мобільності.