!["Для нас стане лише гірше": що думають українські військові про припинення вогню](https://thumbor.my.ua/zmCNyjeP43rryoprqbrlnhw7HgE=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F60f76e5790898627fc3bde19fd44c1a3.jpg)
"Для нас стане лише гірше": що думають українські військові про припинення вогню
В останні дні в українських та світових ЗМІ активно обговорюється можливість припинення вогню з росією, але думка багатьох українців та військових на передовій про це далеко не оптимістична.
Володимир Саблін, командир батальйону 66-ї механізованої бригади, в інтерв'ю CNN заявив, що припинення вогню може стати для України справжньою катастрофою.
"Якщо зараз буде припинення вогню, для нас стане лише гірше. Тому що ворог відновиться, сформує нові військові частини, перегрупується і знову нападе", – пояснив він.
Ці слова підтримує більшість військових, що перебувають на лінії фронту. Один із них, Віктор, сказав, що ймовірність світу дуже мала – лише 30%. Його товариш по службі, Андрій, додав, що в такій ситуації Україна може втратити ще більше територій.
Під час обговорень із представниками США дото озвучив ідею розмістити сили НАТО в демілітаризованій зоні. Такий хід, на думку військових, міг би стати гарантією безпеки для України. Однак, як сказав Саблін, для Росії НАТО та американські війська – це загроза, незважаючи на всі їхні публічні заяви.
У той час як військові висловлюють невдоволення можливим припиненням вогню, мешканці прифронтових міст, таких як Лиман та Слов'янськ, розповіли в інтерв'ю про своє тяжке становище.
72-річна Лариса залишилася в Лимані і не залишає рідне місто, незважаючи на постійні обстріли. Вона каже, що не відчуває особливої прихильності до української влади та дорікає їй за те, що вона не допомагає переселенцям.
60-річна Інеса, яка переживає бомбардування у Слов'янську, також зізнається, що не бачить майбутнього. Вона просто хоче, щоб війни припинилися:
"Ми його не бачимо. А хто бачить? Я просто хочу, щоб це припинилося. Припиніть бомбити", – сказала вона.
Незважаючи на можливі переговори про світ, для багатьох українців перспектива припинення вогню виглядає скоріше як тимчасова криза, аніж довгоочікуваний світ.
Крім того, Знай.ua повідомляв, замість канікул – на війну? Міністр освіти поставив крапку у питанні мобілізації студентів