MY.UAНовини
Іншого виходу немає? Чому не варто боятися мігрантів з Азії та Африки та як не повторити чужих помилок
Іншого виходу немає? Чому не варто боятися мігрантів з Азії та Африки та як не повторити чужих помилок

Іншого виходу немає? Чому не варто боятися мігрантів з Азії та Африки та як не повторити чужих помилок

Новоприбулі з далеких країн можуть врятувати економіку

Поки сотні тисяч українців захищають країну на полі бою, підприємства стикаються з гострою нестачею робочих рук. Частина бізнесу робить ставку на технологічні рішення, прагнучи максимально замінити ручну працю автоматизованими системами. Інші ж — роблять перші кроки до залучення трудових мігрантів з бідних країн.

Чи справді в українських колективах з’являться колеги з Азії та Африки, чи вплине це на рівень зарплат? І чому залучення таких працівників може бути вигідним рішенням не лише для ринку праці, а й навіть для фронту?

Про це "Телеграф" запитав доктора економічних наук, фахівця з міграційної політики та фінансових програм для мігрантів і діаспори Андрія Гайдуцького.

"Іншого виходу немає"

Дочірнє підприємство "Ламелла" з Тячева на Закарпатті стало одним із перших, хто відкрито заявив про плани закрити свої вакансії іноземцями. Компанія, що виробляє меблі, вже веде перемовини з МЗС щодо працевлаштування 160 робітників з Бангладеш. Для їхнього розміщення вже придбано та переобладнано готель.

Комерційний директор підприємства Ярослав Щербан зізнається: українці неохоче йдуть працювати, оскільки для цього потрібно ставати на облік у ТЦК. Компанія надає бронь, проте може це зробити лише для 50% чоловіків. Певна кількість працівників уже мобілізовані та служать. Серед них є поранені, які пройшли демобілізацію.

Якусь частину робіт виконують жінки, але фізично важкі завдання, наприклад, встановлення кришки столу на обробний верстат, їм не під силу.

Робота на ДП «Ламелла»

У пошуках витривалих працівників підприємство вийшло на міжнародну рекрутингову агенцію та вирішило відкрити двері для робітників із Південної Азії.

Це, однак, далеко не перший і точно не останній кейс для України. Це, скоріше, початок нового тренду на ринку праці. Натомість, цифра у 8 мільйонів економічно неактивних громадян, якою часто оперують, коли говорять про невикористаний внутрішній потенціал, є досить умовною статистикою.

Як говорить "Телеграфу" фахівець з міграційної політики та фінансових програм для мігрантів і діаспори Андрій Гайдуцький, це пострадянський термін, від якого слід відходити.

— Оскільки є чимало осіб, які не працюють через наявність заощаджень чи інші обставини. До прикладу, до цієї категорії потрапляють вагітні жінки, ув'язнені, люди з тяжкими захворюваннями тощо, — говорить він.

За його словами, досвід розвинених країн показує, що навіть якщо створити мільйон вакансій на сто тисяч людей — усі вакансії зайняті не будуть.

Андрій Гайдуцький: “Кожна людина має свої причини для бездіяльності, і ми не завжди задумуємося про це”

Очевидно інше — українські компанії в умовах затяжної війни стикаються з браком кадрів. Нашому бізнесу зараз не вистачає 3 млн працівників, це 32% персоналу. І запросити робітників з інших країн, котрі без вагань погодяться працювати за українські зарплати, може бути благословенням.

Крім того, така модель, попри всі складнощі, може бути економічно вигідною.

— Зазвичай бізнес не наймає працівників самостійно; він використовує рекрутерів. Рекрутерам платять за послуги, що коштує від однієї до трьох місячних зарплат залежно від категорії працівника. Далі бізнес платить заробітну плату — умовно кажучи, українську або на 20-30% нижчу за українську, — ділиться Андрій Гайдуцький.

Хоча підприємства вкладають кошти на старті, до прикладу, на розміщення такої вибірки людей, вони отримують довгострокові переваги.

Важливо уникнути помилок США

Як зазначає Гайдуцький, всі розвинені країни мають високу частку мігрантів у своїй структурі населення, і ще більшу частку мігрантів у робочій силі.

Отже, якщо Україна прагне стати розвиненою країною, ми також повинні пройти цей шлях.

По-друге, досвід таких розвинених країн, як Об'єднані Арабські Емірати, Катар, Бахрейн, Люксембург, Норвегія та Фінляндія, показує, що мігранти можуть бути безпечними для країни чи регіону лише за умови правильного управління цією безпекою.

— Як ми бачимо на прикладі Сполучених Штатів, Дональд Трамп переміг частково завдяки антиміграційній риториці. Це пов'язано з тим, що США мали надто ліберальні умови для залучення іноземців і їх нелегального перебування в країні. Як наслідок, ці люди роками залишалися там і почали створювати небезпеку для суспільства, — говорить він.

Протестувальники тримають плакати під час мітингу на підтримку іммігрантів у відповідь на нову політику адміністратора Трампа 2 лютого 2025 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія

За його словами, у США найбільша кількість мігрантів у світі, з них значна частка нелегальних мігрантів — більше ніж 25%. У свій час там було 13 мільйонів нелегалів, а зараз близько 10-11 мільйонів.

Перше, на що слід звернути увагу, — це безпека. Найкращі практики у цьому аспекті демонструють Арабські Емірати та Катар, де саме роботодавці несуть відповідальність за залучення працівників з-за кордону.

Українці також повинні нести відповідальність за запрошених працівників. Відповідно має бути встановлена система штрафів за недотримання правил. Крім того, відповідальність самих мігрантів також має бути чітко визначена, зазначає Гайдуцький.

— Неадекватна поведінка іноземців у чужій країні, їхнє ставлення до місцевого населення та роботодавців має каратися двома способами: через систему штрафів та систему депортації, — вважає експерт.

Бажано, щоб система депортації була максимально швидкою, як це реалізовано в Об'єднаних Арабських Еміратах. Наприклад, в Дубаї існує окремий термінал в аеропорту для депортації. Щодня можуть депортувати до трьохсот людей [цифра залежить від пори року та економічного циклу].

Після депортації особа може повернутися в країну, сплативши штраф, але це залежить від серйозності правопорушення.

Крім того, за словами Андрія Гайдуцького, місцеве населення також має нести відповідальність за неадекватне ставлення до іноземців, які приїхали працювати чи відпочивати.

— Не повинно бути жодних проявів расизму. Це стосується як фізичних осіб, так і юридичних осіб. Наприклад, ситуація, коли вхід до супермаркету дозволений лише українцям, є неприйнятною і є проявом расизму. Наразі суспільство чомусь вважає, що робочі місця, економічні ресурси та можливості мають бути призначені виключно для громадян України, а не для іноземців, — вважає він.

Та враховуючи дві негативні тенденції в демографічній ситуації — смертність, що перевищує народжуваність, та еміграцію, що перевищує імміграцію чи повернення — ми змушені діяти.

— Інакше Україна може опинитися в ситуації, коли все менше людей заходить до "супермаркету" під назвою Україна. Врешті-решт, ми можемо просто закрити цей "супермаркет", оскільки залишаться лише дві категорії людей: ті, хто помре, або ті, хто виїде, — переконаний фахівець з міграційної політики.

Україні час відмовитися від упереджень

Слід зазначити, після падіння Радянського Союзу наша країна раптово зіткнулася з глобальною міграцією. В українських університетах все частіше можна було побачити студентів з Африки та Азії, а на заводах тих самих трудових мігрантів.

Але навіть сьогодні у коментарях до новин про мігрантів нерідко можна зустріти хвилю хейту – їх звинувачують у неохайності, лінощах, нахабності, хитрості та навіть у небажанні платити штрафи.

Як зазначає у розмові з "Телеграфом" Гайдуцький, такі уявлення українців не завжди відповідають реальності.

— Досвід показує, що зазвичай з країн виїжджають найкращі 10-20% з кожного сегменту професій. Наприклад, якщо виїжджають сантехніки, то це будуть найкращі сантехніки, які прагнуть змінити своє життя на краще. Вони навчилися мови, заповнили анкети та отримали візи — зробили більше, ніж 90% населення в їхніх країнах, — вважає експерт.

Українським роботодавцям не варто ставити питання, чи наймати українців, чи іноземців. Їхнім пріоритетом має бути прибуток, сплата податків, розвиток бізнесу і створення доданої вартості.

— Якщо ви розмістите заявку на work.ua чи robota.ua з вимогою "українець", жодна рекрутингова кампанія не прийме таку заявку, оскільки це перша ознака расизму, — нагадує фахівець з міграційної політики та фінансових програм для мігрантів і діаспори.

Десятки тисяч мігрантів можуть поповнити лави ЗСУ?

Питання вибору працівників саме з Азії має просте економічне пояснення. Середня заробітна плата в Бангладеш становить близько 200 доларів. В Україні ця сума складає близько 538,81 долара (22 500 грн станом на січень 2025 року — Ред). Для людей із бідніших країн різниця у зарплатах у кілька разів є вагомим стимулом.

Натомість спеціалістам з сусідніх країн — Румунії, Молдови чи Польщі — такі суми просто не цікаві. Тамтешні працівники й самі їздять у глиб Європи трохи заробити.

— В Україні зарплати вищі, ніж у 125 країнах світу. Тобто Україна не є бідною країною в економічному сенсі, особливо в порівнянні з іншими державами, — говорить Гайдуцький.

За його словами, цей факт робить ідею залучення десятків тисяч індонезійців до лав української армії не тільки можливим, але й надзвичайно перспективним.

— До прикладу, в Індонезії населення перевищує 200 мільйонів людей, а початкова зарплата новобранця в індонезійській армії становить близько 100 доларів на місяць. Натомість ця острівна держава має великий досвід у військових конфліктах і може стати цінним ресурсом для України. Також залучати людей можна було б з інших бідніших країн, в тому числі з країн СНД, — зауважує експерт.

На окремих відрізках фронту українські військові заробляють 2,5 тисячі доларів на людину, що у 25 разів більше, ніж, скажімо, у військових в Індонезії.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в коментарі "Телеграфу" наголошує: якби українська держава розгорнула інформаційну кампанію та активізувала рекрутинг, це могло б допомогти закрити певний дефіцит.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко

— Ми повинні зосереджуватися не лише на побудові ефективної системи рекрутингу в Україні, а й на залученні іноземних фахівців, які можуть підсилити різні напрями. Йдеться про штурмовиків, артилеристів, технічних спеціалістів для обслуговування техніки та інші професії, — говорить Коваленко.

У нас є іноземний легіон, до якого входять представники з різних країн, зокрема з Колумбії, Іспанії, Бразилії та Грузії. Білорусь має свій полк — полк Калиновського. А торік президент України Володимир Зеленський схвалив законопроєкт, що дозволяє навіть людям без громадянства укладати контракт із ЗСУ. Отже, у нас вже є подібний формат.

Інше питання полягає у тому, що у багатьох країнах найманство заборонене. Проте тут, як говорить військово-політичний оглядач, з нашого боку ми можемо запропонувати лише офіційну реєстрацію іноземців. Тоді деякі країни, можливо, не розглядатимуть це як найманство, а радше як звичайне працевлаштування за межами батьківщини.

"Зарплати можуть зменшитися, але ціни на продукти також"

Щоправда, велика кількість іноземних працівників, готових працювати за "копійки", може спричинити демпінг на ринку праці. Міграція завжди тягне за собою скорочення заробітних плат.

Однак, як зазначає Гайдуцький, аномально швидке зростання заробітної плати є гіршим. І це те, що спостерігається в Україні.

— Зарплати зростають значно швидше за інфляцію. Чому? Причина в нестачі робочих рук. Якщо так продовжиться, то багато підприємств можуть закриватися і просто переїжджати за кордон, відкриваючись за сотні кілометрів від України, наприклад, у Польщі. Але там зовсім інший економічний і інвестиційний клімат, — вважає експерт.

За його словами, економічно обґрунтовано, щоб зарплати в Україні зростали не більше, ніж на рівень інфляції, плюс один-два відсотки.

— Тому навіть якщо закордонні спеціалісти суттєво демпінгують наші зарплати, це призведе до зниження вартості товарів і послуг. Для споживачів це буде вигідно, для бізнесу — також. Більше підприємств відкриється, оскільки бізнес зрозуміє, що витрати на оплату праці є прогнозованими. Це є палицею з двома кінцями, — переконаний Гайдуцький.

Він підсумовує: якщо міграційну політику буде організовано правильно і з урахуванням потреб країни, такі гості можуть стати важливим чинником для вирішення демографічної кризи.

Зрештою, чиновники вже давно готують ґрунт для ввезення в Україну трудових мігрантів. Торік, до прикладу, група народних депутатів, включно з представниками президентської фракції "Слуга Народу", внесла на розгляд Верховної Ради законопроєкт, покликаний удосконалити процедуру працевлаштування іноземців в Україні.

Зараз іноземець, який хоче працювати в Україні, змушений отримувати дозволи від трьох установ: Державного центру зайнятості, Державної міграційної служби та консульства України в країні свого перебування.

Однак законотворці пропонують впровадити єдиний дозвіл, який дозволить людині одночасно жити та працювати в Україні. Такий підхід відповідає принципам міграційної політики Європейського Союзу.

Крім того, пропонується збільшити термін для пошуку роботи: зараз іноземці мають 90 днів від моменту отримання дозволу на в'їзд до підписання контракту з роботодавцем, а законопроєкт передбачає 180 днів.

Теги за темою
Економіка
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Розкриті технічні характеристики секретної китайської бойової ракети SC-19
InternetUA
2025-04-03T06:10:03Z
Вимкніть месенджер Телеграм – він робить з українських дітей російських терористів
Украина Криминальная
2025-04-03T06:09:57Z
Кадри ОЗУ "Монако" при владі: Які статки приховує начальник акцизу ДПС Сумської області Микола Оленич, якого затримали на хабарі
Antikor
2025-04-03T06:06:26Z
Пам’яті сержанта Вадима Горшкова
УкраинФорм
2025-04-03T06:03:16Z
Сповнений оптимізму: Міша Крупін розповів про службу в ЗСУ
Факти ICTV
2025-04-03T05:48:33Z
Наводив жах на танки РФ: що відомо про NLAW, який став справжнім порятунком для України
InternetUA
2025-04-03T05:43:20Z
Культурний план. Чого очікувати від нової стратегії розвитку культури до 2030 року?
Детектор М
2025-04-03T05:39:57Z
В Україні заборонили рекламу азартних ігор
Детектор М
2025-04-03T05:39:16Z
"За такої невизначеності у світі ми маємо перебувати у спокої та рівновазі"
Gazeta UA
2025-04-03T05:36:43Z
Радник Трампа з національної безпеки використовував свій акаунт Gmail для виконання урядових завдань
InternetUA
2025-04-03T06:16:15Z
США ввели мита проти... безлюдних островів. Росії нові тарифи не торкнулись
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T06:12:39Z
Війна Китаю, мир друзям: чого домагається Трамп своїми тотальними тарифами
Фокус
2025-04-03T06:12:05Z
Чому Росія не попала під санкції Трампа?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T06:09:53Z
Трамп розпочав глобальну торгівельну війну, – CNN про нові мита США на імпорт
24tv
2025-04-03T06:09:04Z
Глава Пентагону проігнорує "Рамштайн" – Defense News
Лига
2025-04-03T06:06:50Z
Китай у відповідь на мита Трампа заявив про «контрзаходи для захисту своїх інтересів»
Комсомольская правда
2025-04-03T06:06:28Z
Україні потрібно бути святішою за Папу Римського: Іванна Климпуш-Цинцадзе - про шлях вступу до ЄС
GlavRed
2025-04-03T06:06:19Z
Акції Apple падають, оскільки тарифи Трампа націлені на ланцюг постачання
Portaltele
2025-04-03T06:04:49Z
ППО збила 28 із 39 дронів: в Повітряних Силах розповіли про перебіг нічної атаки та постраждалі регіони
ZN UA
2025-04-03T06:16:56Z
Підвищення тарифів на газ у Києві: скільки доведеться платити за кубометр по-новому
Политека
2025-04-03T06:03:01Z
Брав участь у звільненні Київщини. Згадаймо Героя України Анатолія Лоюка
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T06:00:51Z
На Тернопільщині службова недбалість посадовця спричинила екологічних збитків на суму понад ₴1,7 млн
Украина Криминальная
2025-04-03T05:57:38Z
Мінус ще 1390 окупантів: втрати ворога на 3 квітня
24tv
2025-04-03T05:48:11Z
Карта бойових дій в Україні станом на 3 квітня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T05:45:37Z
За крадіжки тактичного спорядження з підприємства судитимуть мешканця Львова
Украина Криминальная
2025-04-03T05:42:54Z
Вп'яте за тиждень росіяни обстріляли Харків: наслідки нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T05:39:19Z
У Києві закриють шість станцій метро: у чому причина
Хвиля
2025-04-03T05:36:59Z
9 найкращих серіалів про моду, які надихнуть на власний стиль
Вива
2025-04-03T06:00:53Z
"Хороша публіцистика завжди апелює до тонких моментів, зрозумілих людям конкретно в цей історичний момент"
Gazeta UA
2025-04-03T05:36:58Z
"Іконопис дарує внутрішній спокій і допомагає знайти сили"
Gazeta UA
2025-04-03T05:36:33Z
Найцікавіші нові серіали квітня 2025 року
ITC
2025-04-03T05:07:19Z
Пропутінська співачка Нетребко повертається на сцену Лондонської Королівської опери
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:12:12Z
Букмекери прогнозують Сербії на Eurovision Song Contest зараз поки що 32-й щабель. Princ — сербський співак.
FM-TV
2025-04-03T02:30:54Z
Санті Дімопулос ставлять уколи в живіт - що сталося
GlavRed
2025-04-02T23:27:40Z
Vlad Darwin & Denys Hryshchuk – "Три спроби" – 7 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-02T23:16:43Z
Третя дружина Сергія Тігіпка публічно зізналася в нескінченному коханні
GlavRed
2025-04-02T22:27:45Z
Нові тарифи Трампа: для українських експортерів відкриваються нові можливості
ZN UA
2025-04-03T06:07:51Z
Експорт українського насіння зріс у шість разів
Agravery
2025-04-03T06:07:38Z
Торговельна війна США: повний список нових мит для країн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T06:06:37Z
В останню хвилину Amazon подав заявку на придбання TikTok
InternetUA
2025-04-03T06:01:26Z
Обсяг споживання білкових продуктів у свинарстві суттєво зменшився
AgroPortal
2025-04-03T06:00:21Z
Фондовий ринок США втратив понад 2 трильйона доларів , - FT
Antikor
2025-04-03T05:42:03Z
Трамп спровокував стрімкий обвал цін на нафту
24tv
2025-04-03T05:36:59Z
Державні облігації програють валюті в боротьбі за заощадження. Що з цим робити
ZN UA
2025-04-03T05:34:00Z
«Агротрейд» розпочав посівну кампанію з гірчиці
Agravery
2025-04-03T05:21:10Z
Хіменес: Атлетіко треба було розпочати перший тайм так, як ми розпочали другий
Football.ua
2025-04-03T06:10:15Z
Після 8 голів у першому матчі: Барселона мінімально здолала Атлетіко у півфіналі Кубка Короля
24tv
2025-04-03T06:06:15Z
УПЛ. Матчі 23-го туру футбольної Прем'єр-ліги пройдуть 4-7 квітня
УкраинФорм
2025-04-03T05:57:09Z
Сімеоне: Може статись так, що великий суперник перевершує вас
Football.ua
2025-04-03T05:45:39Z
Дмитро Підручний врятував біатлонну федерацію
Gazeta UA
2025-04-03T05:36:58Z
Зубков забив приголомшливий переможний гол і "підірвав" оваціями стадіон у Туреччині
Antikor
2025-04-03T05:33:56Z
Флік: Требл? Мріяти — це добре
Football.ua
2025-04-03T05:27:14Z
Наставника "Реала" судитимуть за шахрайство: Карло Анчелотті дав покази в суді
Antikor
2025-04-03T05:12:04Z
Атлетіко Мадрид — Барселона 0:1 Відео гола та огляд матчу Кубка Іспанії
Football.ua
2025-04-03T05:01:38Z
Виходять ажурними та не рвуться: рецепт ідеальних тонких млинців
Telegraf
2025-04-03T06:12:50Z
Період важливих змін: що відбудеться у 2025 році за датою народження
GlavRed
2025-04-03T05:33:35Z
Урожай здивує: як і чим підживити полуницю
Gazeta UA
2025-04-03T05:00:19Z
Куртка пахне, як після марафону? П'ять хитрих способів повернути їй свіжість без прання
Знай
2025-04-03T04:51:31Z
Чим відрізняються 2 дівчини: лише геній головоломок вгадає за 19 секунд
GlavRed
2025-04-03T04:27:25Z
Пісні голубці: цікавий рецепт з Одеської області
Фокус
2025-04-03T04:06:00Z
То правда чи міф: чи потрібно знімати піну з бульйону під час варіння
24tv
2025-04-03T03:09:53Z
Цим чотирьом знакам вдасться усе і навіть більше - астрологиня зробила приголомшливий прогноз
Gazeta UA
2025-04-03T03:09:07Z
Невибаглива, але прибуткова: чи є місце для цесарок в українському птахівництві
AgroPortal
2025-04-03T03:00:25Z
На Харківщині за добу внаслідок ворожих ударів постраждали семеро людей
УкраинФорм
2025-04-03T06:03:11Z
Удар балістикою по Кривому Рогу: кількість постраждалих зросла до 17, четверо людей загинули
УкраинФорм
2025-04-03T05:51:35Z
Для нього спорудили спеціальний склеп: як виглядає могила київського авторитета "Прища" та як його вбили
Telegraf
2025-04-03T05:21:03Z
Раніше судимий росіянин повернувся з війни та зґвалтував 13-річну дівчинку, – ЗМІ
24tv
2025-04-03T05:18:12Z
Кількість постраждалих у Кривому Розі зросла до 17, серед них є діти
Комсомольская правда
2025-04-03T05:16:13Z
В Ірландії вилучили канабісу на €2,2 мільйона
УкраинФорм
2025-04-03T04:54:44Z
На Херсонщині за добу четверо цивільних дістали поранення внаслідок російських ударів
УкраинФорм
2025-04-03T04:54:02Z
Щоб не мобілізували працівників – плати 500 доларів: В Одесі поліцейські наживалися на хабарах від представників малого бізнесу
Antikor
2025-04-03T04:24:51Z
Шахраї, обіцяючи «допомогу» від ООН та UNICEF, ошукали двох жінок на 95 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-03T04:21:06Z
Угорщина розгортає війська: що сталося
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T05:42:28Z
Виробники ліків так і не знизили ціни, хоч і перестали сплачувати за маркетинг, – депутат "СН"
24tv
2025-04-03T05:36:47Z
Виявили фактор, який майже вдвічі підвищує ризик депресії
24tv
2025-04-03T05:03:24Z
Без розводів і втрати кольору: як почистити тканинний диван
Gazeta UA
2025-04-03T04:10:16Z
Наука каже, що існує ідеальний час для фізичних вправ, якщо ви хочете прожити довше
24tv
2025-04-03T03:45:38Z
З гіпертонією на бойові завдання? Чи мобілізуватимуть чоловіка з такою хворобою
Telegraf
2025-04-02T22:24:10Z
Секрет врожаю чи зайва робота: експерт розповів, чи потрібно пасинкувати томати
GlavRed
2025-04-02T20:27:36Z
Чехія інвестує €100 млн на оновлення українських лікарень
iPress
2025-04-02T19:58:59Z
Ви робите це неправильно: як потрібно зберігати розрізаний лимон
24tv
2025-04-02T19:12:29Z
Астероїд, що налякав усіх, не такий, як усі: отримано його найчіткіше зображення
Фокус
2025-04-03T05:51:52Z
Топ-6 нестандартних способів використання USB-накопичувача
InternetUA
2025-04-03T05:01:00Z
Магнітна буря 3 квітня: чого очікувати від сонячної активності
TSN
2025-04-03T04:36:17Z
У Німеччині 3D-принтер допоміг утилізувати майже 2 мільйони тонн сміття
InternetUA
2025-04-03T04:34:38Z
Tinder запропонував пофліртувати зі штучним інтелектом, щоб позбутися страху перед побаченнями
InternetUA
2025-04-03T04:01:40Z
У Німеччині ШІ буде з'ясовувати, хто з містян не сортує сміття і блокуватиме їм доступ до контейнера
InternetUA
2025-04-03T03:33:36Z
Україну атакувала майже 7-бальна буря: «трусити» буде майже 2 тижні
GlavRed
2025-04-03T03:27:12Z
Має здібності 6-річної дитини: в Китаї створили людиноподібного робота зі штучним інтелектом
Фокус
2025-04-03T02:06:19Z
Інсайдер повідомив про затримку виходу Galaxy S25 Edge
InternetUA
2025-04-03T01:01:10Z
Назвали лідера світового ринку нових авто
Gazeta UA
2025-04-03T05:57:45Z
Італія посилить охорону дилерських центрів Tesla після знищення 17 машин
InternetUA
2025-04-03T05:16:50Z
Genesis представляє вражаючий X Gran Coupe та кабріолет на базі G90
Топ Жир
2025-04-03T04:30:04Z
Вп'ятеро більший шанс вижити на дорозі: поліція розкрила простий секрет безпеки
Хвиля
2025-04-03T04:24:22Z
Перше місце у світі: експерти назвали найпродаваніший автомобіль 2025 року
GlavRed
2025-04-03T03:27:20Z
Hyundai представляє новий Ioniq 6 та натякає на довгоочікуваний 6 N
Топ Жир
2025-04-03T01:45:56Z
Новий кросовер Hyundai Nexo FCEV на водневих паливах: підвищений комфорт і сенс
Топ Жир
2025-04-03T01:30:42Z
Що символізує велике решітчасте бачення мінівена Faraday X Super One?
Топ Жир
2025-04-03T01:00:24Z
Оновлений інтер’єр Polestar 2 на 2026 рік залишається незмінним ззовні, але має значні вдосконалення всередині
Топ Жир
2025-04-03T00:30:14Z