MY.UAНовини
Росія — бліда тінь СРСР, а Китай діє складніше, — експерт зі США пояснив логіку Трампа та озвучив небезпечний момент
Росія — бліда тінь СРСР, а Китай діє складніше, — експерт зі США пояснив логіку Трампа та озвучив небезпечний момент

Росія — бліда тінь СРСР, а Китай діє складніше, — експерт зі США пояснив логіку Трампа та озвучив небезпечний момент

Китайці поводяться усе агресивніше в Арктиці, Європі й решті частин світу.

Президент США Дональд Трамп ще до офіційного вступу на посаду відзначився заявами щодо взяття під контроль Штатів Гренландії та Панамського каналу. Поки слова американського лідера викликають занепокоєння, а подекуди й шок у політиків з різних куточків світ, Трамп може переслідувати цілком прагматичну мету.

У чому критична важливість цих територій для США, і яка величезна загроза криється у посиленні впливу Китаю на світовій арені? Про це "Телеграф" поспілкувався з Ендрю Міхтою — відомим американським експертом, директором GeoStrategy Initiative Центру стратегії та безпеки ім. Скоукрофта при Атлантичній раді США (Вашингтон).

Ендрю Міхта. Фото: University of Cambridge

"Можемо опинитися в ситуації, коли у Центральній Америці з’являться китайські військові бази"

— Пане Міхта, дуже цікаво почути вашу думку щодо заяв президента США Дональда Трампа відносно Гренландії та Панамського каналу й контролю над цими територіями. Українці уважно стежать за кожним кроком Трампа, але іноді дійсно буває складно зрозуміти, як далеко він може зайти у реалізації своїх планів.

Я б розділив ці заяви на дві частини.

Перша — це риторика, яка сколихнула багатьох людей, тому що раптом президент США почав говорити про те, щоб купити, взяти під контроль чи включити до складу певні території. Але відкладімо це на хвилину. Поговорімо про те, чому Гренландія та Панама є настільки важливими.

Якщо взяти Гренландію, то Сполучені Штати мають там військову базу, яка фактично є станцією моніторингу. Йдеться про приблизно 200 американських військових і близько 450 цивільних осіб, розміщених там. Данці, своєю чергою, мають близько 70 своїх військовослужбовців. Це критично важливо з точки зору нашої системи повітряно-ракетної оборони та здатності запобігти мілітаризації регіону з боку Росії та Китаю.

Другий аспект — особливо у зв’язку з таненням льодовикового покриву — китайці поводяться надзвичайно наполегливо, намагаючись увійти до Арктичної ради (міжурядовий форум високого рівня, який займається питаннями країн Арктики — Ред.). Вони прагнуть брати участь у судноплавстві та навігації. І, на мою думку, президент посилає сильний сигнал, заявляючи, що ми будемо протистояти цьому і не дозволимо їм розширювати свій вплив.

По-третє, торгівля. Дорога з Європи до Азії північним маршрутом займає близько 14 днів, на відміну від інших маршрутів. В американського судноплавства на це йде близько 20 днів. Це критично важливий торгівельний маршрут.

Далі — у Гренландії є надзвичайно важливі мінерали. І, врешті, уряд Данії не був достатньо ефективним в управлінні островами [які є автономними територіями країни]. Тому я вважаю сильною заяву про те, що Гренландія є стратегічно важливим регіоном, який Сполучені Штати зобов’язуються захищати та, перш за все, не дозволити Росії та Китаю отримати там вплив.

Наостанок — існує так званий GIUK-прохід між Гренландією, Ісландією та Великою Британією. Трохи далі від нього розташована більшість російських ударних підводних човнів. Тож, Гренландія надзвичайно важлива для нашої оборонної позиції на Півночі.

Що стосується питання Панами, то коли ми передавали Панамський канал за президентства Джиммі Картера, то не могли очікувати, що він перетвориться на місце китайських операцій. Але наразі китайські компанії фактично управляють каналом. Більшість телекомунікаційної та цифрової інфраструктури в Панамі тепер є китайською — зробленою Huawei та іншими компаніями.

2018 року Панама приєдналася до ініціативи "Один пояс, один шлях", що є новим Шовковим шляхом, який намагається створити Китай. І я дуже серйозно занепокоєний: якщо це не зупинити, ми можемо опинитися в ситуації, коли у Центральній Америці з’являться китайські військові бази. А це абсолютно неприйнятно для Сполучених Штатів.

*Для довідки: на початку лютого 2025 року Панама за наполяганням США відмовилася від продовження угоди з КНР за ініціативою "Один пояс, один шлях".

Отже, президент Трамп займає досить жорстку позицію: що це Західна півкуля, це місце, де "живуть" Сполучені Штати, і ми допустили занадто багато китайського впливу, а в Арктиці — російського. Це ще один крок у великому змаганні держав, яке ви зараз спостерігаєте.

Росіяни хочуть вигнати Америку з Європи

— Які інструменти Трамп може використати для досягнення своєї мети, наприклад, з Гренландією? Здається, що Данія не готова до жодних переговорів про продаж острова. Прем’єр-міністр Гренландії певною мірою висловив відкритість до поглиблення співпраці зі Штатами, але знову ж таки, про продаж не йдеться.

Згадайте, як президент Трамп діяв 2016 року. Він є непередбачуваним. Як майстер угод, він хоче, щоб його опоненти почувалися невпевнено, а партнери постійно губилися в здогадках, куди це все веде.

Гадаю, ми побачимо серйозні переговори щодо американських об’єктів у Гренландії. Думаю, ми розширимо свою присутність там.

Дуже мало людей у Європі знають, що Сполучені Штати намагалися купити Гренландію одразу після Другої світової війни приблизно за 100 мільйонів доларів у золоті. Це не щось таке, що раптом вигадав Трамп. Це те, що кожен геостратег у Сполучених Штатах завжди розумів як критичне питання. Думаю, те, що ми бачимо зараз, є вступним словом у переговорах.

Що стосується Панами, то можна буде побачити значний тиск щодо розриву зв’язків із Китаєм. Ширше питання економічної стратегії полягає в тому, що ми протягом трьох десятиліть фактично виключили пріоритети національної безпеки з економічної політики.

Фактично ми побудували Китай. Ми створили Франкенштейна, як нібито сказав Ніксон перед смертю, бо саме він був тим, хто справді "відкрився" Китаю (Річард Ніксон 1972 року став першим президентом США, який відвідав КНР Ред.).

І зараз маємо країну, яка водночас не стала поважним гравцем у міжнародній системі, але й фактично претендує на регіональну гегемонію в Індо-Тихоокеанському регіоні, хоче витіснити Сполучені Штати як основного гаранта безпеки.

Якщо подивитися на масштаби будівництва китайського флоту, то вони, мабуть, створюють еквівалент британського флоту кожні чотири роки.

Вони мають намір робити те, що робила кожна держава, яка швидко модернізується. Спочатку ви стаєте геостратегічно активними у своєму регіоні, а потім виходите на глобальний рівень. Це не відрізняється від американського досвіду — від 13 колоній, які виживають, до освоєння континенту, домінування в нашій півкулі, а потім і у світі.

Що небезпечно, так це те, що Китай, на відміну від Росії, яка є виключно ревізіоністською державою, діє інакше. Путін намагається переглянути підсумки Холодної війни. Він хоче відновити імперію, яка включає Україну. Він хоче, щоб ваша країна була абсолютно підпорядкована і залежна від Росії. Він хоче зробити з вами те, що вже зробив із білорусами. І після цього прагне мати сферу впливу в Центральній Європі. Це не є великою загадкою. Це традиційне російське імперське мислення.

Росіяни хочуть вигнати Америку з Європи. Вони критикують нас, постійно атакують у всіх можливих сферах. Але російська еліта завжди любила Західну Європу, її гарні готелі та чудові ресторани. Цей корумпований прошарок російської еліти не стільки прагне все знищити, скільки знову стати великим гравцем у європейській політиці.

Китай — це інше. Вони хочуть замінити всю модель управління в екзистенційному сенсі. Я написав статтю для Politico кілька років тому під назвою "Вільний ринок для невільних людей". Це, по суті, державна форма меркантильного ринкового капіталізму, де забезпечується висока якість життя для громадян, але все контролюється "зверху". Свобода зникає.

Китайці, маючи величезні суми грошей, які вони можуть інвестувати, ведуть свою гру. Я дивлюся на КНР не лише як на військову чи економічну проблему, але й ідеологічну.

Росія ж не є економічною проблемою в жодному сенсі. Зараз у них є гроші, щоб воювати з вашою країною, бо ціни на енергоносії високі, а китайці постачають їм ресурси й підтримують їх.

Російська Федерація — це бліда тінь Радянського Союзу. Але Китай — це інша проблема. Я дуже стурбований тим, що альянс між росіянами, китайцями, північнокорейцями та іранцями, який я називаю "віссю диктатур", становить екзистенційну загрозу для Заходу, і нам необхідно це подолати.

"У громадян з'явилося відчуття, що Америку більше не сприймають серйозно"

— Тобто контроль над Гренландією та Панамським каналом певною мірою узгоджується з політикою "Америка передусім"? Адже як заявляв Трамп, інтереси національної безпеки США мають бути на першому місці. З цієї точки зору його наміри й заяви зрозумілі.

— Трамп завжди був свого роду bête noire (людиною, яка особливо не подобалася або вселяла страх) для європейських та американських еліт, бо він не вписується у звичний формат. Він ніколи не вписувався.

Гадаю, ніхто серед політичної еліти у Вашингтоні не очікував, що він виграє 2016 року. А європейці, оскільки Трамп не вписується у неоліберальну парадигму, витрачали більшість часу, обурюючись тим, що він говорив, адже його заяви часто були дуже нетрадиційними, м'яко кажучи.

Але водночас він говорив європейцям правду, наприклад, щодо переозброєння. Згадаймо його першу зустріч з Ангелою Меркель, коли він сказав їй: "Як це можливо, що ви платите всі ці євро Росії, купуючи російський газ, а я захищаю вас, тоді як ви майже нічого не витрачаєте на національну оборону?" У своєму доволі прагматичному стилі Трамп сказав: "Гей, ти не платиш, Ангело. Що відбувається?"

Європейці та, певною мірою, американські еліти вважали, що Трамп — це виняток, тимчасове явище, а адміністрація Байдена є поверненням до норми.

Але це не так просто. І якщо подивитися на реакцію європейських лідерів, то в день перед виборами вони називали Трампа Муссоліні, Гітлером, казали про кінець демократії. А потім раптом Макрон запрошує його на відкриття Нотр-Даму. І лідери один за одним їдуть до Вест-Палм-Біч (де знаходиться вілла Трампа Мар-а-Лаго — Ред.).

Така масштабна перемога, яку він здобув, — уперше за десятиліття республіканці отримали більшість у Сенаті, Палаті представників, Білому домі — дає розуміння, що щось фундаментально змінилося. Тож тепер питання: якою буде стратегія надалі?

Про політику "Америка передусім". Уявіть собі українського політика, який би сказав: "Ні, Україна на другому місці". Кожна нація ставить свої інтереси на перше місце. Так, Трамп зробив із цього гасло, адже серед американців є сильне відчуття такого підходу.

Нещодавно я читав лекцію у Мічигані. Коли ти у Вашингтоні, то ніби живеш у мильній бульбашці, а якщо поїдеш у глибинку — це зовсім інший світ. І люди розчаровані.

По-перше, протягом 20 років ми вели так звану глобальну війну з тероризмом. І ми не досягли наших стратегічних цілей. Ви бачили, як було здійснено виведення військ з Афганістану. Бачили вбитих американських солдатів та відчайдушних людей, які бігли за літаками.

З'явилося відчуття, що Америку більше не сприймають серйозно, тому що ми втратили здатність до стримування. Іншими словами, пам'ятаю, як 2022 року, перед тим, як на вашу країну напали вдруге, я ще працював з Міністерством оборони. Ми бачили, що робили росіяни.

Ми оприлюднювали та розсекречували багато інформації, щоб стримати росіян, сказавши їм: "Гей, ми бачимо, що ви робите, не робіть цього". Але вони вторглися. Потім настав 2023 рік, ХАМАС напав на найближчого союзника США на Близькому Сході, Ізраїль.

Потім у нас був випадок, коли ізраїльтяни вбили іранського генерала, і іранці заявили, що збираються вдарити безпосередньо по Ізраїлю. Президент Байден сказав іранцям: "Не робіть цього". А вони все одно напали.

Отже, коли спілкуєшся з громадянами в глибинці США, чуєш "Чому нас не поважають?"

Знаєте, скільки коштувала глобальна війна з тероризмом? Приблизно вісім трильйонів доларів, згідно з даними Інституту Ватсона при Браунському університеті. Навіть якщо менше, це величезна сума грошей. І раптом, ми ганяємося за джихадистами по горах. А тим часом росіяни та китайці озброюються.

Росіяни вторглися в Грузію 2008 року і не зазнали жодних наслідків, на мою думку. "Північний потік-1" був завершений. Потім росіяни напали на вашу країну і забрали Крим. Побудували "Північний потік-2".

Кожного разу, коли Путін використовував військову силу, з Європи було багато розмов. Але він здобував геополітичні перемоги. "Мінськ-1", "Мінськ-2" і так далі.

2022 року багато людей думали, що Україна або буде швидко розгромлена, або не буде чинити опір. Тож якби ви зазнали поразки, що, на вашу думку, сталося б? Це звучатиме дещо цинічно, але напевно, люди після нарікань, як все це жахливо, врешті повернулися б до звичного ведення справ з РФ.

Але сталося дещо фундаментальне. Ваша нація змінила історію, тому що ви стояли й боролися. І вам надзвичайно пощастило, адже росіяни на той час були некомпетентні. У них не було керівництва, у них не було логістики, у них не було оборони. Але вони вчаться. І я кажу це з великим болем, але зараз росіяни набирають обертів. І це дуже небезпечно.

Більше про прогноз пана Міхти щодо війни в Україні на 2025 рік читайте у другій частині інтерв’ю незабаром на сайті "Телеграфу".

Теги за темою
СШАДональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як доглядати за волоссям влітку, щоб воно не перетворилося на солому
Gazeta UA
2025-07-27T10:36:24Z
Вапняний наліт "сповзе" з плитки та лійки миттєво: який засіб творить дива
GlavRed
2025-07-27T10:27:57Z
День бургера: як приготувати вдома найпопулярніший фастфуд світу
Gazeta UA
2025-07-27T09:39:34Z
Досить ПОкати: коли "по-" у мовленні казати неправильно – перевірте себе
24tv
2025-07-27T09:24:05Z
15 корисних звичок, які сприяють збільшенню заробітку вдвічі
Gazeta UA
2025-07-27T08:42:08Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 28 липня по 2 серпня
GlavRed
2025-07-27T08:27:56Z
Ніколи не купуйте такий кавун: як не натрапити на небезпечну ягоду
Telegraf
2025-07-27T08:27:20Z
Чому водоспад Шипіт називають одним із найкрасивіших в Україні
24tv
2025-07-27T08:18:20Z
З Європи до Америки за 54 хвилини: чи можна побудувати тунель під Атлантичним океаном
Фокус
2025-07-27T08:06:57Z
Наречена Міка Джаггера показала сина від 82-річного музиканта і здивувала його схожістю з батьком
TSN
2025-07-27T10:48:08Z
«Довга хода» Стівена Кінга оживає: режисер «Голодних ігор» показав новий трейлер на Comic-Con
ITC
2025-07-27T10:31:48Z
Лайма Вайкуле зробила гучну заяву про війну в Україні та поставила на місце журналіста
TSN
2025-07-27T10:18:24Z
Прощання з легендою: де і як пройде похорон рок-ікони Оззі Осборна
24tv
2025-07-27T10:16:58Z
Рік тому не стало видатного українського режисера: що відомо про смерть Олега Фіалка та що він зняв
Telegraf
2025-07-27T09:42:00Z
Як виглядати дорого біля басейну чи на пляжі: Андре Тан дав важливі поради
24tv
2025-07-27T09:33:01Z
Дизайнери назвали 6 ознак стильної кімнати
24tv
2025-07-27T09:27:33Z
«Ви – наша душа». Петриненко привітав із днем народження Тетяну Горобець
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T08:57:14Z
Альона Омаргалієва у 12-ту річницю шлюбу розчулила, яким було її весілля з Тамерланом
TSN
2025-07-27T08:33:01Z
Чому після схуднення на Оземпік "падають" сідниці
24tv
2025-07-27T08:12:38Z
Уряд доручив МОЗ та Мінсоцполітики вирішити проблемні питання з протезування
УкраинФорм
2025-07-27T07:30:53Z
Які хвороби можуть загрожувати кожному знаку зодіаку: пояснення астрологів
TSN
2025-07-27T07:18:47Z
Червоний рівень магнітної бурі, як уберегти себе?
360ua.news
2025-07-27T07:18:00Z
Скільки заробляють медики в Україні й де платять більше
24tv
2025-07-27T06:36:58Z
Привітання з Днем медичного працівника: які теплі слова сказати лікарям
24tv
2025-07-27T05:12:12Z
Немовля з "пухлиною" у роті приголомшило лікарів: що це було насправді
TSN
2025-07-27T04:33:52Z
Зі святом, медики! Найкрасивіші привітання у картинках та листівках зі святом 27 липня
Telegraf
2025-07-27T03:18:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Хмельницькому: де українці можуть отримати безкоштовну медичну підтримку
Политека
2025-07-27T03:00:44Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
У Польщі націоналістична опозиція вже помітно випереджає партію влади
Европейская правда
2025-07-27T10:46:22Z
Економіка та оборона: Свириденко підбила підсумки першого тижня роботи нового уряду
УкраинФорм
2025-07-27T10:45:49Z
Західні санкції проти Росії посилюють ізоляцію Калінінграда - розвідка
УкраинФорм
2025-07-27T10:42:36Z
Нардеп розповів, чи будуть блокувати мобільний зв’язок під час атаки дронів
TSN
2025-07-27T10:27:52Z
НАБУ спростувало факт хабаря у 190 мільйонів гривень для командувача Нацгвардії Півненка
24tv
2025-07-27T10:21:58Z
Свириденко прокоментувала перший тиждень роботи нового Кабміну
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T10:21:16Z
У NYT назвали причину скорочення допомоги ЄС для України
iPress
2025-07-27T10:21:02Z
Держсекретар США: Трамп втрачає терпіння щодо Росії та Путіна
Лига
2025-07-27T10:19:58Z
У Полтавській області через удари росіян підрозділи ТЦК та СП перемістили в інші будівлі
ZN UA
2025-07-27T10:46:05Z
Українська наука: в Міносвіти розказали, чи планується скорочення кількості університетів та звільнення
ZN UA
2025-07-27T10:46:03Z
Щорічний парад на день ВМФ у Санкт-Петербурзі скасували через "найбільшу атаку дронів"
24tv
2025-07-27T10:45:51Z
Жінка – значить "штурмовик ширінок", – військова відверто розповіла про стереотипи
24tv
2025-07-27T10:45:48Z
Власниця одеської кішки, яка сама біжить додому з укриття, заробила на вірусному відео
Комсомольская правда
2025-07-27T10:42:05Z
Календар Днів ангела на серпень 2025 року: хто святкуватиме свої іменини
24tv
2025-07-27T10:42:01Z
Чи можуть забрати авто за несплату штрафів через ухилення від мобілізації - пояснення
TSN
2025-07-27T10:36:54Z
Україна представила на IDEF 2025 у Стамбулі броньовані авто «Гюрза-2» і «Тиса»
УкраинФорм
2025-07-27T10:36:42Z
Чи можна гладити чужих домашніх тварин: поширена помилка в етикеті
GlavRed
2025-07-27T10:36:10Z
В Одесі пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T10:30:41Z
Ленінградську область РФ атакували дрони, в регіоні зупиняли авіасполучення
УкраинФорм
2025-07-27T10:27:46Z
Таїланд раптово зупинив бої з Камбоджею: подробиці
iPress
2025-07-27T10:19:42Z
У Кривому Розі поліція перевіряє відео побиття чоловіка військовим ТЦК – відео
Лига
2025-07-27T10:03:38Z
Через аномальну спеку Туреччину охопили пожежі: зʼявилися моторошні кадри
GlavRed
2025-07-27T09:54:06Z
У Ленінградській області лунали вибухи після атаки дронів: припинено роботу аеропорту
Gazeta UA
2025-07-27T09:42:45Z
Пекельна спека: в Європі зафіксували рекордну температуру, метеорологи кажуть про нову норму
Фокус
2025-07-27T09:39:49Z
Китай накрили зливи - тисячі людей евакуювали, є загиблі
УкраинФорм
2025-07-27T09:12:33Z
На півночі Індії через тисняву в храмі загинули шестеро людей, десятки постраждалих
УкраинФорм
2025-07-27T08:33:32Z
В Одесі гримлять вибухи: місто атакує рій російських дронів
GlavRed
2025-07-27T10:39:44Z
Росіяни вдарили дроном по Сумах, є пошкодження
УкраинФорм
2025-07-27T10:36:42Z
Спека в Україні: синоптик сказала, коли чекати на зміну погоди
GlavRed
2025-07-27T10:27:53Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 28 липня по 3 серпня: градуси підуть вверх, синоптики назвали дні пекельної спеки
Политека
2025-07-27T10:00:41Z
Циклон Karlheinz насувається на Україну: де очікувати негоди
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T09:57:33Z
Кілька міст у Донецькій області залишилися без води: оголошено графік підвезення
24tv
2025-07-27T09:54:46Z
Спекотний фінал літа: де в Україні чекати справжнього пекла у серпні
Хвиля
2025-07-27T09:45:02Z
Аналітики заявили про окупацію сіл у Дніпропетровській області: що кажуть у Генштабі
Фокус
2025-07-27T09:36:57Z
Графік відключення води на тиждень з 28 липня по 3 серпня у Харкові: перелік адрес, де не буде постачання
Политека
2025-07-27T09:30:59Z
Влахович може перейти до Мілана
Football.ua
2025-07-27T10:40:47Z
Баєр оголосив про підписання нападника Манчестер Сіті
Football.ua
2025-07-27T10:33:38Z
Не тільки завдяки футболу: як заробляє та які статки має Кріштіану Роналду у 2025 році
24tv
2025-07-27T10:33:24Z
Страсбур придбав восьмого за літо гравця, загальні витрати сягнули 80 млн євро
Football.ua
2025-07-27T09:57:57Z
Феліш погодився на перехід до Ан-Насра
Football.ua
2025-07-27T09:57:57Z
У МОК розповіли про можливий допуск росіян на зимову Олімпіаду-2026
ZN UA
2025-07-27T09:57:34Z
Торіно оголосив про трансфер воротаря Спортінга
Football.ua
2025-07-27T09:52:55Z
Шкрініар близький до трансферу у Фенербахче — контракт до 2029 року вже узгоджено
Football.ua
2025-07-27T09:37:38Z
Микола Рущак - бронзовий призер Всесвітньої Універсіади у спортивній ходьбі
УкраинФорм
2025-07-27T09:30:49Z
Lactalis закриває завод із виробництва рослинних напоїв у Канаді
AgroPortal
2025-07-27T10:30:00Z
У росії цього року єдиним бенефіціаром економіки є ритуальний бізнес – розвідка
iPress
2025-07-27T10:19:39Z
Урожай буде грандіозним: садівники розповіли про важливу обробку малини
24tv
2025-07-27T10:09:33Z
Україна очікує на санкції проти російських металів, газу та інших ресурсів - Власюк
УкраинФорм
2025-07-27T10:06:37Z
Працювали все життя, а пенсія мізерна: як система з’їдає ваші гроші
24tv
2025-07-27T10:03:16Z
В Україні ціни на популярний овоч почали стрімко зростати
TSN
2025-07-27T09:18:21Z
Скільки дають землі під забудову в Україні у липні 2025 року
24tv
2025-07-27T09:03:29Z
Після 70 років більше грошей: які доплати за віком зараз
24tv
2025-07-27T08:21:21Z
Більші у 3-4 рази штрафи, відкритий банкінг і жодного ПДВ: що зміниться в Україні з 1 серпня
Фокус
2025-07-27T08:12:18Z
У листопаді цього року інопланетяни можуть атакувати Землю – New York Post
TSN
2025-07-27T10:48:12Z
Стали відомі кольори та обсяги пам'яті Samsung Galaxy S25 FE
InternetUA
2025-07-27T10:31:17Z
Купатися — це погано: учені розповіли, чому кішки насправді не люблять воду
Фокус
2025-07-27T10:30:13Z
Названо розміри дисплеїв складаного смартфона Apple iPhone Fold
InternetUA
2025-07-27T10:01:42Z
Українські полярники взяли рідкісні зразки тканин косатки в Антарктиці
УкраинФорм
2025-07-27T09:57:27Z
Підлітки в Британії видають себе за Нормана Рідуса, щоб обійти перевірку віку в Discord
InternetUA
2025-07-27T09:01:09Z
Сонце не дрімає. Чи очікується найближчим часом магнітна буря
Telegraf
2025-07-27T09:00:25Z
NASA відмінила революційну космічну місію TRACERS через критичну несправність
InternetUA
2025-07-27T08:58:51Z
Найочікуваніші ігри 2025 року – календар головних релізів
24tv
2025-07-27T08:57:42Z
Потужність — понад 700 сил: у Києві помітили новітній BMW на "бляхах" за $160 000
Фокус
2025-07-27T10:42:13Z
Дорога капсула часу: 24-річне купе від Honda продали за ціною Porsche 911 Turbo
Фокус
2025-07-27T09:51:26Z
Toyota оновила моделі Corolla Cross і Frontlander
Gazeta UA
2025-07-27T08:00:48Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z
Як на заводі Mercedes-Benz у Верті виготовили першу вантажівку
AutoCentre
2025-07-27T01:46:59Z
На колишньому заводі Van Hool йде складання 24-метрових електробусів
AutoCentre
2025-07-27T01:46:03Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z
Цей унікальний ретро-корвет міг би переконати нас обрати його замість ZR1X
Топ Жир
2025-07-26T23:21:59Z
Жінка переказала понад 7 тисяч доларів за авто, яке так і не отримала
Украина Криминальная
2025-07-26T22:45:12Z