MY.UAНовини
Росія — бліда тінь СРСР, а Китай діє складніше, — експерт зі США пояснив логіку Трампа та озвучив небезпечний момент
Росія — бліда тінь СРСР, а Китай діє складніше, — експерт зі США пояснив логіку Трампа та озвучив небезпечний момент

Росія — бліда тінь СРСР, а Китай діє складніше, — експерт зі США пояснив логіку Трампа та озвучив небезпечний момент

Китайці поводяться усе агресивніше в Арктиці, Європі й решті частин світу.

Президент США Дональд Трамп ще до офіційного вступу на посаду відзначився заявами щодо взяття під контроль Штатів Гренландії та Панамського каналу. Поки слова американського лідера викликають занепокоєння, а подекуди й шок у політиків з різних куточків світ, Трамп може переслідувати цілком прагматичну мету.

У чому критична важливість цих територій для США, і яка величезна загроза криється у посиленні впливу Китаю на світовій арені? Про це "Телеграф" поспілкувався з Ендрю Міхтою — відомим американським експертом, директором GeoStrategy Initiative Центру стратегії та безпеки ім. Скоукрофта при Атлантичній раді США (Вашингтон).

Ендрю Міхта. Фото: University of Cambridge

"Можемо опинитися в ситуації, коли у Центральній Америці з’являться китайські військові бази"

— Пане Міхта, дуже цікаво почути вашу думку щодо заяв президента США Дональда Трампа відносно Гренландії та Панамського каналу й контролю над цими територіями. Українці уважно стежать за кожним кроком Трампа, але іноді дійсно буває складно зрозуміти, як далеко він може зайти у реалізації своїх планів.

Я б розділив ці заяви на дві частини.

Перша — це риторика, яка сколихнула багатьох людей, тому що раптом президент США почав говорити про те, щоб купити, взяти під контроль чи включити до складу певні території. Але відкладімо це на хвилину. Поговорімо про те, чому Гренландія та Панама є настільки важливими.

Якщо взяти Гренландію, то Сполучені Штати мають там військову базу, яка фактично є станцією моніторингу. Йдеться про приблизно 200 американських військових і близько 450 цивільних осіб, розміщених там. Данці, своєю чергою, мають близько 70 своїх військовослужбовців. Це критично важливо з точки зору нашої системи повітряно-ракетної оборони та здатності запобігти мілітаризації регіону з боку Росії та Китаю.

Другий аспект — особливо у зв’язку з таненням льодовикового покриву — китайці поводяться надзвичайно наполегливо, намагаючись увійти до Арктичної ради (міжурядовий форум високого рівня, який займається питаннями країн Арктики — Ред.). Вони прагнуть брати участь у судноплавстві та навігації. І, на мою думку, президент посилає сильний сигнал, заявляючи, що ми будемо протистояти цьому і не дозволимо їм розширювати свій вплив.

По-третє, торгівля. Дорога з Європи до Азії північним маршрутом займає близько 14 днів, на відміну від інших маршрутів. В американського судноплавства на це йде близько 20 днів. Це критично важливий торгівельний маршрут.

Далі — у Гренландії є надзвичайно важливі мінерали. І, врешті, уряд Данії не був достатньо ефективним в управлінні островами [які є автономними територіями країни]. Тому я вважаю сильною заяву про те, що Гренландія є стратегічно важливим регіоном, який Сполучені Штати зобов’язуються захищати та, перш за все, не дозволити Росії та Китаю отримати там вплив.

Наостанок — існує так званий GIUK-прохід між Гренландією, Ісландією та Великою Британією. Трохи далі від нього розташована більшість російських ударних підводних човнів. Тож, Гренландія надзвичайно важлива для нашої оборонної позиції на Півночі.

Що стосується питання Панами, то коли ми передавали Панамський канал за президентства Джиммі Картера, то не могли очікувати, що він перетвориться на місце китайських операцій. Але наразі китайські компанії фактично управляють каналом. Більшість телекомунікаційної та цифрової інфраструктури в Панамі тепер є китайською — зробленою Huawei та іншими компаніями.

2018 року Панама приєдналася до ініціативи "Один пояс, один шлях", що є новим Шовковим шляхом, який намагається створити Китай. І я дуже серйозно занепокоєний: якщо це не зупинити, ми можемо опинитися в ситуації, коли у Центральній Америці з’являться китайські військові бази. А це абсолютно неприйнятно для Сполучених Штатів.

*Для довідки: на початку лютого 2025 року Панама за наполяганням США відмовилася від продовження угоди з КНР за ініціативою "Один пояс, один шлях".

Отже, президент Трамп займає досить жорстку позицію: що це Західна півкуля, це місце, де "живуть" Сполучені Штати, і ми допустили занадто багато китайського впливу, а в Арктиці — російського. Це ще один крок у великому змаганні держав, яке ви зараз спостерігаєте.

Росіяни хочуть вигнати Америку з Європи

— Які інструменти Трамп може використати для досягнення своєї мети, наприклад, з Гренландією? Здається, що Данія не готова до жодних переговорів про продаж острова. Прем’єр-міністр Гренландії певною мірою висловив відкритість до поглиблення співпраці зі Штатами, але знову ж таки, про продаж не йдеться.

Згадайте, як президент Трамп діяв 2016 року. Він є непередбачуваним. Як майстер угод, він хоче, щоб його опоненти почувалися невпевнено, а партнери постійно губилися в здогадках, куди це все веде.

Гадаю, ми побачимо серйозні переговори щодо американських об’єктів у Гренландії. Думаю, ми розширимо свою присутність там.

Дуже мало людей у Європі знають, що Сполучені Штати намагалися купити Гренландію одразу після Другої світової війни приблизно за 100 мільйонів доларів у золоті. Це не щось таке, що раптом вигадав Трамп. Це те, що кожен геостратег у Сполучених Штатах завжди розумів як критичне питання. Думаю, те, що ми бачимо зараз, є вступним словом у переговорах.

Що стосується Панами, то можна буде побачити значний тиск щодо розриву зв’язків із Китаєм. Ширше питання економічної стратегії полягає в тому, що ми протягом трьох десятиліть фактично виключили пріоритети національної безпеки з економічної політики.

Фактично ми побудували Китай. Ми створили Франкенштейна, як нібито сказав Ніксон перед смертю, бо саме він був тим, хто справді "відкрився" Китаю (Річард Ніксон 1972 року став першим президентом США, який відвідав КНР Ред.).

І зараз маємо країну, яка водночас не стала поважним гравцем у міжнародній системі, але й фактично претендує на регіональну гегемонію в Індо-Тихоокеанському регіоні, хоче витіснити Сполучені Штати як основного гаранта безпеки.

Якщо подивитися на масштаби будівництва китайського флоту, то вони, мабуть, створюють еквівалент британського флоту кожні чотири роки.

Вони мають намір робити те, що робила кожна держава, яка швидко модернізується. Спочатку ви стаєте геостратегічно активними у своєму регіоні, а потім виходите на глобальний рівень. Це не відрізняється від американського досвіду — від 13 колоній, які виживають, до освоєння континенту, домінування в нашій півкулі, а потім і у світі.

Що небезпечно, так це те, що Китай, на відміну від Росії, яка є виключно ревізіоністською державою, діє інакше. Путін намагається переглянути підсумки Холодної війни. Він хоче відновити імперію, яка включає Україну. Він хоче, щоб ваша країна була абсолютно підпорядкована і залежна від Росії. Він хоче зробити з вами те, що вже зробив із білорусами. І після цього прагне мати сферу впливу в Центральній Європі. Це не є великою загадкою. Це традиційне російське імперське мислення.

Росіяни хочуть вигнати Америку з Європи. Вони критикують нас, постійно атакують у всіх можливих сферах. Але російська еліта завжди любила Західну Європу, її гарні готелі та чудові ресторани. Цей корумпований прошарок російської еліти не стільки прагне все знищити, скільки знову стати великим гравцем у європейській політиці.

Китай — це інше. Вони хочуть замінити всю модель управління в екзистенційному сенсі. Я написав статтю для Politico кілька років тому під назвою "Вільний ринок для невільних людей". Це, по суті, державна форма меркантильного ринкового капіталізму, де забезпечується висока якість життя для громадян, але все контролюється "зверху". Свобода зникає.

Китайці, маючи величезні суми грошей, які вони можуть інвестувати, ведуть свою гру. Я дивлюся на КНР не лише як на військову чи економічну проблему, але й ідеологічну.

Росія ж не є економічною проблемою в жодному сенсі. Зараз у них є гроші, щоб воювати з вашою країною, бо ціни на енергоносії високі, а китайці постачають їм ресурси й підтримують їх.

Російська Федерація — це бліда тінь Радянського Союзу. Але Китай — це інша проблема. Я дуже стурбований тим, що альянс між росіянами, китайцями, північнокорейцями та іранцями, який я називаю "віссю диктатур", становить екзистенційну загрозу для Заходу, і нам необхідно це подолати.

"У громадян з'явилося відчуття, що Америку більше не сприймають серйозно"

— Тобто контроль над Гренландією та Панамським каналом певною мірою узгоджується з політикою "Америка передусім"? Адже як заявляв Трамп, інтереси національної безпеки США мають бути на першому місці. З цієї точки зору його наміри й заяви зрозумілі.

— Трамп завжди був свого роду bête noire (людиною, яка особливо не подобалася або вселяла страх) для європейських та американських еліт, бо він не вписується у звичний формат. Він ніколи не вписувався.

Гадаю, ніхто серед політичної еліти у Вашингтоні не очікував, що він виграє 2016 року. А європейці, оскільки Трамп не вписується у неоліберальну парадигму, витрачали більшість часу, обурюючись тим, що він говорив, адже його заяви часто були дуже нетрадиційними, м'яко кажучи.

Але водночас він говорив європейцям правду, наприклад, щодо переозброєння. Згадаймо його першу зустріч з Ангелою Меркель, коли він сказав їй: "Як це можливо, що ви платите всі ці євро Росії, купуючи російський газ, а я захищаю вас, тоді як ви майже нічого не витрачаєте на національну оборону?" У своєму доволі прагматичному стилі Трамп сказав: "Гей, ти не платиш, Ангело. Що відбувається?"

Європейці та, певною мірою, американські еліти вважали, що Трамп — це виняток, тимчасове явище, а адміністрація Байдена є поверненням до норми.

Але це не так просто. І якщо подивитися на реакцію європейських лідерів, то в день перед виборами вони називали Трампа Муссоліні, Гітлером, казали про кінець демократії. А потім раптом Макрон запрошує його на відкриття Нотр-Даму. І лідери один за одним їдуть до Вест-Палм-Біч (де знаходиться вілла Трампа Мар-а-Лаго — Ред.).

Така масштабна перемога, яку він здобув, — уперше за десятиліття республіканці отримали більшість у Сенаті, Палаті представників, Білому домі — дає розуміння, що щось фундаментально змінилося. Тож тепер питання: якою буде стратегія надалі?

Про політику "Америка передусім". Уявіть собі українського політика, який би сказав: "Ні, Україна на другому місці". Кожна нація ставить свої інтереси на перше місце. Так, Трамп зробив із цього гасло, адже серед американців є сильне відчуття такого підходу.

Нещодавно я читав лекцію у Мічигані. Коли ти у Вашингтоні, то ніби живеш у мильній бульбашці, а якщо поїдеш у глибинку — це зовсім інший світ. І люди розчаровані.

По-перше, протягом 20 років ми вели так звану глобальну війну з тероризмом. І ми не досягли наших стратегічних цілей. Ви бачили, як було здійснено виведення військ з Афганістану. Бачили вбитих американських солдатів та відчайдушних людей, які бігли за літаками.

З'явилося відчуття, що Америку більше не сприймають серйозно, тому що ми втратили здатність до стримування. Іншими словами, пам'ятаю, як 2022 року, перед тим, як на вашу країну напали вдруге, я ще працював з Міністерством оборони. Ми бачили, що робили росіяни.

Ми оприлюднювали та розсекречували багато інформації, щоб стримати росіян, сказавши їм: "Гей, ми бачимо, що ви робите, не робіть цього". Але вони вторглися. Потім настав 2023 рік, ХАМАС напав на найближчого союзника США на Близькому Сході, Ізраїль.

Потім у нас був випадок, коли ізраїльтяни вбили іранського генерала, і іранці заявили, що збираються вдарити безпосередньо по Ізраїлю. Президент Байден сказав іранцям: "Не робіть цього". А вони все одно напали.

Отже, коли спілкуєшся з громадянами в глибинці США, чуєш "Чому нас не поважають?"

Знаєте, скільки коштувала глобальна війна з тероризмом? Приблизно вісім трильйонів доларів, згідно з даними Інституту Ватсона при Браунському університеті. Навіть якщо менше, це величезна сума грошей. І раптом, ми ганяємося за джихадистами по горах. А тим часом росіяни та китайці озброюються.

Росіяни вторглися в Грузію 2008 року і не зазнали жодних наслідків, на мою думку. "Північний потік-1" був завершений. Потім росіяни напали на вашу країну і забрали Крим. Побудували "Північний потік-2".

Кожного разу, коли Путін використовував військову силу, з Європи було багато розмов. Але він здобував геополітичні перемоги. "Мінськ-1", "Мінськ-2" і так далі.

2022 року багато людей думали, що Україна або буде швидко розгромлена, або не буде чинити опір. Тож якби ви зазнали поразки, що, на вашу думку, сталося б? Це звучатиме дещо цинічно, але напевно, люди після нарікань, як все це жахливо, врешті повернулися б до звичного ведення справ з РФ.

Але сталося дещо фундаментальне. Ваша нація змінила історію, тому що ви стояли й боролися. І вам надзвичайно пощастило, адже росіяни на той час були некомпетентні. У них не було керівництва, у них не було логістики, у них не було оборони. Але вони вчаться. І я кажу це з великим болем, але зараз росіяни набирають обертів. І це дуже небезпечно.

Більше про прогноз пана Міхти щодо війни в Україні на 2025 рік читайте у другій частині інтерв’ю незабаром на сайті "Телеграфу".

Теги за темою
СШАДональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему контекстная реклама вытесняет обычную и в чем её преимущество
Украина Криминальная
2025-02-06T00:57:54Z
Директор по маркетингу Concord устроилась на работу в Halo Studios
GameMag
2025-02-06T00:45:18Z
Nintendo назвала точное время презентации Switch 2
GameMag
2025-02-06T00:27:58Z
«Триумф»: Kingdom Come: Deliverance II разошлась тиражом более миллиона копий спустя сутки после релиза
GameMag
2025-02-06T00:21:32Z
Она уже рядом: Владельцы Xbox Series X|S получат ролевую игру Final Fantasy XVI в ближайшее время — инсайдер
GameMag
2025-02-06T00:10:55Z
Как восстановить данные из памяти смартфона: простая инструкция
Политека
2025-02-05T23:30:31Z
Искусственный интеллект раскрыл секреты: 5 шагов для защиты смартфона от взлома
Comments UA
2025-02-05T21:57:11Z
Студия Valve собирает новую консоль на базе Steam: когда выйдет, какое "железо" и что потянет
Знай
2025-02-05T19:51:15Z
Инопланетяне могут следить за Землей: ученые шокировали исследованием
UAToday
2025-02-05T19:39:51Z
Санторини под угрозой - жители и туристы покидают остров
ZN UA
2025-02-05T22:30:54Z
"Денежная стрижка" в феврале: когда идти к парикмахеру, чтобы приманить удачу
Знай
2025-02-05T21:51:32Z
Уникальные свойства свеклы, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-05T20:27:37Z
Тест для самых наблюдательных: найдите отличающуюся птицу за 5 секунд
GlavRed
2025-02-05T19:27:31Z
Тельцам — изобилие, Овнам — обманы: гороскоп Таро на 6 февраля 2025 года
Telegraf
2025-02-05T18:57:45Z
Тест: то, что вы заметите в первую очередь, покажет, экстраверт вы или интроверт
TSN
2025-02-05T18:27:13Z
Нереально нежные и вкусные кексики: их удобно брать с собой
Telegraf
2025-02-05T17:27:06Z
Чипсы из макарон: рецепт необычного, но очень вкусного блюда
Фокус
2025-02-05T16:57:43Z
Самый вкусный маринад для соления скумбрии: как приготовить рыбу, чтобы все были в восторге
TSN
2025-02-05T16:51:58Z
Стали известны последствия удара врага по Харькову
Корреспондент
2025-02-06T02:06:36Z
Российский беспилотник ударил по Харькову: что известно
TSN
2025-02-06T00:39:46Z
На Полтавщине мать подозревают в убийстве младенца: набрасывала на малыша мокрую одежду сразу после родов
TSN
2025-02-05T22:36:53Z
Россия атаковала Харьков: возник пожар
Корреспондент
2025-02-05T22:33:11Z
В Краснодарском крае раздались взрывы: вероятно, дроны поразили место запуска "шахедов"
ZN UA
2025-02-05T21:36:17Z
Россия снова содрогается от взрывов: сообщают о поражении важного аэропорта
Comments UA
2025-02-05T20:06:13Z
Россияне атаковали КАБами Днепропетровщину, есть раненые
Комсомольская правда
2025-02-05T19:52:04Z
Россияне нанесли удар по Одесщине, есть жертва
Корреспондент
2025-02-05T19:42:19Z
В Каменце-Подольском произошел взрыв возле здания ТЦК: есть погибший и раненые
Gazeta UA
2025-02-05T19:27:44Z
Украинские прыгуны в высоту завоевали двойной подиум на этапе Континентального тура в Чехии
TSN
2025-02-05T20:18:51Z
Путин закинул 8 шайб в одном матче: в России уверяют, что не поддавались главе Кремля
Telegraf
2025-02-05T19:09:20Z
Украинская прыгунья в высоту с личным рекордом сезона выиграла турнир в Чехии
TSN
2025-02-05T18:39:22Z
Усика сравнили с персонажем "Буратино"
Telegraf
2025-02-05T15:24:44Z
Калинина сделала камбэк и вышла в четвертьфинал турнира WTA в Румынии
Факти ICTV
2025-02-05T15:24:14Z
Свитолина стала лицом украинского бренда: космические фото
Telegraf
2025-02-05T14:36:19Z
"Есть абсолютно все шансы": тренер назвал боксера, который способен победить Усика
Gazeta UA
2025-02-05T14:33:47Z
Украинские футболисты стали героями матча в Турции
ZN UA
2025-02-05T13:15:47Z
Украинские футболисты унизили российский флаг в Турции
Telegraf
2025-02-05T12:18:53Z
В Киеве было громко: работали силы ПВО
TSN
2025-02-06T00:30:41Z
Враг снова ударил по Харькову: что известно
TSN
2025-02-05T23:51:04Z
Гражданское население будут готовить к сопротивлению агрессору — Верещук
TSN
2025-02-05T23:18:51Z
За сутки на фронте произошло 80 боевых столкновений - Генштаб
Gazeta UA
2025-02-05T22:03:58Z
Россияне ударили дроном по одному из крупнейших рынков Харькова
Лига
2025-02-05T21:51:35Z
Краснодарский край атаковали десятки дронов
Корреспондент
2025-02-05T21:48:00Z
"Шахеды" атаковали Харьков: что известно о последствиях
Comments UA
2025-02-05T21:45:46Z
"Для нас станет только хуже": что думают украинские военные о прекращении огня
Знай
2025-02-05T21:30:27Z
Оттуда запускают "шахеды": Приморско-Ахтарск в России под атакой БПЛА
Фокус
2025-02-05T21:27:24Z
Состоялся цифровой релиз ремейка «Человека-волка»
GameMag
2025-02-06T00:16:15Z
Жизель Бундхен родила третьего ребенка — 10 доказательств, что она будет соблазнительной мамой
Marie Claire
2025-02-05T23:24:07Z
Гуцульские наряды, перфекционизм и деньги: киновед рассказал о съемке фильма «Довбуш»
Знай
2025-02-05T21:21:46Z
Призывал бомбить гражданские объекты в Украине: что говорит о войне пропагандист Машков
Telegraf
2025-02-05T20:18:26Z
Met Gala 2025: какой дресс-код, кто приглашен и пустят ли Бьянку Цензори
Marie Claire
2025-02-05T18:27:05Z
Мы снова наденем джинсы-скинни в 2025 году — повторяем за Мирандой Керр
Marie Claire
2025-02-05T18:01:29Z
Набил имя женщины, но выпалил его: что известно о татуировке Олега Винника
Telegraf
2025-02-05T17:51:36Z
Весной 2025 стиль "эклектичного дедушки" завоюет женскую и мужскую моду: эти вещи можно носить всю жизнь
Знай
2025-02-05T17:51:34Z
Ради Тони Матвиенко ушел от жены и двух детей: что известно о личной жизни звезды шоу "Голос країни" Мирзояна
Telegraf
2025-02-05T17:03:08Z
Несвоевременная оплата труда во время войны: несет ли за это ответственность работодатель
ZN UA
2025-02-06T02:04:16Z
РФ планирует разместить в Беларуси новые военные базы
Корреспондент
2025-02-06T01:30:03Z
В Ростовской области жалуются на атаку дронов
Корреспондент
2025-02-06T01:07:53Z
Без суржика: как сказать на украинском «носки»
ZN UA
2025-02-06T01:03:30Z
Раньше, чем "Тени забытых предков": эта повесть из школьной программы стала революционной в украинской литературе
Telegraf
2025-02-05T23:57:37Z
Военно-морские амбиции РФ "буксуют" из-за войны: что известно о последнем атомном крейсере россиян
TSN
2025-02-05T22:21:52Z
День ангела 6 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-05T22:21:27Z
Церковный праздник 6 февраля: почему беременным женщинам в этот день нельзя узнавать пол ребенка
Telegraf
2025-02-05T22:21:25Z
Один среди десятков тысяч: видео встречи с редким оленем стало вирусным в сети
Telegraf
2025-02-05T21:54:33Z
Могут ли мобилизовать мужчину с псориазом
Telegraf
2025-02-06T00:15:06Z
Распространенные продукты, которые быстро "убивают" организм
Comments UA
2025-02-05T19:27:03Z
Доброкачественная опухоль: чем опасно новообразование
Comments UA
2025-02-05T18:18:50Z
Болеть станет непозволительной роскошью: в больницах ввели платные услуги – кому готовить кошельки
Знай
2025-02-05T17:36:34Z
Мужчина страдает аллергией на собственные оргазмы: шокирующие последствия
TSN
2025-02-05T15:39:20Z
Девять советов, как правильно принимать ванну после тяжелого дня
Gazeta UA
2025-02-05T15:36:25Z
Дали отпор редкому и агрессивному раку: ученые разработали новый метод лечения болезни
Фокус
2025-02-05T13:57:23Z
Ученые утверждают, что эта одна специя помогает снять боль напряжения после тяжелой тренировки
TSN
2025-02-05T13:39:14Z
Что съесть на ужин: продукты, от которых не набирают лишние килограммы
TSN
2025-02-05T13:21:45Z
Россия не сдерживает инфляцию: рост цен продолжается – Bloomberg
ZN UA
2025-02-06T02:01:32Z
Аэропорт "Борисполь" сможет принимать рейсы через месяц после возобновления полетов
ZN UA
2025-02-06T01:07:52Z
В России паника: инфляция бьет новые рекорды
Comments UA
2025-02-05T22:42:36Z
Комиссии не будет: ПриватБанк установил льготные тарифы для части клиентов
Знай
2025-02-05T20:30:36Z
ТОП-менеджеры "Укрзализныци" давят на суд, чтобы избежать наказания и посадить невиновных, – адвокат
Апостроф
2025-02-05T19:57:37Z
Немецкий бизнес готовится к инвестиционному буму в Украине – Deutsche Welle
TSN
2025-02-05T19:51:29Z
В Украине практически нет фальсифицированного бензина
UAToday
2025-02-05T19:39:38Z
Не обделили: сколько зарабатывает министр аграрной политики Виталий Коваль
Telegraf
2025-02-05T19:03:31Z
"Борисполь" может открыться через месяц: что известно
Comments UA
2025-02-05T18:45:24Z
Правило трех секунд: как уберечь двигатель авто и увеличить его ресурс
Фокус
2025-02-05T18:42:45Z
Необычная детская машинка ушла с молотка по цене настоящего Porsche Cayenne
Фокус
2025-02-05T17:42:21Z
Cadillac с мороженым: как выглядит самая роскошная закусочная на колесах
Фокус
2025-02-05T12:51:13Z
В Минцифры рассказали, какие новые интересные функции появятся в "Дії": список
TSN
2025-02-05T12:06:40Z
Самый длинный в мире автомобиль имеет 26 колес, бассейн и вертолетную площадку – фото
TSN
2025-02-05T11:09:36Z
Французский авангард: на рынок выходит необычный электрокар с запасом хода 750 км
Фокус
2025-02-05T10:57:48Z
Ferrari выпустит шесть новых моделей авто в 2025 году
Gazeta UA
2025-02-05T06:42:13Z
Пять знаков Зодиака, кому необходимо сменить автомобиль в 2025 году
Comments UA
2025-02-04T20:27:02Z
Зарядит электромобиль на 80% за 9 минут: "золотая" батарея побила новый рекорд
Фокус
2025-02-04T17:57:20Z
Почему Трамп атакует торговых партнеров: анализ The Times
Хвиля
2025-02-06T01:09:49Z
Какова ситуация с военной помощью от США: Зеленский сказал, стоит ли беспокоиться
Telegraf
2025-02-06T01:09:14Z
Спецпредставитель президента США Келлог приедет в Украину: СМИ назвали дату визита
TSN
2025-02-06T00:27:21Z
Трамп намерен ослабить контроль за экспортом огнестрельного оружия
Хвиля
2025-02-06T00:12:26Z
Трамп подписал указ об ограничениях для трансгендерных спортсменов
Корреспондент
2025-02-06T00:06:00Z
Армия Израиля ликвидировала подозрительных лиц в секторе Газа
Корреспондент
2025-02-05T23:30:22Z
ЕС активизирует торговый диалог с США на фоне заявлений Трампа – СМИ
Хвиля
2025-02-05T23:12:54Z
Трамп запретил трансгендерам участвовать в американском женском спорте
ZN UA
2025-02-05T23:12:16Z
Дочь Путина контузило на войне в Украине: российские паблики разносят "сенсацию"
TSN
2025-02-05T23:06:39Z