Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, концерт відбувся у будівлі Українського дому в Роттердамі. Послухати українців також прийшли нідерландці та місцеві мешканці Роттердама.
Він також сказав, що «такі концерти дають енергію» і дуже важливо підтримувати українців за кордоном, ділитися своєю творчістю, підтримкою, зберігати культуру та віру в перемогу.
Сєрга також поділився, що після концерту українці «подарували отакий, як кулончик з тризубом, подарували маскувальні сітки для хлопців, щоб відвезли».
Капітан ЗСУ, відомий український телеведучий, музикант, поет, засновник «Культурного десанту» Микола Сєрга грав українські пісні на гітарі, старший солдат ЗСУ, випускниця Національної музичної академії України, лауреатка міжнародних конкурсів Ольга Рукавішнікова на скрипці.
Старший солдат ЗСУ, бандурист, аранжувальник, соліст Національного оркестру народних інструментів України (НАОНІ), Заслужений артист України Тарас Столяр, який акомпанував Стінгу, виконував на бандурі як українські, так і відомі іноземні хіти. Також музиканти виконали хіт Стінга «Shape of my heart».
«Це була дуже велика робота команди. Ми дуже багато працювали, і крім Стінга, нас чули ще багато інших потужних музикантів, політиків, громадських діячів і просто людей, дуже кваліфікованих у своїх сферах. Ми працювали з університетами, працювали з лікарнями, ветеранськими закладами, курсантами, тобто всюди, де можна було поширювати. Ми проробили великий шлях. Наша команда проробила. Треба гуртувати, треба пояснювати, треба поширювати інформацію про нас, про Україну. В США ми поширювали головний меседж – вдячності. Насправді я думаю, що в Європі так само, бо люди живуть далеко, і через вдячність вони готові слухати. А ми через вдячність показуємо, що ми цивілізовані люди, ми розуміємо, що вони для нас роблять, навіть розуміючи, що без нас, без нашого протистояння їм би зараз довелося цим самим займатися. Але чисто по людські сказати дякую за те, що нам допомагають ресурсами, зброєю і фінансами, і морально – це правильно. Також ми показуємо, хто ми такі, що ми робимо, чому ми це робимо...», – розповідає Столяр про зустріч зі Стінгом.
Виступ «Культурного десанту» в Роттердамі був наповнений живою музикою, історією, традиціями та підтримкою. Відвідувачі були глибоко зворушені виступами музикантів, аплодували стоячи.
«Така культурна дипломатія дуже важлива, викликає емоції й дає змогу доторкнутись до чогось прекрасного, а також дізнатися більше про Україну, за що українці борються, відчути ці цінності. Фундація «Ватага» за підтримки посольства України в Нідерландах виступала організатором, і ми дуже хотіли зробити цей захід доступним та можливим для всіх. Тож вхід був вільний, але кожен міг задонатити», – сказала в коментарі Укрінформу координаторка Українського дому в Роттердамі, співзасновниця Фундації «Ватага» Оксана Савчук.
«Культурний десант» – об'єднання, яке складається з артистів, які служать у ЗСУ. Їхня діяльність спрямована на підтримку морально-психологічного стану, культурно-освітнього рівня та мотивації особового складу підрозділів за допомогою культури та мистецтва.
Як повідомляв Укрінформ, 3 лютого учасники «Культурного десанту» – військовослужбовці та митці Микола Сєрга, Тарас Столяр та Оля Рукавішнікова – завітали до української громади у Варшаві, щоб поділитися своєю творчістю, підтримкою та вірою у перемогу.
Фото: Ольга Будник, Frank Degen