MY.UAНовини
Експерт з ЖКХ Олег Попенко: про незаконні платіжки, підвищення тарифів та зміни на краще
Експерт з ЖКХ Олег Попенко: про незаконні платіжки, підвищення тарифів та зміни на краще

Експерт з ЖКХ Олег Попенко: про незаконні платіжки, підвищення тарифів та зміни на краще

Прогнози експертів на зиму 2024/2025 були дуже невтішні: українці могли б тижнями сидіти без світла та тепла. Дві третини зими вже позаду, і, на щастя, очікування були значно жорсткішими за реальність.

Але якщо пережити опалювальний сезон українцям допомагає тепла зима, то на інші проблеми – підвищення тарифів, незаконні рахунки, зростання комунальних боргів – температура за вікном не впливає. Що відбувається сьогодні в комунальній сфері і чи можна щось зробити для покращення ситуації, не чекаючи на закінчення війни? На ці та інші питання Коротко про відповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Про незаконні нарахування

- Пане Олеже, як ви оцінюєте ситуацію в комунальній сфері станом на зараз?

- Зрозуміло, що ситуація в комунальній сфері не краща, ніж була до початку повномасштабного вторгнення. Якщо врахувати всі проблеми, що з’явилися у нас за останні три роки, ситуація погіршилася, і, на жаль, проблеми жодним чином не вирішуються. Йдеться і про стан житлово-комунального господарства, і платоспроможність населення, і про зростання тарифів.

Проблеми тільки збільшуються. В країні зруйновано близько 20 тисяч багатоквартирних будинків, мільйони українців залишилися без житла, і на фоні цього ми маємо проблему з незаконними нарахуваннями та незаконними платіжками.

- Ви неодноразово робили заяви щодо неправомірних комунальних платіжок споживачів, чиї домівки знаходяться в окупації та в зоні обстрілів. Чому все це стає можливим?

- Практика неправомірних платіжок існує в Україні не перший рік. Але повномасштабне вторгнення та наявність окупованих територій поглибили проблеми та призвели до того, що факти незаконних нарахувань та отримання незаконних платіжок стають дедалі масштабнішими. Ми вже маємо масштабні незаконні платіжки на рівні цілих міст. Наприклад, у Харкові, Львові в рахунок за тепло комунальники додали пункт обслуговування теплових мереж багатоквартирного будинку, що незаконно. Незаконні платіжки за газ та електроенергію отримують українці, майно яких знаходиться в окупації. Маріуполь вже майже три роки окупований, а платіжки надходять. Жителі міста Куп’янськ, коли знаходилися більш ніж пі вроку в окупації у 2022/2023, отримували по дві платіжки – українську та російську.

На жаль, влада відсторонилася від проблем з незаконними платіжками та нарахуваннями. Державна структура – я маю на увазі Держпродспоживслужбу – на папері є, але в реальності не працює. В неї немає ані бюджету, ані людей, ані бажання щось робити, щоб змінити ситуацію на краще. Максимум, що ми бачимо – це поодинокі випадки перевірки формування комунальних платежів.

- Що робити у такому разі споживачам?

- У нас 95-97% населення не обізнані в «комунальних» законах, і я вважаю, що це нормально – вони й не мають в цьому розбиратися. Натомість комунальні підприємства та всі інші, хто надає комунальні та енергетичні послуги, мають самі дотримуватись законів, а не вимагати від українців знання законодавчої бази.

Хоча, не будемо забувати, що в Україні навіть законодавча база прописана повністю під монополістів, які пролобіювали всі потрібні їм норми під час злощасної житлово-комунальної реформи 2017-2019 років.

Повертаючись до вашого питання, відповідаю: на жаль, у випадку надходження незаконних платежів доведеться вирішувати питання самостійно та шукати адвоката.

Про можливості під час війни та «вдалу» зиму

- Зараз головну проблему будь-яких проблем довго шукати не потрібно – повномасштабна війна. А що, на ваш погляд, можна було б зробити навіть під час війни?

- Насамперед потрібно було вирішити питання нарахування боргів та питання боротьби з монополіями. Війна ніяк не заважає АМКУ впливати на облгази, Нафтогаз, теплокомуненерго. Але нічого зроблено не було, а робота зі споживачами була повністю провалена. Ми побачили, як монополісти ставляться до державних органів під час перевірок Держенергонагляду, коли спеціалістів не пускали або навіть виганяли з території.

Також можна було розібратися з питаннями незаконних нарахувань, які багато в чому пов’язані з тим, що питання подання даних лічильників не було вирішене до кінця. Процедуру нібито змінили: можна не подавати дані, а пізніше звіряти цифри, але в законодавство так і не були внесені зміни. Скориставшись цією діркою в законодавстві, монополісти почали виставляти величезні рахунки споживачам, які за якихось причин не можуть передати дані лічильників. Це жителі окупованих територій, споживачі в зоні бойових дій, родини, що виїхали за кордон, тощо.

- Прогнози на цю зиму були дуже невтішні, експерти казали, що українці тижнями сидітимуть без світла. Але пройшла вже половина зими, і виявилося, що прогнози було значно жорсткішими за реальність. В чому головні причини?

Головних проблем опалювального сезону в Україні декілька: це наявність природних ресурсів, наявність коштів на придбання природних ресурсів, обстріли генерації та погодні умови. Отже, причин відносно «вдалої» зими 2024/2025 дві: не такі часті обстріли генерації та тепла зима. Теплий січень і, як нам обіцяють синоптики, теплий лютий знімають велику частину проблем та набагато полегшують проходження опалювального сезону.

Про підвищення тарифів

- Зараз діє мораторій на підвищення тарифів. І він нібито не порушується, але ЗМІ постійно пишуть про зростання сум у платіжках. Що відбувається?

- Дійсно, в Україні діє мораторій на підвищення комунальних тарифів з серпня 2022 року. Але в законі хитро прописано, що мораторій має відношення тільки до трьох складових комунальної платіжки: гаряча вода, опалення та розподіл газу. Всі інші тарифи можуть зростати навіть під час військових дій. Ми бачимо, що тарифи на електроенергію постійно підіймаються – з 2022 року вони зросли втричі. Зростає вартість обслуговування багатоквартирних будинків. Цілком можуть зрости тарифи на газ, тарифи водоканалів. І те, що вони поки що не зростають – це суто політичне рішення.

Загалом платіжка тільки за минулий рік у середньому зросла на 20%. Але, на жаль, грошей, щоб сплачувати ці рахунки, в гаманцях українців стає все менше і менше.

- Чи можна було запобігти цьому підвищенню?

- На мій погляд, тут відповідь однозначна: так. Розкрадання коштів в комунальній сфері, в чому можна пересвідчитися на сайті Prozorro, відбувається шаленими темпами. Мова навіть не про мільйони – про мільярди гривень.

Закупівля непотрібної техніки для комунальних підприємств, що знаходяться в окупації; закупівля в рази дорожче, ніж ціни на ринку; закупівля дорогих гаджетів та автомобілів для комунальних підприємств; незаконно прийняті на роботу «мертві душі», десятки «радників» та «заступників» у одному жеку – все це реалії української комунальної сфери. А розкрадання коштів та корупція напряму впливають на підвищення комунальної платіжки, адже ж ці гроші потрібно десь брати.

Як на мене, піднімати тарифи під час війни та жебракування значної частки населення – недолуга політика наших комунальників. Щоб запобігти цьому, потрібна воля органів місцевого самоврядування на перевірку діяльності своїх комунальних підприємств, проведення незалежного аудиту.

Про борги та подолання кризи

- Стосовно проблеми з боргами за комунальні послуги, які формувалися роками... Навряд чи можна сказати, що їх головною причиною є неплатоспроможність – відомо чимало випадків, коли борги накопичуються у далеко небідних людей…

- Проблема з боргами має довгу історію. Формування величезних боргів за комунальні послуги почалося з періоду реформ 2017-2019 років, про які я вже казав вище. Тоді були прийняті Закон про житлово-комунальні послуги, Закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання, Наказ №315 про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг тощо. До речі, ці закони були затверджені за кошти USAID, я чув про суму близько 3 млн доларів.

Саме після ухвалення цих законів заборгованість за житлово-комунальні послуги почала зростати як сніговий ком. Якщо до 2017 року заборгованість складала 9-10 млрд грн, то тільки за один 2018 рік борги збільшилися на 40 млрд грн та перевалили за 50 мільярдів. А на 1 січня 2022 року борги вже склали 81,3 млрд грн.

Під час повномасштабного вторгнення ситуація с боргами цілком очікувано погіршилася ще більше. Дані не публікуються, але за моїми розрахунками зараз заборгованість складає більш ніж 200 млрд грн. І я б не сказав, що все це борги тих багатих людей, які із принципу не платять за газ чи тепло. Так, такі випадки є, ми пам’ятаємо історію з депутатом, який не платив за газ у своєму особняку та накопичив борг близько 400 тис грн. Але все ж таки в першу чергу за комуналку не платять пересічні громадяни, у яких дійсно немає коштів. Як людина з пенсією 4 тис грн, навіть маючи субсидію, може сплатити за комуналку? А їсти на що, а ліки на що купувати?

Плюс на зростання боргів впливають величезні незаконні нарахування в десятки мільярдів гривень, які зафіксовані мною за останні роки. Наприклад, люди в Херсоні не живуть у своєму житлі місяцями. Відповідно, вони не споживають послуги і не можуть надати дані лічильників, але отримують платіжки по середньому споживанню. Це складова нашої державної антиполітики, яка також напряму впливає на формування боргів українців перед монополістами.

- Чи можемо ми зробити висновки, що сфера ЖКГ наразі перебуває у глибокій кризі? Які шляхи подолання цієї кризи ви бачите, скільки часу на це потрібно та що можна зробити вже зараз, не чекаючи закінчення війни?

- Житлово-комунальне господарство знаходиться не просто в кризі, а вже в комі. Проблеми вийшли на такий рівень, що відмотати все, що натворили, і почати реформу спочатку просто неможливо. Потрібні більш жорсткі міри щодо зміни ситуації у житлово-комунальному господарстві, в енергетиці тощо. Не маючи притомної тарифної політики, Україна не зможе вирішити ці питання. А маючи таких величезних монополістів, як Енергоатом та НАК "Нафтогаз", неможливо створити ані ринок електроенергії, ані ринок газу. І все це напряму впливає на тарифну політику.

Зараз нам потрібно повернутися назад, зробити аудит всієї законодавчої бази, яка є на сьогодні, переглянути норми, розробити притомну державну тарифну політику, щоб були враховані інтереси всіх верств населення. Не може комунальне господарство нормально працювати, коли на субсидіях сидить 3 млн українців, а сума субсидій вже понад 40 млрд грн. За таких умов робота всіх комунальних підприємств вкрай неефективна, не вистачає коштів не те що на капітальні, а навіть на поточні ремонти.

- Чому ж нічого не робиться?

- Вважаю, що всі все розуміють, проте бажання змінювати систему немає ані у органів влади, ані у монополістів. Їх все влаштовує. Вони піднімають тарифи, розкрадають кошти і плачуться щодо величезних боргів. Інтереси простих українців не враховуються, нікого не цікавить, що три чверті українців не в змозі заплатити за комуналку, а 9% взагалі існують на межі біологічного виживання. Яке підняття тарифів може бути в таки умовах?

Потрібно не перекладати все це на споживача, а піти шляхом поляків. Польща, незважаючи на всі балачки реформаторів, які приїжджали в Україну та розповідали нам про необхідність «шокової терапії», під час реформ з кінця 90-х і до 2012 року отримала 250 млрд доларів та євро від різних структур США та Європи. Ці кошти пішли на інфраструктуру, модернізацію, на встановлення приладів обліку, яких у нас досі катастрофічно не вистачає.

Без додаткового фінансування – від держави або закордонних партнерів – ми просто не в змозі змінити ситуацію в українській комуналці та енергетиці на краще. Це все давно зрозуміло, проте, на жаль, на рівні держави діалогу щодо зміни ситуації немає.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мама "травмована" тим, що знайшла всередині нормальних на вигляд бананів – фото
TSN
2025-02-06T11:06:44Z
Унікальний дизайн Xiaomi 15 Ultra показали на новому фото
InternetUA
2025-02-06T11:01:01Z
Стример зібрав кошти на Steam Deck, продавши тисячі колекційних карток Steam
24tv
2025-02-06T10:45:02Z
Apple iPhone 16 Pro вщент програє Samsung Galaxy S25 Ultra у видаленні об’єктів з фото
ITC
2025-02-06T10:37:18Z
У мережі з’явилися перші живі фото vivo V50
InternetUA
2025-02-06T10:31:03Z
У Нідерландах держслужбовцям заборонили використовувати DeepSeek
УкраинФорм
2025-02-06T10:30:58Z
Четверте за величиною озеро у світі перетворилося на новітню пустелю: постраждали 3 млн осіб
Фокус
2025-02-06T10:21:10Z
Січень 2025 року став найтеплішим в історії спостережень
Европейская правда
2025-02-06T10:13:38Z
Google переглядає підхід до програм різноманітності та інклюзивності
Детектор М
2025-02-06T10:07:23Z
Готуємо дубайський шоколад із ніжним тістом катаїфі: в чому секрет популярного смаколика
Gazeta UA
2025-02-06T10:48:31Z
Стане трендом замість дубайського шоколаду: готуємо новий вірусний десерт у "склі"
24tv
2025-02-06T10:42:07Z
Висока чи низька: яка ідеальна висота стелі для гармонійного простору
24tv
2025-02-06T10:27:58Z
Картопля замість навчання: навіщо в СРСР школярів змушували працювати в полі
GlavRed
2025-02-06T10:27:11Z
Насіння проросте за лічені дні: ось як його пробудити
24tv
2025-02-06T10:15:25Z
День народження першої леді: святкуємо з улюбленими стравами першої леді України
24tv
2025-02-06T08:51:26Z
Правило 5,5 сантиметрів: як вибрати "свою" стрижку – формула ідеальної зачіски
TSN
2025-02-06T08:48:19Z
Розміром з голову і надзвичайно солодкі: топ-5 сортів буряків
24tv
2025-02-06T08:45:11Z
Бо даром – хіба у мишоловці: як безплатний круїз обійшовся туристові у 47 000 доларів
24tv
2025-02-06T08:30:25Z
До 15 років ув’язнення за державну зраду засуджено експрокурора на Запоріжжі
Украина Криминальная
2025-02-06T11:03:52Z
Смертельна аварія на Печерську: громадянина Грузії засудили до 12 років за за ґратами
24tv
2025-02-06T11:03:45Z
Літак залишився без пілота під час трансатлантичного рейсу: всі подробиці
Фокус
2025-02-06T10:51:34Z
У Харкові затримали агентку рф, яка встановила вибухівку біля оселі ветерана ЗСУ
Мій Харків
2025-02-06T10:42:42Z
До 9 років 6 місяців позбавлення волі засуджено правоохоронця, який збував амфетамін
Украина Криминальная
2025-02-06T10:39:27Z
Шведська поліція знайшла на місці масової стрілянини кілька ліцензованих гвинтівок
Европейская правда
2025-02-06T10:37:51Z
В Україні судитимуть шахрая, який продавав неіснуючі дрова з доставкою
InternetUA
2025-02-06T10:28:33Z
За підпал авто військового неповнолітній має прочитати патріотичну книжку – вирок суду
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T10:27:44Z
Вибух у Кам'янці-Подільському біля ТЦК. Мер міста розповів про стан постраждалих
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T10:27:16Z
І це не гроші: промоутер Ф'юрі назвав сенсаційний фактор, який може повернути Тайсона у ринг
24tv
2025-02-06T11:03:11Z
Вілліан повернувся до Фулгема до кінця сезону
Football.ua
2025-02-06T10:58:14Z
Гордон: Нам треба залишатися скромними після перемоги над Арсеналом
Football.ua
2025-02-06T10:43:38Z
Ліверпуль — Тоттенгем. Напередодні
Football.ua
2025-02-06T10:36:50Z
Неймар вперше за 12 років зіграв за рідний «Сантос»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T10:33:34Z
Біловар: Хочу прогресувати й вигравати всі трофеї з Динамо
Football.ua
2025-02-06T10:21:22Z
Рівалдо: Ямал – це справжній скарб для Барселони
Football.ua
2025-02-06T10:01:28Z
Онлайн-трансляція матчу Динамо – Шкендія на зборах в Туреччині
24tv
2025-02-06T10:00:13Z
Овчаренко переміг росіянина і вийшов до 1/4 фіналу турніру ATP в Індії
УкраинФорм
2025-02-06T09:57:06Z
НАБУ проводить обшуки у «смотрящого» за Києвом
Украина Криминальная
2025-02-06T11:06:41Z
Зеленський присвоїв звання Герой України трьом військовим, двом із них - посмертно
УкраинФорм
2025-02-06T11:00:00Z
Сильні морози не відступають? Якої погоди чекати 7 лютого у п’яти найбільших містах
Telegraf
2025-02-06T10:33:36Z
Перезимівля озимих культур: прогнози метеорологів щодо можливих загроз у лютому
Agravery
2025-02-06T10:30:17Z
Ворог накопичує сили на чотирьох напрямках фронту, – Нацгвардія
24tv
2025-02-06T10:27:34Z
Любовний гороскоп для всіх знаків Зодіаку на лютий 2025 року
Фокус
2025-02-06T10:27:24Z
На Прикарпатті у трупах свиней, які знайшли на сміттєзвалищі, виявили вірус африканської чуми
УкраинФорм
2025-02-06T10:24:36Z
РФ поклала більше людей, ніж за Другу чеченську війну: які втрати ворога під Покровськом за січень
TSN
2025-02-06T10:15:51Z
Мешканцям Миколаєва виплатили понад ₴107 мільйонів за програмою «єВідновлення»
УкраинФорм
2025-02-06T10:12:40Z
Виступив в Одесі під час повномасштабки: що каже про війну Дан Балан, який нібито крутив роман з Тіною Кароль
Telegraf
2025-02-06T11:06:05Z
"Горя нема": Сєдокову викрили у фальші та акторській грі
GlavRed
2025-02-06T10:54:55Z
Ставки на Нацвідбір на Євробачення-2025: кому пророкують перемогу букмекери
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T10:45:21Z
"Один одного валити": Кароль розповіла, як її підставляли колеги-конкуренти
GlavRed
2025-02-06T10:27:43Z
Час приходити у форму: 3 мотиваційні фільми, які змотивують на зміни після зимових канікул
24tv
2025-02-06T10:27:00Z
«Лайно трапляється»: Гаррісон Форд обговорив провал «Індіана Джонс 5» і пояснив, чому приєднався до Marvel «без сценарію»
ITC
2025-02-06T10:16:25Z
Фіналісти Нацвідбору Євробачення. Абіє: співачка, яка пережила серйозну травму напередодні конкурсу
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T10:00:21Z
Зіркові лауреати Оскара-2024 стануть ведучими премії у 2025 році
1News
2025-02-06T09:54:01Z
Під час трансляції нацвідбору на «Євробачення» Суспільне та Фонд Сергія Притули проведуть благодійний збір
Детектор М
2025-02-06T09:43:41Z
Перші французькі винищувачі Mirage 2000 прибули в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T11:00:35Z
Чи отримають педагоги з мінімальною зарплатою додатково "вчительську тисячу": розʼяснення МОН
24tv
2025-02-06T11:00:24Z
Валерій Іванов, АУП: «Наша задача — мобілізувати освітян на протидію ворожим інформаційним впливам»
Детектор М
2025-02-06T11:00:15Z
Сирський: У січні понад 66% російської техніки були виведені з ладу ударними дронами
УкраинФорм
2025-02-06T10:54:20Z
Жінка відрізала чоловікові "горобчика" і змила в унітаз: розлютилася через його інтим з племінницею
Знай
2025-02-06T10:51:26Z
У Росії стартували навчання з прихованого запуску проблемних ядерних ракет "Ярс"
24tv
2025-02-06T10:51:09Z
Повзучий «Тарган» з разючою «Шаблею»: на що здатні наземні роботизовані комплекси на фронті
InternetUA
2025-02-06T10:46:43Z
У Польщі завершують формування команди для проведення ексгумацій на Тернопільщині
Европейская правда
2025-02-06T10:45:22Z
Франківський драмтеатр провів розіграш книги «Гуцульщина» і зібрав для ЗСУ понад 100 тисяч
УкраинФорм
2025-02-06T10:45:20Z
Це справді бридко: розкрили механізм поширення небезпечних бактерій між пацієнтами в лікарнях
24tv
2025-02-06T09:30:10Z
Популярний серед українців продукт значно знижує ризик передчасної смерті
24tv
2025-02-06T07:51:04Z
Що станеться з організмом за місяць, якщо кожного дня випивати по 3 л води
Gazeta UA
2025-02-06T04:57:34Z
Квашені чи мариновані: які помідори та огірки найкорисніші
GlavRed
2025-02-06T04:27:12Z
Грантова пастка: чи зможе агробізнес завершити розпочаті проєкти без донорського фінансування
AgroPortal
2025-02-06T04:00:08Z
Названо п'ять вуглеводних продуктів, з якими худнуть
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T03:06:05Z
Зеленський пообіцяв кадрові рішення на тлі проблем з доступністю ліків
ГЛАВКОМ NET
2025-02-05T23:21:31Z
Що станеться з організмом за місяць, якщо кожного дня випивати по 3 літра води
Gazeta UA
2025-02-05T22:36:47Z
Морква, горіхи – і готово: рецепт універсального салату до будь-яких страв
24tv
2025-02-05T22:21:35Z
Російський газ йде в Дубай: хто купив активи "Газпрому" в Європі?
Telegraf
2025-02-06T11:00:25Z
Витрати бюджету України зростають швидше за надходження
24tv
2025-02-06T11:00:11Z
Торік СЕТАМ реалізував нерухомого майна на ₴1,9 мільярда
УкраинФорм
2025-02-06T10:57:11Z
Росія відмовилася проводити ротацію інспекторів МАГАТЕ на Запорізькій АЕС: яку причину назвали
24tv
2025-02-06T10:51:20Z
Фицо и Орбан атакуют Украину: пойдет ли Киев на уступки по транзиту российского газа
Европейская правда
2025-02-06T10:37:55Z
Відключення світла повертаються: що відбувається з енергосистемою
TSN
2025-02-06T10:36:12Z
Було 67 копійок – стало 9 гривень? В Раді пояснили, хто і як маніпулює з цінами на електрику для українців
Telegraf
2025-02-06T10:30:36Z
ЄС готується завдати удару по Кремнієвій долині, - FT
InternetUA
2025-02-06T10:28:32Z
Озимими культурами на Харківщині засіяли майже 325 тисяч гектарів
Мій Харків
2025-02-06T10:25:23Z
Великий сімейний кросовер Volkswagen показали на перших офіційних фото
Фокус
2025-02-06T10:45:44Z
Тест з ПДР на переїзді: як правильно розвернутися
ТСН
2025-02-06T10:36:41Z
Стартують продажі нового флагманського позашляховика Lexus: ціна вражає
ЗаРулем
2025-02-06T10:21:48Z
Перший електромобіль Ferrari готовий до серійного виробництва: названа дата дебюту
AutoGeek
2025-02-06T10:15:59Z
Миколаївські енергетики отримали автовишки Comet на всюдихідних шасі Renault Trucks
AutoCentre
2025-02-06T10:15:07Z
Як подвоїти ресурс двигуна: автомеханіки розкрили правило "трьох секунд"
ТСН
2025-02-06T09:48:25Z
Хочуть ще більше: продажі електромобілів у Британії суттєво виросли
AutoGeek
2025-02-06T09:21:48Z
Десятки електричних Jaguar I-Pace відправили на звалище
AutoCentre
2025-02-06T09:09:35Z
Новий бюджетний електромобіль Volkswagen показали на офіційному фото
AutoGeek
2025-02-06T08:37:11Z
Військовий сказав, що впливатиме на переговори та коли можна очікувати завершення
TSN
2025-02-06T11:06:58Z
Маск запостив фейк про фінансування USAID візитів західних зірок до України - ЦПД
УкраинФорм
2025-02-06T11:06:32Z
Як "тарифна війна" Трампа може нашкодити самій Америці
Европейская правда
2025-02-06T11:01:53Z
"Доведеться лишити їм окуповані території": Фесенко назвав спосіб домовитися з РФ
GlavRed
2025-02-06T11:00:49Z
Протести проти політики Трампа і Маска пройшли по всій території США
InternetUA
2025-02-06T10:58:11Z
Дуда заявив, що не ставив Україні ультиматум у питанні подій на Волині
УкраинФорм
2025-02-06T10:54:53Z
ДБР викрила посадовців, які розікрали понад 100 мільйонів на закупівлях для ЗСУ
УкраинФорм
2025-02-06T10:54:36Z
Мерц назвав умову, за якої міг би поговорити з Путіним
Европейская правда
2025-02-06T10:51:17Z
ЦПД: У регіонах Росії масово відкривають так звані «музеї СВО» як один з інструментів пропаганди серед дітей
Детектор М
2025-02-06T10:45:45Z