MY.UAНовини
Future Culture про тремтіння в ногах, запаморочення та шлях до перемоги — інтерв'ю Фокусу
Future Culture про тремтіння в ногах, запаморочення та шлях до перемоги — інтерв'ю Фокусу

Future Culture про тремтіння в ногах, запаморочення та шлях до перемоги — інтерв'ю Фокусу

Наскільки важливо для гурту потрапити на Євробачення і як саме вони уявляють свою місію у світі сучасної музики? Читайте подробиці в інтерв'ю Фокусу з учасниками Future Culture.

Гурт Future Culture розповів про свій шлях до фіналу Нацвідбору на Євробачення-2025, що стало для них не лише перемогою, а й потужним кроком до нових музичних горизонтів. Детальніше — у нашому ексклюзивному інтерв'ю.

Що ви відчули, коли дізналися, що потрапили до фіналу Національного відбору на Євробачення-2025?

Ми відчули запаморочення, поколювання в серці, тремтіння в ногах, потемніння в очах, дзвін у вухах, закладений ніс і навіть оніміння язика. А якщо без жартів, то, звісно, ми були раді. Завжди приємно, коли твою музику викуповують. І за це ми хотіли б подякувати Тіні Кароль — вона розуміється на стильній музиці й одразу зрозуміла нашу пісню з перших секунд і підтримувала нас на кожному етапі.

Як виникла ідея пісні "Waste My Time"? Який основний меседж ви хотіли донести до слухачів?

Ідея пісні "Waste My Time" виникла у нашого барабанщика під час відпочинку зі своєю дружиною після важкого робочого тижня. У них були плани провести вихідні "з користю" — кудись піти, чимось зайнятися, але в підсумку все завершилося тим, що вони просто залипали на дивані і нічого не робили. Саме тоді прийшло усвідомлення, що такий відпочинок — найцінніший. Це про вміння розслабитися, бути поруч із близькими людьми, обійматися, сміятися, радіти моменту і дозволяти собі "витрачати" час — бо насправді втраченого часу не існує.

Кожна секунда нашого життя — це диво, і його потрібно ловити, насолоджуватися ним. Основний меседж пісні в тому, що треба цінувати ці прості моменти життя, час із близькими, навіть якщо ви просто нічого не робите. Дуже важливо знаходити місця сили і людей, з якими можна перезавантажитися, відновити енергію.

Сучасний світ постійно змушує нас бігти, прискорюватися, щось робити, але важливо вміти сповільнитися, розслабитися і перезавантажитися. В умовах війни це надважливий скіл, без якого нервова система швидко виснажується і "згорає", як результат — нездатність боротися, підтримувати близьких і військових, які своїми жертвами дають нам можливість жити наші життя.

Як підготовка до Нацвідбору вплинула на вашу групу? Що змінилося у вашій роботі?

Підготовка до Нацвідбору дуже позитивно вплинула на наш гурт, і насамперед завдяки чітким і невідкладним дедлайнам. Це саме те, чого завжди бракує творчим особистостям, музикантам і взагалі всім креативним людям. У кожної такої людини є одна велика проблема — прокрастинація. Ми завжди намагаємося досягти якогось ідеалу, тому пісні нескінченно записуються, переписуються, зводяться, відео переробляються — і це триває без кінця.

Але Євробачення дало нам, скажімо так, хорошого "пня під дупу", щоб ми почали працювати швидше, діяти рішучіше і більше не втрачали часу. Це змусило нас зосередитися на найважливішому і працювати максимально ефективно.

Як ви готуєтеся до виступу? Можете трохи розповісти про вашу сценографію та ідею номера?

На жаль, ми не можемо розкривати жодного з елементів нашого шоу, адже наші продюсери нам це суворо заборонили. Тому 8 лютого на всіх чекає сюрприз. Єдине, що можемо сказати: підготовка йде дуже стрімко, хаотично (здебільшого через дуже стислі терміни), але водночас максимально професійно. Це все завдяки великій і досвідченій команді StarLight Media, яка працює над нашим номером.

Future Culture
Фото: Future Culture

Як виникла назва гурту Future Culture, і що вона символізує? Розкажіть про кожного з ваших учасників — звідки ви, скільки вам років, чим займалися до гурту і як ви всі познайомилися?

Назва Future Culture — це ідея нашого бас-гітариста. По-перше, це просто два класних і зручних слова, які чудово виглядають і звучать разом. По-друге, це невеликий натяк, запрошення дослідити, що ж таке ця "культура майбутнього". Ми запрошуємо слухачів на концерти, щоб розібратися в цьому разом, адже наші виступи на 90% складаються з повної імпровізації. Ніхто, навіть ми самі, не знає, що станеться наступної секунди — музика народжується просто на сцені.

Учасники гурту познайомилися за різних обставин, усі ми з різних міст: Луганськ, Сєвєродонецьк, Кривий Ріг, Київ, але саме в Києві ми всі познайомилися. Як саме ми всі зустрілися — це історія на кілька годин. Середній вік учасників коливається між 30 і 40 роками, але головне — ми все життя присвятили музиці. Музика — це те, що ми вміємо найкраще.

У цьому гурті ми даємо одне одному повну свободу, і саме тому наша музика унікальна і саме така, як ви її чуєте.

Як би ви описали свій музичний стиль і чим він відрізняється від інших українських гуртів?

Наш стиль дуже важко описати одним словом, адже ми постійно експериментуємо. Кожен учасник гурту має величезний досвід роботи в абсолютно різних музичних жанрах, тому ми вміємо грати майже будь-яку музику. Це постійні експерименти та пошук нових горизонтів.

Проте є одна річ, яка нас об'єднує та характеризує — це кач. Ми створюємо грувову, ритмічно насичену музику, яка балансує між хіп-хопом, R&B, нео-соулом і фанком. Нам подобається грати з електронікою, лупами, семплами.

Якщо спробувати узагальнити, то це можна назвати contemporary urban music — сучасна урбаністична музика. Англійською це звучить зрозуміліше, але суть у тому, що ми творимо музику, яка відображає ритм і вайб сучасного міста.

Чим ми відрізняємося? По-перше, тим, що жанри, які ми виконуємо, в Україні не дуже розвинені. Джаз Хіп-хоп, R&B, нео-соул, фанк не є популярними жанрами і залишаються в андерграунді, і ми хочемо бути серед тих, хто популяризує таку музику.

По-друге, ми повністю DIY-група. У нас немає аранжувальників, продюсерських команд чи будь-кого, хто стояв би над нами і керував процесом. Усе, що ви бачите і чуєте, — це результат нашої власної роботи. Ми самі пишемо музику, знімаємо кліпи, створюємо контент.

Наша музика народжується через джеми та імпровізацію, а не через планування за столом, коли хтось каже: "Так, який трек нам записати наступним? Давайте в такому-то стилі з таким ритмом, бо це зараз у тренді". У нас такого немає. Наша музика — це стовідсотково щира і справжня творчість, без фільтрів і компромісів. Те, що ви чуєте, — це ми, і це чесно.

Які виконавці чи гурти вплинули на вашу творчість?

Це дуже складне питання, адже ми — п'ять різних творчих одиниць з абсолютно різними музичними смаками. Сказати точно, хто на нас вплинув, дуже важко.

Однак, напевно, найбільший вплив на наш гурт справив австралійський квартет Hiatus Kaiyote. Вони створюють музику в жанрі нео-соул, і це для нас просто квінтесенція краси, естетики, стилю, інноваційних ідей та експериментів. Можу додати ще по одному виконавцю від кожного з гурту: John Frusciante, Frank Ocean, Chris Dave, R.Stevie Moore, Stevie Wonder.

Що вас надихає у створенні музики, і чи є у вас улюблені теми або ідеї, які ви хочете донести до слухачів?

На творчість нас надихає життя і... ми самі. Щоразу, коли ми збираємося разом, це вибух енергії, сміху та жартів. Ці зустрічі заряджають нас позитивом і надихають рухатися далі.

У нашому гурті панує повна свобода — ніхто нікому не ставить жодних рамок, і кожен може робити все, що захоче. Ця атмосфера творчої свободи теж є потужним джерелом натхнення.

Чи були у вас творчі суперечки? Як ви вирішуєте конфлікти всередині групи?

Творчі розбіжності у нас трапляються досить рідко. А якщо й виникають, то ми їх вирішуємо дуже просто — за допомогою каменю, ножиць і паперу.

Як ви працюєте над своїм образом? Чи є у вас стилістична команда, яка допомагає у виборі сценічного стилю?

Ми ніяк не працюємо над своїми образами — у нас немає команди стилістів, і на концерти ми одягаємося так, як кому заманеться. Ми дотримуємося тієї ж концепції, що й у творчості: повна свобода. Кожен з нас виражає себе так, як хоче, і це прекрасно відображає нашу суть

Future Culture
Фото: Future Culture

Чим займаються учасники гурту, коли не працюють над музикою?

Коли ми не займаємося музикою в рамках Future Culture, то займаємося... іншою музикою. Ми всі п'ятеро — музиканти до мозку кісток. У кожного з нас є кілька інших проектів, над якими ми працюємо паралельно. Ми пишемо аранжування на замовлення, граємо сесійно на концертах і в студіях, створюємо озвучку для комп'ютерних ігор, навчаємо гри на музичних інструментах і гри в групі, продюсуємо музику тощо. Вся наша діяльність так чи інакше пов'язана з музикою, адже це наше життя і головна пристрасть.

Чи відчуваєте ви конкуренцію з іншими фіналістами Нацвідбору? Хто з них, на вашу думку, є найсильнішим суперником?

Ми взагалі не відчуваємо конкуренції. Особисто наш барабанщик вважає концепцію музичного конкурсу трохи абсурдною. Адже ми змагаємося за те, щоб хтось обрав "найкращу" пісню, керуючись своїми суб'єктивними враженнями та музичними смаками. А по суті, у всіх нас одна й та сама мета — поїхати в Європу і ще раз заявити всьому світові про Україну: показати, яка в нас сильна творча нація, який високий рівень нашої музики, і нагадати, що в нас досі триває війна.

Нам потрібна підтримка. Європа, Америка, НАТО, ООН, весь колективний Захід повинні роздуплитися, що якщо вони сьогодні не допоможуть нам, то завтра чилити в бліндажі під КАБами вже будуть вони самі.

Тому я взагалі пропоную скасувати голосування і відправити всіх 10 фіналістів, або навіть усіх 20+ виконавців із лонг-листа, разом! Уявіть собі: величезний бойовий автобус, аля Mad Max, на якому замість гармат — величезні колонки. З них по черзі валить наш спільний плейлист. Ми всією бандою вириваємося в Базель і просто розвалюємо всіх і все Українською музикою. Думаю, це був би найкращий спосіб показати світу, хто ми такі.

Як ви ставитеся до критики вашої музики та образу?

До критики ми ставимося позитивно-нейтрально. Будь-яка критика — це одночасно і корисно, і беззмістовно. Адже вона завжди походить від людини зі своїм суб'єктивним баченням, сформованими музичними смаками, почуттям стилю і уявленням про те, що правильно або красиво. Ця думка завжди суб'єктивна і часто зав'язана на его того, хто її висловлює. Тому ми не надто звертаємо на це увагу.

Проте загалом до критики ставимося позитивно, адже всі ми знаємо, що найгірше — це байдужість. Коли твоя творчість не викликає жодних емоцій. А якщо твою музику обожнюють або критикують — це означає, що вона чіпляє людей. І це, безумовно, ознака успіху.

Раніше Фокус публікував інтерв'ю з групою Ziferblat.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Опонент Орбана почав пішу ходу, протестуючи проти підтримки ультраправого Сіміона
Европейская правда
2025-05-14T19:30:52Z
Переговори в Стамбулі. Названо склад української делегації
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T19:30:45Z
Кількість жертв після удару РФ по Сумах зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T19:21:19Z
Ле Пен підтримала ультраправого кандидата в президенти Румунії
Европейская правда
2025-05-14T19:09:35Z
WP: США і Європа переконали Зеленського не відмовлятись від переговорів у Стамбулі
Европейская правда
2025-05-14T19:00:15Z
Интрига вокруг Стамбула, санкции для теневого флота, деблокада КПП с Польшей: новости дня
Европейская правда
2025-05-14T18:40:33Z
Переговори у Стамбулі: Зеленський визначить дії України, коли побачить склад делегації РФ
Европейская правда
2025-05-14T18:36:10Z
Новий посол України в Туреччині, затримання Гладковського. Головне за 14 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:12:33Z
Трамп вперше зустрівся з новим президентом Сирії
Европейская правда
2025-05-14T18:03:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Рік був пеклом": Віктор Розовий розлучається з дружиною, а вона публічно розповіла про причину
FaceNews
2025-05-14T18:12:27Z
Представник Норвегії на Євробаченні розповів про свій зв'язок із Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:33:43Z
Виступ України на "Євробаченні-2025" розірвав YouTube за переглядами: номери яких ще країн у топі
ТСН
2025-05-14T13:21:44Z
Фіналіст "Євробачення-2025" неочікувано заспівав українською пісню Bird of Pray
ТСН
2025-05-14T12:33:50Z
Гуморист Розовий розлучається з дружиною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:09:23Z
Дружина зірки "Ліги сміху" Віктора Розового подала на розлучення через його зради: "Рік був пеклом"
ТСН
2025-05-14T11:33:14Z
На могилі Ніни Матвієнко встановлено пам’ятник
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:48:48Z
47-річний Том Гарді шокував своїми проблемами зі здоров'ям і здивував причиною їхньої появи
ТСН
2025-05-14T10:36:34Z
Пісторіус допустив відновлення призову до Бундесверу, якщо добровольців буде мало
Европейская правда
2025-05-14T18:42:30Z
Наші в Іспанії. Інтерв’ю з українським консулом у Барселоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:30:00Z
Курсантам ВВНЗ підвищили стипендію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:24:09Z
«Оголена жінка з автоматом – позорище». У Кременчуці розгорівся скандал через скульптуру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:06:35Z
Патріарх Кирило зʼявився на публіці з краденою панагією українського митрополита
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:33:56Z
Мерц заявив про амбіційні зміни в армії Німеччини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:18:03Z
Влада Парижа дозволить купатись у Сені, яку очищали перед Олімпіадою
Европейская правда
2025-05-14T15:13:05Z
Мерц заявив, що Бундесвер повинен стати найсильнішою армією Європи
Европейская правда
2025-05-14T15:00:01Z
Як сталося «диво»: архієпископ УПЦ МП пояснив спільний молебень з ПЦУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:24:20Z
Спалах гепатиту А у Києві. У лікарнях перебуває 19 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:39:58Z
В Україні лютує смертельна інфекційна хвороба: як вберегтися
TSN
2025-05-14T13:21:21Z
Що корисніше: кріп чи петрушка — чому нутриціологи віддають лідерство серед зелені
ТСН
2025-05-14T11:33:50Z
У Соломʼянському районі лікарі проводять виїзне обстеження на вірус гепатиту А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:51:07Z
Що потрібно знати про вірусний гепатит А: як передається, симптоми, пояснює експерт
TSN
2025-05-14T09:48:09Z
Що можна додати до супу, щоб зробити його смачнішим: ці інгредієнти кидають наприкінці варіння
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
Лікарня «Феофанія» відтепер надає послуги для всіх громадян – голова КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:20Z
Кір шалено атакує Київ: з 10 контактних хворіють 9 — де найбільший ризик "підчепити"
ТСН
2025-05-14T03:58:47Z
Головки капусти виростуть великими, міцними й соковитими, якщо посадити поруч ці рослини
ТСН
2025-05-14T03:58:39Z
У Сумах оголошено день жалоби після російського удару
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:54:15Z
Суд захистив історичну садибу Дмитрієва на Подолі від забудови
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:30:56Z
Чи буде влітку гаряча вода у Києві? Відповідь «Київтеплоенерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:21:54Z
Укргідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища у Києві та області
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:03:04Z
Масова втеча псевдоволонтерів з дозволу ЛОВА: перші результати розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:39:39Z
У Сумах окупанти вдарили по промисловому об’єкту: є загиблі та поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:21:17Z
У Подільському районі комунальники пересаджують дерева та кущі, які заважають будівництву метро
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:45:22Z
В Україні розробили унікальну "антидронову стіну", яка може захистити фронт
ТСН
2025-05-14T12:33:53Z
У Києві та низці областей повітряна тривога: яка загроза
ТСН
2025-05-14T12:18:01Z
З початку року Росія рекордну кількість разів закривала аеропорти через атаки дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T19:15:29Z
Рада визнала подорожчання світла помилкою, зате "Енергоатом" та "Укргідроенерго" зняли "вершки" у 88 млрд грн
FaceNews
2025-05-14T15:39:10Z
Данія розглядає можливість скасування 40-річної заборони на атомну енергетику
Европейская правда
2025-05-14T15:13:39Z
Законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь пройшов перше читання
AgroPortal
2025-05-14T15:00:07Z
IFC виділила $40 млн Астарті на будівництво заводу з переробки сої
AgroPortal
2025-05-14T14:30:28Z
Cygnet завершила сівбу: найбільше відвели під кукурудзу
AgroPortal
2025-05-14T14:00:12Z
У Вінницькій області активно сіють кукурудзу, сою, гречку та просо
Agravery
2025-05-14T13:45:56Z
Замість штрафів після атак газовидобувна галузь потребує підтримки – Оринчак
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:42:45Z
АгроВіста встановить сонячну електростанцію на даху ферми
AgroPortal
2025-05-14T13:30:36Z
На півдні Франції блискавка влучила в зоопарк: 13 постраждалих
Европейская правда
2025-05-14T17:03:10Z
Конспірація не допомогла. У Києві поліція вдруге затримала організатора схем для ухилянтів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:52Z
У Сумах російські війська вдарили по інфраструктурному об'єкту: що відомо
TSN
2025-05-14T13:21:36Z
14-річна дівчина випала з вікна учбового закладу у Дніпровському районі Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:30:27Z
Вчителька з Вінниці допомагала чоловікам втекти за кордон: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:45:10Z
Вночі на Хмельниччині сталися сильні вибухи: що відомо про атаку "Шахедів"
TSN
2025-05-14T07:33:09Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-14T06:42:49Z
Нацполіція проводить масштабну спецоперацію з понад 200 обшуками: що трапилось
TSN
2025-05-14T03:59:36Z
СБУ викрила зрадника, який готував удар по лініях електропередач Рівненської АЕС
ТСН
2025-05-14T03:58:20Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Ретроградний Меркурій у 2025 році: чого чекати і кого омине травень
VGorode
2025-05-14T13:30:40Z
Всі подруги проситимуть у вас рецепт: торт "Жіночий каприз"
ТСН
2025-05-14T12:33:42Z
Зустрічайте безалкогольну новинку — "Біле Alco 0" зі смаком грейпфрута
VGorode
2025-05-14T10:21:25Z
Скільки днів не псується варена гречка: експерти розповіли про точну тривалість зберігання популярної страви
ТСН
2025-05-14T08:33:20Z
Несподівані формати відпочинку: що стає популярним серед багатіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:27:48Z
Найпопулярніші фрукти у світі перебувають на межі зникнення: що відомо
TSN
2025-05-14T03:59:04Z
Як відлякати птахів від вишень, черешень та малини: три найкращі способи
ТСН
2025-05-14T03:58:58Z
Нумерологи стверджують, що у ці дати народжуються найпривабливіші жінки: перевір свою
ТСН
2025-05-14T03:58:54Z
Як зберегти редиску від тріщин: основні поради для городників
TSN
2025-05-14T03:58:09Z
Найкращий тенісист світу провів зустріч з Папою Римським
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:48:24Z
Жеребкування Євро-2026: гандболіст збірної України назвав бажаних суперників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:36:27Z
Школярка загинула від влучання списа в голову на тренуванні з легкої атлетики у Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:21:19Z
«Шахтар» – «Динамо»: де та коли дивитися трансляцію фіналу Кубка України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:36:32Z
На фронті загинув призер чемпіонатів світу з веслування Олександр Калініченко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:18:18Z
Президент Бразилії відреагував на призначення іноземця головним тренером збірної
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:01Z
Євроліга прокоментувала загибель 17-річного баскетболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:51:58Z
«Приниження». Російський тренер влаштував істерику через недопуск ковзанярів з РФ до Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:36:00Z
Збірна України з баскетболу дізналась потенційних суперників у кваліфікації чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:12:05Z
Міноборони повідомило, чим займатиметься новостворене Управління космічної політики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:03:29Z
Керування мозком: Apple тестує нове управління iPhone
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T16:01:33Z
Мегаполіси США поступово йдуть під воду: дані вчених вражають
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:46Z
Блакитні очі — подарунок одного предка: вчені довели спільне походження мільйонів людей
ТСН
2025-05-14T13:21:46Z
Світло має секрет?: Нове відкриття ставить під сумнів основи фізики
ТСН
2025-05-14T11:33:08Z
Apple розробляє технологію керування iPhone силою думки - імплант вже тестують
TSN
2025-05-14T09:48:07Z
Чи ваш кіт психопат? Вчені створили тест, який дає відповідь
TSN
2025-05-14T08:06:41Z
Магнітна буря 13 травня: яка буде її активність
TSN
2025-05-14T05:18:49Z
Як ухвалювати рішення за секунди: техніка від ЦРУ
ТСН
2025-05-14T03:59:19Z