MY.UAНовини
Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»
Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»

Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»

Створене як осередок громадських ініціатив, після руйнування й окупації Бахмута медіа не лише продовжило гуртувати навколо себе міську громаду, а й намагалося масштабуватися до всеукраїнського рівня.

«Ми пишемо про ситуацію на фронті поблизу Бахмута, надаємо корисну інформацію переселенцям, досліджуємо історію і культуру регіону, аналізуємо та розвінчуємо російські фейки, висвітлюємо перспективи відновлення міста», — йдеться на сайті «Бахмут.in.ua». Однак не повідомляється про те, що команда медіа розкидана по містах України й навіть світу.

Видання належить до тих, чиї редакції виїхали з окупованих або прифронтових територій, але не втратили зв’язку зі своєю аудиторією та продовжують працювати й розвиватися. «Детектор медіа» вже писав про сайт «Бердянськ 24», газету «Рідне місто» з Миргорода, «Радіо М» зі Слов’янська, видання «Трибун» із Рубіжного, що на Луганщині, й інших медіапереселенців. Ми продовжуємо серію розповідей про релоковані медіа, які попри всі виклики змогли не лише зберегти свої команди, а ще й масштабувати свою роботу.

Історія виникнення та перші кроки

«Бахмут.in.ua» виник 2015 року і спочатку був мало схожий на медіа. Тоді сайт радше слугував майданчиком для волонтерських ініціатив, які активізувалися в Артемівську (так тоді називався Бахмут) після Революції гідності й першої  окупації. Містяни, які об’єдналися у громадську організацію «Бахмут український», допомагали з облаштуванням першим переселенцям, піклувалися про поранених захисників у місцевих лікарнях, збирали все необхідне для бійців на фронті. Реалізовували вони й чимало культурних і соціальних проєктів: відкривали комп’ютерні клуби, лагодили спортивні майданчики, підтримували зоозахисників, влаштовували заходи з нагоди національних свят і пам’ятних дат. Серед активістів «Бахмута українського» була й Ганна Бокова, яка на той час вже мала кількарічний досвід роботи на одному з місцевих сайтів, звідки звільнилася через неможливість писати на теми, що були їй цікаві.

 Головна редакторка «Бахмут.in.ua» Ганна Бокова

«Жодне з медіа, які існували тоді у місті, не вважало за необхідне розповідати про роботу нашої громадської організації. Тож у мене народилась ідея створити власну платформу. Я подалася на грант і, отримавши його, відкрила незалежний сайт», — згадує у розмові з «Детектором медіа» Ганна.

Згодом до проєкту приєдналась Альона Щекодіна і разом із Ганною вони не лише почали наповнювати інформаційний портал «Бахмут.in.ua» історіями про місцевих волонтерів, а й самі включилися в активну громадську роботу.

«Ми стали впроваджувати у місті інструменти участі — збори громадян, громадські слухання, громадський бюджет, електронні петиції тощо. Нам хотілося, щоб люди навчилися впливати на ситуацію в громаді й припинили очікувати, що хтось інший розв’яже за них їхні ж проблеми. Щоб вони зрозуміли, що якість їхнього життя залежить від того, яку владу вони обирають і як контролюють роботу місцевих посадовців після виборів. Ми були осередком нового, сучасного та сподвижницького, сполучною ланкою між владою та громадськістю», — говорить Ганна.

Підтримкою змін у місті, організацією заходів для розвитку самоврядування та висвітленням усього цього на сайті й займалася команда «Бахмут.in.ua» до самого початку повномасштабного вторгнення.

Велика війна і великі зміни

Після 24 лютого 2022 року майже всі медіа в Бахмуті припинили свою роботу. Міська влада також згорнула комунікацію з бахмутянами, залишивши їх сам на сам із проросійськими пропагандистськими телеграм-каналами, які навпаки активізувалися. Щоб нівелювати їхній вплив на настрої містян і допомогти людям зорієнтуватися у тому, що відбувається, «Бахмут.in.ua» почав видавати новини, чого не робив до тих пір.

Новинна стрічка, що з’явилася на сайті, складалася з повідомлень про ситуацію на фронті навколо Бахмута, корисної інформації для бахмутян, які залишились у місті, та для тих, хто виїхав, а також містила спростування російських фейків.

Однак це був лише перший крок на шляху перетворення «Бахмут.in.ua» на повноцінне медіа. Я розповіла «ДМ» фінансова директорка видання Альона Щекодіна, велика війна змусила редакцію повністю перебудувати роботу: «Було ясно, що ми вже не можемо працювати так, як раніше. Потрібно було визначити, куди ми йдемо, як змінилася наша цільова аудиторія, які наші завдання та цілі у нових обставинах, тобто винайти себе заново».

 Фінансова директорка «Бахмут.in.ua» Альона Щекодіна

Тож коли головній редакторці зателефонували з Media Development Foundation (MDF) і запропонували допомогу у навчанні та фінансуванні проєкту, вона одразу погодилася. Щоправда, на той момент Ганна Бокова з трьома дітьми та чоловіком уже виїхала з Бахмута.

«За тиждень до повномасштабної війни до мене завітав працівник СБУ, який порадив нам готуватися до виїзду. Виявилося, попереджали всіх проукраїнських бахмутян, і насамперед — журналістів. Так ми опинилися в Чернівцях, потім трохи пожили в Румунії, а тепер уже понад рік живемо в Німеччині», — розповідає Ганна.

Альона Щекодіна залишилася в Україні. Разом із донькою вона переїхала до Дніпропетровської області, а її чоловік став до лав ЗСУ.

Під керівництвом менторів із MDF редакція сформувала нову фінансову, редакційну та кадрову політику видання, дійшовши висновку про необхідність збільшити команду. І завдяки фінансовій підтримці Internews Network їй вдалося залучити до роботи медіа нових людей. Команда «Бахмут.in.ua» розрослася до 17 людей. Окрім кореспондентів, випускової редакторки, редактора стрічки новин, двох фактчекерів, редакторок соціальних мереж і відеографа, в ній з’явився також свій художник і навіть психолог.

 Команда видання «Бахмут.in.ua»

Великим поштовхом у розвитку медіа стала співпраця з Агенцією розвитку локальних медіа «Або». Лише за три місяці, які з редакцією працювала SEO-спеціалістка агенції, Search Console (інструмент для отримання інформації про стан сайту в органічному пошуку Google) зафіксував зростання трафіку сайту «Бахмут.in.ua» на 328%.

«Нам допомогли знайти та виправити технічні помилки, покращити метадані, пояснили, як краще прописувати їх для Google, навчили нас оновлювати тексти й розповіли про лайфхаки, як краще обирати теми, щоб вони відповідали запитам аудиторії», — розповідає Бокова.

Аудиторія: зберегти й розширити

Після того, як команда провела СЕО-оптимізацію, удосконалила роботу сайту та збільшила його трафік, «Бахмут.in.ua» почали читати не лише бахмутяни. Сайт отримав велику кількість переглядів від новоприбулої аудиторії. Проаналізувавши, які матеріали мають в неї найбільший успіх, редакція виявила, що це переважно тексти, які присвячені проблемам переселенців. Саме на темі ВПО й було вирішено робити акцент у контентній політиці видання. А оскільки переселенці, й не лише ті, хто переїхав із Бахмута, живуть у різних регіонах країни, видання з локального новинного сайту поступово масштабувалося до регіонального і навіть всеукраїнського рівня, стверджує головна редакторка медіа. Водночас залишивши своїм головним фокусом Бахмут і бахмутян.

Команда медіа поставила собі за мету зробити його віртуальним домом для тих, хто був змушений покинути Бахмут, майданчиком для гуртування Бахмутської громади. Попри те, що місто практично перестало існувати фізично, а його жителі опинилися далеко один від одного. А точніше — саме через це. І окрім донесення до бахмутян інформації про гуманітарну, психологічну, юридичну, медичну допомогу, яку вони можуть отримати від Бахмутської міської ради, що релокувалася, почала займатися просуванням теми відновлення, відбудови міста.

Редакція створила опитувальник про те, чи хочуть бахмутяни повернутися до рідного міста і що думають про його повоєнне відновлення. Виявилося, що більшість із них мріють про повернення.

«Після того ми опитали людей, чи потрібне їм зараз тимчасове житло та чи хочуть вони отримати компенсацію за втрачене житло у Бахмуті. На основі отриманих нами даних потім відбулася розмова під час віртуальної зустрічі бахмутян із міською радою та народними депутатами, яку ми влаштували. Вона виявилася доволі змістовною та корисною, давши поштовх для подальших дій у цьому напрямку», — розповідає Ганна Бокова.

За її словами, людям важливо знати, що вони не покинуті, що міська влада дбає про них, що вони можуть отримати допомогу. Водночас команда медіа намагається зробити видимими для усієї країни бахмутян і їхні проблеми, показати, що громада — жива.

Вихід у соцмережі

Серед усіх локальних медіа Бахмутської громади «Бахмут.in.ua» має найбільшу аудиторію в соціальних мережах, розповідає головна редакторка видання. Для цього редакція доклала чимало зусиль, каже Ганна: «У кожній мережі в нас своя аудиторія, під кожну ми по-різному адаптуємо контент, і це доволі енерговитратно. Тому майже на кожну соцмережу в нас є окремий співробітник, який нею займається. Але кожна з них додає виданню додаткові бонуси».

 Редакція «Бахмут.in.ua» знімає разом відео для тіктоку

Для тіктоку редакція використовує шаблони, які допомогли створити фахівці з «Радіо Свобода». Вони консультували редакцію перед виходом на платформу. Команда робить експлейнери на основі статей, перевела поради психолога й історичні матеріали з каруселей в Instagram у відео. Також практикує спільні дописи, зокрема з Hromadske та Gwara.

Твіттер видання з понад 20 тисячами підписників і охопленнями на рівні 700—800 тисяч на місяць має англійську версію. Охоплення на фейсбук-сторінці — близько 3 млн на місяць. А телеграм-канал «Бахмут живе тут» має 5,5 тисячі підписників.

Медіа щодня намагається довести, що життя та збереження громади — не просто красиві слова. Воно звертається до користувачів фразами «Доброго ранку, любі бахмутяни», «Бахмутяни у Києві, перейдіть в укриття», «Бахмуте, тримайся, рідний». Регулярно проводяться опитування, де просять підписників, приміром, згадати, де вони проводили вихідні у Бахмуті, або показати довоєнні фото улюблених місць рідного міста. Аудиторія активно відгукується на такі прояви взаємодії та регулярно зростає.

Detector Media · «Бердянськ 24». Історія медіа, яке покинуло окуповане місто, але не втрачає зв’язку з його жителями

Фінансування та подальші перспективи

Фінансова модель видання ґрунтується на донорській допомозі. Редакція намагається шукати й альтернативні джерела фінансування, але поки це не дає бажаних результатів.

«Близько одного відсотка від наших доходів складає заробіток від SEO-посилань.Намагалися ми заробляти й на звичайній комерційній рекламі, але в нас не вийшло. Можливо, зараз такий непростий час, а можливо, нам слід знайти для цього професійного фахівця, який би мав у цьому великий досвід», — розмірковує фінансова директорка видання Альона Щекодіна.

Колектив медіа «Бахмут.in.ua» на горі Маковиця у Карпатах

Попри всі складнощі, за її словами, редакції вдалося накопичити резерв, який зараз, після припинення американської грантової допомоги, слугуватиме для неї фінансовою подушкою.

«Більшість співробітників медіа отримували заробітну плату з інституційної підтримки з боку Internews Network, який, як відомо, фінансується USAID. Тож тепер ми змушені вдвічі скорочувати зарплати і відповідно, навантаження працівників. З кількома членами команди доведеться припинити співпрацю», — каже Ганна Бокова.

Медіа шукатиме інші джерела фінансування, намагатиметься налагодити співпрацю з європейськими фондами. При цьому ми розуміємо, що конкуренція за отримання допомоги підвищиться. Адже без підтримки залишилося багато загальнонаціональних медіа. В них набагато більша аудиторія, більш яскраві проєкти, масштабніші теми, які вони висвітлюють, а отже буде складно витримати з ними конкуренцію за донорське фінансування, пояснює Бокова. Якщо фінансування проєктів USAID після аудиту буде поновлено, говорить головна редакторка «Бахмут.in.ua», то видання зможе вижити. В іншому випадку перспективи в нього доволі туманні.

Фото надане командою «Бахмут.in.ua»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Погиб на фронте актер молодежного театра Максим Ковтун
ZN UA
2025-05-03T01:27:55Z
Тина Кунаки устроила сексуальную фотосессию у бассейна
Gazeta UA
2025-05-03T01:15:48Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
США отменили безвизовый режим с Румынией
Корреспондент
2025-05-02T23:27:06Z
Свобода прессы в мире на историческом минимуме - на каком месте УКраина?
ZN UA
2025-05-02T21:52:06Z
Сергей Стерненко показал первое фото из больницы после ранения: как выглядит блогер
Фокус
2025-05-01T20:00:23Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Рекордные 116 тысяч гривен: обновлены зарплаты топ-чиновников Украины
Хвиля
2025-05-03T01:06:43Z
Полет в самолете: что запрещено класть в багаж
ZN UA
2025-05-03T00:13:56Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
День жен-мироносиц: традиции праздника
ZN UA
2025-05-03T01:31:08Z
РФ и Беларусь планируют совместные военные учения
Корреспондент
2025-05-03T01:27:28Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ 20 апреля: сколько оккупантов ликвидировано
TSN
2025-04-21T06:24:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Россияне ударили по Купянску - погиб человек
Корреспондент
2025-05-02T23:57:35Z
В ГСЧС показали последствия атаки на Харьков
Корреспондент
2025-05-02T21:51:23Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Почему люди говорят во сне: сомнолог назвал истинную причину
Gazeta UA
2025-05-02T21:39:23Z
Альтернатива оземпику от мира природы: ученые нашли уникальную бактерию
Фокус
2025-05-02T19:57:09Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Бессонница, депрессия и тревожность оказались связаны: ученые нашли их общие моменты
Фокус
2025-05-02T19:43:29Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Сочные ребра барбекю: записывайте легкий рецепт для дружеской вечеринки
Gazeta UA
2025-05-02T16:45:19Z
Что нельзя делать в Польше: правила для туристов, о которых стоит помнить
Факти ICTV
2025-05-02T16:24:53Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
ВСУ под угрозой окружения: оккупанты захватили село возле Торецка - DeepState
Gazeta UA
2025-05-03T01:30:48Z
Ее почти никто не видел. Как легендарную реку Лыбидь "похоронили" в бетоне в Киеве
Telegraf
2025-05-02T23:33:30Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Де Брейне приносит победу Ман Сити в игре в Вулверхэмптоном
Корреспондент
2025-05-02T22:39:24Z
Тренер Барселоны определил готовность команды к полуфиналу ЛЧ с Интером
Корреспондент
2025-05-02T22:15:33Z
Вожделенный Фьюри: Дюбуа еще не побил Усика, но уже готов к Фьюри
Корреспондент
2025-05-02T21:03:55Z
Официально: чемпион WBO в первом среднем весе лишился титула
Корреспондент
2025-05-02T20:45:59Z
Последний бой: Днепр и Киев-Баскет определят чемпиона
Корреспондент
2025-05-02T20:10:53Z
Реванш Усик - Дюбуа: билетов осталась треть
Корреспондент
2025-05-02T18:54:12Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Дорожный знак, по которому приходят большие штрафы: о чем должны знать водители
Знай
2025-05-02T12:51:03Z
На уровень выше: тест-драйв нового Mitsubishi L200
Фокус
2025-05-02T11:15:41Z
Кузов Chery Tiggo 8 CSH успешно выдержал давление массой 11,5 т
Gazeta UA
2025-05-02T10:09:57Z
Водители могут получить штраф: что точно не стоит менять в своем авто
Comments UA
2025-05-02T08:21:47Z
Aston Martin представила самый мощный кроссовер в мире
UAToday
2025-05-02T05:42:18Z
Новое поколение Toyota Camry получило спецверсию
Корреспондент
2025-05-01T16:12:37Z
Нужно ли включать фары днем в городе и когда это обязательно
Факти ICTV
2025-05-01T15:40:46Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Грандиозный конфуз: Обзор Mandragora: Whispers of the Witch Tree
GameMag
2025-05-02T21:07:00Z
Ученые смогли подслушать "разговор" деревьев и сделали невероятное открытие
UAToday
2025-05-02T20:27:23Z
Официально: Сюжетное дополнение Brushes with Death для Kingdom Come: Deliverance II выйдет в середине мая
GameMag
2025-05-02T20:07:33Z
«Призрак Ётэй» зовёт: Sony начала принимать предзаказы на PS5-эксклюзив Ghost of Yotei в PS Store
GameMag
2025-05-02T20:01:46Z
Инсайдер раскрыл все характеристики Samsung Galaxy S25 Edge до анонса
Корреспондент
2025-05-02T18:45:25Z
Xpeng представила гуманоїдного робота, который работает на её производстве
Корреспондент
2025-05-02T18:12:57Z
В турецком "Городе гладиаторов" обнаружили 2000-летний саркофаг
Корреспондент
2025-05-02T16:28:47Z