MY.UAНовини
Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»
Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»

Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»

Створене як осередок громадських ініціатив, після руйнування й окупації Бахмута медіа не лише продовжило гуртувати навколо себе міську громаду, а й намагалося масштабуватися до всеукраїнського рівня.

«Ми пишемо про ситуацію на фронті поблизу Бахмута, надаємо корисну інформацію переселенцям, досліджуємо історію і культуру регіону, аналізуємо та розвінчуємо російські фейки, висвітлюємо перспективи відновлення міста», — йдеться на сайті «Бахмут.in.ua». Однак не повідомляється про те, що команда медіа розкидана по містах України й навіть світу.

Видання належить до тих, чиї редакції виїхали з окупованих або прифронтових територій, але не втратили зв’язку зі своєю аудиторією та продовжують працювати й розвиватися. «Детектор медіа» вже писав про сайт «Бердянськ 24», газету «Рідне місто» з Миргорода, «Радіо М» зі Слов’янська, видання «Трибун» із Рубіжного, що на Луганщині, й інших медіапереселенців. Ми продовжуємо серію розповідей про релоковані медіа, які попри всі виклики змогли не лише зберегти свої команди, а ще й масштабувати свою роботу.

Історія виникнення та перші кроки

«Бахмут.in.ua» виник 2015 року і спочатку був мало схожий на медіа. Тоді сайт радше слугував майданчиком для волонтерських ініціатив, які активізувалися в Артемівську (так тоді називався Бахмут) після Революції гідності й першої  окупації. Містяни, які об’єдналися у громадську організацію «Бахмут український», допомагали з облаштуванням першим переселенцям, піклувалися про поранених захисників у місцевих лікарнях, збирали все необхідне для бійців на фронті. Реалізовували вони й чимало культурних і соціальних проєктів: відкривали комп’ютерні клуби, лагодили спортивні майданчики, підтримували зоозахисників, влаштовували заходи з нагоди національних свят і пам’ятних дат. Серед активістів «Бахмута українського» була й Ганна Бокова, яка на той час вже мала кількарічний досвід роботи на одному з місцевих сайтів, звідки звільнилася через неможливість писати на теми, що були їй цікаві.

 Головна редакторка «Бахмут.in.ua» Ганна Бокова

«Жодне з медіа, які існували тоді у місті, не вважало за необхідне розповідати про роботу нашої громадської організації. Тож у мене народилась ідея створити власну платформу. Я подалася на грант і, отримавши його, відкрила незалежний сайт», — згадує у розмові з «Детектором медіа» Ганна.

Згодом до проєкту приєдналась Альона Щекодіна і разом із Ганною вони не лише почали наповнювати інформаційний портал «Бахмут.in.ua» історіями про місцевих волонтерів, а й самі включилися в активну громадську роботу.

«Ми стали впроваджувати у місті інструменти участі — збори громадян, громадські слухання, громадський бюджет, електронні петиції тощо. Нам хотілося, щоб люди навчилися впливати на ситуацію в громаді й припинили очікувати, що хтось інший розв’яже за них їхні ж проблеми. Щоб вони зрозуміли, що якість їхнього життя залежить від того, яку владу вони обирають і як контролюють роботу місцевих посадовців після виборів. Ми були осередком нового, сучасного та сподвижницького, сполучною ланкою між владою та громадськістю», — говорить Ганна.

Підтримкою змін у місті, організацією заходів для розвитку самоврядування та висвітленням усього цього на сайті й займалася команда «Бахмут.in.ua» до самого початку повномасштабного вторгнення.

Велика війна і великі зміни

Після 24 лютого 2022 року майже всі медіа в Бахмуті припинили свою роботу. Міська влада також згорнула комунікацію з бахмутянами, залишивши їх сам на сам із проросійськими пропагандистськими телеграм-каналами, які навпаки активізувалися. Щоб нівелювати їхній вплив на настрої містян і допомогти людям зорієнтуватися у тому, що відбувається, «Бахмут.in.ua» почав видавати новини, чого не робив до тих пір.

Новинна стрічка, що з’явилася на сайті, складалася з повідомлень про ситуацію на фронті навколо Бахмута, корисної інформації для бахмутян, які залишились у місті, та для тих, хто виїхав, а також містила спростування російських фейків.

Однак це був лише перший крок на шляху перетворення «Бахмут.in.ua» на повноцінне медіа. Я розповіла «ДМ» фінансова директорка видання Альона Щекодіна, велика війна змусила редакцію повністю перебудувати роботу: «Було ясно, що ми вже не можемо працювати так, як раніше. Потрібно було визначити, куди ми йдемо, як змінилася наша цільова аудиторія, які наші завдання та цілі у нових обставинах, тобто винайти себе заново».

 Фінансова директорка «Бахмут.in.ua» Альона Щекодіна

Тож коли головній редакторці зателефонували з Media Development Foundation (MDF) і запропонували допомогу у навчанні та фінансуванні проєкту, вона одразу погодилася. Щоправда, на той момент Ганна Бокова з трьома дітьми та чоловіком уже виїхала з Бахмута.

«За тиждень до повномасштабної війни до мене завітав працівник СБУ, який порадив нам готуватися до виїзду. Виявилося, попереджали всіх проукраїнських бахмутян, і насамперед — журналістів. Так ми опинилися в Чернівцях, потім трохи пожили в Румунії, а тепер уже понад рік живемо в Німеччині», — розповідає Ганна.

Альона Щекодіна залишилася в Україні. Разом із донькою вона переїхала до Дніпропетровської області, а її чоловік став до лав ЗСУ.

Під керівництвом менторів із MDF редакція сформувала нову фінансову, редакційну та кадрову політику видання, дійшовши висновку про необхідність збільшити команду. І завдяки фінансовій підтримці Internews Network їй вдалося залучити до роботи медіа нових людей. Команда «Бахмут.in.ua» розрослася до 17 людей. Окрім кореспондентів, випускової редакторки, редактора стрічки новин, двох фактчекерів, редакторок соціальних мереж і відеографа, в ній з’явився також свій художник і навіть психолог.

 Команда видання «Бахмут.in.ua»

Великим поштовхом у розвитку медіа стала співпраця з Агенцією розвитку локальних медіа «Або». Лише за три місяці, які з редакцією працювала SEO-спеціалістка агенції, Search Console (інструмент для отримання інформації про стан сайту в органічному пошуку Google) зафіксував зростання трафіку сайту «Бахмут.in.ua» на 328%.

«Нам допомогли знайти та виправити технічні помилки, покращити метадані, пояснили, як краще прописувати їх для Google, навчили нас оновлювати тексти й розповіли про лайфхаки, як краще обирати теми, щоб вони відповідали запитам аудиторії», — розповідає Бокова.

Аудиторія: зберегти й розширити

Після того, як команда провела СЕО-оптимізацію, удосконалила роботу сайту та збільшила його трафік, «Бахмут.in.ua» почали читати не лише бахмутяни. Сайт отримав велику кількість переглядів від новоприбулої аудиторії. Проаналізувавши, які матеріали мають в неї найбільший успіх, редакція виявила, що це переважно тексти, які присвячені проблемам переселенців. Саме на темі ВПО й було вирішено робити акцент у контентній політиці видання. А оскільки переселенці, й не лише ті, хто переїхав із Бахмута, живуть у різних регіонах країни, видання з локального новинного сайту поступово масштабувалося до регіонального і навіть всеукраїнського рівня, стверджує головна редакторка медіа. Водночас залишивши своїм головним фокусом Бахмут і бахмутян.

Команда медіа поставила собі за мету зробити його віртуальним домом для тих, хто був змушений покинути Бахмут, майданчиком для гуртування Бахмутської громади. Попри те, що місто практично перестало існувати фізично, а його жителі опинилися далеко один від одного. А точніше — саме через це. І окрім донесення до бахмутян інформації про гуманітарну, психологічну, юридичну, медичну допомогу, яку вони можуть отримати від Бахмутської міської ради, що релокувалася, почала займатися просуванням теми відновлення, відбудови міста.

Редакція створила опитувальник про те, чи хочуть бахмутяни повернутися до рідного міста і що думають про його повоєнне відновлення. Виявилося, що більшість із них мріють про повернення.

«Після того ми опитали людей, чи потрібне їм зараз тимчасове житло та чи хочуть вони отримати компенсацію за втрачене житло у Бахмуті. На основі отриманих нами даних потім відбулася розмова під час віртуальної зустрічі бахмутян із міською радою та народними депутатами, яку ми влаштували. Вона виявилася доволі змістовною та корисною, давши поштовх для подальших дій у цьому напрямку», — розповідає Ганна Бокова.

За її словами, людям важливо знати, що вони не покинуті, що міська влада дбає про них, що вони можуть отримати допомогу. Водночас команда медіа намагається зробити видимими для усієї країни бахмутян і їхні проблеми, показати, що громада — жива.

Вихід у соцмережі

Серед усіх локальних медіа Бахмутської громади «Бахмут.in.ua» має найбільшу аудиторію в соціальних мережах, розповідає головна редакторка видання. Для цього редакція доклала чимало зусиль, каже Ганна: «У кожній мережі в нас своя аудиторія, під кожну ми по-різному адаптуємо контент, і це доволі енерговитратно. Тому майже на кожну соцмережу в нас є окремий співробітник, який нею займається. Але кожна з них додає виданню додаткові бонуси».

 Редакція «Бахмут.in.ua» знімає разом відео для тіктоку

Для тіктоку редакція використовує шаблони, які допомогли створити фахівці з «Радіо Свобода». Вони консультували редакцію перед виходом на платформу. Команда робить експлейнери на основі статей, перевела поради психолога й історичні матеріали з каруселей в Instagram у відео. Також практикує спільні дописи, зокрема з Hromadske та Gwara.

Твіттер видання з понад 20 тисячами підписників і охопленнями на рівні 700—800 тисяч на місяць має англійську версію. Охоплення на фейсбук-сторінці — близько 3 млн на місяць. А телеграм-канал «Бахмут живе тут» має 5,5 тисячі підписників.

Медіа щодня намагається довести, що життя та збереження громади — не просто красиві слова. Воно звертається до користувачів фразами «Доброго ранку, любі бахмутяни», «Бахмутяни у Києві, перейдіть в укриття», «Бахмуте, тримайся, рідний». Регулярно проводяться опитування, де просять підписників, приміром, згадати, де вони проводили вихідні у Бахмуті, або показати довоєнні фото улюблених місць рідного міста. Аудиторія активно відгукується на такі прояви взаємодії та регулярно зростає.

Detector Media · «Бердянськ 24». Історія медіа, яке покинуло окуповане місто, але не втрачає зв’язку з його жителями

Фінансування та подальші перспективи

Фінансова модель видання ґрунтується на донорській допомозі. Редакція намагається шукати й альтернативні джерела фінансування, але поки це не дає бажаних результатів.

«Близько одного відсотка від наших доходів складає заробіток від SEO-посилань.Намагалися ми заробляти й на звичайній комерційній рекламі, але в нас не вийшло. Можливо, зараз такий непростий час, а можливо, нам слід знайти для цього професійного фахівця, який би мав у цьому великий досвід», — розмірковує фінансова директорка видання Альона Щекодіна.

Колектив медіа «Бахмут.in.ua» на горі Маковиця у Карпатах

Попри всі складнощі, за її словами, редакції вдалося накопичити резерв, який зараз, після припинення американської грантової допомоги, слугуватиме для неї фінансовою подушкою.

«Більшість співробітників медіа отримували заробітну плату з інституційної підтримки з боку Internews Network, який, як відомо, фінансується USAID. Тож тепер ми змушені вдвічі скорочувати зарплати і відповідно, навантаження працівників. З кількома членами команди доведеться припинити співпрацю», — каже Ганна Бокова.

Медіа шукатиме інші джерела фінансування, намагатиметься налагодити співпрацю з європейськими фондами. При цьому ми розуміємо, що конкуренція за отримання допомоги підвищиться. Адже без підтримки залишилося багато загальнонаціональних медіа. В них набагато більша аудиторія, більш яскраві проєкти, масштабніші теми, які вони висвітлюють, а отже буде складно витримати з ними конкуренцію за донорське фінансування, пояснює Бокова. Якщо фінансування проєктів USAID після аудиту буде поновлено, говорить головна редакторка «Бахмут.in.ua», то видання зможе вижити. В іншому випадку перспективи в нього доволі туманні.

Фото надане командою «Бахмут.in.ua»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Революція у світі шрифтів! Creative Fabrica анонсувала генератор шрифтів на базі ШІ
TSN
2025-02-06T14:06:17Z
Тренд на ретрореволюцію — чому кнопкові телефони знову в моді
InternetUA
2025-02-06T14:01:06Z
Телепортація можлива: вчені зробили прорив у галузі квантових суперкомп'ютерів
Фокус
2025-02-06T14:00:52Z
Наскільки великою є карта в Kingdom Come: Deliverance 2
24tv
2025-02-06T14:00:07Z
Головна структура Всесвіту: отримано найкраще зображення космічної павутини
Фокус
2025-02-06T13:51:32Z
10 ефективних запитів та інструментів, які зроблять ШІ справжнім помічником
InternetUA
2025-02-06T13:46:25Z
Екстремальна спека робить окремі частини Землі непридатними для виживання людини
Portaltele
2025-02-06T13:37:32Z
Секрети правильного догляду за акумулятором ноутбука: що потрібно знати?
Portaltele
2025-02-06T13:37:27Z
Витримають сильний снігопад: створено сонячні панелі для холодних регіонів
Фокус
2025-02-06T13:36:42Z
Давно забутий, але такий смачний салат: рецепт із СРСР за 5 хвилин
GlavRed
2025-02-06T13:45:19Z
Смачний та ситний перекус: на ці кекси ви потратите всього 30 хвилин
Telegraf
2025-02-06T13:42:19Z
Як назавжди позбутися конденсату на вікнах: швидкий спосіб, який здивує
24tv
2025-02-06T13:39:23Z
5 кімнатних рослин, які не можна ставити в спальні
GlavRed
2025-02-06T13:39:00Z
Котлети, пюре, соус: як ці страви насправді звучать українською
Gazeta UA
2025-02-06T13:27:34Z
Копійчаний засіб гарантує ефект: чим легко відмити силіконовий герметик
GlavRed
2025-02-06T13:27:15Z
Можуть становити загрозу для будинку: як позбутися коренів дерев без застосування хімікатів
24tv
2025-02-06T13:21:01Z
Створюють безлад: 5 речей, які слід забрати зі своєї спальні
24tv
2025-02-06T13:03:04Z
Навіщо солити воду в унітазі: ця елементарна хитрість заощадить час на прибирання
24tv
2025-02-06T12:48:10Z
Біля Санторіні стався землетрус магнітудою 5,2
УкраинФорм
2025-02-06T14:03:54Z
У Львові затримали зловмисника, який поранив ножем знайомого
Украина Криминальная
2025-02-06T14:03:47Z
Літак зник з радарів – і впав: подробиці авіакатастрофи в Підмосков’ї
Новости Украины
2025-02-06T14:00:54Z
Біля станції метро в Брюсселі сталася ще одна стрілянина, є постраждалий
Европейская правда
2025-02-06T13:31:48Z
МОЗ перевірив медсправи прокурорів Хмельниччини: шістьох з них зловили на обмані
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T13:27:07Z
У Харкові дрон атакував житлову забудову у Салтівському районі: що відомо
TSN
2025-02-06T13:18:03Z
У Дніпрі під Києвом сапери знешкодили великі уламки безпілотника РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T13:09:50Z
Підозрюють перелом щелепи: одразу у двох ліцеях сталися бійки між учнями
TSN
2025-02-06T13:06:58Z
На Львівщині чоловік отримав повістку і втік з ТЦК: чи уник він мобілізації
TSN
2025-02-06T13:06:51Z
Ризикує зірвати плани Усика: ексчемпіон світу кинув виклик "Новому Майку Тайсону"
24tv
2025-02-06T14:06:22Z
Промоутер Усика розповів, чи битиметься українець з африканцем, який пригрозив "вирубити" його
TSN
2025-02-06T14:06:15Z
Ексфутболіст збірної Росії Буликін потрапив до бази «Миротворця»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T13:54:14Z
Шахтар проведе спаринг із Зімбру
Football.ua
2025-02-06T13:52:04Z
Марсело оголосив про завершення кар'єри
Football.ua
2025-02-06T13:49:29Z
"Шахтар" розпочав пошук кандидатів для заміни головного тренера Пушича – ЗМІ
ZN UA
2025-02-06T13:46:57Z
Колишня зірка Шахтаря повернувся в АПЛ: він вигравав Кубок УЄФА з "гірниками" і виступав у Росії
24tv
2025-02-06T13:30:21Z
Відомий тенісист пустився берега
Telegraf
2025-02-06T13:27:23Z
Манчестер Юнайтед підтвердив травму "хрестів" у Мартінеса
Football.ua
2025-02-06T13:22:41Z
"Як грім серед ясного неба": пропагандисти РФ ниють про новий наступ ЗСУ на Курщині – що відомо
TSN
2025-02-06T14:06:45Z
Автобус, що курсує із вокзалу до Львівської площі, змінить маршрут: схема
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T14:03:31Z
Нові випуски «Кохання на виживання» на Новому каналі та «Dizel Show» на ICTV2. Як дивилися телеканали 13–19 січня
Детектор М
2025-02-06T14:00:49Z
Трегубов оцінив втрати росіян на Покровському напрямку
Gazeta UA
2025-02-06T13:57:57Z
Змушені діяти відчайдушно: боєць ЗСУ назвав найголовніші напрямки боїв для Росії
24tv
2025-02-06T13:51:28Z
Солдати використовують віслюків в "сірій зоні", куди не можуть доїхати іншим траснпортом
Фокус
2025-02-06T13:51:28Z
В Україні у п'ятницю без опадів, вдень до 2° тепла
УкраинФорм
2025-02-06T13:49:29Z
Ожеледиця на дорогах та невеликий сніг: прогноз погоди на 7 лютого
24tv
2025-02-06T13:45:42Z
«Київавтодор» назвав реагент, який використовує для обробки доріг узимку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T13:42:08Z
Образи Олени Зеленської: як зараз виглядає перша леді України
24tv
2025-02-06T14:06:37Z
Нацвідбір на «Євробачення-2025»: стало відомо хто з відомих українських артистів виступатиме під час фінального шоу
Детектор М
2025-02-06T14:06:33Z
Каньє Вест втратив $20 млн через «голу» сукню своєї дружини
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T13:36:31Z
Кароль, Джамала, Руслана та інші: хто з зірок виступить у фіналі нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2025-02-06T13:36:24Z
Андрій Данилко розгромив роспропагандистів за брехню про концерти Вєрки Сердючки
GlavRed
2025-02-06T13:27:58Z
Відомий радянський актор потрапив до списку осіб, що загрожують нацбезпеці України
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T13:24:58Z
Турецький TEKNOFEST запрошує винахідників до участі у конкурсах і змаганнях
УкраинФорм
2025-02-06T13:21:16Z
Манікюр на День Валентина: романтичні ідеї, які варто повторити
24tv
2025-02-06T13:21:01Z
В Австралії українці проведуть мітинг проти показу пропагандистського фільму РФ на фестивалі
Детектор М
2025-02-06T13:19:16Z
За кермо більше не пустять: частині водіїв необхідно терміново оновити документи - кого стосується
Знай
2025-02-06T14:12:59Z
Не лише Mirage від Франції: Умєров сказав, що ще отримала Україна для захисту неба
24tv
2025-02-06T14:12:59Z
Перші французькі винищувачі Mirage 2000 прибули в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T14:12:51Z
Від чого залежить пенсія по інвалідності та який її мінімальний розмір
24tv
2025-02-06T14:12:08Z
У Празі можуть створити центр для повернення українських біженців до літа 2025 року
Европейская правда
2025-02-06T14:09:47Z
Чоловіка на співбесіді попросили прикинутися Суперменом: що він зробив
24tv
2025-02-06T14:06:59Z
210 тисяч бійців у сотнях частин і підрозділів: РФ формує новий рід військ, — Сирський
Фокус
2025-02-06T14:06:53Z
Веніславський заявив про збільшення частки військових, залучених через рекрутинг
Лига
2025-02-06T14:03:59Z
Україна отримала літаки Mirage і F-16 – Міноборони
1News
2025-02-06T14:00:26Z
Зеленський заборонив вилучення органів у загиблих військових
1News
2025-02-06T14:03:06Z
Стане набагато легше: як пережити сильну магнітну бурю
GlavRed
2025-02-06T13:54:32Z
Як схуднути без спорту: 10 правил від відомого експерта з дієтології
TSN
2025-02-06T13:36:30Z
Спеція, яка допоможе відновити м’язи після тренувань
24tv
2025-02-06T12:12:26Z
У США корови заразилися новим штамом пташиного грипу
1News
2025-02-06T12:03:10Z
Чи можна їсти лише раз на день: користь і шкода
TSN
2025-02-06T11:36:20Z
Це справді бридко: розкрили механізм поширення небезпечних бактерій між пацієнтами в лікарнях
24tv
2025-02-06T09:30:10Z
Популярний серед українців продукт значно знижує ризик передчасної смерті
24tv
2025-02-06T07:51:04Z
Що станеться з організмом за місяць, якщо кожного дня випивати по 3 л води
Gazeta UA
2025-02-06T04:57:34Z
Гендиректор Ryanair: Ми хочемо бути першою авіакомпанією, яка повернеться в Україну
УкраинФорм
2025-02-06T14:12:03Z
Став дешевшим і «довшим»: як змінився держборг України з початку війни
УкраинФорм
2025-02-06T14:09:01Z
Врожай 2025 року може бути під загрозою через нестачу опадів
24tv
2025-02-06T14:06:31Z
АМКУ дозволив Київстару купити Uklon
24tv
2025-02-06T14:06:23Z
Частка електромобілів в Європі склала 1,8 відсотка від усього автопарку
AutoGeek
2025-02-06T14:03:54Z
Які підприємства отримають право на бронювання працівників
360ua.news
2025-02-06T14:03:48Z
Деяким пенсіонерам потрібно терміново звернутись до ПФУ: кому важливо пройти ідентифікацію
Политека
2025-02-06T14:00:49Z
Укренерго планує погасити борги за рахунок економії від диспетчеризації
360ua.news
2025-02-06T14:00:07Z
Збитковість «Укрзалізниці» вирішується не підвищенням тарифів, а повним реформуванням компанії – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T13:51:24Z
Новий бюджетний електромобіль Renault перетворили на пляжний багі
AutoCentre
2025-02-06T14:04:59Z
Continental представив нову шину для електромобілів
AutoGeek
2025-02-06T13:12:31Z
У Британії вкрали машину, "яку не можна викрасти"
24tv
2025-02-06T12:18:50Z
Гібрид для Ле-Мана: Aston Martin показав спортпрототип Valkyrie LMH
AutoGeek
2025-02-06T12:15:57Z
Електро-Lada для Африки: Ефіопія готується до запуску виробництва
Telegraf
2025-02-06T11:42:31Z
Богиня стилю та інновацій: найвідоміший Citroen святкує 70-річчя
Фокус
2025-02-06T11:36:02Z
Як правильно доглядати за DPF-фільтром?
AutoCentre
2025-02-06T11:25:49Z
Larte Design показала екстремальний варіант Mercedes-Benz GLE Coupe
AutoCentre
2025-02-06T11:18:48Z
Великий сімейний кросовер Volkswagen показали на перших офіційних фото
Фокус
2025-02-06T10:45:44Z
Лукашенко вже боїться: які плани має Путін на територію Білорусі
24tv
2025-02-06T14:12:31Z
У Польщі підтримали ідею Чехії обмежити пересування "дипломатів" РФ у Шенгенській зоні
Европейская правда
2025-02-06T14:07:57Z
Рада Європи підтримала прийняття закону про відкритість комітетів Верховної Ради
Детектор М
2025-02-06T14:07:33Z
Україна готує позови проти Росії: в чому причина
TSN
2025-02-06T14:06:51Z
Трамп заявив, що Ізраїль міг би передати Газу США після завершення бойових дій
Европейская правда
2025-02-06T14:06:34Z
Застряг на довго: прокуратура Франції розповіла про майбутнє Павла Дурова
24tv
2025-02-06T14:06:25Z
У РНБО відреагували на так звані "мирні плани", про які пишуть ЗМІ
TSN
2025-02-06T14:06:20Z
Зеленський придбав будинок Гітлера за $14,2 млн? ЦПД попереджає про фейк
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T14:06:19Z
Меркель не бачить своєї вини в міграційній кризі та зростанні рейтингу "АдН"
Европейская правда
2025-02-06T14:06:05Z