MY.UAНовини
Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»
Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»

Онлайн-дім для жителів зруйнованого міста. Як працює видання «Бахмут.in.ua»

Створене як осередок громадських ініціатив, після руйнування й окупації Бахмута медіа не лише продовжило гуртувати навколо себе міську громаду, а й намагалося масштабуватися до всеукраїнського рівня.

«Ми пишемо про ситуацію на фронті поблизу Бахмута, надаємо корисну інформацію переселенцям, досліджуємо історію і культуру регіону, аналізуємо та розвінчуємо російські фейки, висвітлюємо перспективи відновлення міста», — йдеться на сайті «Бахмут.in.ua». Однак не повідомляється про те, що команда медіа розкидана по містах України й навіть світу.

Видання належить до тих, чиї редакції виїхали з окупованих або прифронтових територій, але не втратили зв’язку зі своєю аудиторією та продовжують працювати й розвиватися. «Детектор медіа» вже писав про сайт «Бердянськ 24», газету «Рідне місто» з Миргорода, «Радіо М» зі Слов’янська, видання «Трибун» із Рубіжного, що на Луганщині, й інших медіапереселенців. Ми продовжуємо серію розповідей про релоковані медіа, які попри всі виклики змогли не лише зберегти свої команди, а ще й масштабувати свою роботу.

Історія виникнення та перші кроки

«Бахмут.in.ua» виник 2015 року і спочатку був мало схожий на медіа. Тоді сайт радше слугував майданчиком для волонтерських ініціатив, які активізувалися в Артемівську (так тоді називався Бахмут) після Революції гідності й першої  окупації. Містяни, які об’єдналися у громадську організацію «Бахмут український», допомагали з облаштуванням першим переселенцям, піклувалися про поранених захисників у місцевих лікарнях, збирали все необхідне для бійців на фронті. Реалізовували вони й чимало культурних і соціальних проєктів: відкривали комп’ютерні клуби, лагодили спортивні майданчики, підтримували зоозахисників, влаштовували заходи з нагоди національних свят і пам’ятних дат. Серед активістів «Бахмута українського» була й Ганна Бокова, яка на той час вже мала кількарічний досвід роботи на одному з місцевих сайтів, звідки звільнилася через неможливість писати на теми, що були їй цікаві.

 Головна редакторка «Бахмут.in.ua» Ганна Бокова

«Жодне з медіа, які існували тоді у місті, не вважало за необхідне розповідати про роботу нашої громадської організації. Тож у мене народилась ідея створити власну платформу. Я подалася на грант і, отримавши його, відкрила незалежний сайт», — згадує у розмові з «Детектором медіа» Ганна.

Згодом до проєкту приєдналась Альона Щекодіна і разом із Ганною вони не лише почали наповнювати інформаційний портал «Бахмут.in.ua» історіями про місцевих волонтерів, а й самі включилися в активну громадську роботу.

«Ми стали впроваджувати у місті інструменти участі — збори громадян, громадські слухання, громадський бюджет, електронні петиції тощо. Нам хотілося, щоб люди навчилися впливати на ситуацію в громаді й припинили очікувати, що хтось інший розв’яже за них їхні ж проблеми. Щоб вони зрозуміли, що якість їхнього життя залежить від того, яку владу вони обирають і як контролюють роботу місцевих посадовців після виборів. Ми були осередком нового, сучасного та сподвижницького, сполучною ланкою між владою та громадськістю», — говорить Ганна.

Підтримкою змін у місті, організацією заходів для розвитку самоврядування та висвітленням усього цього на сайті й займалася команда «Бахмут.in.ua» до самого початку повномасштабного вторгнення.

Велика війна і великі зміни

Після 24 лютого 2022 року майже всі медіа в Бахмуті припинили свою роботу. Міська влада також згорнула комунікацію з бахмутянами, залишивши їх сам на сам із проросійськими пропагандистськими телеграм-каналами, які навпаки активізувалися. Щоб нівелювати їхній вплив на настрої містян і допомогти людям зорієнтуватися у тому, що відбувається, «Бахмут.in.ua» почав видавати новини, чого не робив до тих пір.

Новинна стрічка, що з’явилася на сайті, складалася з повідомлень про ситуацію на фронті навколо Бахмута, корисної інформації для бахмутян, які залишились у місті, та для тих, хто виїхав, а також містила спростування російських фейків.

Однак це був лише перший крок на шляху перетворення «Бахмут.in.ua» на повноцінне медіа. Я розповіла «ДМ» фінансова директорка видання Альона Щекодіна, велика війна змусила редакцію повністю перебудувати роботу: «Було ясно, що ми вже не можемо працювати так, як раніше. Потрібно було визначити, куди ми йдемо, як змінилася наша цільова аудиторія, які наші завдання та цілі у нових обставинах, тобто винайти себе заново».

 Фінансова директорка «Бахмут.in.ua» Альона Щекодіна

Тож коли головній редакторці зателефонували з Media Development Foundation (MDF) і запропонували допомогу у навчанні та фінансуванні проєкту, вона одразу погодилася. Щоправда, на той момент Ганна Бокова з трьома дітьми та чоловіком уже виїхала з Бахмута.

«За тиждень до повномасштабної війни до мене завітав працівник СБУ, який порадив нам готуватися до виїзду. Виявилося, попереджали всіх проукраїнських бахмутян, і насамперед — журналістів. Так ми опинилися в Чернівцях, потім трохи пожили в Румунії, а тепер уже понад рік живемо в Німеччині», — розповідає Ганна.

Альона Щекодіна залишилася в Україні. Разом із донькою вона переїхала до Дніпропетровської області, а її чоловік став до лав ЗСУ.

Під керівництвом менторів із MDF редакція сформувала нову фінансову, редакційну та кадрову політику видання, дійшовши висновку про необхідність збільшити команду. І завдяки фінансовій підтримці Internews Network їй вдалося залучити до роботи медіа нових людей. Команда «Бахмут.in.ua» розрослася до 17 людей. Окрім кореспондентів, випускової редакторки, редактора стрічки новин, двох фактчекерів, редакторок соціальних мереж і відеографа, в ній з’явився також свій художник і навіть психолог.

 Команда видання «Бахмут.in.ua»

Великим поштовхом у розвитку медіа стала співпраця з Агенцією розвитку локальних медіа «Або». Лише за три місяці, які з редакцією працювала SEO-спеціалістка агенції, Search Console (інструмент для отримання інформації про стан сайту в органічному пошуку Google) зафіксував зростання трафіку сайту «Бахмут.in.ua» на 328%.

«Нам допомогли знайти та виправити технічні помилки, покращити метадані, пояснили, як краще прописувати їх для Google, навчили нас оновлювати тексти й розповіли про лайфхаки, як краще обирати теми, щоб вони відповідали запитам аудиторії», — розповідає Бокова.

Аудиторія: зберегти й розширити

Після того, як команда провела СЕО-оптимізацію, удосконалила роботу сайту та збільшила його трафік, «Бахмут.in.ua» почали читати не лише бахмутяни. Сайт отримав велику кількість переглядів від новоприбулої аудиторії. Проаналізувавши, які матеріали мають в неї найбільший успіх, редакція виявила, що це переважно тексти, які присвячені проблемам переселенців. Саме на темі ВПО й було вирішено робити акцент у контентній політиці видання. А оскільки переселенці, й не лише ті, хто переїхав із Бахмута, живуть у різних регіонах країни, видання з локального новинного сайту поступово масштабувалося до регіонального і навіть всеукраїнського рівня, стверджує головна редакторка медіа. Водночас залишивши своїм головним фокусом Бахмут і бахмутян.

Команда медіа поставила собі за мету зробити його віртуальним домом для тих, хто був змушений покинути Бахмут, майданчиком для гуртування Бахмутської громади. Попри те, що місто практично перестало існувати фізично, а його жителі опинилися далеко один від одного. А точніше — саме через це. І окрім донесення до бахмутян інформації про гуманітарну, психологічну, юридичну, медичну допомогу, яку вони можуть отримати від Бахмутської міської ради, що релокувалася, почала займатися просуванням теми відновлення, відбудови міста.

Редакція створила опитувальник про те, чи хочуть бахмутяни повернутися до рідного міста і що думають про його повоєнне відновлення. Виявилося, що більшість із них мріють про повернення.

«Після того ми опитали людей, чи потрібне їм зараз тимчасове житло та чи хочуть вони отримати компенсацію за втрачене житло у Бахмуті. На основі отриманих нами даних потім відбулася розмова під час віртуальної зустрічі бахмутян із міською радою та народними депутатами, яку ми влаштували. Вона виявилася доволі змістовною та корисною, давши поштовх для подальших дій у цьому напрямку», — розповідає Ганна Бокова.

За її словами, людям важливо знати, що вони не покинуті, що міська влада дбає про них, що вони можуть отримати допомогу. Водночас команда медіа намагається зробити видимими для усієї країни бахмутян і їхні проблеми, показати, що громада — жива.

Вихід у соцмережі

Серед усіх локальних медіа Бахмутської громади «Бахмут.in.ua» має найбільшу аудиторію в соціальних мережах, розповідає головна редакторка видання. Для цього редакція доклала чимало зусиль, каже Ганна: «У кожній мережі в нас своя аудиторія, під кожну ми по-різному адаптуємо контент, і це доволі енерговитратно. Тому майже на кожну соцмережу в нас є окремий співробітник, який нею займається. Але кожна з них додає виданню додаткові бонуси».

 Редакція «Бахмут.in.ua» знімає разом відео для тіктоку

Для тіктоку редакція використовує шаблони, які допомогли створити фахівці з «Радіо Свобода». Вони консультували редакцію перед виходом на платформу. Команда робить експлейнери на основі статей, перевела поради психолога й історичні матеріали з каруселей в Instagram у відео. Також практикує спільні дописи, зокрема з Hromadske та Gwara.

Твіттер видання з понад 20 тисячами підписників і охопленнями на рівні 700—800 тисяч на місяць має англійську версію. Охоплення на фейсбук-сторінці — близько 3 млн на місяць. А телеграм-канал «Бахмут живе тут» має 5,5 тисячі підписників.

Медіа щодня намагається довести, що життя та збереження громади — не просто красиві слова. Воно звертається до користувачів фразами «Доброго ранку, любі бахмутяни», «Бахмутяни у Києві, перейдіть в укриття», «Бахмуте, тримайся, рідний». Регулярно проводяться опитування, де просять підписників, приміром, згадати, де вони проводили вихідні у Бахмуті, або показати довоєнні фото улюблених місць рідного міста. Аудиторія активно відгукується на такі прояви взаємодії та регулярно зростає.

Detector Media · «Бердянськ 24». Історія медіа, яке покинуло окуповане місто, але не втрачає зв’язку з його жителями

Фінансування та подальші перспективи

Фінансова модель видання ґрунтується на донорській допомозі. Редакція намагається шукати й альтернативні джерела фінансування, але поки це не дає бажаних результатів.

«Близько одного відсотка від наших доходів складає заробіток від SEO-посилань.Намагалися ми заробляти й на звичайній комерційній рекламі, але в нас не вийшло. Можливо, зараз такий непростий час, а можливо, нам слід знайти для цього професійного фахівця, який би мав у цьому великий досвід», — розмірковує фінансова директорка видання Альона Щекодіна.

Колектив медіа «Бахмут.in.ua» на горі Маковиця у Карпатах

Попри всі складнощі, за її словами, редакції вдалося накопичити резерв, який зараз, після припинення американської грантової допомоги, слугуватиме для неї фінансовою подушкою.

«Більшість співробітників медіа отримували заробітну плату з інституційної підтримки з боку Internews Network, який, як відомо, фінансується USAID. Тож тепер ми змушені вдвічі скорочувати зарплати і відповідно, навантаження працівників. З кількома членами команди доведеться припинити співпрацю», — каже Ганна Бокова.

Медіа шукатиме інші джерела фінансування, намагатиметься налагодити співпрацю з європейськими фондами. При цьому ми розуміємо, що конкуренція за отримання допомоги підвищиться. Адже без підтримки залишилося багато загальнонаціональних медіа. В них набагато більша аудиторія, більш яскраві проєкти, масштабніші теми, які вони висвітлюють, а отже буде складно витримати з ними конкуренцію за донорське фінансування, пояснює Бокова. Якщо фінансування проєктів USAID після аудиту буде поновлено, говорить головна редакторка «Бахмут.in.ua», то видання зможе вижити. В іншому випадку перспективи в нього доволі туманні.

Фото надане командою «Бахмут.in.ua»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Трамп вимагає від Росії "ворушитися", щоб завершити війну в Україні
Европейская правда
2025-04-11T15:37:59Z
Сибіга зустрівся sз главами МЗС трьох країн Африки
УкраинФорм
2025-04-11T15:37:43Z
Зеленський вшанував памʼять загиблих внаслідок удару РФ по Кривому Рогу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T15:37:29Z
У Конгресі США з’явився законопроєкт про глобальне «полювання» на контрабанду російської нафти
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:58Z
Завершення російсько-української війни залишається пріоритетом Туреччини - Ердоган
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:49Z
У Раді триває підготовка до розробки законодавства щодо повоєнних виборів - Стефанчук
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:45Z
"Ексгубернатора" Севастополя засудили у Британії до вʼязниці за обхід санкцій
Европейская правда
2025-04-11T15:36:35Z
Україна разом із партнерами планує виробляти засоби ППО - Умєров
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:33Z
Єрмак обговорив із радниками лідерів Франції та Британії подальші кроки в межах «Коаліції рішучих»
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:14Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 16.00 11.04.2025
Украина Криминальная
2025-04-11T15:37:41Z
Загарбники «конфіскували» на Луганщині майже 115 тисяч об’єктів нерухомості - правозахисники
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:22Z
На Херсонщині росіяни поранили вісьмох людей впродовж дня
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:08Z
Росіяни атакували FPV-дронами автівки волонтерів у прикордонні Харківщини
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:01Z
Прогноз погоди в Одесі на 12 квітня: синоптики попередили про нове похолодання
Политека
2025-04-11T15:30:47Z
Росія готує наступ на Чернігівщину: з’явилась нова інформація про плани ворога
FaceNews
2025-04-11T15:21:34Z
Відключення світла в Києві та області 12 квітня: ДТЕК оголосив про нові графіки
Политека
2025-04-11T15:16:31Z
Бійці НГУ знищили ворожих штурмовиків, після чого вцілілі здалися їм у полон
Antikor
2025-04-11T15:15:56Z
У Києві рух транспорту одним зі шляхопроводів протягом двох днів буде обмежено: схема
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T15:09:51Z
За 3 роки війни РФ випустила по Україні 67 тис. авіабомб та понад 22 тис. дронів
Факти ICTV
2025-04-11T15:37:55Z
Вербна неділя: створюємо стильний букет із верби своїми руками
Gazeta UA
2025-04-11T15:36:53Z
Гілі оголосив, що на Рамштайні Україні пообіцяли військову допомогу на понад 21 млрд євро
Европейская правда
2025-04-11T15:36:32Z
До використання у ЗСУ допустили безпілотний авіакомплекс українського виробництва «Рарог-10»
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:23Z
Чи можуть пенсіонери працювати на держслужбі після 65 років: що каже закон
Факти ICTV
2025-04-11T15:33:32Z
Якщо у вас маленька пенсія: як отримати допомогу від ООН та скільки вона вийде
Telegraf
2025-04-11T15:30:46Z
Ідеальний час існує: екзаменатор сказав, коли краще складати іспит з водіння
GlavRed
2025-04-11T15:27:52Z
Українці можуть отримати грошову допомогу: названо головні умови та терміни
GlavRed
2025-04-11T15:27:49Z
Створював меми про однокласників: на Волині покарали школяра
24tv
2025-04-11T15:24:00Z
У Київській картинній галереї відбулася презентація двох виставкових проєктів
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:41Z
На Оскарі з’явиться нова номінація: кому вручатимуть статуетку
Факти ICTV
2025-04-11T15:36:26Z
Забудьте про здоровий глузд: на Netflix вийшов 7 сезон культового серіалу, який обожнюють всі
24tv
2025-04-11T15:33:04Z
"Така хімія": Тараса Цимбалюка запідозрили в романі з відомою акторкою
GlavRed
2025-04-11T15:27:08Z
VINOKUROVA – "Boom Boom" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-04-11T15:24:37Z
3 образи Ельзи Госк, які всі захочуть повторити у квітні: розкішні фото
24tv
2025-04-11T15:18:33Z
«Повільні коні» / Slow Horses — перший погляд на Ґері Олдмена в 5-му сезоні і натяк на близький реліз
ITC
2025-04-11T15:09:44Z
Це не може залишатися без покарання: зірки реагують на смерть Вікторії Тоненчук
Факти ICTV
2025-04-11T14:54:44Z
18 квітня відбудеться благодійний показ фільму "Ми вдома"
Детектор М
2025-04-11T14:40:08Z
Псевдобанкір ошукав 66-річного чоловіка на десятки тисяч гривень
InternetUA
2025-04-11T15:34:10Z
Торкнувся сумки — і пролунав вибух: у селищі під Кривим Рогом постраждав чоловік
Telegraf
2025-04-11T15:18:27Z
Смерть 27-річної дівчини після побиття: хлопцю загиблої Вікторії Тоненчук повідомили підозру
24tv
2025-04-11T15:12:26Z
У США морські леви почали нападати на людей через отруєння токсинами водоростей
Фокус
2025-04-11T15:00:43Z
У Чернівцях від пневмонії помер 11-річний хлопчик: поліція розслідує батьківську недбалість
Украина Криминальная
2025-04-11T15:00:00Z
Два роки вивозила брудні гроші: проти скандальної Тетяни Крупи порушили справу у Польщі
24tv
2025-04-11T14:48:36Z
Підприємець продавав електроенергію держпідприємству за завищеним тарифом, чим завдав збитків державі на суму ₴51,7 млн
Украина Криминальная
2025-04-11T14:45:32Z
Вантажівка збила відпочиваючого на пляжі Флориди
Топ Жир
2025-04-11T14:45:17Z
СБУ та Департамент міграційної поліції Києва закрили стрип-клуб «Tootsie», який пов’язують з мером Кличком
Antikor
2025-04-11T14:36:31Z
У Херсоні на ремонт лікарні для діагностики раку виділять понад 45 мільйонів гривень
360ua.news
2025-04-11T15:00:45Z
Видима загроза — прихована небезпека: усе про боротьбу з пліснявою
BigMir
2025-04-11T14:54:07Z
Як оживити зів'ялу зелень або овочі: лайфхак на всі випадки життя
24tv
2025-04-11T14:36:07Z
Гормональна контрацепція після пологів підвищує ризик депресії – дослідження
Факти ICTV
2025-04-11T14:31:38Z
Коли і як пересаджувати розсаду: поради садівників для вдалого старту сезону
24tv
2025-04-11T14:30:59Z
Що краще допомагає схуднути – біг чи ходьба
24tv
2025-04-11T14:21:00Z
Виробники зекономили на скасуванні маркетингових договорів, але ціни на ліки не знизилися — Дмитрієва
Telegraf
2025-04-11T13:59:53Z
Боротьба з ВІЛ/СНІДом: Україна увійшла до Координаційної Ради UNAIDS
Факти ICTV
2025-04-11T13:13:52Z
Молодий програміст "зловив" інсульт через масаж: що трапилося в салоні
Знай
2025-04-11T12:51:59Z
Україна отримала $50 мільйонів від Світового банку на розвиток медицини
УкраинФорм
2025-04-11T15:37:52Z
НКЕК оштрафувала «Київстар» на 51 тис. грн ─ гроші абонента відправили на бонусний рахунок
ITC
2025-04-11T15:37:39Z
В Україні зросла середня пенсія - оновлені дані
УкраинФорм
2025-04-11T15:37:34Z
НБУ заперечує політичні мотиви планової перевірки Міжнародного інвестиційного банку
УкраинФорм
2025-04-11T15:36:57Z
Українська компанія Stetman підписала угоду зі шведською Requtech про виробництво супутникових терміналів в Україні
AIN
2025-04-11T15:33:55Z
Гендиректор Intel інвестував у сотні китайських компаній, деякі з них мають зв'язки з військовими — Reuters
AIN
2025-04-11T15:33:54Z
Італія офіційно визнала сексуальні послуги економічною діяльністю
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T15:30:53Z
Як зміниться вартість доставки газу з 1 травня
24tv
2025-04-11T15:24:22Z
Золота капуста: фермери підвищують ціни щотижня
Gazeta UA
2025-04-11T15:06:30Z
Хто зі знаків зодіаку навесні 2025 матиме спонтанну пригоду
24tv
2025-04-11T14:21:24Z
Названо найкращу бюджетну країну для подорожей самотніх жінок-мандрівниць
Фокус
2025-04-11T14:06:15Z
Освіта без зубріння в КМDШ Всесвіт: як у Clever Kids зберігають інтерес до знань
TSN
2025-04-11T13:59:54Z
Коштує понад 3,5 млн грн: рибалка упіймав величезну рідкісну рибу
TSN
2025-04-11T13:58:24Z
Що робити з вербою після освячення: знають далеко не всі
24tv
2025-04-11T13:45:02Z
Молодь масово кидає роботу заради "мікро-пенсії" - що означає новий тренд
Знай
2025-04-11T13:30:57Z
5 найточніших ознак: як кішка показує присутність негативу в будинку
GlavRed
2025-04-11T13:27:49Z
4 причини, чому ваші кухонні шафи завжди захаращені
24tv
2025-04-11T13:15:51Z
Ідеальне поєднання на Великдень: вітамінний салат з буряка та фети
24tv
2025-04-11T13:00:26Z
УПЛ: «Шахтар» у Черкасах розгромив «ЛНЗ»
УкраинФорм
2025-04-11T15:37:04Z
Суд відхилив апеляцію Ла Ліги щодо реєстрації Ольмо та Віктора — AS
Football.ua
2025-04-11T15:28:16Z
Москва в гніві: юний українець відмовився тиснути руку російському спортсмену
GlavRed
2025-04-11T15:27:23Z
У Чилі два вболівальники загинули біля стадіону перед матчем Кубка Лібертадорес
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T15:24:14Z
Кубок Біллі Джин Кінг: Костюк здобула першу перемогу для України
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T15:24:10Z
Золота стіна створила "вау-ефект": відома тенісистка вразила дизайном ванної кімнати
24tv
2025-04-11T15:12:20Z
"Такі думки були": український легкоатлет про можливість піти на фронт
24tv
2025-04-11T15:03:29Z
В Італії розкритикували Тотті через поїздку до Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T15:00:05Z
Постекоглу — після нічиї з Айнтрахтом: У будь-який інший день, за такою грою, у нас була б велика перемога
Football.ua
2025-04-11T14:49:51Z
Google звільнив сотні працівників, які займались Android, Pixel та Chrome
24tv
2025-04-11T15:33:30Z
Samsung представила основні характеристики Galaxy S26
InternetUA
2025-04-11T15:28:08Z
Найбільш доступний Cybertruck має діапазон 350 миль, але не коштує $40K, як обіцяли
Топ Жир
2025-04-11T15:15:31Z
Бюджетний «флагман» Xiaomi POCO М7 Pro 5G вже в Україні — з AMOLED, 50 Мп OIS камерою і ціною від ₴7999
ITC
2025-04-11T15:09:46Z
Гра з «Чорного дзеркала» стала реальністю — Netflix випустила загадкове тамагочі за мотивами 7 сезону
ITC
2025-04-11T15:09:37Z
Робот-всюдихід можна контролювати з будь-якої точки планети: що він робить
InternetUA
2025-04-11T15:01:27Z
Аналіз ринку праці 2025: які галузі набирають обертів і де шукати найкращі вакансії через Jooble
Факти ICTV
2025-04-11T15:01:24Z
Дослідники створили голограму, якою можна керувати руками
InternetUA
2025-04-11T14:43:11Z
Камера зняла, як дівчина повернулася з побачення: що сталося далі здивувало всіх
Фокус
2025-04-11T14:36:46Z
McLaren готує новий болід LMDh для участі у Ле-Мані 2027
AutoCentre
2025-04-11T15:12:47Z
Економить пальне і збільшує ресурс двигуна: водіям показали секретну кнопку в авто
Фокус
2025-04-11T13:58:48Z
Mazda показала електрокросовер EZ-60 : камери замість дзеркал та запас ходу до 628 км
ITC
2025-04-11T13:43:24Z
Кіберпікап від MG: найкрутіший проект від бренду після Cyberster
Топ Жир
2025-04-11T13:30:32Z
Від засновника Amazon: фотографи помітили таємничий електричний пікап під час випробувань
AutoGeek
2025-04-11T13:28:53Z
Jeep представить яскраві концепт-кари на зльоті Easter Jeep Safari
AutoCentre
2025-04-11T13:28:32Z
Понад 44 тисяч Audis відкликали через несправності цифрової панелі у США
Топ Жир
2025-04-11T12:45:09Z
З супергібридом: McLaren повертається в Ле-Ман після значної перерви
AutoGeek
2025-04-11T12:42:24Z
Здогадуються одиниці: що означає кнопка з позначкою "А" на панелі в авто
GlavRed
2025-04-11T12:27:38Z