![Погодні проблеми в Аргентині та Бразилії можуть підняти ціни на українську кукурудзу](https://thumbor.my.ua/8XP7obpZ9vDCDEtm9nSok2hXO_o=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F69%2F43887f3ff7fd94c74491a1b95a0dbbfb.jpg)
Погодні проблеми в Аргентині та Бразилії можуть підняти ціни на українську кукурудзу
Український ринок кукурудзи продовжує зберігати стабільні темпи експорту, однак глобальні фактори можуть істотно вплинути на ціноутворення у найближчі тижні. Зокрема засуха в Аргентині та затримки посівної в Бразилії, можуть стати ключовими драйверами зростання попиту на українське зерно.
Про це повідомляють аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
За січень Україна експортувала майже 2,5 млн тонн кукурудзи, а на лютий вже законтрактовано понад 2,15 млн тонн. Якщо ситуація в Бразилії продовжить погіршуватись, це може спричинити нову хвилю закупівель із боку європейських та північноафриканських імпортерів.
«Аргентина вже кілька тижнів знижує оцінки майбутнього врожаю через посуху, а Бразилія має серйозні проблеми з темпами посівної другого врожаю. Якщо вони не встигнуть в оптимальні терміни, Україна залишиться одним із головних постачальників кукурудзи на світовому ринку у березні-квітні», – зазначають у ПУСК.
Наразі умовні ціни на кукурудзу на українському ринку тримаються в межах 215-216 $/т CPT-порт. Якщо проблеми в Бразилії загостряться, а Аргентина продовжить скорочувати прогноз виробництва, цінові рівні можуть досягти 225-230 $/т. Це наблизить кукурудзу до вартості фуражної пшениці, що створить додатковий тиск на ринок.
Найбільше занепокоєння викликає штат Мату-Гросу у Бразилії, де через тривалі дощі фермери не встигають збирати соєві боби, що, у свою чергу, затримує сівбу кукурудзи.
«Минулого року на цей час вони засіяли 21% площ, а зараз – лише 1%. Оптимальні терміни посіву другого врожаю закінчуються 15-20 лютого. Якщо фермери не встигнуть, врожайність може значно знизитися», – пояснюють експерти ПУСК.
Очікується, що найближчими днями в регіоні знову пройдуть опади, що ще більше сповільнить темпи сівби. Цей фактор може стати вирішальним у формуванні цін на кукурудзу в лютому-березні.
Аналітики прогнозують, що найближчий тиждень буде ключовим для визначення подальшої динаміки ринку. Якщо бразильські фермери не встигнуть вчасно засіяти поля, це може призвести до дефіциту кукурудзи на світовому ринку та спричинити стрімке зростання котирувань.
«Якщо ціна на кукурудзу підніметься до 230 $/т, виробникам варто розглядати можливість фіксації контрактів. Ринок може як швидко злетіти, так і різко скоригуватись, тому зволікати з продажами не варто», – вважають аналітики.
Загалом, українська кукурудза залишається конкурентоспроможною, і за умови несприятливої погоди в Південній Америці вона може отримати додатковий попит із боку європейських та азійських імпортерів.