Про це йдеться в оприлюднених результатах опитування групи "Рейтинг", передає Укрінформ.
«Абсолютна більшість респондентів (76%) заявляє про готовність брати участь у змінах у країні. Респонденти найбільше зацікавлені в інформації про боротьбу з корупцією (52%) і перебіг війни (34%)», - ідеться в опитуванні.
Значна частина (79%) заявляє, що цікавиться ситуацією на окупованих територіях, особливо жителі прифронтових та пограничних областей. З іншого боку половина респондентів (52%) вважає, що медіа надають недостатньо інформації про умови життя на тимчасово окупованих територіях.
У своєму регіоні респонденти найпозитивніше оцінюють комфорт проживання (75%), дозвілля (65%), доступність шкільною та дошкільної освіти (63%).
Найбільш негативно в регіоні оцінюють можливості для молоді (56% говорять про нестачу), пошуку роботи (51%), відчуття безпеки (51%), розмір заробітної плати (48%).
Попри усі виклики війни, абсолютна більшість опитаних (81%) не планують переїжджати зі свого регіону. Однак серед молоді віком 18-29 років намір покинути свій регіон у майбутньому висловили майже 40%, а 14% мають намір виїхати в іншу країну.
Фактори об’єднання та роз’єднання українців є дещо дзеркальними. Наприклад, об’єднувати може боротьба з корупцією (50%) й економічний добробут (44%), а роз’єднувати – зростання корупції (58%) й економічний занепад (49%).
Іншими значними факторами роз’єднання можуть бути політичні вибори (29%) і різний досвід під час війни (28%).
Натомість іншим вагомим чинником об’єднання українців респонденти вважають відбудову (37%).
Опитування проведене Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI). Опитування проводилося по всій території України (крім тимчасово окупованих територій) з 20 листопада по 4 грудня 2024 року.
Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviews (CATI) – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано 2000 жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, згідно з опитуванням групи «Рейтинг», серед українців зростає критичність в оцінках загальної ситуації – 49% вважають, що ситуація в країні розвивається в неправильному напрямку.