Без сумніву, це завжди дуже прикро, коли людина, з якою у вас було стільки спільного, зникає, та все ж це цілком звичайна і природна частина дорослішання. Та чи можете ви помітити кінець дружби? 24 Каналзавдяки GQ покаже ознаки цього.
Як розпізнати, що дружба вичерпала себе, щоб рухатися далі
Сюзанна Деггс-Вайт, докторка філософії, пише, що зрозуміти та прийняти кінець дружби – це справжній виклик. І ось кілька ознак того, що кінець дружби близький.
- Ваші розмови здаються скупими або поверхневими. Хороша дружба процвітає завдяки змістовним розмовам, ба й безглуздим теж. Але коли стосунки наближаються до кінця, розмови, які раніше протікали легко, починають здаватися незручними й неприродними. Можливо, раніше ви ділилися всім, а тепер і балачка про погоду лише спосіб заповнити порожнечу. Якщо на кожній зустрічі ви відчуваєте, що відчайдушно шукаєте, що сказати – можливо, час визнати, що ця дружба стала вимушеною.
- Ваші стилі життя вже не збігаються так, як раніше. Ви опиняєтеся на різних життєвих етапах – і це одна з найгіркіших, але найпоширеніших причин, чому дружба закінчується. Можливо, зараз ви прагнете спокійних вихідних вдома, а ваш найкращий друг віддає перевагу вечіркам до світанку, що і вам подобалося в університетські часи. Або нині ваш пріоритет – створити сім'ю, а його – подорожувати світом. Наші інтереси, переконання та цінності змінюються з часом, і зв'язки, створені на основі одного з цих факторів, можуть не витримати цих змін. Та все це не означає, що один життєвий шлях кращий за інший – вони просто йдуть у різних напрямках, і іноді певні люди не проходять цей шлях разом з вами.
- Стосунки стають все більш односторонніми. Дружба – це вулиця з двостороннім рухом, тобто якщо одна людина перестає докладати зусиль, зв'язок майже неможливо зберегти. Щоб побачити, чи стала ваша дружба односторонньою, наприклад, перегляньте листування. Якщо тільки ви завжди ініціюєте розмову, виливаєте душу тощо – це вже показує значний дисбаланс.
- Ви більше не хочете говорити з людиною про свої проблеми. Навіть найміцніші дружні стосунки проходять через чорні смуги, і подолання їх – важка праця. Вона вимагає взаємних зусиль, часу та емоційних інвестицій. Ви з радістю можете присвятити їх близьким вам людям, але, ймовірно, не тому, кого ви несвідомо хочете відпустити.
- Ви не сумуєте за людиною і не відчуваєте мотивації, щоб зв'язатися з нею. Безсумнівно, бувають моменти, коли розмовляти навіть з найулюбленішими людьми надто важко, (через поганий настрій, заваленість роботою чи просто соціальну виснаженість). У більшості випадків спілкування з близькими не викликає жодних труднощів. Однак коли дружба добігає кінця, ви не почуватиметеся схвильованим у таких випадках. І навіть за важливих подій у вашому житті вам не спадає на думку поділитися з людиною хорошими новинами.
Що робити, якщо ви проаналізували ці ознаки й побачили, що кінець дружби неминучий? Найкращим варіантом, якщо стосунки не були надто близькими, буде повільне дистанціювання. Для більш тісної дружби докторка Деґґз-Вайт радить передовсім "спробувати поговорити про те, на якому етапі життя ви перебуваєте". Це може бути складна розмова, але треба чітко пояснити, що ви цінуєте цю дружбу, але життя просто пішло іншим шляхом. Деякі дружні стосунки просто не призначені для тривалого існування, тож цілком нормально відпустити їх, коли ви більше не відчуваєте близькості.