Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, передає Укрінформ.
За словами секретаря Київради Володимира Бондаренка, «жодної забудови у Шевченківському районі на вул. Рейтарській, 9, де розташований «Дворик із воронами», не буде»
Він зазначив, що територія, на якій розташований «Дворик із воронами», перебуває в центральному історичному ареалі Києва, в археологічній та архітектурній охоронних зонах, а також у буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
«Ця земельна ділянка залишається в категорії історико-культурного призначення. Десять років тому Київська міська рада надала її в оренду лише для експлуатації та обслуговування туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування. І мови про будь-яку забудову йти не може. Жодних житлових комплексів, торгових центрів або офісних висоток тут не буде. «Дворик із воронами» під захистом», – наголосив Бондаренко.
Він підкреслив, що місто підтримує ініціативу киян щодо збереження цього унікального місця.
Як повідомлялось, за розповідями старожилів, ворони спочатку жили у квартирі. Але одного разу вискочили з клітки і пороздирали подушки й меблі. Господар, жінка якого зажадала, щоб птахів більше не було вдома, 1991 року зробив у подвір'ї вольєр і поселив туди чотирьох воронів. За пізнішими версіями екскурсоводів, господарем був "кримінальний авторитет".
2010 року невідомі розламали клітку і випустили птахів. Однак три з них - Крум (Корбін), Кирило і Карлуша - повернулись додому. Подвір'я перетворилось на одну з туристичних принад на Рейтарській вулиці. Птахи стали такими відомими, що про смерть Карлуши повідомили засоби масової інформації, а про Крума згадували в іноземних медіа. Зранку 16 липня 2023 року виявили, що Крум зник, а клітка відчинена. Але згодом там знову оселився ворон.
Як повідомляв Укрінформ, Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що Житній ринок має бути збережений як архітектурна перлина Подолу у Києві, що виконує свою історичну функцію ринку.
Фото: КМДА