У Нідерландах держслужбовцям заборонили використовувати DeepSeek
У Нідерландах державним службовцям заборонили використовувати у роботі китайський застосунок з чатботом штучного інтелекту DeepSeek. Про це повідомило NOS.
Державний секретар з питань цифровізації Сабо наклав заборону, оскільки застосунок оцінено як ризиковий відносно потенційного шпигунства.
Існує ризик, що стартап DeepSeek зберігатиме персональну інформацію, і може ділитися нею з китайським урядом.
З огляду на це Управління захисту даних Нідерландів у п’ятницю закликало громадян країни до обережного використання DeepSeek.
«Людям було б доцільно запитати себе, чи дійсно вони хочуть вводити особисті та інші конфіденційні дані в цю програму», — заявили в управлінні.
В управлінні також застерегли від завантаження інформації про інших осіб у DeepSeek.
«Якщо ви завантажуєте дані інших людей, вони потраплять у те саме місце в Китаї. Можливо, інша особа не знає про це, не кажучи вже про згоду на це. Така незаконна передача тягне за собою відповідальність», — заявили в Управління захисту даних Нідерландів.
DeepSeek — це чат-бот зі штучним інтелектом, якому можна ставити запитання та давати текстові завдання. Для цього потрібно спочатку самостійно ввести інформацію.
Нагадаємо, кілька днів тому в Австралії заборонили використання сервісів китайського стартапу зі штучного інтелекту DeepSeek AI на всіх державних системах і пристроях.
В Італії агентство із захисту даних Garante 30 січня заблокувало китайську модель штучного інтелекту DeepSeek, оскільки у відповідь від компанії не отримало достатньо інформації про використання нею персональних даних.
Фото: застосунок DeepSeek / Medium
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.