MY.UAНовини
Як воюють за Україну колишні засуджені: є воїни, від яких командири в захваті
Як воюють за Україну колишні засуджені: є воїни, від яких командири в захваті

Як воюють за Україну колишні засуджені: є воїни, від яких командири в захваті

Від травня 2024 року разом із мобілізованими захищати Україну на війні можуть колишні засуджені. Відповідний закон підписав Президент України Володимир Зеленський. Щоправда, з певними обмеженнями. Контракт із ЗСУ запропонували тим особам, які відбували покарання за легкі та середньої важкості злочини.

В Україні замінити тюремну камеру на службу у війську засудженим дозволено лише за власним бажанням та за рішенням ВЛК. Служити ці особи можуть у визначених Генеральним штабом бригадах. Як воюють колишні в’язні, спробувала з’ясувати кореспондентка Укрінформу.

Віталій Шарига

ХОЧУ БУТИ КОРИСНИМ

Віталій Шарига – з Миколаївської області. Відбував покарання за крадіжку велосипеда. Зізнається, довго йому не давала спокою думка про те, що люди вслід йому казатимуть: «Ось пішов бандит». Тому подався в лави ЗСУ відразу, щойно вийшов відповідний указ в Україні. Каже, понад усе хоче, аби люди його зрозуміли і називали лише військовим. Нині Віталій Шарига – молодший сержант і командир відділення 28 ОМБ імені лицарів Зимового походу.

«Армія очищає карму. Я провів багато штурмів. Поранення зазнав біля Часового Яру. Наше завдання було рознести базу окупантів протитанковими мінами. Моя група це завдання виконала. Нас було троє. Розгромили ворожий об’єкт так, що другий поверх не витримав. Зверху на нас упали плити. Одного бійця геть завалило, я його витягував. Тоді надійшла команда об’єднатись з іншою групою і чекати на евакуацію», – розповідає Віталій.

  • Чи перешкоджають кримінальні “авторитети” ув’язненим вступати до лав ЗСУ

Пригадує, кілька росіян ще відстрілювались, і Віталій запропонував їм здатися. Ті відмовились – і зав’язався ще один бій. На евакуацію довелося зачекати.

«То була якась ворожа спецура, що постійно відстрілювалась. Я зайшов у будівлю, де вони залишалися. То нагадувало пекарню чи м’ясокомбінат. Справа лежав наш трьохсотий (поранений, який потребує транспортування, – ред.). У стіні – діра. Я зрозумів, що через неї за мною стежать. Заткнув її цеглою, рухався далі, побачив у приміщенні росіянина. Він уже був без каски і бронежилета. У мене залишалось п’ять гранат. Я їх усі йому закидав, але жодна не вибухнула. Тоді бачу – біля моїх ніг теж граната. Я лише встиг закритись рукою… Росіян також зачепило. Одному пробило між ногами. Я по рації передав, що у нас є трьохсотий. Отримав команду “Відкат!”, а тут – по мені знову почали стріляти. Дивлюся – моя водозахисна куртка вже повністю залита кров’ю. Попросив допомоги у своїх, а в нас – усі трьохсоті. Один побратим таки підповзає, почав мене тягнути наверх, і за кілька хвилин отримує ворожу кулю. Мертвим падає на мене. Я вже теж прощався з життям, але ще спробував повзти. Руку не відчував, ледь досунувся до своїх. Пам’ятаю, кричать: “Ще трішки, ще кілька метрів!”. Зверху літають дрони, поряд – вибухи і бій у ближніх будинках, але до мене підбігли відразу. Скинули з мене рюкзак, автомат. Наклали турнікет, він пече страшенно… Бачу, вже минає дві години. Я його тихенько приспустив. Думаю, хто знає, коли мене евакуюють, тому ліпше стікатиму кров’ю, ніж втрачу руку чи ногу», – згадує деталі бою та порятунку мій співрозмовник.

Віталій пролежав так чотири години. Його та ще двох поранених вивозили під обстрілами. Спочатку оперували у Дніпрі, потім перевезли до Івано-Франківської ОКЛ.

  • Як українські засуджені стають бійцями ЗСУ? Як їх готують, як контролюють та які дають посади у війську

«Усі сухожилля на руці перебиті, кістку не зачепило, а на нозі таки влучили. Її зібрали. Не знаю, чи зможу ще стріляти через поранення руки. Та, як стану на ноги, буду комбата просити, щоб працювати інструктором або йти далі вчитись на офіцера. Я пройшов усі випробування, які можуть лише бути, не тікав, не мав СЗЧ. Хочу бути корисним», – говорить Віталій.

Він упевнений, що з росіянами треба воювати жорстко і безпощадно. Водночас, каже, треба вчитись вижити в бою, бо ворог теж навчений убивати. За період служби Віталій узяв у полон трьох окупантів. Зізнається, одного з них запам’ятає надовго.

«Я по рації доповів, що є полонений. Тому кажу йому: “Лежи і будеш живий”. Дав води. Питаю, як же ти з Горлівки і проти України? Каже, що не було вибору. Тоді я не втримався і пояснив, що вибір завжди є. Я теж жив у Криму, але виїхав, не змінив свою країну на Расєю, і паспорта їхнього не брав… Виїхав, коли мені сказали з’явитись у ФСБ на бесіду. Все покинув і сів у перший потяг… Довелося все почати з нуля, тому й робив помилки», – додає військовий і показує фільм, в якому він із побратимами ще навчаються володіти зброєю та вести бій. Запевняє, що кожний з них робив це сумлінно, але багатьох вже немає серед живих.

  • Колишні в’язні на захисті Херсонщини: «Танкіст» та «Монгол» готові до бою

ЧАСОМ МЕНІ СНЯТЬСЯ РОСІЯНИ І БЛАГАЮТЬ НЕ ВБИВАТИ

Владислав Волошин родом із Куп’янська. Він теж відбував покарання за крадіжку. На фронт пішов лише після того, як почув, що окупанти вдарили по Охматдиту.

«У мене двоє дітей. Я тоді подумав: за що вони так по малечі? За що наші діти мають страждати? Чим завинили? – І відразу підписав контракт. На передовій потрапив у 1 штурмовий “Да Вінчі”», – розповідає Владислав.

На фронті він воює майже пів року. Поранення зазнав, коли пішов до товариша на позицію, щоб передати каву, їжу, патрони. Щойно зустрівся з побратимом, під’їхали дві невідомі BMW.

«Я відразу доповів нашим по рації і мені дозволили піти у розвідку. Бачу, приїхали росіяни, почали окопуватись. Я зняв каску і розпізнавальний знак та спокійно пішов на них. Вони не сподівалися. Подумали, що свій. Питаю: “Добре копається на чужій землі?” – і поклав їх усіх. Потім зачистили ще кілька будинків і вже закріплялись там самі», – пригадує Владислав.

Щойно облаштувалися, почули вибух. Ворожий танк розстрілював їх майже впритул.

«Ми ж перед цим розгромили цілу ворожу групу, з дронами та боєкомплектами. Поклали до 10 росіян. То вони й випустили на нас все, що мали. Мене завалило стіною. Зрозумів, що поранений, але вирішили з побратимом бодай спробувати врятуватися. Пробігли десь понад пів кілометра з турнікетами. У товариша – кілька осколків, але він швидко відновився, а я в лікарнях застряг на довше. На одній нозі осколки повністю роздробили палець, ще кілька пошкодили кістку на другій. Палець довелось ампутувати. Я просив лікарів ще раніше це зробити, але вони намагались якось зберегти… Люди тут чуйні, добрі. Постійно відчуваю їхню підтримку», – зізнається Владислав.

  • Шахрайки, крадійки, “закладчиці”. Хто вони, жінки-добровольці, які з в’язниць пішли в ЗСУ битись з рашистами?
Владислав Волошин

Додає, вдома на нього ніхто не чекає, та й дому, каже, вже немає. Окупанти вщент розбили його рідний Куп’янськ. Тому в нього на війні свій принцип – ворог має загинути, у полон не брати нікого.

«Військова справа мені подобається. Я люблю адреналін. Подобається, що приношу користь своїй країні. Навіть якщо один наш військовий покладе їхніх трьох, це вже великий плюс, а я за вихід кладу до 25 росіян… Часом вони мені сняться, благають не вбивати. Але в мене немає до них жалю. Це війна. Якщо виживу, збудую собі невеличкий будиночок біля лісу. Хоча це навряд… Поки зможу бити ворога, буду це робити», – додає Владислав і поспішає на медичний огляд.

  • Історії колишніх в’язнів, які пішли у лави ЗСУ для спротиву окупантам: “Коли я одягнув цю форму, в мене мурашки пішли по тілу”

ПАТРІОТИ ПІШЛИ НА ВІЙНУ ВІДРАЗУ

«Засуджені, які підписують контракт із ЗСУ, служать як вільні люди, вони виходять з колонії за умовно достроковим звільненням. Ці особи фактично повністю прирівнюються до контрактників з “волі” – отримують таке ж грошове забезпечення, є учасниками бойових дій, мають ті ж пільги і заохочення, як інші військові», – говорить заступник начальника відділу рекрутингу сектору комплектування Івано-Франківського обласного ТЦК та СП майор Ярослав Бортняк.

За його словами, ці військові перебувають під адміністративним наглядом у місцях служби, але це вже вільні люди, які пішли воювати за свою країну, ризикуючи власним життям та здоров’ям.

«Утім, якщо вони на передовій шукають собі можливість втечі чи пробують займатись протизаконною діяльністю, то до них, на відміну від інших, буде відповідальність за законом із урахуванням попередньої судимості й умовно-дострокового звільнення», – додає майор.

Каже, що серед колишніх засуджених, які воюють на передовій, є такі воїни, від яких командири у захваті.

Ярослав Бортняк

Ярослав Бортняк зауважив, що на початку дії програми щодо умовно-дострокового звільнення засуджених, яка дозволяє їм замінити камеру ув’язнення на службу в ЗСУ, охочих залишити колонії було дуже багато. Проте пізніше їх кількість значно поменшала.

«Причина проста – серед людей, які відбували покарання, були патріотично налаштовані, які хотіли служити для країни. І вони пішли на передову відразу, щойно з’явилася ця можливість. Є такі, що не хотіли, вони і тепер не виявляють бажання. Їм у колоніях зручніше. Також треба розуміти, що в цих людей є обмін інформацією в своєму середовищі, а тому вони добре знають ситуацію в тих підрозділах, де служать їхні колишні співкамерники. Тобто вони чітко знають ситуацію на фронті реальну, а не уявну чи з картинки. А насправді це – війна, де є каліцтво, смерть, і це, можливо, когось і остудило», – міркує Ярослав Бортняк.

Він додає, що ТЦК працює з тими особами, які виявили бажання служити і написали про це заяву в колонії. Там такі прохання теж проходять відбір. Тобто до ТЦК вже направляють звернення тих засуджених, яким дозволяє стати у стрій ЗСУ стаття їхнього покарання.

«Ми організовуємо проходження ВЛК та профпсихвідбір цих людей у межах колонії. Комісія виїжджає на місце. Для людей, які визнані придатними для служби, організовують зустріч з представниками військових частин», – говорить Ярослав Бортняк.

  • Поповнення в ЗСУ з-за ґрат. Хто вони ці нові бійці і яка у них мотивація?

Каже, за законом ці люди мають служити в окремих спецпідрозділах.

«У виправних установах ми проводимо не мобілізацію, а беремо на службу за контрактом. Згідно з чинним законодавством, мобілізація на сьогодні не можлива для цієї категорії громадян, а контракт – це свідоме бажання служити своїй країні», – наголошує майор.

На запитання, чи можливо збільшити кількість охочих підписати контракт із ЗСУ, Ярослав Бортняк припускає, що мотивація криється у матеріальному забезпеченні. Каже, патріоти вже на фронті, а інших переважно цікавить грошове забезпечення, пакет соціальних послуг, рівень навчання та забезпечення військовослужбовця.

Нині грошове забезпечення солдата в ЗСУ становить близько 21 тис. грн на місяць, не враховуючи бойових. А їх виплачують лише тим військовим, які воюють безпосередньо в окопах на лінії вогню. Там військовий отримує понад 120 тис. грн на місяць.

У ТЦК не виключають, що якби грошове забезпечення солдата було більшим, то й кількість охочих узяти зброю і піти на війну могла б дещо зрости.

Автор: Ірина Дружук, Івано-Франківськ

Джерело: Укрінформ
Фото авторки

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Британії працюють над першим океанічним поселенням
1News
2025-02-07T11:51:47Z
Новий вид крабів назвали на честь "рятувальника Малібу": учених надихнули волохаті груди
Фокус
2025-02-07T11:45:28Z
Microsoft виправляє помилку Windows, через яку користувачі не могли змінювати налаштування дати та часу
Portaltele
2025-02-07T11:42:51Z
Як відмити витяжку від жиру без подряпин: існує легкий 30-секундний спосіб
GlavRed
2025-02-07T11:42:29Z
Продажі «бюджетного» Apple iPhone SE 4 стартують у лютому, але офіційної презентації не буде, — Bloomberg
ITC
2025-02-07T11:36:03Z
The Hill: У США представлять законопроєкт про заборону DeepSeek на урядових пристроях
InternetUA
2025-02-07T11:31:12Z
Реліз Grand Theft Auto VI, як і раніше, заплановано на осінь 2025 року, – Take-Two
InternetUA
2025-02-07T11:16:01Z
Зовсім недавно Земля пережила найзеленіший період в історії: що змусило рослини процвітати
Фокус
2025-02-07T11:00:30Z
У Британії будують підводні модулі для життя на глибині у 200 метрів
УкраинФорм
2025-02-07T10:54:49Z
Експерти назвали 3 рішення для зберігання, які лише заважають підтримувати порядок
24tv
2025-02-07T11:30:23Z
Чи можна прати рушники одночасно з одягом: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-07T11:27:32Z
Троянди та півонії пишно цвістимуть: як використовувати кавову гущу як добриво
GlavRed
2025-02-07T11:27:23Z
Не ризикуйте: 8 речей, які не можна прати в пральній машинці
24tv
2025-02-07T11:06:24Z
Про неприємний запах з взуття можете забути: ось як його легко позбутися
24tv
2025-02-07T11:03:21Z
Кімнатні рослини для лінивих, які не потребують щоденного догляду
Gazeta UA
2025-02-07T10:54:05Z
Найкращі цитати про успіх, які надихають: 100 мотивуючих висловів великих людей
24tv
2025-02-07T10:42:45Z
Якщо розсада не сходить, приготуйте ефективний розчин: всього дві склянки води і популярний засіб
TSN
2025-02-07T10:36:48Z
Що треба знати перед купівлею індукційної плити: 5 факторів, на які слід звернути увагу
24tv
2025-02-07T10:36:39Z
У Варшаві в результаті зіткнення трамваїв постраждали шість людей
Европейская правда
2025-02-07T11:49:24Z
Не перший випадок, – у Повітряних силах підтвердили збиття КАБу біля Запоріжжя
24tv
2025-02-07T11:49:03Z
На Закарпатті судитимуть зловмисників, які незаконно приватизували землі рекреаційного призначення на полонині Драгобрат
Украина Криминальная
2025-02-07T11:36:49Z
У Бразилії розбився літак прямо на вулиці Сан-Паулу
24tv
2025-02-07T11:33:44Z
У Чернівцях помер чоловік в обласному ТЦК - поліція встановлює обставини
УкраинФорм
2025-02-07T11:30:08Z
На Санторіні оголосили надзвичайну ситуацію через підвищену сейсмологічну активність
УкраинФорм
2025-02-07T11:18:48Z
Понад ₴10 млн. збитку на закупівлях: судитимуть екскерівницю Національного антидопінгового центру
Украина Криминальная
2025-02-07T11:18:22Z
Росія вдарила КАБами по прикордонню Сумщини: двоє загиблих, під завалами можуть бути люди
УкраинФорм
2025-02-07T11:15:12Z
На Алясці зник літак з пасажирами
24tv
2025-02-07T11:07:48Z
Неймар: Я доведу, що Жезус помилявся
Football.ua
2025-02-07T11:51:00Z
Клюйверт – найкращий гравець АПЛ за підсумками січня
Football.ua
2025-02-07T11:46:34Z
Під час російської ракетної атаки ледь не загинув легіонер футбольного клубу
ZN UA
2025-02-07T11:34:56Z
Чемпіон світу "на базі": склад чоловічої збірної України на ЧС-2025 з біатлону
24tv
2025-02-07T11:33:39Z
Ван Дейк: Пишаюся тим, що є капітаном Ліверпуля
Football.ua
2025-02-07T11:25:46Z
Еребру – Кривбас 1:2 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-02-07T11:25:10Z
Нігерійський гравець Чорноморця дивом вижив під час ракетного удару по Одесі: в якому він стані
24tv
2025-02-07T11:24:46Z
"Русофобія та ненависть": у Захарової почалася істерика після нових санкцій проти Росії
Telegraf
2025-02-07T11:21:41Z
Шалені кошти: стало відомо, скільки заробив Джошуа за кар'єру
24tv
2025-02-07T11:18:11Z
СБУ затримала зрадника, який наводив російські КАБи на позиції захисників Краматорська
Украина Криминальная
2025-02-07T11:51:02Z
Нищать ворожі дрони квадрокоптерами: як працює новостворений взвод перехоплювачів БПлА
TSN
2025-02-07T11:48:52Z
Росіяни майже вдвічі збільшили кількість обстрілів прикордоння на півночі - військові
УкраинФорм
2025-02-07T11:45:34Z
У Харкові вводять в експлуатацію диференційовану систему оповіщення
Мій Харків
2025-02-07T11:33:57Z
В Одеській філармонії відбувся перший концерт після ракетного обстрілу
УкраинФорм
2025-02-07T11:24:28Z
Ворог форсує Оскіл і накопичує сили на правому березі, – ЗСУ про ситуацію на Харківщині
24tv
2025-02-07T11:12:36Z
На фронті росіяни не припиняють масові штурми: військові назвали найважчий напрямок
GlavRed
2025-02-07T11:03:55Z
На ресторані «Вітряк» у Києві осипається мозаїка Алли Горської
УкраинФорм
2025-02-07T11:00:20Z
Іншого виходу немає: відому стелу з Донецької області планують евакуювати
24tv
2025-02-07T10:54:20Z
Тіна Кароль відповіла, у кого є шанси представити Україну на Євробаченні-2025
24tv
2025-02-07T11:24:54Z
Без білизни: Анджеліна Джолі вразила новим виходом й показала татуювання на спині
24tv
2025-02-07T11:12:16Z
Фіналістка Нацвідбору на Євробачення-2025 FIЇNKA розповіла про залаштунки шоу: "Всі змучені"
24tv
2025-02-07T10:51:51Z
Красива, але вибаглива: яку кімнатну рослину просто обожнює дружина Роберта Паттінсона
24tv
2025-02-07T10:42:39Z
Байопік «Малевич» презентують на Мюнхенській конференції з безпеки
УкраинФорм
2025-02-07T10:42:34Z
3 найновіші українські серіали, у які вже встигли закохатись глядачі
24tv
2025-02-07T10:36:38Z
Брітні Спірс підтримує стосунки з колишнім бойфрендом та його дітьми: деталі
Фокус
2025-02-07T10:21:31Z
Нових «Месників» очолить Сем Вілсон , а Роберт Дауні-молодший стане головним лиходієм
ITC
2025-02-07T10:19:24Z
Ірена Карпа зустрілася із Далай-ламою і подарувала йому прикрасу з літерою «Ї»
УкраинФорм
2025-02-07T10:06:30Z
РФ після провалу в Китаї привезла Су-57 в Індію: залишила глядачів без F-35 з F-16, — Defense Express
Фокус
2025-02-07T11:51:56Z
Світова тенденція: дві третини людства перебуває під владою чоловіків старше 70 років
24tv
2025-02-07T11:30:10Z
Кохана Кулеби Павелецька розповіла про реакцію після того, як відкрила інтим-бутик
Вива
2025-02-07T11:27:50Z
Скільки українці готові витратити на купівлю житла у 2025 році
24tv
2025-02-07T11:24:47Z
НМТ-2025: як відбуватиметься допуск учасників до екзаменаційного центру
24tv
2025-02-07T11:24:19Z
У Міноборони заявили, що 70% зброї, яку ЗСУ використовують на фронті, – допомога партнерів
Лига
2025-02-07T11:18:23Z
ТСУ: 1,7 млн одиниць зброї недоотримала армія через відсутність держзамовлень
Хвиля
2025-02-07T11:12:48Z
В Україні знову зростає кількість укладених шлюбних договорів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:22Z
В Україні почали штрафувати за порушення хвилини мовчання: яке покарання загрожує порушникам
Политека
2025-02-07T11:04:05Z
Чому каву варто замінити на зелений чай: думка японських науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:38Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T11:03:01Z
Заборона USAID б'є і по медицині? На Київщині лікарі залишилися без зарплати за січень
Telegraf
2025-02-07T10:15:25Z
Ідеальний обід за 20 хв.: як приготувати салат-мікс від Джеймі Олівера
Gazeta UA
2025-02-07T10:06:32Z
На Дніпропетровщині підліток потрапив до лікарні після 10 банок енергетика
24tv
2025-02-07T08:00:19Z
Як приготувати тонкі дієтичні млинці без борошна: зберігайте простий рецепт
Gazeta UA
2025-02-07T07:51:34Z
Понад 70% вартості ліків в Україні формують виробники, – дослідження Proxima Research
TSN
2025-02-07T07:51:17Z
Як харчуватись при гастриті, щоб уникнути загострень
24tv
2025-02-07T06:03:03Z
Здоровий сніданок, в який ви закохаєтеся: тости з авокадо та яйцем пашот
24tv
2025-02-07T04:12:15Z
У пошуках оптимального вектору: Єврокомісія перегляне заборону на продаж машин із ДВЗ
AutoGeek
2025-02-07T11:51:15Z
Meta, Microsoft та Alphabet планують витратити $228 млрд на тлі інвестицій у ШІ
InternetUA
2025-02-07T11:46:43Z
Не Швейцарія: яка країна світу найбагатша
24tv
2025-02-07T11:45:38Z
Україна не веде переговорів з ЄС щодо продовження транзиту російського газу - Стефанішина
УкраинФорм
2025-02-07T11:45:35Z
Зайве майно, борги та забагато грошей: з яких причин можуть відмовити у субсидії
24tv
2025-02-07T11:33:33Z
Попри зниження транзиту російської нафти: яка країна ЄС лідирує за обсягами поставок
24tv
2025-02-07T11:30:51Z
Стартував експорт біометану трубопроводом з України
AgroPortal
2025-02-07T11:30:37Z
На полях Агро-Регіон стартував виробничий сезон-2025
AgroPortal
2025-02-07T11:30:07Z
Субсидії у 2025 році: стало відомо про умови виплат
Политека
2025-02-07T11:27:42Z
Майбутні моделі Mercedes-Benz можуть одержати колеса з дисплеями
AutoCentre
2025-02-07T11:48:15Z
Tesla вдруге за зиму різко підняла ціни на електрокари у США
УкраинФорм
2025-02-07T11:36:45Z
В Україні вперше на АЗС замінили заправну колонку на зарядку для електромобілів
AutoGeek
2025-02-07T11:06:16Z
Знайомий, але інший: тест-драйв нового Hyundai Tucson
Фокус
2025-02-07T10:42:30Z
Які нові автомобілі обирають українці у 2025 році: рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T10:36:39Z
Експерти назвали п’ять проблемних німецьких автомобілів, яких варто уникати
ТСН
2025-02-07T10:36:13Z
Електричний Jeep Wagoneer S суттєво подешевшав та отримав спецверсію
AutoGeek
2025-02-07T10:24:20Z
Nissan не об’єднуватиметься з Honda і шукає нових партнерів
AutoCentre
2025-02-07T10:12:11Z
Оприлюднено зарплати пілотів Формули-1 у 2025 році: цікавий рейтинг
ЗаРулем
2025-02-07T10:12:09Z
Чи вірять українці в перемир'я з Росією у 2025 році. Результати опитування
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:51:40Z
Стефанішина - про розпуск у США групи з пошуку активів російських олігархів: Рано робити тривожні заяви
УкраинФорм
2025-02-07T11:51:28Z
У Молдові ініціювали заборону однієї з партій блоку проросійського олігарха Шора
Европейская правда
2025-02-07T11:49:56Z
Четвертого в'язня вбили новим методом страти: хто він і що сказав в останній промові
TSN
2025-02-07T11:48:38Z
Україна хоче до 2030 року увійти до трійки країн за використанням штучного інтелекту - Шмигаль
УкраинФорм
2025-02-07T11:48:29Z
Чи справді РФ атакувала Україну "Орешніком" напередодні: офіційна заява
TSN
2025-02-07T11:48:26Z
Зеленський очолить українську делегацію на Мюнхенській конференції з питань безпеки
iPress
2025-02-07T11:48:17Z
У Росії пояснили появу віслюків на фронті: проблеми з логістикою чи нова тактика
24tv
2025-02-07T11:45:55Z
Санкції можна посилити втричі: Кіт Келлог розповів, як Трамп збирається тиснути на РФ для припинення війни
Политека
2025-02-07T11:42:23Z