![Як відвоювати гроші, якщо відмовили у субсидії: українцям дали покрокову інструкцію](https://thumbor.my.ua/KdGSU42_ID3XCq9vqI_K6POXMJ0=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fcccde7ea04150a60608f66e4660fb272.jpg)
Як відвоювати гроші, якщо відмовили у субсидії: українцям дали покрокову інструкцію
Багато українців щомісяця розраховують на субсидію, щоб хоч трохи зменшити навантаження на сімейний бюджет. Але що робити, якщо держава раптом вирішила відмовити вам у цій підтримці? Панікувати не варто – рішення можна оскаржити та навіть добитися перегляду справи, радить Мінсоцполітики.
Найперше, уважно прочитайте повідомлення про відмову. Часто причиною може бути:
- Помилка у документах – неправильні дані чи відсутність певного паперу.
- Борг за комуналку – якщо у вас є прострочені платежі, це може стати підставою для відмови.
-
Невідповідність критеріям – якщо у вас є, наприклад, великі покупки або додаткові доходи, які врахували при перевірці. Субсидія на комуналку
Якщо причина відмови пов'язана з помилкою – просто виправте її та подайте заявку повторно. А якщо річ у заборгованості, варто спробувати її погасити або оформити реструктуризацію.
Якщо ви впевнені, що відмова несправедлива, варто діяти рішуче. Для цього потрібно скласти письмову скаргу до Пенсійного фонду України (саме він зараз займається призначенням субсидій). У заяві необхідно зазначити:
- Ваші дані (ПІБ, адреса проживання).
- Яке відділення ПФУ відмовило у субсидії.
- Причину, чому ви не погоджуєтеся з рішенням. Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
До скарги важливо додати копії всіх документів, які підтверджують вашу правоту. Подати звернення можна особисто або поштою в Головне управління ПФУ вашого регіону чи до центрального апарату в Києві.
Телефони та адреси можна дізнатися на гарячій лінії: 0800-503-753 (дзвінки безкоштовні).
Раніше ми розповідали, щоперевіряють, скільки українців залишилося: у чатах ОСББ попереджають – поліція прийде до всіх додому
Також, розраховували на компенсацію, а на балансі - нуль: українців обіцяють потішити одразу подвійними виплатами