Про це у Фейсбуці повідомив співробітник нацпарку, еколог Іван Русєв, передає Укрінформ.
«Обстежуючи на днях одну з ділянок нацпарку, ми виявили 2 км узбережжя, на якому було викинуто багато медуз виду Аурелія ушаста - Aurelia aurita. Їх тільки на піску, на межі з водою, ми нараховували 2-3 медузи на 1 м пересипу. А загалом тільки на піску біля води було майже 5000 дрібних медуз розмірами від 2 до 10 см (у середньому 5 см)», - повідомив еколог.
Більше медуз можна було побачити у воді на мілководному шельфі. Русєв зазначив, що для зими така картина взагалі непритаманна. Щодо медуз виду Aurelia, він додав, що вони зазвичай концентруються в глибоководній частині моря, і лише поодинокі представники наближаються до узбережжя.
За словами Русєва, ймовірно з планктоном медузи вживали і нанофракції нафтопродуктів.
«Зараз хвильові процеси моря за декілька днів вже перетворили медуз на "біологічний пил", який і буде залучений у харчовий ланцюг морських та лиманних екосистем і ймовірно по ланцюгу "біологічний пил" знову буде вражати інших гідробіонтів», - додав еколог.
Як повідомляв Укрінформ, в Одеській області на узбережжі Лиманської громади комунальники зібрали понад 400 кг нафтопродуктів, які викинуло на берег після аварії російських танкерів у Керченській протоці.
15 грудня 2024 року в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки від розливу нафтопродуктів попередньо оцінюються у 14 мільярдів доларів.
За даними науковців, витік мазуту через аварію танкерів РФ є найбільшим за всю історію мореплавства в Чорному морі.