MY.UAНовини
Найефективніші дрони на фронті, їхня роль після війни: інтервʼю Фокусу з командиром загону "Тайфун"
Найефективніші дрони на фронті, їхня роль після війни: інтервʼю Фокусу з командиром загону "Тайфун"

Найефективніші дрони на фронті, їхня роль після війни: інтервʼю Фокусу з командиром загону "Тайфун"

Обидві сторони конфлікту застосовують дрони на фронті, які вже показали свою ефективність. Командир окремого закону безпілотних систем "Тайфун" Михайло Кмитюк з позивним "Майкл" розповів Фокусу про роль БПЛА на полі бою.

"Тайфун" — окремий загін безпілотних систем. Попри те, що його було створено лише минулого року, він показав свою ефективність на полі бою. Підрозділ має спеціалістів широкого профілю з бойовим досвідом та бійців, які прагнуть розвитку в спеціалізації БПЛА та скорішого прискорення перемоги України у війні проти Росії.

Фокус поспілкувався з командиром Михайлом Кмитюком з позивним "Майкл", який розпочав свій військовий шлях кулеметником у далекому 2015 році та пройшов від звичайного бійця до командира підрозділу.

Роль дронів у війні: особливості окремого загону "Тайфун"

Окремий загін "Тайфун" було створено у 2024 році на структурі Нацгвардії. Які причини та передумови були його створення?

Змінилася тенденція війни. Є ефективне застосування дронів, які сьогодні справді дешеві. Також виникла потреба в тому, щоб мінімізувати втрати загалом і застосовувати ефективно засоби, які на сьогодні є на озброєнні. Тому виникла така потреба створити загін безпілотних систем.

Які ключові завдання та місія вашого підрозділу на сучасному етапі війни?

Сьогодні одна з ключових місій — це підтримка бригад, оперативне реагування, маневрені групи, які працюють по всій лінії фронту та в принципі підтримують підрозділи в цілому.

В Україні змінилася тенденція війни
Фото: Фокус

Чим ваш підрозділ особливий? Чому мобілізований, наприклад, повинен служити у вас?

Ми точно гарантуємо ротаційність. Ми гарантуємо, що ми його вчасно поміняємо. Ми гарантуємо навчання, яке зараз збільшилось та триває, мабуть, вже від трьох до чотирьох місяців. Ми гарантуємо забезпечення. Тобто незабезпечені спецпризначенці точно не вийдуть працювати на ті чи інші напрямки.

Як можна потрапити у ваш підрозділ?

Заповнюєте заявку на сайті tayfun.in.ua, вас опрацьовує рекрутер, зв'язується з вами і безпосередньо вже ви або пройдете співбесіду, або не пройдете. Якщо пройдете — далі інший етап співбесіди. І ми вже будемо домовлятися чи кандидат підходить на ту чи на іншу посаду.

Скільки всього цих етапів та скільки це по часу в загальному проходить — від заявки до вступу в підрозділ?

По-різному буває, тому що, якщо це цивільний — це одна історія. Якщо це військовий, який хоче перевестися з частини в частину, то це інші сроки. Якщо ми беремо цивільного з моменту заповнення заявки, він проходить протягом тижня-двох співбесіду по напрямках. Після співбесіди він збирає пакет документів, щоб потрапити до нас. Потім опираємось у базовий військовий курс, який триває сьогодні близько двох місяців.

З якими основними викликами зараз стикається ваш підрозділ?

Основні виклики — це масштабування. Ми постійно масштабуємося, тому що до нас хочуть. У зв'язку з тим, що ми масштабуємося, потрібно вчасно їх забезпечувати. Навантаження зростає на інструкторський відділ у зв'язку з тим, що ростуть об'єми людей. Чим більша машина, тим складніше нею управляти.

Як ви надалі плануєте полегшити це завдання для себе?

Звичайно плануємо, ми працюємо над цим. Ми прийшли до того, що зараз ми розуміємо, що складно переводити із частини в частину, тому що сьогодні кожен командир розуміє, що його люди надважливі. Ми пішли довшим шляхом, ми навчаємо самі, передаємо досвід, навчаємо навіть інструкторів, щоб вони ставали ними. Після якогось здобуття бойового досвіду, переводимо людей на інструкторські посади, щоб вони могли навчати і передавати свій досвід.

Чи можете ви поділитися конкретними успішними прикладами роботи вашого загону з використанням безпілотних систем?

Ми пішли методом експерименту. Люди, які абсолютно не мали ніякого відношення до FPV, які просто захотіли спробувати навчитися, фактично за три-чотири місяці вже розліталися, уражають бронетехніку, піхоту, різні засоби, які є на полі бою. Я вважаю, це один з таких ключових успіхів, що ми людей навчили. Тому що готових знайти сьогодні дуже важко, тих, хто десь перебуває в інших підрозіях.

Загін "Тайфун" завжди масштабується
Фото: Фокус

Чому важко? Вони не переходять чи не так навчені, можливо?

Не те, що не переходять… Ніхто не хоче відпускати людину, яка вже здобула значний бойовий досвід. Я так само не хотів віддавати людей, яких я зараз навчив, за пів року які вже вміють виконувати завдання середньої або високої складності просто віддати, бо так захотілось комусь.

Які дрони наефективніші на полі бою?

Які російські дрони найлегше та найскладніше збивати?

Ми розуміємо, що Shahed залишається проблемою №1 для збиття. Але ми навчилися збивати російську аеророзвідку. Але вони також змінюють тактику. Вони вішають на свою аеророзвідку якісь РЕБи. Умовно коли підлітає FPV, його намагаються заглушити. Тобто ворог також постійно вчиться, але фактично на деяких напрямках ми просто їхню аеророзвідку позбивали.

Ми переймаємо цю їхню тактику з РЕБами?

Це залежить від командира. Тут питання більш глобальне. Ті, хто утримує смугу — це як художник. Як він намалює, так і воно буде. Окремі групи переймають безумовно. Чи переймають всі — я за всіх говорити не готовий.

Наскільки це взагалі успішна тактика? Чи можливо все одно збити дрон?

Можливо. Ми реально прийшли до того, що зараз війна дронів. Той же Mavic, який просто розвідував, підсвічував ворогу, ми летіли FPV і просто визначали, за якими він координатами і залітали в нього. Тобто зараз FPV збиває FPV, FPV збиває Mavic і FPV збиває бомбер.

Як працюють дрони на оптоволокні, простими словами?

Є свої складнощі насправді. Є ряд переваг, але є також ряд недоліків. Основна, мабуть, перевага — це те, що він не вразливий до РЕБу. І це прям можна назвати проривом на сьогодні. Але величезний мінус — це дистанція, на яку він може залітати. Це його аеродинаміка. Тобто ти різко повернув ним вліво-вправо, катушка обірвалась, і ми втратили дрон.

Панацеєю це 100% не буде, тому що це буде застосовуватися на окремих якихось напрямках. Тому вважаю, що масово це кругом не піде.

Дрон на оптоволокні не вразливий до РЕБу
Фото: Фокус

Ворог також використовує дрони на оптоволокні. Є якісь ефективні методи їхнього знищення?

Усі сьогодні над цим працюють. Ефективно — це фактично дрон дроном можна збивати. Але те, що його неможливо запелінгувати, це також є проблемою як для ворога, так і для нас. Ми не можемо його просто виявити, де він летить. Знову ми йдемо до того, що потрібно створювати групи, які ще будуть полювати за дронами на оптоволокні.

Але як його тоді виявити? Це сьогодні також питання №1.

І які відповіді вже знайшли?

Ми виявляємо візуально, поки ворог не залітає так далеко. Це фактично є передові позиції, які на лінії фронту. Але ми сприймаємо будь-які дрони як ворожі. Поки немає, всі працюють над цим.

Є якась перспектива появи якогось дрона який буде кращим, ефективніший за дрон на оптоволокні? Можливо, в найближчому майбутньому.

Працюють усі над наведенням, штучним інтелектом. Але знову таки, все на стадії опрацювання. І чи буде краще — застосування покаже. Гіпотетично сказати, що він буде кращим, а потім він буде просто сирим, який вмре, мабуть, недоцільно. Я не скажу, що якщо він на оптоволокні, то він кращий. Є низка місць, у які він не залетить, або оптоволоконний кабель порветься, і на тому застосування закінчиться.

Які на сьогодні українські дрони найефективніші? Можливо, є якась "золота трійка"?

Виробникам не буду робити рекламу, тому що вони постійно змінюються. В один період вони можуть бути в ТОПі, а пізніше відбувається якесь масштабування, і якість падає. Ми, звичайно, переходимо до іншого виробника. А якщо по типах — звичайно це FPV-дрони, аеророзвідка різного типу, бомбери – те, що успішно застосовується на лінії фронту.

Що потрібно зараз для вдосконалення українських дронів? Можливо, якісь технологічні рішення, які покращать ситуацію на фронті?

Ми опираємося в гроші, щоб покращувати — потрібно інвестувати. Ми ж постійно збільшуємо вартість засобу, тому що нам треба або діяти, або протидіяти. Навіть приклад того ж оптоволокна. Засіб дорожчий, тому що з'являється волоконна катушка, інший боєприпас, вартість його, звичайно, зростає. Завтра знову ми щось придумаємо — вартість дрона знову зросте.

Як швидко Україна може наблизитися до рівня передових країн з виробництва дронів? Які ключові кроки нам ще потрібно зробити?

Я думаю, що ми є прикладом сьогодні для інших країн по виробництву дронів і їх застосуванню. Звичайно, якщо ми беремо США, MQ-8, який коштує 27 мільйонів доларів, це недосяжно для будь-якого підрозділу. Мабуть, наша перевага в тому, що ми дешеві рішення застосовуємо настільки ефективно.

Яка, на вашу думку, зараз роль дронів під час війни? Чи можуть, наприклад, дрони замінити якусь техніку, важче озброєння?

Повністю замінити поки що ні, тому що є один фактор, який впливає, — це погодні умови. Ми ще не придумали нічого, що могло в будь-які погодні умови працювати. Якщо ми знайдемо вихід із цієї ситуації, якщо ми подолаємо ці погодні умови, то, я думаю, вони можуть тоді замінити багато чого.

Наскільки ми зараз наближаємося до того, щоб подолати цю проблему?

Я навіть особисто не думав про це, тому що це треба робити, думати над якимось іншим типом дрона, який буде несприятливим до погодних умов. А інший тип дрона — це фактично якесь ударне крило, скоріш за все, великих габаритів. Це вже оперативно-стратегічний рівень. На даному етапі це також дорого і складно.

Українські чи російські дрони ефективніші?

Не від дронів насправді залежить, а від обладнання, яке є у того чи іншого підрозділу. Як і у росіян, так і у нас є окремі групи, які досить ефективні. Питання не у дронах, а в людях, які їх застосовують. Більшість дронів можна застосувати успішно. Питання обладнання і планування місії — як долетіти, уразити і знищити.

Наскільки ефективні росіяни в цьому плані? Наприклад, якщо, взяти FPV-дрони.

У них ефективні окремі групи. Так само у нас є окремі групи, які на деяких напрямках досить ефективні, які навчилися. Але в них не так масово як у нас. Я вважаю, що на сьогодні в цілому ми набагато ефективніші. У нас є вибудована система, де ми набагато успішніші. І ворог навіть сам про це заявляє, що у нас все більш структуровано та краще.

Важливі не дрони, а люди, які їх застосовують
Фото: Фокус

Розвиток дронів після війни: до чого варто прагнути

Як ви вважаєте, що буде з розвитком дронів після закінчення війни? Чи зупиниться їхнє удосконалення, чи продовжимо використовувати та, можливо, продавати їх? І взагалі, як ми маємо адаптуватися до змін у використанні дронів у мирний час?

Якщо зупиниться війна, я думаю, нам треба подумати про інші й кращі рішення. Війна ж може відновитися у будь-який момент. А щодо застосування дронів — ми будемо проводити турніри по FPV-дронах і визначати кращих пілотів тільки вже в цивільному житті.

Що ви будете робити після війни?

Мабуть, використаю всі свої відпустки, які не використав, і поїду відпочину на ретрит.

А після повернення до України? Ви будете робити щось повʼязане з дронами, чи можливо, підете в якусь іншу сферу?

Ми проводили турнір по FPV-дронах. Мені це досить сподобалось. Я, скоріш за все, буду проходити службу, тому що нам все одно будуть потрібні зміни. Мій найбільший страх, що якщо все ж таки це зупиниться, бажаючих не буде проводити зміни в армії. Ми не повинні зупинятися, ми повинні бути готові до того, що росіяни будуть все одно накопичувати сили, думати над якимись рішеннями.

Я думаю, ми також будемо сидіти з інженерами і думати про такі рішення, щоб ми в майбутньому прийшли до того, щоб на полі були тільки дрони.

Нагадаємо, 31 січня стало відомо, що Україна використовує для ударів по РФ дрон дальної дії, який здатне нести 250-кілограмову авіабомб. Він може долати до двох тисяч кілометрів із можливістю повернення.

30 січня повідомлялося про розробку акумулятора із безпрецедентною щільністю енергії 410 Вт-год/кг. Завдяки ньому дрони можуть працювати без підзарядки вдвічі довше.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Американські компанії отримали контроль над одним з найбільших зернових терміналів України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T09:43:06Z
Банківські перекази за новими правилами: без якого документу тепер не перекажете ані копійки
Знай
2025-07-14T09:37:51Z
Україна перевезла морським коридором понад 130 мільйонів тонн вантажів - Кулеба
УкраинФорм
2025-07-14T09:31:45Z
Ціни стрімко зросли. Як змінилася вартість гектара за час роботи ринку землі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T09:31:23Z
Найвищий рівень за 16 років. Найбільший в світі виробник рідкісноземельних металів збільшив їх постачання на світовий ринок
InternetUA
2025-07-14T09:28:52Z
Україна отримала доступ до ресурсів соціального фонду ЄС
Хвиля
2025-07-14T09:22:48Z
Долар знову показує ознаки «ризикованої валюти» – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T09:10:52Z
Херсонські аграрії зібрали перші 500 тонн кавунів
24tv
2025-07-14T09:06:36Z
USDA погіршило прогноз урожаю пшениці та ячменю в Україні
AgroPortal
2025-07-14T09:00:43Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Мікробіолог розповів, як часто потрібно прати постільну білизну
Фокус
2025-07-14T09:37:49Z
Норвегія вперше транспортувала пацієнтів на ШВЛ з України літаком C-130J Hercules
Европейская правда
2025-07-14T09:04:32Z
Як перейти на електронні сигарети, щоб позбутися залежності від тютюну
Comments UA
2025-07-14T08:40:00Z
Спорт зменшує ризик смерті на 40%: скільки потрібно займатись
24tv
2025-07-14T08:16:34Z
Як доглядати за тілом влітку: поради, що допоможуть виглядати на всі 100%
24tv
2025-07-14T07:00:55Z
Названо спосіб зупинити спалахи захворювань у зародку: смертність знижено на 60%
Фокус
2025-07-14T06:19:45Z
П'ять продуктів і напоїв, які провокують появу набряків
Gazeta UA
2025-07-14T05:22:04Z
Чи справді перебування на сонці покращує настрій
24tv
2025-07-14T04:06:26Z
ДБР розслідувало до тисячі справ ухилянтів з початку вторгнення
1News
2025-07-14T09:43:01Z
Новий удар по доходах РФ: ЄС знижує цінову межу на нафту
Gazeta UA
2025-07-14T09:40:12Z
Олег Сенцов відпочиває в Карпатах: що відомо про життя колишнього бранця Кремля
Фокус
2025-07-14T09:37:51Z
Трамп змінив тон щодо Путіна: хто тепер сильніший, проаналізував штучний інтелект
Telegraf
2025-07-14T09:37:00Z
Єврокомісар: нові тарифи Трампа фактично унеможливлюють взаємну торгівлю
Европейская правда
2025-07-14T09:36:58Z
"Вдарилась об його охорону": Ліна Костенко розповіла про зустріч з Путіним у Києві
Фокус
2025-07-14T09:36:33Z
Естонія розробляє роботизоване судно для партулювання водного кордону з РФ
Европейская правда
2025-07-14T09:34:59Z
Зеленський вніс у Раду законопроєкти про продовження воєнного стану та мобілізації
УкраинФорм
2025-07-14T09:34:41Z
Комісія з відбору директора БЕБ поверне документи Кабміну. Там заявили про неможливість перегляду рішення
ZN UA
2025-07-14T09:34:24Z
Дощі заливатимуть кілька областей: стала відома дата сильних опадів
GlavRed
2025-07-14T09:25:11Z
У Миколаєві через аварію перебої з водою
УкраинФорм
2025-07-14T09:21:47Z
Завтра - середина літа, якої погоди чекати
Gazeta UA
2025-07-14T09:19:46Z
"Сержантка Моллі": українські бійці розповіли, як самка єнота стала талісманом підрозділу
24tv
2025-07-14T09:12:48Z
Загарбники вдарили КАБом по Борівському на Харківщині, є загибла та поранені
УкраинФорм
2025-07-14T09:10:32Z
Росія оточує Покровськ й активізувалася на Херсонщині: як змінилася лінія фронту за тиждень
24tv
2025-07-14T09:06:38Z
Гороскоп на понеділок: які зміни несе 14 липня для Овнів, Левів, Риб та інших
360ua.news
2025-07-14T09:04:22Z
Загадкове місце на краю України. Чим унікальний хутір Перкалаба
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T09:04:08Z
Рух транспорту вулицею Богатирською буде частково обмежено протягом місяця
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T08:52:57Z
До використання у ЗСУ допустили бойовий модуль «Хижак»
УкраинФорм
2025-07-14T09:43:31Z
День Іллі: які традиції свята важливо знати і що можна попросити у пророка
Gazeta UA
2025-07-14T09:43:22Z
Інформації не було, – Ліна Костенко розповіла, як дізналась про репресії у будинку "Слово"
24tv
2025-07-14T09:36:21Z
Українців можуть почати штрафувати у певну годину: яка причина
GlavRed
2025-07-14T09:25:55Z
2 тис грн в гаманець: деякі пенсіонери України отримають додаткові виплати
GlavRed
2025-07-14T09:25:46Z
Студенти у Києві протестують проти призначення Вітренка міністром освіти
24tv
2025-07-14T09:25:01Z
У Швеції хочуть збільшити вік призову на службу для офіцерів з 47 до 70 років
Лига
2025-07-14T09:22:50Z
У марафоні не вітають жодних спікерів, які критикують владу – ексведучий
ZN UA
2025-07-14T09:22:32Z
Квартира в новобудові: які документи потрібні для оформлення права власності
24tv
2025-07-14T09:16:01Z
У Києві завтра відкриють виставку «Скарби державності»
УкраинФорм
2025-07-14T09:43:12Z
Костянтин Грубич розповів про неприємну зупинку працівником ТЦК і що обурило в його поведінці
TSN
2025-07-14T09:33:18Z
Лаврін зі "Спіймати Кайдаша" зізнався, що має ще одну освіту, окрім акторської: яка це професія
24tv
2025-07-14T09:28:02Z
Даша Квіткова возз'єдналася з колишнім чоловіком - що сталося
GlavRed
2025-07-14T09:25:23Z
Обираємо штани на літню пору: 3 найкращі варіанти
24tv
2025-07-14T09:16:41Z
Disney не вірили у Джонні Деппа: хто міг зіграти Джека Горобця у "Піратах Карибського моря"
24tv
2025-07-14T09:10:55Z
Джамала стала членкинею Академії звукозапису США
Детектор М
2025-07-14T08:52:04Z
Принцеса Шарлотта вийшла у світ з наймоднішим манікюром літа 2025
Фокус
2025-07-14T08:31:34Z
Віталіна Ющенко вперше висловилася про колишню невістку-зрадницю - деталі
GlavRed
2025-07-14T08:25:08Z
У Вінниці двоє ув’язнених у СІЗО вбили співкамерника
УкраинФорм
2025-07-14T09:40:55Z
Внаслідок сильної спеки в великих містах Європи загинуло близько 2300 людей
Известия Киев
2025-07-14T09:37:59Z
Німецький річковий порт на Ельбі вимушено зупинив роботу через посуху
Европейская правда
2025-07-14T09:34:26Z
На Київщині рибалка «зловив» штраф у майже 170 тис. грн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T09:33:08Z
За давні образи житель Одеського району вдарив товариша ножем
Украина Криминальная
2025-07-14T09:25:14Z
У Львівській області внаслідок ДТП загинув поліцейський
24tv
2025-07-14T09:24:12Z
У Хорватії порахували, що майже всі лісові пожежі стаються через недбалість або підпали
Европейская правда
2025-07-14T09:22:31Z
Закупівля залізничного обладнання для КП «Київпастранс» з переплатою ₴1,1 млн – затримано посадовця
Украина Криминальная
2025-07-14T09:19:47Z
Десятки БпЛА атакували вночі Київщину, виникли пожежі: у ОВА розповіли про наслідки
24tv
2025-07-14T09:12:59Z
Як заморозити пельмені, щоб ніколи не злипалися: є декілька простих хитрощів
24tv
2025-07-14T09:40:02Z
Охолонь, окрошка: 5 літніх супів, які смачніші і бадьоріші за класику, рецепти потрібно зберегти
Знай
2025-07-14T08:52:36Z
Зробіть це підживлення для смородини у липні: рецепт супердобрива
24tv
2025-07-14T08:45:22Z
Не Говерла: з якої гори відкривається одна з найкрасивіших панорам на Карпати
24tv
2025-07-14T08:28:41Z
Не лише "перший млинець – нанівець": як ще сказати українською "перший блін комом"
24tv
2025-07-14T08:00:55Z
І не треба довго морочитися: як смачно посмажити лисички з цибулею
24tv
2025-07-14T07:54:41Z
Літній хіт: спробуйте лимонад "Полуничний базилік"
Gazeta UA
2025-07-14T07:46:28Z
Виростуть максимально великі та солодкі: ось що садити біля кавунів
24tv
2025-07-14T07:46:08Z
Обирає його замість кави: улюблений напій принца Вільяма виявився зовсім не королівським
24tv
2025-07-14T07:36:14Z
У Лондоні створили центр, який досліджуватиме “спілкування” з тваринами за допомогою ШІ
ZN UA
2025-07-14T09:43:41Z
Україна впроваджує ШІ у керування дронами, щоб прибрати операторів з поля бою, – Федоров
24tv
2025-07-14T09:40:23Z
Щось неабияк "насолило" Антарктиді: знайдено причину руйнування морського льоду континенту
Фокус
2025-07-14T09:40:14Z
Вийшла найдорожча відеокарта в історії: коштує $500 тисяч і зроблена з 5 кг золота
Фокус
2025-07-14T09:37:45Z
На що звертати увагу при покупці відновленої турбіни: інструкція з прикладу 04L253020Q
AutoCentre
2025-07-14T09:37:23Z
І таке буває, Ілон Маск: у США активно тестують літаючий у стратосфері «Wi-Fi роутер», що може створити конкуренцію Starlink
InternetUA
2025-07-14T09:31:22Z
Кондиціонер вже у минулому: вчені створили покриття, яке може охолоджувати дім
24tv
2025-07-14T09:30:05Z
Користуються одиниці: жінка розповіла про секретну кнопку пральної машини
GlavRed
2025-07-14T09:25:25Z
Death Stranding 2: On the Beach одночасно підкорила і розлютила фанатів: як їй це вдалося
Фокус
2025-07-14T09:22:17Z
Новий Hyundai Tucson зробили схожим на Land Rover
AutoCentre
2025-07-14T09:04:35Z
Перший електромобіль Bentley: ретрофутуризм у концепті EXP 15
ITC
2025-07-14T09:04:20Z
Дешевше $20 000: презентовано новий кросовер Hyundai
ЗаРулем
2025-07-14T08:40:47Z
Наймиліший електромобіль Honda вперше показав свій вигляд і дещо незвичайне
Топ Жир
2025-07-14T08:34:57Z
Lexus ES у кузові універсал виглядає чудово
AutoCentre
2025-07-14T08:07:54Z
Mazda представила кросовер CX-5 нового покоління: відома ціна
ЗаРулем
2025-07-14T07:16:15Z
Suzuki готує оновлення для популярного Jimny
AutoCentre
2025-07-14T07:13:49Z
Новий електрокар Mercedes отримав передню частину у ретро-стилі
AutoCentre
2025-07-14T06:10:11Z
Назвали найпопулярніші кольори нових авто у 2025 році
Gazeta UA
2025-07-14T06:10:10Z
Трамп "зіпсував" церемонію нагородження "Челсі" після перемоги над ПСЖ
Фокус
2025-07-14T09:43:04Z
Ювентус знову повернувся до варіанту із захисником Штутгарта
Football.ua
2025-07-14T09:37:39Z
Юніорська збірна України виступила на лекгкоатлетичному турнірі у Румунії
УкраинФорм
2025-07-14T09:34:40Z
Чоловіча збірна України U-20 зазнала другої поразки на чемпіонаті Європи з баскетболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T09:27:15Z
"Олімпіада по-російськи": у Росії відбувся "чемпіонат" з метання коров'ячих кізяків
24tv
2025-07-14T09:22:21Z
"Він бачить усе одразу": чому Ліверпуль запросив Джованні ван Бронкхорста
Football.ua
2025-07-14T09:16:09Z
Українські шахістки здобули два «срібла» на юніорському Євро у Словенії
УкраинФорм
2025-07-14T09:16:04Z
У першу ракетку світу під час фіналу Вімблдона прилетів корок від шампанського – кумедне відео
24tv
2025-07-14T09:10:27Z
Українські арбітри працюватимуть на грі кваліфікації Ліги конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T09:00:45Z