MY.UAНовини
Найефективніші дрони на фронті, їхня роль після війни: інтервʼю Фокусу з командиром загону "Тайфун"
Найефективніші дрони на фронті, їхня роль після війни: інтервʼю Фокусу з командиром загону "Тайфун"

Найефективніші дрони на фронті, їхня роль після війни: інтервʼю Фокусу з командиром загону "Тайфун"

Обидві сторони конфлікту застосовують дрони на фронті, які вже показали свою ефективність. Командир окремого закону безпілотних систем "Тайфун" Михайло Кмитюк з позивним "Майкл" розповів Фокусу про роль БПЛА на полі бою.

"Тайфун" — окремий загін безпілотних систем. Попри те, що його було створено лише минулого року, він показав свою ефективність на полі бою. Підрозділ має спеціалістів широкого профілю з бойовим досвідом та бійців, які прагнуть розвитку в спеціалізації БПЛА та скорішого прискорення перемоги України у війні проти Росії.

Фокус поспілкувався з командиром Михайлом Кмитюком з позивним "Майкл", який розпочав свій військовий шлях кулеметником у далекому 2015 році та пройшов від звичайного бійця до командира підрозділу.

Роль дронів у війні: особливості окремого загону "Тайфун"

Окремий загін "Тайфун" було створено у 2024 році на структурі Нацгвардії. Які причини та передумови були його створення?

Змінилася тенденція війни. Є ефективне застосування дронів, які сьогодні справді дешеві. Також виникла потреба в тому, щоб мінімізувати втрати загалом і застосовувати ефективно засоби, які на сьогодні є на озброєнні. Тому виникла така потреба створити загін безпілотних систем.

Які ключові завдання та місія вашого підрозділу на сучасному етапі війни?

Сьогодні одна з ключових місій — це підтримка бригад, оперативне реагування, маневрені групи, які працюють по всій лінії фронту та в принципі підтримують підрозділи в цілому.

В Україні змінилася тенденція війни
Фото: Фокус

Чим ваш підрозділ особливий? Чому мобілізований, наприклад, повинен служити у вас?

Ми точно гарантуємо ротаційність. Ми гарантуємо, що ми його вчасно поміняємо. Ми гарантуємо навчання, яке зараз збільшилось та триває, мабуть, вже від трьох до чотирьох місяців. Ми гарантуємо забезпечення. Тобто незабезпечені спецпризначенці точно не вийдуть працювати на ті чи інші напрямки.

Як можна потрапити у ваш підрозділ?

Заповнюєте заявку на сайті tayfun.in.ua, вас опрацьовує рекрутер, зв'язується з вами і безпосередньо вже ви або пройдете співбесіду, або не пройдете. Якщо пройдете — далі інший етап співбесіди. І ми вже будемо домовлятися чи кандидат підходить на ту чи на іншу посаду.

Скільки всього цих етапів та скільки це по часу в загальному проходить — від заявки до вступу в підрозділ?

По-різному буває, тому що, якщо це цивільний — це одна історія. Якщо це військовий, який хоче перевестися з частини в частину, то це інші сроки. Якщо ми беремо цивільного з моменту заповнення заявки, він проходить протягом тижня-двох співбесіду по напрямках. Після співбесіди він збирає пакет документів, щоб потрапити до нас. Потім опираємось у базовий військовий курс, який триває сьогодні близько двох місяців.

З якими основними викликами зараз стикається ваш підрозділ?

Основні виклики — це масштабування. Ми постійно масштабуємося, тому що до нас хочуть. У зв'язку з тим, що ми масштабуємося, потрібно вчасно їх забезпечувати. Навантаження зростає на інструкторський відділ у зв'язку з тим, що ростуть об'єми людей. Чим більша машина, тим складніше нею управляти.

Як ви надалі плануєте полегшити це завдання для себе?

Звичайно плануємо, ми працюємо над цим. Ми прийшли до того, що зараз ми розуміємо, що складно переводити із частини в частину, тому що сьогодні кожен командир розуміє, що його люди надважливі. Ми пішли довшим шляхом, ми навчаємо самі, передаємо досвід, навчаємо навіть інструкторів, щоб вони ставали ними. Після якогось здобуття бойового досвіду, переводимо людей на інструкторські посади, щоб вони могли навчати і передавати свій досвід.

Чи можете ви поділитися конкретними успішними прикладами роботи вашого загону з використанням безпілотних систем?

Ми пішли методом експерименту. Люди, які абсолютно не мали ніякого відношення до FPV, які просто захотіли спробувати навчитися, фактично за три-чотири місяці вже розліталися, уражають бронетехніку, піхоту, різні засоби, які є на полі бою. Я вважаю, це один з таких ключових успіхів, що ми людей навчили. Тому що готових знайти сьогодні дуже важко, тих, хто десь перебуває в інших підрозіях.

Загін "Тайфун" завжди масштабується
Фото: Фокус

Чому важко? Вони не переходять чи не так навчені, можливо?

Не те, що не переходять… Ніхто не хоче відпускати людину, яка вже здобула значний бойовий досвід. Я так само не хотів віддавати людей, яких я зараз навчив, за пів року які вже вміють виконувати завдання середньої або високої складності просто віддати, бо так захотілось комусь.

Які дрони наефективніші на полі бою?

Які російські дрони найлегше та найскладніше збивати?

Ми розуміємо, що Shahed залишається проблемою №1 для збиття. Але ми навчилися збивати російську аеророзвідку. Але вони також змінюють тактику. Вони вішають на свою аеророзвідку якісь РЕБи. Умовно коли підлітає FPV, його намагаються заглушити. Тобто ворог також постійно вчиться, але фактично на деяких напрямках ми просто їхню аеророзвідку позбивали.

Ми переймаємо цю їхню тактику з РЕБами?

Це залежить від командира. Тут питання більш глобальне. Ті, хто утримує смугу — це як художник. Як він намалює, так і воно буде. Окремі групи переймають безумовно. Чи переймають всі — я за всіх говорити не готовий.

Наскільки це взагалі успішна тактика? Чи можливо все одно збити дрон?

Можливо. Ми реально прийшли до того, що зараз війна дронів. Той же Mavic, який просто розвідував, підсвічував ворогу, ми летіли FPV і просто визначали, за якими він координатами і залітали в нього. Тобто зараз FPV збиває FPV, FPV збиває Mavic і FPV збиває бомбер.

Як працюють дрони на оптоволокні, простими словами?

Є свої складнощі насправді. Є ряд переваг, але є також ряд недоліків. Основна, мабуть, перевага — це те, що він не вразливий до РЕБу. І це прям можна назвати проривом на сьогодні. Але величезний мінус — це дистанція, на яку він може залітати. Це його аеродинаміка. Тобто ти різко повернув ним вліво-вправо, катушка обірвалась, і ми втратили дрон.

Панацеєю це 100% не буде, тому що це буде застосовуватися на окремих якихось напрямках. Тому вважаю, що масово це кругом не піде.

Дрон на оптоволокні не вразливий до РЕБу
Фото: Фокус

Ворог також використовує дрони на оптоволокні. Є якісь ефективні методи їхнього знищення?

Усі сьогодні над цим працюють. Ефективно — це фактично дрон дроном можна збивати. Але те, що його неможливо запелінгувати, це також є проблемою як для ворога, так і для нас. Ми не можемо його просто виявити, де він летить. Знову ми йдемо до того, що потрібно створювати групи, які ще будуть полювати за дронами на оптоволокні.

Але як його тоді виявити? Це сьогодні також питання №1.

І які відповіді вже знайшли?

Ми виявляємо візуально, поки ворог не залітає так далеко. Це фактично є передові позиції, які на лінії фронту. Але ми сприймаємо будь-які дрони як ворожі. Поки немає, всі працюють над цим.

Є якась перспектива появи якогось дрона який буде кращим, ефективніший за дрон на оптоволокні? Можливо, в найближчому майбутньому.

Працюють усі над наведенням, штучним інтелектом. Але знову таки, все на стадії опрацювання. І чи буде краще — застосування покаже. Гіпотетично сказати, що він буде кращим, а потім він буде просто сирим, який вмре, мабуть, недоцільно. Я не скажу, що якщо він на оптоволокні, то він кращий. Є низка місць, у які він не залетить, або оптоволоконний кабель порветься, і на тому застосування закінчиться.

Які на сьогодні українські дрони найефективніші? Можливо, є якась "золота трійка"?

Виробникам не буду робити рекламу, тому що вони постійно змінюються. В один період вони можуть бути в ТОПі, а пізніше відбувається якесь масштабування, і якість падає. Ми, звичайно, переходимо до іншого виробника. А якщо по типах — звичайно це FPV-дрони, аеророзвідка різного типу, бомбери – те, що успішно застосовується на лінії фронту.

Що потрібно зараз для вдосконалення українських дронів? Можливо, якісь технологічні рішення, які покращать ситуацію на фронті?

Ми опираємося в гроші, щоб покращувати — потрібно інвестувати. Ми ж постійно збільшуємо вартість засобу, тому що нам треба або діяти, або протидіяти. Навіть приклад того ж оптоволокна. Засіб дорожчий, тому що з'являється волоконна катушка, інший боєприпас, вартість його, звичайно, зростає. Завтра знову ми щось придумаємо — вартість дрона знову зросте.

Як швидко Україна може наблизитися до рівня передових країн з виробництва дронів? Які ключові кроки нам ще потрібно зробити?

Я думаю, що ми є прикладом сьогодні для інших країн по виробництву дронів і їх застосуванню. Звичайно, якщо ми беремо США, MQ-8, який коштує 27 мільйонів доларів, це недосяжно для будь-якого підрозділу. Мабуть, наша перевага в тому, що ми дешеві рішення застосовуємо настільки ефективно.

Яка, на вашу думку, зараз роль дронів під час війни? Чи можуть, наприклад, дрони замінити якусь техніку, важче озброєння?

Повністю замінити поки що ні, тому що є один фактор, який впливає, — це погодні умови. Ми ще не придумали нічого, що могло в будь-які погодні умови працювати. Якщо ми знайдемо вихід із цієї ситуації, якщо ми подолаємо ці погодні умови, то, я думаю, вони можуть тоді замінити багато чого.

Наскільки ми зараз наближаємося до того, щоб подолати цю проблему?

Я навіть особисто не думав про це, тому що це треба робити, думати над якимось іншим типом дрона, який буде несприятливим до погодних умов. А інший тип дрона — це фактично якесь ударне крило, скоріш за все, великих габаритів. Це вже оперативно-стратегічний рівень. На даному етапі це також дорого і складно.

Українські чи російські дрони ефективніші?

Не від дронів насправді залежить, а від обладнання, яке є у того чи іншого підрозділу. Як і у росіян, так і у нас є окремі групи, які досить ефективні. Питання не у дронах, а в людях, які їх застосовують. Більшість дронів можна застосувати успішно. Питання обладнання і планування місії — як долетіти, уразити і знищити.

Наскільки ефективні росіяни в цьому плані? Наприклад, якщо, взяти FPV-дрони.

У них ефективні окремі групи. Так само у нас є окремі групи, які на деяких напрямках досить ефективні, які навчилися. Але в них не так масово як у нас. Я вважаю, що на сьогодні в цілому ми набагато ефективніші. У нас є вибудована система, де ми набагато успішніші. І ворог навіть сам про це заявляє, що у нас все більш структуровано та краще.

Важливі не дрони, а люди, які їх застосовують
Фото: Фокус

Розвиток дронів після війни: до чого варто прагнути

Як ви вважаєте, що буде з розвитком дронів після закінчення війни? Чи зупиниться їхнє удосконалення, чи продовжимо використовувати та, можливо, продавати їх? І взагалі, як ми маємо адаптуватися до змін у використанні дронів у мирний час?

Якщо зупиниться війна, я думаю, нам треба подумати про інші й кращі рішення. Війна ж може відновитися у будь-який момент. А щодо застосування дронів — ми будемо проводити турніри по FPV-дронах і визначати кращих пілотів тільки вже в цивільному житті.

Що ви будете робити після війни?

Мабуть, використаю всі свої відпустки, які не використав, і поїду відпочину на ретрит.

А після повернення до України? Ви будете робити щось повʼязане з дронами, чи можливо, підете в якусь іншу сферу?

Ми проводили турнір по FPV-дронах. Мені це досить сподобалось. Я, скоріш за все, буду проходити службу, тому що нам все одно будуть потрібні зміни. Мій найбільший страх, що якщо все ж таки це зупиниться, бажаючих не буде проводити зміни в армії. Ми не повинні зупинятися, ми повинні бути готові до того, що росіяни будуть все одно накопичувати сили, думати над якимись рішеннями.

Я думаю, ми також будемо сидіти з інженерами і думати про такі рішення, щоб ми в майбутньому прийшли до того, щоб на полі були тільки дрони.

Нагадаємо, 31 січня стало відомо, що Україна використовує для ударів по РФ дрон дальної дії, який здатне нести 250-кілограмову авіабомб. Він може долати до двох тисяч кілометрів із можливістю повернення.

30 січня повідомлялося про розробку акумулятора із безпрецедентною щільністю енергії 410 Вт-год/кг. Завдяки ньому дрони можуть працювати без підзарядки вдвічі довше.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Исследование глубин и управление цивилизацией: как можно получить бесплатно игры от Epic Games
Фокус
2025-02-07T14:21:45Z
Apple "завалит" новинками: помимо бюджетного iPhone на подходе новые MacBook и iPad
UAToday
2025-02-07T14:03:02Z
"Я бы после такого сразу уволился": Ветеран BioWare раскритиковал главу EA за комментарий о провале Dragon Age: The Veilguard
GameMag
2025-02-07T14:01:15Z
Игра про Чудо-женщину от Warner Bros. уже съела свыше $100 миллионов и угодила в производственный ад — до выхода далеко
GameMag
2025-02-07T13:37:54Z
Тайна Солнца раскрыта: астрономы обнаружили источник высокоскоростной плазмы и удивились
Фокус
2025-02-07T13:27:02Z
Издатель Grand Theft Auto и Red Dead Redemption пообещал поддержать Nintendo Switch 2
GameMag
2025-02-07T13:07:16Z
В 200 раз быстрее: создана камера, которая распознает объекты со скоростью света
Фокус
2025-02-07T13:06:06Z
В сердце Амазонки скрыта "горящая вода": что заставляет все живое вариться в ее водах заживо
Фокус
2025-02-07T12:57:13Z
«Смотрите на Larian и удваивайте это»: ветеран Dragon Age ответил CEO EA на слова о лайв-сервисах
ITC
2025-02-07T12:52:23Z
Мясо без мяса: в Великобритании создали уникальный корм для собак
Фокус
2025-02-07T14:21:17Z
Секрет идеального теста для блинов: что нужно добавить в муку, чтобы получить наилучший результат
TSN
2025-02-07T14:21:13Z
Как накормить всю семью на 160 гривен: экономный рецепт, когда три дня до зарплаты
Telegraf
2025-02-07T14:06:35Z
Как ухаживать за фикусом зимой: главные ошибки и важные советы
Знай
2025-02-07T13:51:51Z
Туристический путеводитель по Солнечной системе, где одна планета еще хуже другой
Фокус
2025-02-07T13:42:26Z
Похожа на подростка: женщина уверена, что без дорогих процедур остановила старение
Фокус
2025-02-07T13:00:17Z
Идеален для уютных вечеров: как приготовить горячий шоколад с перцем
Gazeta UA
2025-02-07T11:57:26Z
Рассада оживет на глазах: проверенный способ подкормки растений дрожжами/Настой готовится за несколько часов, а результат всегда поражает
Апостроф
2025-02-07T11:21:06Z
Как заваривать чай в пакетиках, сколько времени настаивать, чтобы напиток был идеальным
TSN
2025-02-07T09:36:55Z
"Списывали" бойцов со службы: в Виннице задержали чиновника и двух врачей
Апостроф
2025-02-07T13:33:46Z
Шесть криминальных авторитетов на скамье подсудимых: масштабная спецоперация
Comments UA
2025-02-07T13:27:34Z
Авиакатастрофа в Бразилии: самолет столкнулся с автобусом во время аварийной посадки
Comments UA
2025-02-07T12:03:20Z
Огонь и черный дым: загорелся российский корабль-разведчик Черноморского флота - что случилось
Comments UA
2025-02-07T11:54:28Z
Истребитель Mirage 2000 разбился во время тренировки: подробности
Comments UA
2025-02-07T11:15:57Z
Перестал выходить на связь: самолет "исчез в полете" после зловещих слов пилота
Фокус
2025-02-07T10:51:26Z
В Брюсселе в четвертый раз за неделю произошла стрельба, есть погибший
Европейская правда
2025-02-07T10:45:05Z
На Буковине в ТЦК умер мужчина: что известно
TSN
2025-02-07T09:42:42Z
Россияне убили бомбой троих жителей Сумщины
Корреспондент
2025-02-07T09:36:59Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
Экс-чемпион предположил, кто победит в бою Усик - Кличко
Корреспондент
2025-02-07T12:24:52Z
"Cтарый русофоб": в РФ набросились на друга Украины
Telegraf
2025-02-07T12:12:28Z
Паркер охладил намерения Дюбуа провести реванш с Усиком
Корреспондент
2025-02-07T11:57:52Z
Аморим признался, что имеет решающее слово в трансферной политике МЮ
Корреспондент
2025-02-07T11:18:29Z
Названы потенциальные соперники Альвареса на ближайшие бои
Корреспондент
2025-02-07T10:57:34Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 8-9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-07T14:21:00Z
В РФ заявили о полной оккупации Торецка Донецкой области: что известно о судьбе города
Фокус
2025-02-07T14:06:00Z
В Харькове уберут старые сирены: как теперь будут оповещать об опасности
Comments UA
2025-02-07T13:48:09Z
Ситуация на фронте на утро 7 февраля
UAToday
2025-02-07T12:45:38Z
Антициклон принесет головные боли и мороз до -10: какой будет погода на выходных
Фокус
2025-02-07T12:36:17Z
"Гвардейцы держат оборону": ситуация на Покровском направлении
Хвиля
2025-02-07T12:00:11Z
Оборона Покровска от наступления РФ: на Западе указали на большую проблему в ВСУ
Comments UA
2025-02-07T10:12:43Z
Россияне в панике, такого перед переговорами они не ожидали: что происходит
Comments UA
2025-02-07T09:24:46Z
Эти знаки Зодиака достигнут своих целей в 2025 году: кому особенно повезет
Telegraf
2025-02-07T09:15:37Z
Актер "Властелина колец" Элайджа Вуд женился
Комсомольская правда
2025-02-07T14:06:57Z
"Зовите меня Йедольф!": Канье Уэст написал с десяток оскорбительных сообщений в Х
Фокус
2025-02-07T13:51:52Z
"Им это не интересно": Анджелина Джоли рассказала об увлечениях своих детей
Фокус
2025-02-07T13:51:33Z
Абие: о манифесте против насилия, магии числа "40" и пути к Евровидению 2025 — интервью Фокусу
Фокус
2025-02-07T13:30:34Z
За несколько недель до родов: в каких отношениях Меган Фокс и Machine Gun Kelly
Фокус
2025-02-07T13:30:25Z
Семья экс-бойфренда Бьянки Цензори отреагировала на ее раздевание на "Грэмми 2025"
Фокус
2025-02-07T12:57:37Z
«Я – нацист, я люблю Гитлера», – известный рэпер снова удивляет выходками
Comments UA
2025-02-07T12:48:05Z
22% из 100: критики разнесли топ 1 фильм на Netflix
Фокус
2025-02-07T12:36:48Z
Klavdia Petrivna без маски и в объятиях известного певца перепела хиты финалистов Нацотбора
TSN
2025-02-07T12:18:15Z
Срок прохождения ВВК ограниченно годным продлят до мая - Вениславский
BigMir
2025-02-07T14:24:14Z
В Минобороны заговорили о реформе в ТЦК и СП: что изменится в мобилизации
Comments UA
2025-02-07T14:21:41Z
В Германии готовят новую модернизацию танка Leopard 2: что улучшат в машине
Фокус
2025-02-07T14:15:57Z
Незрячий мужчина получил лицензию на огнестрельное оружие и назвал это абсурдом – фото
TSN
2025-02-07T13:54:19Z
Породы собак, которые не уживаются с котами
Comments UA
2025-02-07T13:51:51Z
Действенная тактика, которая будет чаще: чем сбивали российский КАБ на Запорожье
Фокус
2025-02-07T13:45:52Z
Его мозг и туловище храняться отдельно: как сейчас выглядит Ленин в Мавзолее и почему его не похоронили сразу
Telegraf
2025-02-07T13:45:09Z
Из-за терактов в ТЦК на военных объектах в Украине усилены меры безопасности: что известно
Фокус
2025-02-07T13:36:54Z
Не иностранное ПВО? Чем ВСУ могли сбить КАБ в Запорожье, рассказал офицер
Telegraf
2025-02-07T13:36:43Z
Врачи потеряют бронь и пойдут в ВСУ: какие специалисты нужны армии
Фокус
2025-02-07T14:21:42Z
Будут решения, которые снизят цены на лекарства в аптеках, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-02-07T14:21:03Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T13:42:42Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
Сокрушительный удар по здоровью: с чем нельзя пить кофе
TSN
2025-02-07T11:36:06Z
Почему у собаки мокрый нос: ветеринар раскрыл неожиданные факты
GlavRed
2025-02-07T11:27:04Z
Что нельзя делать после инъекций у косметолога, чтобы получить отличный результат
Marie Claire
2025-02-07T11:01:53Z
Сотни мер контроля и протоколов: Госэкоинспекция назвала главных нарушителей экологического законодательства за неделю
Знай
2025-02-07T14:21:54Z
Махинации с добычей угля на миллионы: во Львовской области завершили расследование
TSN
2025-02-07T14:12:58Z
Импортные овощи дорожают, а украинские не выдерживают конкуренции: когда безумные ценники пойдут на убыль
Знай
2025-02-07T14:12:44Z
Проблемы не только с газом: в Украине разоблачили махинации с углем
Comments UA
2025-02-07T14:06:02Z
Графики отключения электроэнергии 8 февраля 2025: к чему готовиться украинцам
Политека
2025-02-07T13:34:03Z
Солнечная станция из 190 000 панелей столкнулась с неожиданными проблемами
Фокус
2025-02-07T13:31:45Z
"Укрнафта" анонсировала строительство парогазовой ТЭЦ
Хвиля
2025-02-07T13:15:19Z
10 грамм золота или депозит в гривне: ваша инвестиция может вырасти на 55%!
Telegraf
2025-02-07T12:45:13Z
В Ирландии продали российские самолеты и корабли на 345 млн долларов
Фокус
2025-02-07T12:36:35Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Кабмин провел кадровые изменения в Минобороны: детали
Апостроф
2025-02-07T14:21:53Z
Стало известно, как Трамп может сохранить лицо Путина и закончить войну
Comments UA
2025-02-07T14:21:20Z
Путину придется вернуть захваченные земли, чтобы забрать Курщину
Telegraf
2025-02-07T14:21:16Z
В МИД сделали заявление о месте проведения переговоров об окончании войны
Comments UA
2025-02-07T14:18:59Z
Многолетний посол Украины в Беларуси подал в отставку
ZN UA
2025-02-07T14:15:32Z
"Глубокое сожаление": Китай отреагировал на решение Трампа
Comments UA
2025-02-07T14:12:35Z
Стало известно, сколько нардепов поехали в Вашингтон: сколько это стоит и кто может позволить
Telegraf
2025-02-07T14:09:39Z
Запуск "Орешника" по Киеву: действительно ли РФ неудачно использовала свое "супероружие"
Comments UA
2025-02-07T14:09:28Z
Россияне меньше атакуют на фронте: неожиданная причина, связанная с Трампом
Comments UA
2025-02-07T14:09:08Z