!["Наші страждання там нікого не хвилювали": військовий після російського полону нарешті зустрівся із рідними](https://thumbor.my.ua/C5y7M62xrDgLsJNuOUS1lX6xVsE=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2Fc1e4e568dbadbcf03c52301d5de7904e.jpg)
"Наші страждання там нікого не хвилювали": військовий після російського полону нарешті зустрівся із рідними
36-річний український захисник із Олевської громади Житомирської області, Сергій Тимощук, який провів 22 місяці в російському полоні, нарешті повернувся додому наприкінці 2024 року завдяки обміну військовополоненими.
Суспільному військовослужбовець розповів, що із нетерпінням чекав на момент, коли обійме рідних. Після проходження реабілітації він зміг зустрітися з родиною.
"Я нарешті повернувся додому. І це був, мабуть, найщасливіший день у моєму житті. Адже після стількох місяців розлуки я знову побачив дружину Ірину, донечку Вікторію, сина Анатолія та маму. Це були неймовірні емоції щастя. Перебуваючи у нестерпних умовах, через сотні кілометрів від дому я відчував, як вони на мене чекають, як мене люблять і як вірять, що я повернуся", — поділився емоціями після повернення Сергій.
Про час перебування в російському полоні воїн згадує неохоче. За словами Тимощука, це був справжній пекельний досвід, який він би хотів забути. Він потрапив у полон 5 березня 2023 року під час боїв на Донецькому напрямку, коли, перебуваючи в бліндажі, разом з іншими військовими потрапив до рук ворога. Вони були доставлені до комендатури в Волноваху, де зазнали жорстоких допитів, принижень і постійних побиттів.
Одним з рятівних моментів стало те, що дружина впізнала його на одному з відео, яке потрапило в мережу. Спочатку, коли Сергій зміг зателефонувати додому, він лише встиг сказати, що потрапив у полон. Однак до п'яти місяців офіційно його вважали зниклим безвісти, оскільки з ним не було жодного зв'язку.
Після допитів і тортур у Волновасі Тимощук потрапив до колонії строгого режиму в Горлівці. Тут умови були ще жорстокішими — холодні, сирі бараки, погане харчування і нелюдське поводження з полоненими. Він згадує, як щодня їх били, коли вели на годування, і як вони перебували разом із російськими злочинцями.
"Ми стали частиною жорстокої системи, де наші страждання там нікого не хвилювали. Ми були змушені це витримати, просто тому, що ми захищали свою землю", — поділився спогадами військовий.
Після Горлівки Сергій потрапив до тюрми в Торезі, де провів ще пів року, перш ніж дізнався, що потрапив під обмін військовополоненими. 30 грудня 2024 року, серед 187 військових і двох цивільних, він нарешті повернувся на Батьківщину.
"Для мого повернення багато зусиль доклали. І представники влади, і правозахисники, і омбудсмени різних рівнів, і моя дружина, яка всі ці місяці зверталася в усі інстанції, аби я потрапив у списки обміну між полоненими. І це має вселяти надію для інших. А також віру в те, що полон може закінчуватися", — сказав Сергій Тимощук, який тепер знову вдома після 22 місяців у російському полоні.
Останні новини України:
"Люди почали кричати": водійка трамвая, який потрапив під обстріл КАБів, поділилась спогадами про удар.
"Не знав спочатку, що робити": український військовий добу провів в окопі з росіянами, вижити йому допомогла хитрість.
"Після удару Саша був живий": військовий моряк зник під час виконання завдання, мати не полишає надій на поверення сина.