Німецькі активісти виграли позов проти соцмережі Х
Окружний суд Берліна задовольнив позов німецьких активістів проти Х, постановивши, що соцмережа має оприлюднити дані, які дозволять відстежувати поширення інформації, що може вплинути на результати виборів. Про це пише Reuters.
Кілька днів тому Німецьке товариство громадянських прав (GFF) та Democracy Reporting International подали позов до суду на Xза звинуваченнями її в порушенні законодавства ЄС про цифрові послуги через те, що соцмережа не надала інформації, необхідної для відстеження в інтернеті даних про дебати напередодні національних виборів у Німеччині, що відбудуться 23 лютого.
Постанова суду зобов’язує X публікувати інформацію, яка дозволить дослідникам відстежувати поширення в мережі інформації, що впливає на вибори.
«Довше очікування доступу до даних підірвало б дослідницький проєкт заявників, оскільки період безпосередньо перед виборами є вирішальним», — йдеться в рішенні суду, з яким ознайомилося Reuters.
За даними суду, X не відповіла на запит про надання інформації. Соцмережу зобов’язали покрити 6000 євро витрат на провадження.
«Це величезний успіх для свободи дослідження та для нашої демократії», — прокоментувала юристка Німецького товариства громадянських прав (GFF) Сімона Руф.
Як пише Reuters, у випадку із соцмережею Х, яку досі використовує більша частина німецького уряду та політиків, це питання набуває додаткової уваги через нещодавню підтримку її власником Ілоном Маском німецьких ультраправих.
Раніше адміністрація Бундестагу розпочала перевірку після того, як Маск висловив підтримку AfD напередодні парламентських виборів у Німеччині.
Нагадаємо, що Міністерство оборони Німеччини з 15 січня припиняє публікувати інформацію на своєму каналі на платформі «Ікс» (колишній твітер).
Нещодавно понад 60 університетів і науково-дослідних інститутів Німеччини та Австрії оголосили про закриття своїх акаунтів у соціальній мережі «Ікс».
Раніше вже оголосили, що покидають платформу «Ікс», зокрема через поширення дезінформації та теорій змов, токсичність і расизм тощо, британське видання The Guardian, іспанська газета La Vanguardia, бельгійська газета De Morgen, письменник Стівен Кінг та інші. Крім того, вирішила більше не публікувати контент в іксі Європейська федерація журналістів.
Фото: соцмережа Х / Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.