MY.UAНовини
Олекса Манн. Фільми про художників очима художника
Олекса Манн. Фільми про художників очима художника

Олекса Манн. Фільми про художників очима художника

Український художник Олекса Манн вже давно обладнав на своїй сторінці у FB щось на кшталт тиру, в якому безжально розстрілює кіна, присвячені митцям. Більшість фільмів, що розповідають про долю реальних або вигаданих митців – на думку Манна – треш. Однак серед сміття трапляються і знакові стрічки, що дійсно варті уваги.

Серед фільмів, про які ми розпитали Манна – як володар «Золотої пальмової гілки» 2017 року «Квадрад», так і вітчизняні байопіки «Параджанов» та «Етюди про Врубеля», як документальна стрічка «Вихід через сувенірну крамницю», так і оскарівська анімація про Ван Гога та свіжий серіал про Пікассо. З останнього й почнемо…

Нещодавно відбулася прем’єра другого сезону серіалу «Геній», який присвячено біографії Пабло Пікассо. Які ваші враження від перших серій?

Я почав дивитись цю бадягу, де Бандерас, виконує роль Пікассо. Дивлюсь і окрім того, що не зрозуміло, як можна зняти настільки кволо життя Пікассо (так що можна заснути, а то і коні двинути з тоски) вдуплив, що мене в цьому всьому відштовхує.

https://www.youtube.com/watch?v=FA_vW9hh_yc

У Пікассо був жвавий і гострий погляд дослідника, який дуже люто горить у своєму процесі пізнання світу. Це видно по всім фото і хронікам. А тут ми маємо цього Бандераса, з відмороженим поглядом кам’яного папуги з привідкритим дзьобом. От і все. Хоч він і схожий у багатьох ракурсах. А от Ентоні Хопкінс мав цей погляд і міг його зіграти. Фільм «Прожити життя з Пікассо» (1996) з Хопкінсом мені зайшов значно краще і хоча б запам’ятався. Там він живий.

Ніколи не любив фільми про художників. Бо переважно люди, які за це беруться, не шарять тему. Хоча матеріалу, документів, книг, свідоцтв сучасників і всього цього – завались. Хоча є і приємні виключення.

Які з фільмів про художників ви вважаєте вдалими?

Наприклад «Баскія» Джуліана Шнабеля. Він і як фільм дуже перфектно зроблений, якщо дивитись з художнього боку. Там маса нестандартних знахідок і прийомів. Шнабель, окрім того, що сам видатний художник, ще і прекрасно знав Баскію. Дружив із ним. Режисер зміг передати своє відношення до нього, показати зріз епохи і всі атмосферні дрібниці, які формують уявлення про це. Тобто знав, що робить, і як про це професійно розповісти.

Який фільм про художника грубо спотворює, вульгаризує сам образ митця? Іншими словами, який фільм про художника ви б категорично не радили переглядати.

Та багато. Я взагалі помічаю, що є така тенденція саме в кінематографі, робити з художника терпілу, нитика, страждальця і якусь тряпку. От наприклад у фільмі «Дикун» (2017), де його грає Вінсент Кассель. Грає та він добре, але кіно то типу як раз про Гогена. І нам там показують якусь зашугану, вічно страждаючу і невпевнену в собі особистість.

А Гоген був вітальний і борзий чувак, франт і апаш, авантюрист, який об’їздив весь світ. Який прекрасно знав що він робить, свою художню місію і що він хоче від життя. І який, якщо вже на те пішло, люто пиздився по п’яні з матросами в тавернах і єбашив їх мармизами об піаніно. І це не жарти. Він не раз дивився в очі небезпеці і смерті. І дивився рівно. Який абсолютно свідомо кинув все своє попереднє життя, щоби займатися тим, чим він горів. А нам з нього сооружають невідомо що.

Так, драма і страждання художника в соціумі, який його не сприймає. І ця драма була. І він страждав. Але страждав він від засилля ідіотів навколо і прекрасно розумів, що він великий революційний художник, який пре буром у майбутне. І на острови поїхав, через те, що там, на його думку, ідіотів було значно менше.

Цьогоріч на «Оскар» номінувалася анімація «З любовю, Вінсент», що була повністю намальована олійними фарбами. Надзвичайно трудомісткий фільм зчинив справжню бурю обговорень серед критиків. Багато хто відмітив, що, женучись за максимальною подібністю кожного кадра до картин Ван Гога, автори цієї стрічки схалтурили у сценарії. Які ваші враження від фільму?

Ніякі. Я не зміг це додивитись. Стало нудно. Мені не цікава така попсова популяризація.

На IMDb першим у рейтингу фільмів про художників стоїть «Чарівна пустунка» (1991) Жака Ріветта. Які враження від цієї картини?

Це в першу чергу Ріветт, а вже в десяту чергу – про художників. Там є своєрідний побутовий сюрреалізм, який мені по життю дуже близький, як спосіб світойприйняття. Проте не у випадку Ріветта. Хоча в ньому є одна добра риса – він не загравав з глядачем і знімав це, як вважав за потрібне, намотуючи йому кишки на лікоть. Причому з задоволенням. Тобто демонстрував умовність кіномистецтва і мистецтва в цілому. І там постійно транслюються цікаві ідіоми, які дещо привідкривають, чим ці люди живуть, як певна окрема каста. Якими сенсами і проблемами.

https://www.youtube.com/watch?v=Al2mvbBPT9g

Які біографічні фільми про реальних художників, на вашу думку, максимально чесно переказують долю митця?

Все настільки заміфологізовано, що важко сказати. Художник – це в першу, чергу міф. Хто його знає, що там в реальності було і чи варто це переказувати максимально чесно? Максимально чесно це буде так: ось він сидить, думає і працює 90 відсотків часу. Хто це буде дивитись? Хоча в 10 відстоках, що залишились, можна вкласти де він з гарними тьолками нюхає клей в готелі «Рітц». Щоб хоч якось розважити шановну публіку.

Є фільми, які можуть частково переказати цю «долю» художніми засобами. І серед них є навіть непогані. От в голову прийшов «Егон Шиле. Ексцес і покарання» (1981) з Матьє Карьєром і Джейн Біркін.

Які фільми про митців варто переглянути всім художникам?

Всім художникам радити нічого немає сенсу. Бо зрозуміло, що вони настільки різні, і це у мене ніяк не вийде. Я от собі думаю, а нахуя художникам дивитись про художників, взагалі? Для того щоб їм не було сумно? А механізаторам – про механізаторів. Панкам – про панків? Фізикам – про фізиків? А хіпстерам – про хіпстерів?

Можу сказати те, що я радив своїм друзям. Є пару фільмів, з якими варто ознайомитись зацікавленим людям, щоб зрозуміти в який ситуації з соціумом ми знаходимось. Бо, наприклад, через показ світу сучасного мистецтва, часто відбувається дуже різка сатира на встановлені правила гри в, нібито, ситому і спокійному, буржуазному суспільстві. Тому що мистецтво виступає завжди, як маркер суспільства.

Фільми «Без назви» (2009) Джонатана Паркера і «Бугі-вугі» (2009) Данкана Ворда дуже яскраво вскривають цей затишний мірок. Це працює і як розвінчання багатьох міфів. «Вихід через сувенірну крамницю» (2010) Бенксі – це взагалі підручник по цьому. Окрім того, що він нас знайомить з різними тенденціями і механізмами в мистецтві, які вже зараз стали мейнстрімом. Там показано процес як це відбувається. Як із лайна можна відлити кулю, але вона все одно з лайна.

https://www.youtube.com/watch?v=fqoIFOMEuBY

Ще один доволі стьобний фільм це «Реклама для генія» (2006). Там обігрується драма, як стати художником у соціумі, заточеному виключно на мас-медіа. Що добре – там ще й дуже рельєфно пропрацьовані другорядні персонажі.

У «Квадраті» (2017) піднімається вже більш широка і важка проблематика, коли зрозуміло, що суспільство заходить у повний тупік і далі все – глуха стіна. І відповідно – має відбутись вибух, який її проламає. І це вже зовсім не жарти. Це фільм-попередження.

Ну і звісно документальні фільми. Які показують реальне життя з прямою мовою художника. І там де з нього нічого не роблять штучно. Не навалюють йому штучних сенсів, яких він ніколи не транслював. От «Френсіс Бекон» (1988), наприклад, чи «Девід Лінч. Життя в мистецтві» (2016). Або ж «Інші світи» (2004) Яна Кунена, що піднімає зовсім іншу тему, але це все одно про художників, через проблематику розширення свідомості і шаманізму. А художник – це шаман.

В українському кіно є всього лиш кілька фільмів про художників. «Параджанов» (2013) і «Етюди про Врубеля» (1989) – найяскравіші з них. Які ваші враження від них?

Я намагаюсь не дивитись українське поетичне кіно, щоб не впадати в депресію. «Етюди…» дивився ще в дитинстві, коли захоплювався Врубелем. І тоді, й зараз мені не цікаво це дивитись. Ні по змісту, ні по формі.

«Параджанова» почав і кинув. Не пам’ятаю вже з якої причини, але щось мені підказує, що з тієї ж. Яка називається «українське поетичне кіно». У мене з ним ніколи не складалось. Цікаво, що Параджанов, як художник і особистість, тут, у нас, повпливав на цілі покоління. Він показав багатьом зацікавленим у цьому, що таке свобода в широкому сенсі. І що таке вітальність і темперамент. І не штучний, а абсолютно органічний артистизм. Багато хто не зміг вибратись з під його впливу, бо він був настільки сильним, як удар бетонною плитою.

У деяких людей покоління 60-70-х цей вплив прийняв доволі кумедну форму. Багатьом нашим кінематографічним, художнім і поетичним кугутам в пильних піджаках і з вусами підковою цей вплив дістався в такий особливий спосіб, що вони або всі починали ліхорадочно робити колажі, як він, або барижити антикваріатом. Або, що у них виходило дуже органічно, люто бухати, сидячи за цим антикваріатом. Тобто чувак яскраво і доходчіво показав, як треба жити. І хто що зрозумів – то і взяв. Все по-нашому. І кіно знімають теж по-нашому.

Кіно про художників часто знімають саме у Франції. Ця тема навіть стала своєрідним кліше у кінематографі цієї країни. Як ви вважаєте, чому?

У Франції протягом декількох сторіч писалась історія світового мистецтва. Відповідно, щоб повноцінно реалізуватися художнику – треба було жити і функціонувати у Франції. Зараз ситуація зовсім інша. Центри мистецтва пересунулись і вони часто є плаваючими. Після Другої світової війни – у Нью-Йорк. Потім – Лондон, Берлін. Відбулась поступова перестановка сил.

Наприклад, у румунському місті Клуж-Напока зародився один з самих потужних центрів мистецтва. Чи в Лейпцигу, з появою «Лейпцігської школи». Зараз, через те, що Берлін став дуже дорогим – туди мігрувала значна частина художнього комьюніті і повідкривала там свої студії. Хоча Париж залишається Парижем, а Нью-Йорк — Нью-Йорком. Там вариться весь цей котел.

Є певний стереотип про культурну Францію, плюс про феноменальне французьке кіно. Який, що стосується кіно, давно для мене не відповідає дійсності. Я взагалі зараз не дивлюсь кволих і безликих французьких сучасних фільмів. Часи Годара, Брессона, Ренуара, Кокто і Трюффо пройшли і залишились в історіі, а імідж ще доживає. Тому, відповідно, є певні кліше, що французький кінематограф має певну монополію на фахову і цікаву репрезентацію цієї теми.

Хоча супервідомий телеканал Arte має дві штабквартири у Франції, а одну в Німеччині. І знімає цікаві фільми про художників по всьому світу. Це некомерційний двомовний канал, відомий своїми якісними програмами про мистецтво і культуру в цілому. От про мене знімав теж. І це серйозна робота професіоналів. Спостерігаючи за тим, як вони працюють, за рівнем їх професіоналізму, я отримав величезне задоволення. Режисером там був німець, оператором баск, звукарем поляк, а адміністраторами німкеня і француженка. Така інтернаціональна добірка професіоналів у глобальному світі. Так, що є ще порох у Франції.

Вони слідкують, що відбувається у світі мистецтва. Я для себе зробив висновки, що не варто думати, що ми для них абсолютна невідома територія. Просто світ став глобальнішим і неважливо, де ти фізично знаходишся.

Коли режисером фільму стає людина з цеху живописців чи скульпторів (представник нединамічних видів мистецтва) – що особливого з’являється в такій стрічці?

Це широке питання. Маса відомих режисерів мають художню освіту чи функціонують, паралельно як художники. Наприклад Девід Лінч, Тім Бартон, Пітер Грінуей, Гас ван Сент, Террі Гілліам. Хічкок і Вім Вендерс працювали художниками, наприклад. Стенлі Кубрік і Ларрі Кларк прийшли в режисуру з художньої фотографії. Луїс Бунюель мав вчений ступінь в галузі мистецтва після мадридського університету.

Девід Лінч – це цілий пластичний світ і не відомо, що для мене важливіше: його візуальне мистецтво чи кіно. Це все запаралелені процеси. Те ж саме з Бартоном. Швидше за все це нам дає широту мислення, дуже специфічний життєвий досвід та багату візуальну мову.

Це як у радянський режисурі. Ти не міг поступити вчитись на режисера, наприклад у ВДІК, якщо у тебе не було першої вищої освіти і ти не мав трудового стажу. Тобто ти отримай освіту, попрацюй на різних роботах, подивись життя, повивчай людей, потім другою освітою вивчись на режисера і тоді вже розкажи щось людям. І серед перших освіт у відоміших радянських режисерів часто були або мистецька, або архітектурна. Тобто не можна було випасти з хати батьків, закінчивши середню школу і тулити інфантильну хуйню на широкий екран. Таке не канало. Треба було щось знати про життя. От і художник в режисурі – це перш за все знання про життя і вміння дивитись на нього під різними і часто несподіваними ракурсами. Інший погляд.

Олекса Манн
Фото: Ліна Дегтярьова

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХУДОЖНИК ВАСИЛЬ ЦАГОЛОВ: ЖИВОПИС, ПОРОДЖЕНИЙ КІНЕМАТОГРАФОМ.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Китай хоче створити палубний винищувач шостого покоління
iPress
2025-04-22T15:52:40Z
Доступність медіа - не лише субтитри: Fight For Right презентувала дослідження про права людей з інвалідністю
Детектор М
2025-04-22T15:52:25Z
Макрон приїде на похорон Папи Римського Франциска
iPress
2025-04-22T15:52:24Z
Росія вдень випустила по Україні понад 70 дронів-камікадзе: скільки цілей вдалося знищити
ZN UA
2025-04-22T15:52:06Z
Принц Вільям відвідає похорони Папи Франциска: чи поїде на церемонію прощання король Чарльз III
24tv
2025-04-22T15:42:03Z
Айтівця Megogo засудили на рік ув’язнення — намагався виїхати за кордон з «липовим» висновком про непридатність
ITC
2025-04-22T15:40:31Z
СБУ: 14 митрополитів РПЦ отримали підозри – сприяли захопленню українських територій
Лига
2025-04-22T15:39:06Z
На війні загинула волонтерка Анастасія Єфімова
УкраинФорм
2025-04-22T15:36:31Z
"Понад 100 тисяч тонн озброєння": що зберігалось на величезному арсеналі РФ
GlavRed
2025-04-22T15:30:08Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Перший закордонний візит Трампа буде на похорон Папи Франциска
Европейская правда
2025-04-22T15:52:33Z
Міністерку внутрішньої безпеки США Ноем обікрали в ресторані Вашингтона
iPress
2025-04-22T15:52:22Z
На параді 9 травня росія може показати зброю, створену з іншими країнами
iPress
2025-04-22T15:52:14Z
Орбан проголосував проти України в ЄС в ініційованому ним опитуванні
Европейская правда
2025-04-22T15:52:08Z
ЗМІ: глава Пентагону копіював дані з секретних систем на особистий телефон
Европейская правда
2025-04-22T15:51:17Z
ЗМІ: Макрон зважує розпуск парламенту і призначення виборів на осінь
Европейская правда
2025-04-22T15:49:36Z
Хто такий Віткофф і чому Трамп довірив йому переговори з володарем Кремля
Европейская правда
2025-04-22T15:43:18Z
У Молдові готуються продати дві квартири олігарха-втікача Шора
Европейская правда
2025-04-22T15:43:03Z
Безкоштовна медична допомога для ветеранів: як скористатися нею в Харківській області
Политека
2025-04-22T15:31:27Z
Антивакцинатор, конспіролог і хейтер України: як Кеннеді-молодший руйнує систему медицини в США
24tv
2025-04-22T15:03:48Z
Алкоголиків лікуватимуть чипом у мозок: у Китаї випробували моторошну технологію
Telegraf
2025-04-22T14:39:25Z
Як зернятко рису: у США розробили найменший у світі кардіостимулятор
24tv
2025-04-22T14:36:13Z
Допомога ветеранам і цифровізація: як Kharkiv IT Cluster співпрацює з донорами та державою
24tv
2025-04-22T13:06:59Z
Ядерна загроза: Україна отримає ізраїльську плацентарну терапію проти радіаційного ураження
Хвиля
2025-04-22T12:42:49Z
Коли магнітні бурі у травні та як покращити самопочуття
Факти ICTV
2025-04-22T10:40:21Z
ЮНІСЕФ доставив в Україну 300 тис. доз вакцини проти поліомієліту — ЦГЗ
Факти ICTV
2025-04-22T10:12:53Z
Навіть застарілий бруд відійде за 15 хвилин: як відмити витяжку від жиру
24tv
2025-04-22T09:36:39Z
Академія кінематографічних мистецтв оголосила про нові правила голосування за премію «Оскар»
Детектор М
2025-04-22T15:52:59Z
60 років «Променю»: як радійники через музику прокладали шлях до самостійності України
Детектор М
2025-04-22T15:37:52Z
Дружина Тараса Тополі зізналася, чи готова стати першою леді України
GlavRed
2025-04-22T15:27:49Z
Олена Тополя відповіла, чи планує її чоловік будувати політичну кар'єру
Комсомольская правда
2025-04-22T15:22:33Z
"Цимбалюк стане батьком": у команді СолоХи відреагували на інформацію про вагітність, — ЗМІ
Фокус
2025-04-22T15:06:19Z
Гейлі Бібер у відповідь на чутки про вагітність розповіла про тяжкий діагноз
Комсомольская правда
2025-04-22T14:58:57Z
В Одесі почалися зйомки художнього фільму про зцілення українського воїна
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:18Z
7 найнапруженіших трилерів усіх часів, які тримають в напрузі до останньої хвилини
24tv
2025-04-22T14:33:36Z
Фестиваль «Миколайчук Open» оголосив національний короткометражний конкурс
Детектор М
2025-04-22T14:25:11Z
Викрито учасників кол-центрів, які ошукали громадян Латвії на мільйони гривень
iPress
2025-04-22T15:52:22Z
"Ого, охреніти!": Вибухнув найбільший у Росії склад боєприпасів, перекриті дороги
Telegraf
2025-04-22T15:52:21Z
Судитимуть учасників злочинної організації, які пропонували чоловікам виїзд за кордон, підшукуючи для них третю дитину за $3000
Украина Криминальная
2025-04-22T15:37:29Z
У Харкові чоловік убив жінку на ринку: підозрюваного знайшла та затримала поліція
24tv
2025-04-22T15:18:49Z
"Ах**нєть": в мережі показали момент вибуху на 51 арсеналі ГРАУ
24tv
2025-04-22T15:15:48Z
За привласнення понад ₴2 млн. бюджетних коштів, виділених на ремонт багатоквартирного будинку у Ворзелі, судитимуть двох директорів підприємств
Украина Криминальная
2025-04-22T15:12:34Z
Поранені 26 людей, є загибла: у Запоріжжі на місці російських ударів завершили рятувальні роботи
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:38Z
Атака дронів по Харкову: в ОВА розповіли про стан постраждалих
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:35Z
Авіаудар по Запоріжжю: 12 поранених у лікарнях, четверо з них - у важкому стані
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:22Z
Прогноз погоди в Харкові та області на 23 квітня: спека набирає обертів
Политека
2025-04-22T15:49:21Z
"Найважчі місяці на фронті, максимальні удари по містам": оприлюднено реальні терміни виходу з війни
FaceNews
2025-04-22T15:48:29Z
"Кадирівці" викликали на двобій 225 ОШП ЗСУ: в підрозділі відреагували
Фокус
2025-04-22T15:42:33Z
У Львові жителі скаржилися на запах газу у своїх квартирах: що сталося
24tv
2025-04-22T15:24:34Z
Графіки відключення світла в Харкові та області на 23 квітня: хто залишиться без електроенергії на 8 годин
Политека
2025-04-22T15:18:44Z
Злітає у повітря арсенал ГРАУ: на території одного з районів Владімірськой області оголосили НС
24tv
2025-04-22T15:09:32Z
Ворог двічі за день атакував Мирноград на Донеччині, троє загиблих
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:15Z
Наступ ЗС РФ на Харківщині уже триває: подробиці від очільника ОВА
Фокус
2025-04-22T14:42:36Z
Контролери ходитимуть по квартирах після 16:00: не ховайтеся – інакше платіжка здивує
Знай
2025-04-22T14:30:21Z
Вартість золота побила новий історичний рекорд – Reuters
iPress
2025-04-22T15:52:01Z
Ринок зріс на 32%: де в Україні найактивніше будували житло у 2024 році
24tv
2025-04-22T15:42:48Z
НБУ підвищив курс євро: валюта тяжіє до 48 гривень
24tv
2025-04-22T15:39:14Z
Тарифи на електроенергію для бізнесу: скільки треба платити у 2025 році
24tv
2025-04-22T15:39:06Z
Литовська газотранспортна компанія передала Україні 55 автівок і чотири генератори
Европейская правда
2025-04-22T15:37:45Z
Пікнік влетить у копієчку: в Україні стрімко злетіли ціни на популярний продукт
GlavRed
2025-04-22T15:27:30Z
У Японії криза: вперше за 25 років імпортували рис із Південної Кореї
24tv
2025-04-22T15:09:13Z
Гривня різко подешевшала: долар і євро пішли вгору на міжбанку
Хвиля
2025-04-22T15:03:47Z
Пенсія 20 років тому й зараз: чому індексація не рятує
24tv
2025-04-22T15:03:20Z
В Європі існує єдиний аеропорт у світі на 3 країни: як це можливо
24tv
2025-04-22T15:42:29Z
Де 3 відмінності між хлопцями: лише гостроокі генії вгадають за 30 секунд
GlavRed
2025-04-22T15:27:59Z
Результат вразить: рецепт засобу, який відбілить пластикове підвіконня
GlavRed
2025-04-22T15:27:09Z
Те, що треба після свят: готуємо сирний крем-суп, який розвантажить організм
24tv
2025-04-22T15:12:09Z
Заміокулькас стане вдвічі пишнішим: елементарне домашнє підживлення
24tv
2025-04-22T15:09:38Z
Результат не змусить себе чекати: прості способи очистити пригорілу каструлю
24tv
2025-04-22T14:33:36Z
Один засіб відбілить унітаз до блиску: як впоратися з нальотом і брудом за 15 хвилин
GlavRed
2025-04-22T14:27:35Z
Як правильно очистити блендер після приготування страв: знають не всі
Gazeta UA
2025-04-22T14:27:34Z
Чи можна садити сакуру біля хати: відповідь на популярне питання
24tv
2025-04-22T14:18:28Z
Кожушко: Що я очікую від матчу з Динамо? Перемогу
Football.ua
2025-04-22T15:31:34Z
Брандт може змінити клуб у Бундеслізі
Football.ua
2025-04-22T15:25:10Z
"Бачив багато вибухів просто зі свого вікна": зірка UFC із Грузії про атаку Росії по Одесі
24tv
2025-04-22T15:24:51Z
Журналісти назвали найбільш високооплачуваних спортсменів в історії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T15:21:09Z
Довбик може змінити Серію А на АПЛ: хто хоче підписати українця
24tv
2025-04-22T15:03:54Z
Юрчец: Дуже щасливий дебютувати за Кривбас
Football.ua
2025-04-22T15:01:16Z
Комітет арбітрів УАФ прокоментував незарахований гол «Шахтаря» в матчі з «Колосом»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T14:57:53Z
Довбик потрапив до сфери інтересів двох клубів АПЛ
Football.ua
2025-04-22T14:40:24Z
Допінговий скандал: Мудрик пройшов перевірку на детекторі брехні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T14:31:50Z
Кішки в капелюшках вразили людей, уперше побувавши на пляжі та побачивши море
Фокус
2025-04-22T15:42:09Z
На Сумщині зафіксували полярне сяйво
1News
2025-04-22T15:33:50Z
Microsoft попередила про нову шахрайську схему
InternetUA
2025-04-22T15:28:55Z
Bethesda випустила ремастер The Elder Scrolls 4: Oblivion — гра вже доступна у Steam
ITC
2025-04-22T15:22:09Z
У Дії стартував бета-тест заміни техпаспорту онлайн
360ua.news
2025-04-22T15:03:56Z
Як оновити смартфон до останньої версії програмного забезпечення: пояснення
InternetUA
2025-04-22T15:01:54Z
Meta розширює застосування ШІ для виявлення неповнолітніх в Instagram
Детектор М
2025-04-22T14:58:40Z
Китай першим у світі запустив торієвий ядерний реактор
24tv
2025-04-22T14:43:37Z
Сеул вивів на орбіту четвертий супутник шпигун для стеження за КНДР
360ua.news
2025-04-22T14:01:16Z
Zeekr 9X — клон Rolls Royce Cullinan за ціною BMW X5
Топ Жир
2025-04-22T15:15:01Z
Концепції VW вказують на початок створення 30 нових моделей для майбутнього електромобілів у Китаї
Топ Жир
2025-04-22T14:45:59Z
Volkswagen вперше випереджає Tesla у продажах електромобілів в Європі
Топ Жир
2025-04-22T14:15:02Z
Водій «Корвету» вижив після аварії, коли його голова залишилася цілою, щоб розповісти цю історію
Топ Жир
2025-04-22T13:45:38Z
Стартували передпродажі нового Geely Boyue L
Portaltele
2025-04-22T13:07:57Z
Mercedes планує замінити кермо на ручки у деяких моделях і перейти на керування за допомогою дротів
Топ Жир
2025-04-22T12:48:22Z
В українців можуть забрати права через колеса: що загрожує порушникам
GlavRed
2025-04-22T12:28:38Z
Nissan показав нове покоління мінівену Elgrand
AutoCentre
2025-04-22T12:16:20Z
Розкішний електричний мінівен Mercedes-Benz Vision V показали офіційно
AutoGeek
2025-04-22T12:12:33Z