![Профспілки США подали до суду на адміністрацію Трампа через закриття USAID](https://thumbor.my.ua/0udB2L3AtUM3z8TJwZZ0EcdgzQc=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F83a990d7f0f62247c2146a6fe4276971.jpg)
Профспілки США подали до суду на адміністрацію Трампа через закриття USAID
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Позов, поданий до федерального суду Вашингтона, спрямований на блокування «неконституційних і незаконних дій», які створили «глобальну гуманітарну кризу», що, за словами позивачів, є «антиконституційними і незаконними».
Ці дії включають наказ президента Дональда Трампа від 20 січня про припинення всієї зовнішньої допомоги США та накази Держдепу про зупинку проєктів USAID по всьому світу.
Відповідачами у позові названі Трамп, Державний департамент і Міністерство фінансів.
«Жодна з дій відповідачів щодо закриття USAID не була здійснена відповідно до дозволу Конгресу. А відповідно до федерального закону, Конгрес є єдиним органом, який може законно ліквідувати агентство», – йдеться у позові.
Замороження Трампом зовнішньої допомоги та закриття USAID також підірвали глобальні зусилля з подолання голоду, залишивши близько 500 тис. метричних тонн продовольства вартістю 340 млн дол. у підвішеному стані.
«Крах агентства має катастрофічні гуманітарні наслідки», – йдеться в позові та зазначається, що одна із найбільших проблем – це припинення зусиль по боротьбі з малярією та ВІЛ-інфекцією.
У позові стверджується, що ліквідація USAID, яка була створена як незалежна агенція відповідно до закону, прийнятого Конгресом у 1998 році, виходить за межі повноважень Трампа згідно з Конституцією і суперечить його обов'язку сумлінно виконувати закони країни.
Позивачі домагаються від суду тимчасового, а згодом і постійного рішення про відновлення фінансування USAID, відкриття його офісів і блокування подальших наказів про його розпуск.
Як повідомляв Укрінформ, адміністрація Трампа планує залишити в USAID всього 294 із понад 10 тис. співробітників зі всього світу. На сайті агентства тепер зазначено, що з опівночі п'ятниці «весь персонал USAID, який працює за прямим наймом, буде відправлений в адміністративну відпустку по всьому світу, за винятком персоналу, відповідального за виконання критично важливих функцій, основне керівництво і спеціально призначені програми».
Зі свого боку, державний секретар США Марко Рубіо заявив, що призупинення іноземної допомоги США та згортання агентства USAID пов’язані з необхідністю перевірити виплати, припинити недоцільні програми та залишити лише ту допомогу, «яка має сенс».