![Україна як другий Китай. Чому угода з Трампом може створити економічне диво](https://thumbor.my.ua/jzMKgW6bQV-d7jc-uzg1--alwL4=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F34cc5d02b576a1ea3a83bb4f4b463d08.jpg)
Україна як другий Китай. Чому угода з Трампом може створити економічне диво
Україна отримала шанс повторити китайське економічне диво, стверджує політичний аналітик Андрій Миселюк. Цей шанс з'явився з перспективою угоди щодо рідкоземельних металів, про яку заговорив Дональд Трамп — він готовий мати справу з нашою країною таким чином.
ЯК УКРАЇНА СТАЛА НЕЗАМІННИМ ДЖОКЕРОМ У КОЛОДІ ТРАМПА
Для цього – й хто б міг тільки подумати) — замість відчайдушних намагань роздивитися щось за височенними горизонтами амбіцій Трампа українцям достатньо було подивитися… собі під ноги.
Бо саме тут — у наших надрах знаходиться той унікальний скарб, який робить нашу країну надважливим партнером Америки Трампа у поєдинку США з Китаєм за лідерство у світі. Йдеться про рідкоземельні метали.
Від яких залежить вся економіка сучасності та майбутнього — починаючи від виробництва смартфонів та електромобілів до систем наведення стратегічних ракет.
Й величезна проблема для Штатів у тому, що 90 (!!!)% переробних потужностей для рідкоземельних елементів знаходиться у Китаї. Зі всіма реальними негативними наслідками для США від цієї монополії.
Чому саме Україна може суттєво допомогти Трампу змінити це загрозливе становище? Тому що саме у нас, тут і зараз, є можливість повторити суперуспішний китайський ривок для видобутку і переробки рідкоземельних елементів зі всіма його трьома головними складовими.
Важливо Надра України — за пляшку віскі? Як не програти в "рідкоземельній" угоді з ТрампомПерша складова. Після того, як в 1980-х роках тодішній лідер Китаю Ден Сяопін визначив стратегічну важливість рідкоземельних металів "На Близькому Сході є нафта, а у Китаю є рідкоземельні елементи", Китай постійно проводив величезне субсидування своєї промисловості з видобутку та переробки рідкоземельних металів.
Друга складова: дешева робоча сила в КНР — порівняно з її вартістю в США, Австралії, Канаді, які теж на той момент були дуже потужними гравцями на ринку рідкоземельних металів.
Третя складова – достатньо м’які і не суворо обов’язкові для виконання екологічні норми.
За відсутності у нашої країни можливості забезпечити постійні багатомільярдні інвестиції у видобуток та переробку рідкоземельних металів, цей перший пункт на себе готові взяти Сполучені Штати. Два інших — наш внесок в майбутнє українське "рідкоземельне диво". Саме їхня наявність дозолили Китаю створити економічну перевагу над конкурентами.
Хоча у нашому випадку є ще й четверта складова, фірмова трампівська. Це глибочезне переконання Трампа, що Україна Америці за багатомільярдну допомогу зобов’язана "по самі вуха". Й він має повне право зробити нашій країні пропозицію, від якої вона не зможе відмовитися.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Обійдемося без НАТО. Чому угода зі США щодо рідкоземельних металів — найкраща гарантія безпеки для України