![Україна не планує зменшувати роль міжнародних експертів при доборі на посади - Стефанішина](https://thumbor.my.ua/Tp1G4ugE-TIZN7Lkn87-dEiLgIM=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9fa131cca1f9c6a45da7a9c90ea3de0e.jpg)
Україна не планує зменшувати роль міжнародних експертів при доборі на посади - Стефанішина
Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час спілкування з журналістами, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Коментуючи проблемні моменти з міжнародними експертами, які виникають при конкурсах на різні посади, урядовиця зауважила, що тут «не можна це все узагальнювати, тому що по кожному питанню іде окремий діалог».
«Безумовно, ми не маємо жодного наміру згортати існуючі процеси відборів. Сьогодні триває відбір у Конституційний суд, Вищий антикорупційний суд, відбір керівника Бюро економічної безпеки. Так само підписано закон, який перезапустить процес відбору членів Рахункової палати. Всі ці процеси відбуваються зараз за участі міжнародних експертів, за їх переважної кількості голосів». – сказала Стефанішина.
Вона додала, що членство України в Європейському Союзі означає довіра до наших інституцій, тож після вступу держави-члени ЄС не мають повертатись до України із запитанням, «чи працюють у вас інституції сьогодні».
«Вони мають бути впевнені, що інституції працюють. І точно всі держави-члени Європейського Союзу і Сполучені Штати не мають думати про те, як відбувається добір суддів. Має бути створена система, за якою до такого добору є довіра, є процес, і ці інституції працюють», - акцентувала віцепрем’єрка.
У цьому контексті вона зазначила, що це частина великої реформи, і тут ідеться не так про законодавство, як про довіру до влади та інституції.
Як повідомляв Укрінформ, у законопроєкті 12374 пропонується оновити підходи до управління Національним агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА), зокрема законодавчо закріпити гарантії незалежності АРМА та змінити процеси конкурсного добору керівництва із залученням експертів від міжнародних організацій.