MY.UAНовини
Українські художники в кіно
Українські художники в кіно

Українські художники в кіно

Кожен раз, коли художник змінює кисть на кінокамеру, – в кінематографі відбувається маленька революція. Ми відібрали найбільш яскраві приклади того, як вітчизняні художники приходили в кіно, відкриваючи в ньому несподівані ракурси, оригінальні стилі і нові форми.

Одним із перших українських майстрів, які перейшли з образотворчого мистецтва в кінематограф став Іван Кавалерідзе. Бурхливий експериментатор і невтомний трудівник, він встановив цілу низку пам’ятників по всій Україні. Довгий список його монументів вінчають «Артем» у Святогорську і пам’ятник княгині Ользі на Михайлівській площі в Києві. Однак в результаті диких політичних пертурбацій 1920-х років багато його роботи були знесені. Тоді-то Кавалерідзе і вирішив взятися за кінематограф.

Правда, целулоїдна плівка виявилася не міцнішою за мармур або бронзу. І його перший фільм «Злива» (1929) був знищений. Однак ті, кому свого часу вдалося подивитися цю картину, відзначають, що режисерові вдалося унікальним художнім чином переказати сюжет поеми Тараса Шевченка «Гайдамаки». Вишукано-естетська мова цієї стрічки балансувала десь між скульптурою і кінематографом.

Акцент на пластичних рішеннях зустрічається і в багатьох інших його стрічках. Однак у ті роки кіно тільки-тільки стало звуковим. А екранні герої тоді в більшості своїй переміщалися немов на ходулях, а не літали в кіберпросторі. Тож зайва картинність кіномови Кавалерідзе тоді виглядала гармонійно.

У цьому уривку з його фільму «Коліївщина» (1932) видно, що режисер зробив акцент на висвітленні героїв стрічки. Зв’язаний селянин «перегрітий» білим кольором, в той час як священик освітлений погано. Таким чином, художник підкреслив праведність першого і нечестивість другого. Сьогодні цей прийом став для кінематографістів хрестоматійним. Тоді ж це був ще суто живописний хід.

Часто до кінематографа зверталися й інші художники, які працювали на території України. Одним з перших в цьому плані став Василь Кричевський, який оформляв фільми ключових для України режисерів Петра Чардиніна та Олександра Довженка. Уривок з фільму останнього – «Звенигора» (1928), в створенні якого брав участь Василь Кричевський:

З нині живучих українських художників найактивніше займаються кінематографом Ігор Подольчак та Оксана Чепелик. Сучасна українська кіноіндустрія дає можливість знімати фільми далеко не всім професійним режисерам – не те, що людям з суміжних професій. Однак творчість цих двох художників створює видимість, що в нашому кінематографі знайдеться місце навіть експериментаторам.

Одним із кращих художників вітчизняного кіно був Сергій Якутович. Створювати декорації і костюми для кіно він почав, коли йому було вже за п’ятдесят.

Работа Сергея Якутовича

Роботи Якутовича з’явилися в шести фільмах. Автори цих стрічок відзначають неабияке вміння художника переказувати сюжет виключно за допомогою статичних візуальних образів. Ця майстерність добре проявляється в його численних ілюстраціях до книг. «Можливо, я навіть не художник, а інтерпретатор і імпровізатор текстів», – пояснював Якутович.

Для стрічки Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу» (2001) художник створив масивні інсталяції, монументальні багатофігурні полотна і архітектурні форми, через що критики назвали фільм «намальованим кіно».

За висококласні декорації і костюми до картини Володимира Бортко «Тарас Бульба» (2009) Якутович був відзначений національної кінопремією Росії «Золотий орел».

Свій творчий шлях Ігор Подольчак почав з живопису, але вже незабаром почав працювати в багатьох інших жанрах образотворчого мистецтва. Тож після освоєння відеоарту, фотографії та перформансу – він взявся і за кінематограф.

У 2008 році вийшла його дебютна повнометражна стрічка «Las Meninas». Деякі критики назвали цей естетсько-експериментальний фільм «новим словом у кінематографі». Картина брала участь у 27 міжнародних кінофестивалях.

Епатаж у фільмах Подольчака тісно переплітається з філософствуванням. А відвертість межує з патологією. Нерідко в своїх стрічках Подольчак експлуатує прийом «ожилих картин». Статичні, скрупульозно вибудовані композиції кадрів в такому випадку виглядають красномовніше, ніж будь-який екшн.

«У якому б жанрі ти не працював – ти продовжуєш фарбувати одну і ту ж картину… Кіно відкриває більші можливості, ніж живопис, адже воно динамічне та існує в часі», – розмірковує Ігор Подольчак.

У 2012 році вийшла його друга не менш провокаційна, експериментальна, екстравагантна і, нарешті, прекрасна повнометражна стрічка «Delirium»:

Займатися живописом актриса Лариса Кадочникова почала з 70-х років. На думку її друзів, в своїх картинах артистка висловлює почуття, які їй не дано було зіграти на сцені або в кіно. Вона написала близько сотні картин, серед яких зустрічається графіка, натюрморти, пейзажі та абстракція. Її творам властиві зворушливі сюжети, фантасмагоричність, відчуття світлого смутку і позитивний погляд на світ.

«Є сни, є враження, які навіяні життям. Трапляється, побачиш щось незвичайне і це трансформується в образи, але частіше вони з’являються самі по собі. Кладу перед собою чистий аркуш і спостерігаю, як на ньому проступають ті чи інші зображення. Все ніби виступає на рівній поверхні, і мені залишається тільки обвести контури. Потім вводжу фарбу і все оживає…» – розповідає актриса.

Картина Ларисы Кадочниковой

Свій творчий шлях художник і режисер Сергій Маслобойщиков починав як графік, закінчивши Київську Художню Академію. Тільки після цього він опанував режисуру і почав ставити спектаклі, а також знімати фільми. Його стрічки відрізняються цікавою пластикою, а окремі мізансцени в них наповнені соковитою красномовністю мовчання.

Работа Сергея Маслобойщикова

Кінематограф і відеоарт відкривають додатковий простір і для творчості Оксани Чепелик. Її сміливі відео роботи – це пошук нової творчої реальності і разом з тим критика упареного мороку українських реалій. Це феєрверки образів і чітко продумані матриці смислів. На сьогоднішній день в її фільмографії близько 20 стрічок, а також ціла низка робіт, що виходять за рамки традиційного кінематографа.

Контурне уявлення про відео-творчість Чепелик можна сформувати за цими п’ятьма фрагментами з різних її проектів.

Художниця вільно подорожує по найрізноманітнішим жанрам і по несподіваним темам. Акцент у її роботах – перш за все, на філософських, соціальних і етичних питаннях.

У творчості вищезгаданих художників кіно існує окремо від інших жанрів, якими вони займаються. А інша художниця Юлія Лазаревська іноді використовує фільми для того, щоб певній мірі розширити простір своїх живописних полотен і фотографій.

Картина Юлии Лазаревской

Її картини створюються немов під дією нестерпної легкості буття. Калейдоскопічні асоціації в її фільмах розширюють внутрішній космос глядацької свідомості до нескінченності. Наприклад, короткометражна робота «Меандр» (2011):

Кінематограф став лише одним з етапів в строкатому творчому пошуку художника Анатоля Степаненка. В різний час він створював інсталяції, перформанси, збирав людей на мистецькі акції, писав вірші, фотографував тощо. Стилі та жанри він вибирає стихійно. Єдине, що залишається незмінним у його творчій особистості – чітке дотримання канонів постмодернізму і бажання втекти від стереотипів.

Він зняв всього кілька стрічок, в яких проглядається суміш різних видів мистецтва. Його дебют – короткометражка «Місяць. Ноктюрн» (1986) знята за мотивами прози В. Шевчука, а перший повнометражний фільм «Годинникар і курка» (1987) – за п’єсою І. Кочерги. Після цього він створив ще кілька відео «Колаж» (1992), «Підземні танці» (1998) та ін.

Картина Анатолия Степаненко

Художниця Емма Беглярова прийшла в кіно у 1975 році і з тих пір створила костюми для таких стрічок, як «Самотня жінка бажає познайомитися» (1986) В’ячеслава Криштофовича, серіалу «Доктор Живаго» (2005) Олександра Прошкіна, «Далеко від Сансет-бульвару» (2006) Ігоря Мінаєва тощо. За останній вона була удостоєна російської премії «Золотий орел». Костюми і декорації Беглярової надзвичайно точно передають атмосферу і настрій епохи, яка показується в стрічці.

У своєму живописі художниця віддає перевагу жіночим мотивами – добре відома її серія портретів «Феміни» (2007). «Жінка – досконале творіння зі світлими, м’якими лініями. Чоловіків зображувати не люблю. Вони незграбні. І художниці легше відшукати саме жіночу натуру», – коментує Беглярова.

Картина Эммы Бегляровой “Отдых”

Неперевершений і дещо абсурдний візуальний ряд фільмів Кіри Муратової виглядав би зовсім інакше, якби не участь її чоловіка – художника Євгена Голубенка. Декорації в цих стрічках спотворюють реальність, завдяки чому гостріше відчувається контраст між естетичним і потворним.

Крім живопису Голубенко, який можна зустріти в фільмах «Три історії» і «Лист в Америку», художник також створює фотографії та колажі. «Звалище, смітник, комірчина – ось місця, де будь-яке поєднання предметів є абсолютно виправданим. Непотрібні і поламані речі, втративши колишній апломб, валяються поруч і розмовляють, як персонажі Андерсена», – пояснює природу своїх колажів художник.

Продюсер Володимир Філіппов («Червоний», «Гніздо горлиці», «Стрімголов») надихається в своїй творчості грою світла. Його роботи – це спроба зрозуміти інформацію, як матерію. У своїх картинах він створює емоційне відображення нашої дійсності. Це своєрідний пошук фінальної правди. Спроби зрозуміти її кордон.

Абстрактним мистецтвом Філіппов займається з 1987 року. Працюючи свого часу на півночі, він довго стежив за рефлексіями і фантомами полярних ночей. «Якщо мені хочеться зайнятися фігуративом, то беру в руки фотоапарат. Певний час я активно займався відеоартом. Одна з відеоартівських робіт виставлялася в Третьяковській галереї», – говорить він.

Картина Владимира Филиппова

Художник Олексій Левченко прийшов у кіно в кінці 70-х років минулого століття і на сьогоднішній день у його творчості вже майже 30 фільмів різних жанрів і форматів. Він працював над такими відомими стрічками, як «Урга: територія любові» (1991) Микити Міхалкова, серіалом «День народження Буржуя» (2000) Анатолія Матешко, «Бережи мене, мій талісман» (1986) Романа Балаяна тощо. У 1993 році Олексій Левченко самостійно зняв фільм «Єлисейські поля», який, проте, був сприйнятий досить стримано.

Сюжети на полотнах Левченко – фантасмагоричні, а кольори – приглушені, ніби відзняті на чорно-білу плівку. А в чітко вибудуваній композиції відчувається постановка. Живопис і графіка для Левченко – свого роду продовження його кінематографічних роздумів.

Картина Алексея Левченко

У меншій мірі кінематографом займається український художник Федір Олександрович («Російський дятел»). Іноді ж художників запрошують у кіно завдяки їх колоритній зовнішності. Наприклад, іконописець Лев Скоп зіграв епізодичну роль у драмі «Брати. Остання сповідь», а дизайнер Андрій Єрмоленко – перевтілився в ефектного гангстера в комедійній рекламі. Актор-багатоверстатник Георгій Делієв активно знімається в кіно, грає в театрі, виходить на сцену в якості музиканта, а також займається живописом. Олександр Ройтбурд як займався відеоартом, так і з’являвся в якості актора в одному з фільмів Олександра Шапіро. Займався живописом і режисер Юрій Іллєнко. А художник Василь Цаголов у 90-х зняв п’ять фільмів.

Незважаючи на те, що вітчизняний кінематограф ще не досяг рівня кіноіндустрії – він вже став невід’ємною частиною культурного процесу в Україні, що зайвий раз підтверджує його щільну взаємодію з іншими видами мистецтва.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Кремле заявили о готовности Путина закончить войну в Украине: какое условие
Comments UA
2025-07-20T09:36:41Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Стало известно, кто склонил Трампа на сторону поддержки Украины
Апостроф
2025-07-20T09:30:54Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Известный банк обновил приложение: какие бесплатные услуги теперь доступны
Хвиля
2025-07-20T08:45:49Z
Украинцам грозят штрафы за орехи: где запрещено собирать
Хвиля
2025-07-20T08:00:03Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Рунический гороскоп на 20 июля 2025: Близнецам – сила слова, Весам – гармония в сердце, а Скорпионам – очищение души
TSN
2025-07-20T08:48:30Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Какие болезни может спровоцировать жаркая погода
UAToday
2025-07-20T09:00:55Z
Хулахуп для талии: крутить или не крутить? Разбираемся, действительно ли он помогает похудеть в животе
Знай
2025-07-20T06:51:17Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Гуманитарная помощь для пенсионеров в Черкассах: какую поддержку оказывают пожилым людям
Политека
2025-07-20T09:30:59Z
Ретроградный Меркурий 2025: популярные приметы и предрассудки, в которые до сих пор верят
TSN
2025-07-20T09:09:41Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Скандал с поцелуем на большом экране: CEO Astronomer ушел в отставку
Comments UA
2025-07-20T09:24:30Z
Об "Океане Эльзы" сняли документальный фильм: группа объявила дату премьеры
ZN UA
2025-07-20T09:19:33Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
В Карпатах появились верблюды: одногорбые, умные и вообще не плюются
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:58Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Нападение с лопатой: в Волынской области ранен сотрудник ТЦК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-20T08:30:55Z
В Ровенской области столкнулись две машины: погибли три человека
Апостроф
2025-07-20T08:27:21Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Опубликована статистика боя Усик – Дюбуа
ZN UA
2025-07-20T08:51:34Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Реал намерен продать игрока, который не оправдал ожиданий
Корреспондент
2025-07-20T08:48:10Z
Боксирующий блогер Джейк Пол уверяет, что бой с Джошуа будет обязательно
Корреспондент
2025-07-20T08:45:44Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
"Повестка или нет?": Инвестор Ubisoft поинтересовался у Ива Гиймо, почему главным героем Assassin's Creed Shadows сделали темнокожего самурая
GameMag
2025-07-20T09:04:20Z
Самый большой живой организм на Земле является и самым старым: что выяснили ученые
Фокус
2025-07-20T08:36:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z